Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olduğunuz için korktuğunuz/çekindiğiniz şeyler var mı?

Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmeyecek kadar hayırlı ömür nasip etsin

Ben üniversiteye gidene kadar herşeyden çekinirdim, hiçbir şeyden korkmazdım ama ailem benim yerime endişelenip korkardı. Yani dışarı çıkarken felan, üzülmüyordum insanların lafına felan ama çekiniyordum. Doğuştan engelliyim bende artık bazı şeyleri aştığımız için üzülmüyoruz ama insanda ister istemez çekingenlik oluyor. Örneğin; bir kızla konuşurken şimdiki gibi rahatlık yoktu. Aşık olmayı o zamanlar düşünemiyordum bile. Bu kız bana bakmaz diyip konuşmuyordum bile beğensemde, hee kız arkadaşım oldu o zamanlar ama. Üniversiteye başladığım zaman büyük bir özgüven geldi. Yani artık kızlarla konuşurken aşık olma korkusu gibi şeyler kalmadı :) Ama artık belli bir yola girdik . İş ve daha sonra evlilik düşünme zamanı geldi. Artık aşık olmaktan değil ama evlilikten korkar oldum. Yani o yüzden de engeli olmayan kişileri tercih etmemeye çalışıyorum. Aileminde korkuları kalmadı artık :) herşeyi başardığımı kanıtladım sanırım :) Evlilik korkusu derken onun yanında pasif, yetersiz kalırım gibi bir korku değil aslında. Ama ne olduğunu inanın bende bilmiyorum..

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun :)

Yüreğine güvenmen yeterlidir. Ha insanların düşüncelerini mi ....... et gitsin. Ne yaparsan yap onlara yaranamassın.

1Şans

Amin inşallah. .
Ne mutlu sana o zaman asmissin problemlerini sevindim senin adına .. pozitif olmanin faydaları :) o evlilik korkusu degildir haklısın sadece evliliğe hazır hissetmiyosundur kendini zamani gelince zaten kalbin senden önce konusur hissedersiniz :) Allah iyi insanlarla karsilastrsin herkesi

acı gerçek

Profilinize baktımda, isminiz yaşınız cinsiyetiniz hiç birşey yazmıyor. Abla mı abi mi ne diye hitap edeceğimi bilmiyorum . Sadece teşekkür ederim . :) Amin hepimiz umarım iyilerle karşılaşırız.

bypeace

Ben Giresunda memurum inşAllah bigün denk geliriz illa buluşmak anlamında olmasında buradan yada herhangi bir sosyal platformdan da konuşabilir tanışabilir insanlar..

Kendim için değil abim için endişeleniyorum açıkçası. :/

3 kız arasında kalmaktan hep korkmuşumdur Allah tan öyle bir derdim yok

acı gerçek

Profilinize baktımda, isminiz yaşınız cinsiyetiniz hiç birşey yazmıyor. Abla mı abi mi ne diye hitap edeceğimi bilmiyorum . Sadece teşekkür ederim . :) Amin hepimiz umarım iyilerle karşılaşırız.

Bayanim yas 25 ismim bnde klsn :) rica ederim amin inşallah :)

3 kız arasında kalmaktan hep korkmuşumdur Allah tan öyle bir derdim yok

Nasıl yani 3 kiz niye ki anlamadım demek istedgini :) Alman içini ferah tut Rabbim yarattığı kuluna derdi verdiyse hastaligi sikintiyi verdyse dermanini çözümünü de verir yetrki sabret

Hani sakatlığını soruyorlar ya o an bir utanma geliyor insana o cok kötü bişey

Çok uçuk bi cevap olacak biliyorum ama hep yamaç paraşütü ve sualtına dalışı yapmayı istemiştim ama sanırım engelimden dolayı korkuyorum bunları yapmaktan. Bir de tabi çocuk sahibi olmak çok korkutuyor...

bide askerlik yapmadıysan bak sen tüm sülalenin dileni sakız oluyosun bizim burda böyle oda kötü

3 kız derken işin espirisiydi gülelim diye bir an öyle hayal ettim üç kız arasında kalmışım çok yakışıklıyım ya o bakımdan birini seçiyormuşum öyle bir şey yok ama hayal işte :)

