Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012-ÖMSS / Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
asi prens;

hayır.. kılavuzu iyi oku sen lise mezunusun diyelim öz niteliklerde yani tabloda ilk okul mezunu listesindeki kadroları seçemezsin.. seçsende sistem otomatik olarak reddedecektir.. denenmiştir :)

birde sorum olacak bilğin varsa yardımcı olurmusun NIT1 NIT2 NIT3 NIT4 NIT5 NIT6
40020127001 ADALET BAKANLIĞI HİZMETLİ İZMİR 999 1000 1001 7225 bu nit 1 altında 999 nit 2altında 1000 nıt3 altında 1001 nıt 4 altında 7225 yazıyor bu kodlar ne oluyor. yani kura atımı olaraktan ilk okul mezunu kod 12 mi oluyor. 13 de var mesala yanlış tercih yapmayalım.

destan teşekkür ederim
nuray rica ederim
asi prens, bu kodların açılımına tercih kılavuzunda kadrolardan aşağı doğru indikçe rastlayacaksın
999 - ilkolul mezunu olmak
1000- ortaokul, 1001 ilköğretim
7225 - Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması (bu ne bilmiyorum:confused:)

kılavuzda hepsi var arkadaşlar birazcık incelerseniz sormanıza gerek kalmıcak

Arkadaşlar Lisans Kontenjanı ; Tablodan Excel'e Aktarıp ; 1 Kontenjandaki Adet Sayılarını da hesapladığımda 2.100 Kontenjan Civarinda bir Rakam Buldum ... Bilginiz Olsun

YH: Yardımcı Hizmetleri
GİH: Genel İdari Hizmetleri
TH: Teknik Hizmetleri
DH: Din Hizmetleri
SG: Sağlık Hizmetleri

Saygılar ...

uzm55, rica ederim
destan - hayırdan kastın tercih yapmayacaksın sanırım:confused:

Çok karışık bir klavuz neyin ne olduğu belli değil...
Mesela sınıfta yazanlar: TH , GİH , YT , SH ne oluyor anlamış değilim .

GİH: genel idare hizmetleri yani normal memurluk
YH:yardımcı hizmetler
TH: teknik hizmetler yani meslek liselilerin kadroları
SH: Sağlık Hizmetleri

kafam çok karışık arkadaşlar akıl verın bana emeklı olmama 2 sene gıbı zaman kaldı vergı ındırmım falan var ssk gunumun dolmasına 14 ay var 17 ssk gunum dolmasınada 1 senede öle var acaba tercıh yapsammı yapmasammı dıye düşünüyorum

SINIF DERECE ADET NIT1 NIT2 NIT3 NIT4 NIT5 NIT6
YH 12 3 999 1000 1001 7225
YH 12 1 999 1000 1001 7225
YH 12 1 999 1000 1001 7225

YH 13 1 999 1000 1001 7225 mesla bu tabloda ben ilkokul kura atımı olaraktan tercihimi hangisine yapacam derece ne olacak 12 mi 13 mü

arkadaslar saka bir tarafa bizler daha önce nacizane atana kardeşleriniziz,yardımcı olmamızı istediğiniz veya takıldıgınız bir konu olursa sorun cevaplayalım..burdan zor oluyor beee

gul2011 Gulleri karıştırdım,o Hayır diğer arkadaş içindi,ama begendiysen alabilirsin..

özkancey;
nasıl yaptıysan önlisans içinde bi el atsan..kaç kadro ayırmışlar toplam ? sana zahmet..

İsmail, benm hesaplarıma göre 950-1000 civarında... önlisans kadroları...

program kodu program adı ne arkadaş ya hiç bişey anlamadım ne yazacağız oraya...

bu kısımları anlayamadım..

1: 6.2 657 sayılı Kanunun 36 nci maddesine göre 11 inci dereceli kadrolar için İlkokul mezunları kura ile yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

yani kura ile başvuru yapanlar tercih yapamayacaklarmı ?

2 : Tercihleri arasında boş kadro bulunmayan aday yerleştirilemeyecektir. Kurada çekilen aday, işlemi gerçekleştirildikten sonra kura listesinden çıkarılacak ve kuraya kalan adaylar ile devam edilecektir. Kura işlemi tercih edilen tüm kadrolara yerleştirme yapılıncaya kadar devam edecektir. İlköğretim/ortaokul mezunlarının kura ile yerleştirme işlemi sonrasında boş kalan kadrolara ilkokul mezunları aynı şekilde kura ile yerleştirilecektir.

yani biz gibiler yani daha acıkcası kuraya katılanların kaderi sınava girenleremi baglı oluyor.. sınava girenlerden acık kalanlarımı biz gibi kuraya katılanları sanki araya sıkıstırır gibi alacaklar ?

bu sorular acayip inanılmaz canımı sıktı :S

destan ne bileyim hayır yazmışsın :confused::confused: ben ne alcam yaaa... ama gul2011 yazmışsın dikkatini çekerim
ismail valla az hem de nitelikler de uymuyor anca düz memur kadroları ama onda da egede kadro az:(

valla zaten benim okuduğum bölüme göre çoğu yer olmuyor. işin garibi yapabileceğim şeyler olmasına rağmen o yandaki nitelik kodları yuzunden olmuyor sertifikam yok diye koca klavuzdan 5 tane yer çıktı kontenjanları birer kişi. napsamki bilemedim bi yıl boyunca ne kadar kurs varsa gidip çeşitli sertifikalar ı toplasam bu iş anca öyle olucak heralde

golden -heart Lise mezunu çok atanır dediğimde ve sertifika çok istenidedğimde bana çok karşı çıkmıştın işte gelinen durum ....

ve mezun olunan okulada çok karşı çıkmıştın atama kpss nin nerdeyse tıpkısının aynısı

Ben sertifika önemli diye KENDİMİ PARALADIM Ama faydası olmadı...nerdeyse yalancılıkla sahtekarlıkla suçlandım...ehliyet şartı bile aranıyor

iyi be iyi... ben gidiyorum zaten sizinle olsam ne olmasam ne, hıh:rolleyes:

Sarıllı nitelik kodları tercih klavuzunun alt kısmında
ömss kura usulüyle 988 kişi
ömss orta öğretim 3052 kişi
ön lisans 1574 kişi
lisans 2131
toplam ---------
7745 kişinin ataması yapılacaktır

sakın yanlış tercih yapmayın nitelik kodlarına iyi bakın eğer yanlış tercih yaparsanız atamanız yapılmaz bir sonraki atamada bu puanınızı kullanamazsınız
ve eğer atanıp gitmezseniz yine bir sonraki atamada atanamazsınız puanınızı kullanamazsınız bilginize

kalender, neden sertifika işe yaramasın ki ne varsa koycaz ortaya, bilg. sertifikası, yabancı dil, ehliyet vs vs

gül;
hakkaten 3001 ler anca uyuyor bize :) hayırlısı olsun ne diyim..

Hayatımda en pişman olduğum şey imam hatip okuyamamak ...nasip ya üneversitede en çok ilahiyat istedim türk dili edbiyatı okuyorum....açıkta kalan imam hatipli herzaman yok denecek kadar azdı ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt