Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekpss 2016 Lisans soru paylaşımı

meclis baskanı sorusunda tüm şıkları hatırlayan varmı acaba

Arkadaslar alakasız soruyorum ama acaba öğretmen atamaları nasıl olur? Gecen yıllardaki gibi tüm öğretmenler atanır mı? Ben kpss den bile zorlandım bunda kpss odaklı calıstım hep ekpss tuaf geldi bana nedense yapamadım mat benım kotüdür ama sözelim iyidir.Yinede cok zorlandım uyuyamadım ve cok panik oldum sınavda onun etkisimi bilmiyorum.

Arkadaslar sizler genel gorme den mi girdiniz..isitme 1 di benim kitapcik..ama daha bi kisi bulamadim ben gibi..yarsim lütfen. .

selam arkadaşım,
ya lütfen yüzyüze buluşalım yada bana mail yaz sana bildiğim kadarı ile yardımcı olayım, işitme den girenler hakkaten neden sana yazmıyor anlamadım, başka bir başlıkta mı konuşuıyorlar bunlar senden gizli gizli :)

3 SORU kaldı arkadaşlar nedir bunlar hadi ha gayret...

emin misiniz hocam?

hocam belki diğer arkadaşlarda biliir fakat ben soruyu çözerken şunu hatırlıyorum diğer 4 amaç milli kongrede var ama azınlık olayı yoktu.

halkçılık,2.mahmut , yüce divan , mimar sinan sadece bursa,siyasi parti grupları 20 kişi , Tbmm secim ertelem 1yıl.sofya ateşeliği, tayfur sökmen .albayrak ,demiryolu sinop , çadır Yurt,benim yaptıklarım

Halkcilik olan soruda siralama
I-Halkcilik
II-Devletcilik
III-Inkilapcilik
Bu sekilde miydi hatirlayan var mi?Yoksa birinci Oncul ve ikinci oncul yer degistirmis sekilde miydi ?

guncelde hatırlanmayan soru nato genel sekreterı olabılırmı arkadaslar ben oyle hatırlıyorum.

buğdaylı soruyu tam hatırlayan var mı cevap şekerpancarı gibi

Hayır bence şeker pancarı olmaz çünkü şeker pançarı heryerde yetişiyor kaldıkı iç anadolu konya yozgat çorum falan türkiyenin buğday ambarı yani

ARKADAŞLAR BENİM GENEL KÜLTÜR 20-21 NET GİBİ MATEMATİK 10 TÜRKÇEDE BİLEMİYORUM TÜRKÇEM ÇOK İYİ DEĞİLDİR ONUN İÇİN NET BİR ŞEY DİYEMİYORUM AMA 8-10 GELİR HERHALDE VE LİSANSIM İLK DEFA GİRDİM İŞE YARAR MI KAÇ PUAN GETİRİR ACABA

soruda ekimini ve üretmini sormuş. şeker pancarı karadenizde her mevsim yağış olmasından güney doğu kuraklıktan akdeniz ekonomik değerden dolayı yetişmşmiyor en yoğun yetiştği iç anaolu

ben de şekerpancarı yaptım buğday bir çok ilde yetiştiriliyor pancar içanadoluda sadece ve yoğun yetiştiriliyor

matematik sorularını hatırlayan var mı

arkadaşlar hügo chavez şıkkından emin misiniz ben sanki milosevic miydi neydi son şıkta onu işaretledim

Ekpss Lisans Soruları

Türkçe
1:kıvılcıma en yakın soru: ilham kaynağı
2:daralma - ü.düşmesi= ilerliyor
3:anlamlı cümle baştan 4. = 4. cümle
4:anlam bütünlüğünü bozan = 3. cümle
5:boşluk doldurma = zaman tarih .....
6:her zaman internet yanlıştır sorusu
7:nesnellik = 1500 metre
8:zeka testi sorusu = resimli görsellik ile alakalı
9:tırmanış paragrafında neyden bahsedilmemiştir = rota isimlerinin nasıl verildiği
10:koku ve iştahla ilgili paragraf= iştahsızlık.... olan cümle
MAT
1:Hastane sorusu 15
2:Kare sorusu 41
3:Kordinat toplamı -10
4:Seri sorusu 29
5:köklü 6\5
6:üslü (a+b=?) 3
7:60 km - 75 km hız sorusu= 4 saat
8:karenin alani = 41
9:kirmuzularin sayisi = 16
10:kar zarar sorusu = 200
11:eek:lasilik giysi = 48
12:kesirli islem sorusu
13:makina verim arttirma = 18
14:15 ile bölümünden kalan= 12
15: 7ab sayısı A+B NİN toplamı = 15
1-Takvimi Vakayı hangi padişah döneminde ? II. Mahmut.
2-Büyükçekmece nasıl oluştu ?Dalga Birikintisi.
3-Protonların çarpışması ? CERN
4-Halide Edip Var Eseri ? Ateşten gömlek.
5-Savaş ile TBMM Seçim erteleme? 1 Yıl.
6-Parti Grubu kaç milletvekili ile oluşur? 20
7-Siyasi parti kapama ile hangisi yanlış ? Yargıtaya temyize gidebilmesi.
8-Hangisi coğrafi olarak farklı medeniyet ? Karahanlılar.
9-Yurtta Sulh Cihanda Sulh ? Sadece Halkçılık.
10-İslam Birliği teşkilatının merkezi hangi ülke ? S.Arabistan.
11-................................Gülün Adı eseri? Umberto Eco.
12-Atatürk Devlet başkanı seçildiğinde Yeni TBMM başkanı ? Fethi Okyar.
13- Atatürk ün açılmasında rol oynamadığı gazete ? Albayrak.
14-Palmira antik kenti iç savaşın olduğu hangi ülkededir? Suriye
15-Hatayın ilk ve son cumhurbaşkanı ? Tayfun Sökmen.
16-İç Anadolu da en çok ne yetişir ? Buğday.
17-Hsyk görev suçları nerede yargılanır? Yüce Divan
18-Hangisi Mimar Sinanın eseri değildir ?Bursa Ulu Cami.
19-Milli kongre neyi gerçekleştiremedi? Milli Cemiyetleri Birleştirmeyi.
20-Osmanlı ücretli askerlik göndermiş Bizansa bu neyin kanıtı ?Osmanlının güçlülüğü veya Bizans iç çekişmeleri
21-asagidakilerden hangisi tbmm nin egemenligini artirici özellige sahip degildir? Nisabı müzakere yaptim
22-Mahkemelerin yükünü almak için oluşturulan kurul?Tahkim
23-kışın soğukluğun değişmemesi nedeni ? veya değişmesinin nedeni ?
24-Nobel ödülü almayan kim ?Hugo Chavez
25-Eski Türklerde. Çadır ismi ? Yurt.
26-Son il olan ? Düzce.
27-Hangisinde trenyolu yok ? sinop.
28-Anayasaının inceleyemeceği ? Tevhidi Tedrisat.
29-I.dünya savaşı başlangıcı Atatürkün görevi ? sofya atekeşesi.
30-Padişah hatuna danışır. Medeneni kanuna göre hatun... ?