Fulya83 doğuştan işitme engeli olanlar genelde çekingen olurda yalnız değilsin :) kalabalıği sevmem bnde soru yağmuruna tuttularmi ter basar konusmayi severm ama iste sorulan soruya acilan muhabbet e sacma cvb verirmiyumki dye cekingen kaliyoz

Fulya83 sonradan olan bisey mi anlamadım farketme meselesi ayrı işitme engeli cesidin sensönorial doğuştan gelen sinirsel yada ateşli bir rahatsızlık gecrmissen küçükken doğumdan kalıtsal olan bi işitme engeli çeşidi değil mi farklı mi snnki kafam karsti bak smdi

Aman napcan cikma teklifini boşver gelecek günler de iyiki almamsim bile dceksn bak o kadar net dyim sana

Benim doğuştan mis Fulya83 ama ben umursayipda cihaz almadim ne bilim tipik tipik doktorlar muayene etmisti küçükken bnde cihaz reklami yapio sandm bi ben değil ailemde ayni dsnmus öyle uzun aciklama yapmadi doktor al su karti adresteki cihazciya gt onlar size cihaz versin gelde inan şimdi buna :) doğal olarak küçük yasta idim 8-9-10 okula basladmmi baslamadmmi onu bile hatırlamıyorum pek hatırlamıyorum desem yalan olmaz nyse umursamadik ama smdi kimi grc kalmssn kimi bilmem ne dyo peltek gibi konusyomusm hafif buda ona bagliyms falan filan harfleri anlayamaynca cikartmakta zorlanyomus dilim bi doktorlar farkedio o konusmayi etrafımda hiç öyle dyen olmadı :) bnada normal geliyor tabi ben işte bu yil inandm uc hastane ye gittim öyle inandm dglse hala inanmamakta israrciym :) 25;yasindaym kabullenmesi zor oldu Küçüklukten beri biliyoz duymadgmu ama isine gelmioda ondan duymuyo dendi hep oyle geldim bu yasima sans iste dudak okuyordum hep onun faydası var sanırım aman nyse hayat devam ediyor ;) bi şekilde iste

makounichi

:D bnde dyom ne dyo acaba anlamadim :) nedesem gulsem ayip mi olur ne yazsam bilemedim bi an :) güzel hayal Allah gönlüne gore versin inşallah

yok gül ayıp olmaz estağfurullah gülmek güzeldir hep gül hep beraber gülelim gülmeyenleri güldürelim :) herkesin kadir gecesi mübarek olsun bu arada

acı gerçek

Biz galiba aynı şeyleri yaşamışız aynı şeyleri görmüşüz :) Çoğu anlattığımız şeyler birbirine benziyor okurken kendimi okudum valla o kadar işitme engelli gördüm ama benim gibi düşünüp yaşayan bi sen çıktın sanki :)

@nuri3558 ee Günaydın Nurettin ben bosunami dyom hep ayni seyi dusunuyoz dye al bak sende onayladin :) sayende bnde kendimi gülmekten alamadim sagol beyefendi :) :)

@makounichi
Anlayış için sagol .. aynen gülmek en güzel sey .. Allah razi olsun sizinde kadir geceniz mübarek olsun.

Allah herkese kaldirabilecegi kadar yük dert verirmis @Fulya83 demek ki biz bu kadar ini kaldirabilirmisiz işaret dili kolay değil Rabbim yardımcısı olsun hepimizin bu hallermize şükür .. DUA edekte aynı kalsın yerine dua edelim de karsimiza iyi insanlar çıksın iyileşme olsun diye değiştirdim geçse keşke ama en azından memnuniyeti miz artsin insaallah hayata ve cihaza ;)

düşünmeyin zaten bu gününüzü yaşayın. Gelecek elbet gelecek :D

Hele bi yaşlanalim onu o zaman düşünürüz dünyaya bi kere gelioz herseyi kafaya takarsak kafayı yeriz ye ic yat hayatını yaşamaya bak ama her daim gül moralin bozuk bile olsa kendini gülmek için zorla çünkü hayat cok kisa ;) Rabbim Her zaman güldürsun yüzümüzü hersey gönlünce olsun tatlım ;) olacağına varır hersey .. ne demişler olduğu kadar olmadığı kader .. inadına mutlu yasa gülümse hayata ♡ Fulya83

Üst Alt