Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli biri olarak lig maçlarına ücretsiz girebilir miyim?

Yok hocam est. Geç olmadı. Sizin sistem güzelmiş bizde formu döküm alıyoruz dolduruyoruz fax olarak gönderiyoruz klube. Sistemsel değil yapayım dedim sabah 8 de başladım akşam saat 4 de anca düştü sürekli meşguldü sorsan engelliler için işte eziyet den başka bişey değil. Doğal olarak bilet düşmedi Vodafone arenada. Cevabın içn çok sağol.

Refakatçi girişi yapmanız için başkanlık yani sosyal aile bakanlığın verdiği kart kesin şart orda zaten heryerde refakatçi uygundur yazar bunun için olması gereken ağırengelli ibaresi yazar bu talimat olmadan maça değil hicbir yere refakatçi kullanamazsınız bosununa ugrasmayin

selamun aleyküm. ben denizli de yaşıyorum. İstanbul a gelip beşiktaş maçını ücretsiz bakabiliyor muyum ? bakabiliyorsam ne gibi evraklar lazım.

Merhaba arkadaşlar başbakanlık engelli kartım var yarın akşam Galatasaray benfika maçına gitmek istiyorum beni içeriye alırlarmı almazlarsa ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar ilgili kulüplerin sitelerine gireceksiniz. https://bjk.com.tr/tr/vodafone_arena/engelli_bilet_formu Beşiktaş için bu ! https://www.fenerbahce.org/engellibasvuru.asp Fenerbahçe için bu ! https://www.galatasaray.org/engelli-bilet-formu Galatasaray için bu ! Passolig kartlarınızın olması gerekiyor. Maç günlerini kulüp sitelerinden takip edin. Hemen bilet çıkar çıkmaz bu linklerden başvuru yapın. Eğer size bilet çıkarsa bilgilendirme mesajı ve passolig com dan görebilirsiniz. Passolig olmadan girmeniz mümkün değil. Refakatçi isteyen de yazabilir. Refakatçinin de passolig kartı olması gerekiyor.

Arkadaşlar bende başbakanlık kartı falan yok hiçte lazım olmadı. Ama bu maça girmek için istiyorlar diye okudum. Rapor örneğini falan götürsek olmaz mı acaba engelli olduğumuz belli. İşim gücüm var vakit bulamıyorum o kartı almaya...

Rapor kabul ediyorlar mı onu bilmiyorum. Passolig yok ken de hep başbakanlık kartı ile girdim.

OĞUZATAY

Pasolig aldım ama bu sorun benim için. Haftaiçi hiç müsait olamıyorum :/

Teşekkür ederim 14 Nisan'daki Fenerbahçe Galatasaray derbisine gitmeyi düşünüyorum Raporum %60 Refakatçi götürebilir miyim?

DüşünürBilir İkinizin de passolig kartının olması gerekiyor. Fenerbahçe'nin sitesinde başvuruda bunu belirtmen gerekiyor. Ama derbide kilitleniyor: 2 dakika da doldu: diyor ! Çok zor Ertuğrul' cuğum.

Maçtan 2 gün önce sabah 10:00da açılıyormuş çok hızlı olmaya çalışacağım, aklıma takılan bir soru daha var benim rapor oranım 2. derece engelli refakatçi ibaresi yok kimlik kartımda bir sorun yaşar mıyım?
Bu arada Fenerbahçe stadyum yönetimiyle konuştum O Kart veya Seri No: kısmına Başbakanlık engelli kartın arkasında yazan Seri No: yazmamız gerekiyormuş belki birinin işine yarar bu bilgi.

Benimkinde de yok! Ama ben yeğenimle içeri girdim ! İkinizin de passolig i olacak ve senin başbakanlık kartın olacak. Sen ikisini de göstereceksin: refakatçi passolig ini; eğer ki refakatçiye de bilet tanımlanmışsa sorun yok! Bu arada ben Beşiktaş' lıyım :) Maçtan 4-5 gün önce açılır: 2 değil! sen sürekli takipte kal: ama dediğim gibi derbide çok zor ! @DüşünürBilir

DüşünürBilir

Başbakanlık engelli kartın üzerindeki numarayı yazman gerekiyor.
Fenerbahce için yazıyorum
Maçtan 2 gün önce saat 10:00 da başvuru yapman lazım .Kontenjan dolunca sistem kabul etmiyor zaten.Engeç yarım saat 1 saat içinde cevap geliyor ve passolig kartına bilet tanımlanıyor.
Senin ve refekatçinin Fenerbahçe logolu passolig kartı olmak zorunda .
Stada giriş çok kolay ; sadece engellilerin kabul edildigi giriş var ama maç bittikten sonra çıkmak çok zor çünkü alt bloktaki herkes aynı kapılardan çıkıyor.Bu sebeple herkesin çıkmasını bekliyorsunuz

arizona

Siteden başvuru yapıcam maçtan 2 gün önce gönder başvur gibi bir buton mu açılıyor şuan orada sadece ENGELLİ TARAFTARIN KİŞİSEL BİLGİLERİ yazıyor maçtan 2 gün önce oraya gönder yada başvur gibi bir şey mi eklenilcek?

OĞUZATAY

Olay çıkarsam
Girmek istiyorum lan diye haykırsam,yoksa ölürüm.
Yinede almazlar mı iyi düşün😔

Zorro Bura İstanbul! Dağ başı değil! Senin mantığınla herkes girer; o zaman! Mantıklı düşün, mantıklı yorum yap!

Napıym sıra gelmiyor
Boşuna mı aldık passolig kartı 🙁

Valla arkadaşlar ben Eskişehirde hiç biletle falan uğraşmıyorum. Passoligi güvenliklere gösterip engelli kimliğimi tekrar güvenliğe gösterip engelli tribünü yazan kapıdan rahatlıkla geçiyorum. Ama Süper Lig takımlarında bu ne kadar geçerli bilmiyorum illa bilet diyebilir onlar ve hangi klüb ise onun taraftar passoligi lazım oluyor. Burdaki Türkiye - Moldova maçına bile biletsiz girdim engelli kimliğimle.

Zorro

Boşuna almadın da derbi maça çıkmıyor! Ben kaç senedir maçlara gidiyorum. 1 derbiye gidemedim!

Al bakalım Ertuğrul! Bir sor bakalım! Bende merak ettim; derbi maçlarda niye öyle !

OĞUZATAY
Derbi maçların da neden böyle olduğu belli yoğunluktan ilgiden ama benim merak ettiğim klüp 2 gün önce saat 10:00'da açılıcak başvuru formu diyor, bu tarihten öncesinde stadyum gişesinden bilet almak mümkün müdür?

Bilet kalmışsa alırsın tabi ki de: orada engelli bileti nasıl olur bilmem !

Üst Alt