NOT: Alıntıdır arkadaşlar.. Kesin olmamakla birilikte genel cevaplar bu şekildedir.

arkadaşlar mimar sinanın eserleri ile ilgili soruda hangisi mimar sinanın eseri değildir diye mi soruyordu hangileri eseridir diye mi soruyordu ben hangileri eseridir diye yaptım kafam karıştı şimdi yanlış okumamışımdır inş soruyu 1 3 dü hatta cevap ortadaki yeşil cami sadece eseri değildi.

*Şekerpancarı daha çok iç bölgelerimizde üretilir.İç Anadolu Üretimin yarıya yakınını karşılar. diye bilgi var bende şeker pancarı işaretledim soruyu ama buğday deniliyor cevaba....

[FONT=Open Sans]tarım ürünleri içinde tahıllar başta gelir. Türkiye genelinde tahıla ayrılan toprakların yarıya yakını bu bölgededir. Yer şekilleri ve iklim koşulları tahıl tarımını öne çıkarır. Düzlüklerin geniş yer kapla*ması makineli tarımı kolaylaştırmıştır.[/FONT]

[FONT=Open Sans]Bölgenin sulanabilen bölümlerinde şeker pancarı tarımı yapılır. Buğday, şeker pancarı ve elmanın en fazla üretildiği bölgedir.Şeker pancarının özellikle Konya, Ankara, Eskişehir, Kayseri ve Niğ*de gibi şeker fabrikalarının bulunduğu yerlerde ekimi yapılır.[/FONT]
[FONT=Open Sans]İlkbahar yağışı ve yaz kuraklığı tahıla uygun ortamı oluşturmuştur. Türkiye'nin tahıl ambarıdır. Sulanabilen arazinin azlığı buğday ekim alanlarının ge*niş olmasına yol açmıştır. Alan bakımından toprakların en fazla olduğu bölgemizdir. Bu bölgemiz en büyük 2. bölgemizdir.[/FONT]

hem şeker pancarı hemde buğday üretiminde 1. bu bölge bu tarz yanıltıcı soruları nereden buluyorlar inanın tebrik etmek lazım....

[FONT=sans-serif]arkadaşlar mimar sinanın eserleri ile ilgili soruda hangisi mimar sinanın eseri değildir diye mi soruyordu hangileri eseridir diye mi soruyordu ben hangileri eseridir diye yaptım kafam karıştı şimdi yanlış okumamışımdır inş soruyu 1 3 dü hatta cevap ortadaki yeşil cami sadece eseri değildi. var mı hatırlayabilen... ?[/FONT]

ben de eserini sorduklarını hatırlıyorum inşallah doğru işaretlemişimdir

valla eseridir diye yaptım bende ama soru paylaşımlarında hangisi eseri değildir diye yazılıyor kafam karıştı o yüzden inş eseridir diye sormuştur da bildiğim soruyu yanlış yapmamışımdır 13 dk da son 30 soruyu okuyup işaretledim hızlı okuyacağım diye 1 kere tam bile okuyamadım soruları çünkü.

bipo

seçme seçilme çünkü kurultay meclis gibi düşün kadınlarda seçme seçilme ile meclise girdi

bencede seçme seçilme hakkı ve diğer soruda mimar sinanın eserlerinden değildir diyordu yalnız 2 olacaktı selimiye ve süleymaniye eseridir

Verımlı arttırma sorusunun cevabı 20 olması gerekıyor.soruyu ıkı farklı yolla yaptım yıne 20 buldum :)

Şu iç anadolu sorusunu ben ilk ıkudum şıklara bakmadan buğday dedim fakat bukadar kolay olamaz deyip irdeleyerek tekrar okudum soru aynen şunu soruyordu aşağıda verilen ürünlerin diğer yörelere göre yetişme oranı en yüksek olan hangisidir gibiydi... Burada iç anadoluda 1. Olan ürünü değil diğer yerlerden daha çok iç anadoluda hangisi yetişiyor diye soruyordu ve ben yulaf yaptım. Yanılıyor olabilirim ama bu şekilde anladım soruyu ve yulaf yaptım.

O soru buğday ve şeker arasında kalır buğday daha çok olduğu için kazanır:)

Üst Alt