Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekpss 2016 Lisans soru paylaşımı

batı güney batı kuzey batı değişmeme demiyorduki aniden değişme nedeni diyordu o da farklı hava kütlelerinin birleşmesi olacaktı

Atatürk 1.ci dünya savaşından yani canakkaleyi sölemişdi soruda bununda cvpı: sofya militeşerallik... netten araşmamda bu cıkıyor.

TBMM ile ilgili bir soru vardı kimse onu yazmamış.hangisi TBMM'de çıkarılan kanunlardan değildir gibi bi soruydu Şıklarda İstiklal mahkemeleri falan vardı

Ama cevabını hatırlamıyorum emin olmadan işaretledim çünkü :/

Tayfur Sökmen sorusu güncelde sorulmuştu. Güncel soruları hepsi yazılmış bir eksik demişsiniz o Tayfur Sökmen'di arkadaşlar

Atatürkün 1. Dünya savaşından önceki son görevi Sofya ateşemiliterliği kesin doğru cevap bu arkadaşlar

Evet aynen tbmm otoritesini korumak için hangi kanun çıkarılmamış sorusuydu ama cevabı neydi onun hatırlıyor Musunuz

Valla ben nisabi muzakere.yaptim cunku o kanun ic tuzukle ilgili yani milletvekilleri nekadar sure toplantiya katilamaz.milletvekilligi hangi sartlarda.duser bunlarla ilgili oldugu icin otorite saglamakla ilgisi olmadigini dusundum

Be de o şıkkı işaretledim ama baktım kanunlar arasında o da var emin olamadım :/

Ben bütçe kanunu yaptım bunu denetleyemez anayasa mahkemesi.
Düzce sorusunu hiç hatırlamıom hafızammı silindi ne oldu bana:S

Nisabı müzakere Meclisin çalışma prensipleri ile ilgili kanun olduğu için cevap büyük ihtimalle odur haklısınız :) inş doğrudur

Yanlışlar, olan bir avuç doğruyu da götürdü :) gülerim ağlanacak halime.. amaaan sıkmayalım canımızı. Allah hayırlısını nasip etsin.

Yanlışlar, olan bir avuç doğruyu da götürdü :) gülerim ağlanacak halime.. amaaan sıkmayalım canımızı. Allah hayırlısını nasip etsin.

Moralini bozma bence. Herkes burda fikrini ve kendi yaptığı cevapları söylüyor belki de düşündüğün kadar yanlışın çıkmaz :) hepimizin hakkında hayırlısı olsun :)

Arkadaslar anayasa mahkemesi butce kanunu denetleyemez onu duzeltelim. Bence sinav orta zorluktaydi lise ekpss sorulari bana gelseymis daha zorlanirdim diye dusunuyorum. Matematikten hayatimdaki en yuksek neti yapacagim galiba.

Arkadaslar anayasa mahkemesi butce kanunu denetleyemez onu duzeltelim. Bence sinav orta zorluktaydi lise ekpss sorulari bana gelseymis daha zorlanirdim diye dusunuyorum. Matematikten hayatimdaki en yuksek neti yapacagim galiba.

Aynı kafadayız desene:DBende en çok matematiğe güveniom.Aşırı kolay sormuşlardı matematikten.

Ben edebiyat ogretmeniyim turkcedeki kivilcim sorusuna kafayi taktim sinavda rn garip soruydu sinavdaki😂😂😂

Bende Türkçede ikinci soruda takıldım kaldım zamanlı mı medeniyet mi ikisi arasında kaldım zaman ve saatli şıkkı yaptım tarihte Atatürk göreviyle ilgili bende sofya dedim ayrıca osm bizansa asker gönderme sorusuna bizansın iç karışıklığı ile ilgili bir şık vardı onu yaptım coğrafya batılı olan soruya nemlilikle ilgili bir şık vardı onu yaptım bir de siyasi parti kapatmayla ilgili bir soru vardı tam hatırlayamıyorum cevap neydi galiba ben boş bıraktım :)

Kıvılcım ilhamdır bence ya :)

Başka isimle kurulamaz yazıodu ben onu işaretledim.

Tbmm otorite sorusu- nisabı müzakereme mi

Kafam şu düzce sorusuna takıldı ya tam soruyu hatırlayan varmı?Başka il sorusu varmıydı?Büyükşehir olan il falan demiyordu demi bu soruda?

Bizim sinavda buyuksehir ile alakali bir sey yoktu. Sinavda su an tek yanlisim hsyk uyelerini yargitay yargilar dedim aceleyle aklim hakim ve savcilara gitti kurul uyeleri yuce divanda yargilaniyormus. Ramazan yetgin hocayi izleyenler varsa videolari dedigi her sey sinavda cikti.

O zaman ben soruyu tam okumamışım:DŞıklarda aksaray şırnak osmaniye falan varsa dediğim soru budur.Zaman kısıtlı olmasa bunların hepsini doğru yapardım ama tek okumayla anca bu kadar oluo.

Süre çok az arkadaşlar zaten heyecan oluyor bazı sorular zor algılanabiliyor ya da yanlış algılanıyor :)

Tamamdır o soruyu ben yanlış algılamışım.Şimdiye kadar karşılaştırdıklarımdan 24 soruda 6 yanlış çıktı genel kültürde hadi hayırlısı.

denemelerde 45 dakikada bitirirken sinavda 60 dk yetmedi geometrim boş :)

Herkese geçmiş olsun. Coğrafya ani hava değişimi olan soruyu soğuk havanın yer değiştirmesi gibi bişey yaptım. diğer şıklarını hatırlamıyorum

en az yarım saat daha verilmeliydi sonucta sınava girenler engelli

süre yetmedi 10 soruya bakamadım bile matematikte

sonuclar ne zaman açıklanır

Arkadaşlar siyasi parti kapama ile ilgili şıklar verilmiş. Yargıtaya temyiz diye bir şık vardı. Bir de Milletvekilliği düşer diyor şıkta. Hangisi doğru sizce ? iki şık arasında kaldım.

Yaa hocam , bu soru oyle bir soruydu ki lanet olsun kiv8lcim ilhan kaynagida oluyor guncelde oluyor ses getriwmde uyor oluyorda oluyor amk :)

Üst Alt