Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekpss 2016 Lisans soru paylaşımı

Yargıtaya temyize gider şıkkını işaretledim. Siyasi parti ile yargıtay ne alaka ?

Bence milletvekilligi dusmez parti kapanir ama milletvwkili bagumsuz olarak yoluna devam edder diye dusundum

Bence milletvekilligi dusmez parti kapanir ama milletvwkili bagumsuz olarak yoluna devam edder diye dusundum

Arkadaşlar siyasi parti kapama ile ilgili şıklar verilmiş. Yargıtaya temyiz diye bir şık vardı. Bir de Milletvekilliği düşer diyor şıkta. Hangisi doğru sizce ? iki şık arasında kaldım.

2010 da yapılan değişiklikle kapanan parti üyerlerinin vekilliği devam edermiş. fakat kapatmaya dair yargıtayda temyız olayı yokmuş. yani yargıtay da temyıze gidebilir sorunun doğru cevabı olacakmış.

Arkafaslar lisans isitme 1 den giren yok mu

Istiklal marsi kabulu 1.inonu genel kirmay bask ni c.b atar

geçen yıllara göre lisans soruları nasıldı zor muydu? matematik falan?

nisabii muzakere cevabı olan bir soru vardı arkadaşlar tbmm nin otoritesi ile ilgili bu cevap doğru mudur yoksa bilen bir arkadaş var mı hayır cevabı şuydu diyecek birde tevhidi tedrisat cevabı olan bir soru hatırlıyorum bu soruyu hatırlayan var mı acaba ve cevap doğru mu teşekkürler.

milli kongrenin amacı ile ilgili sorunun cevabını tam hatırlayan var mı birde siyasi partileri ve dernekleri birleştirme birliği sağlama gibi bir şık vardı sanki onu işaretledim tam cevabı hatırlayamıyorum cevap bu muydu yani birleştirme özelliği kesinde parti dernek gibi bir şey geçiyor muydu cevap da :)

redeye

Cevapta:Azınlık yazan seçenekti.Azınlıklarla işbirliği yapma gibi bir amacı yoktu.

Cevapta:Azınlık yazan seçenekti.Azınlıklarla işbirliği yapma gibi bir amacı yoktu.

Buu sorunun farkli cevabbi oldugunu soyleyen akadaslar vardi bende bunu yaptim ama veliskiye dustum bu yazilanlar uzerine

Buu sorunun farkli cevabbi oldugunu soyleyen akadaslar vardi bende bunu yaptim ama veliskiye dustum bu yazilanlar uzerine

Matematikte iki soru vardi biri x - y koordinat sorusu cevap -9 yaptim digeride alan sorusu cevabi 45 yaptim ama sorulari tam cozemedim salladim bunlarin cevabini bilen var mi ? Birde sinavda tek bosum olan aysenin ust uste ayni gomlegi giymedigi bir soru vardi bununda cevabinin ne oldugunu cozumlu olarak anlatabilir mis8niz?

Matematikte iki soru vardi biri x - y koordinat sorusu cevap -9 yaptim digeride alan sorusu cevabi 45 yaptim ama sorulari tam cozemedim salladim bunlarin cevabini bilen var mi ? Birde sinavda tek bosum olan aysenin ust uste ayni gomlegi giymedigi bir soru vardi bununda cevabinin ne oldugunu cozumlu olarak anlatabilir mis8niz?

yanlışlar doğruyu götürüyor değil mi?
kesin birşey söyleyin lütfen

hocam amacını sormuştu zaten soruda milli kongre cemiyetinin hatırladığım kadarı ile siyasi partiler arasındaki karışıklıkdan dolayı amacına ulaşamamıştır gibi bir şey diyordu sonra amacını soruyordu.

evet matematikten arada kaldığım sorular benimde dikdörtgenden kare yapılan soru 41 dedim cevaba koordinat sistemli soru -11 dedim sanırım... ayşenin 3 gömleği kaç farklı şekilde giyeceği sorusu ise 54 dedim

Matematik sorusu su sekildeydi sanirim. Ayse miydi neydi kizin ismi , bir giydigini ertesi gün bidaha giymiyormus. 3 elbisesi varmiş, 5 günde kac farkli sekilde giyinebilir ?

3 * 2 * 2* 2*2 = 48 cesit

doğru hocam yanlış yapmışım ben köklü sayı yanlış bu soru yanlış umarım karenin alanı 41 dir :) veya koordinatın cevabı -11 dir yoksa 4 yanlış ile kapayacağım sanırım matematiği...

Bende 48 yaptım birde bir soru vardı 3 7 11 diye giden bi soru cevap 19 muydu benim mat kötü bir iki bunları yaptım :)

hatırladığım matematik soruları 13 adet kalan 2 adeti hatırlayan arkadaşlar tamamlarsa sevinirim
1 köklü sayı kök 11 li
2 koordinat sistemli
3 ayşenin gömleği kombinasyonu 3 gömlek haftanın beş günü ertesi gün aynı olmayacak
4 ab5 li soru
5 dikdörtgenden kare yapılıp alanı sorulan
6 60 la giden araç ve 75 ile giden araç
7 top sorusu sarı 10 top eklenince kırmızı 1/5 oran oluyor olan
8 makine yüzde 20 performans ile 12 saat çalışıyor normal çalışsa kaç olurdu
9 basit bir üslü sayı sorusu
10 bir sayı 5 ile bölünce 2 6 ile bölünce 3 kalanı veriyor 15 ile bölünce kalanı soruyor
11 üslü sayı üzeri a artı b li basit eşitsizlik yapılacak
12 doktor hemşireli problem hemşire kaç fazladır diyor
13 3 4 7 11 18 ... diye giden soru 8. 7 . den kaç büyük diye soruyor

29 du cevap 3 4 7 11 18 29 47 76 diye gidecekti seri 76-47 yani 8.den 7. çıkacak 29 bulunacak

hocam koordinat -11 ve kare alanı 41 mi buldunuz acaba ve emin misiniz cevaplardan...

Yok hacı o yanlış olmuş.

Tek tek gittim ben 8. sayıya 23 varsa oydu cevap ama tam hatırlamıom:)
23 yoksa senin dediğini işaretlemişimdir.Tek tek gittim yani:D
11 12 23 diye gittim ben.

hocam sıralama 3 4 7 11 şeklindeydi sonrası yoktu 7+11 18 5, sayı 11+18 29 yani 6, sayı 18+29 47 7. sayı 29+47 76 8, sayı oluyor 8. sayı ile 7. nin farkını soruyordu 29 yani 6, sayı gözümden kaçan yer var mı acaba :) umarım yoktur :)

arkadaşlar moralinizi bozmayın. 30 üstündeki her net sizi atanmaya daha da yaklaştırır. 1 olmadı 2 en kötü 3. atamada yerleşirsiniz. umarım istediğiniz yer olur.

redeye

ayşeyi boş bıraktım. ayşe hanım rüküşlük yapıp aynı gömleği ertesi gün giymemezlik etmeseydi mantık yürütmek daha kolay olabilirdi.

Satis fiyati sorusu vardi matematik 156 ydi maliiyetini soruyordu cevap 200 yaptim...200 %30 u 260 yapar...satis fiyatindan %40 indirimle 156tl yapar...

Arkadaslar sizler genel gorme den mi girdiniz..isitme 1 di benim kitapcik..ama daha bi kisi bulamadim ben gibi..yarsim lütfen. .

Üst Alt