Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012-ÖMSS / Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
xcoll, kadro listesinin üstündeki açıklamalarda yazıyor özürlülerle ilgili olduğu zaten yerleştikten sonra belgelerini hazırlayacaksın ama evet kpss gibi olduğu doğru zaten böyle bişey bekleniyordu

arkadaşlar,
2001 lise düzeyinde herhangi bir bölümden mezun olmak
3001 önlisans düzeyinde herhangi bir bölümden mezun olmak
4001 lisans düzeyinde herhangi bir bölümden mezun olmak
yani lise mezunları hangi alandan mezun olursa olsun kendi bölümü haricinde 2001 kodlu yerleri de yazabilirler önlisans için 3001 lisans için 4001 tabii bir de alanınızla ilgili kadro varsa, o zaman hem kendi alanınızla hem de yukarıdaki kodlarla tercih yapabilirsiniz
kendimden örnek vereyim benim alanımla ilgili kadro yok o yüzden 3001 olanlardan yazacağım ama eğer kendi alanım olsaydı hem onu hem de 3001 olanları tercih ederdm

bu ilk günün isyanı arkadaşlar birde panigi sakin olup birnoktaya odaklan mayın önce konumunuzu bulun 1, 2, 3, 4 hangisi sininki orta veya.... sonra bunlara uygun yerlere paragraflara bakın sizi aldatanlara degil bir digeride istekler her iki veya üç guruba uyanda oluyor .

nuru-dilara,
sen imam hatipli olarak yazmışşın zamanında imam hatiplilere haksızlık yapıldığını yazmışsın...Bu yazdıkların şartlar KPSS sınavına giren imam hatipliler için geçerli.sen dinimizde bir eli olmayan bir imam arkasında namaz kıldındın mı, yada iki ayağından özürlü tekerlekli sandelye ye mahkum olan bir mimbere çıkarak cuma hutbesi veren bir imam bir vaaz,bir müftü gördünmü? Zaten dinimiz de bu şekil zarureti olan kişilerin imam olarak namaz kılmasını yasaklamış..çünkü zaruret var.Ama diyanet imam,müezzin v.s. alacağına düz memur,,bilgisayar işletmeni,gih,veri hiz.işl.v.s.herkesin tercih yapabileceği alım yapsaydı bütün engelli arkadaşlarımızda yazardı..şimdi iyi düşün öyle cevap yaz...

999 1000 ve 1001 nolu nıtelık kodları neler ???????????

Nur-u Dilara;

Öncelikle teşekkür ediyorum

Soru 2 yi detaylı yazmaya çalışayım

Tarım ve hayvancılık bakanlığı Bilgisayar işletmeni Çankırı Tüm ilçeler 1 kişi / klavuzda geçen metin bu şekilde ve devamını zaten biliyorsunuz Tüm ilçelerde görev yapacak sadece 1 kişimi istiyor yoksa tüm ilçelerde görev yapacak örneğin 10 ilçe mevcut toplamda 10 kişimi sitiyor çıkartmadığım mantık bu :)
Not:Kpss ye bir defa girdim ondada tercih yapma lütfuna nail olamadım :) bu seble cahilliğimi mazur görün

arkadaşlar kadroların eğitim durumuna göre dağılımını tespit edebilen oldumu ?

kodlarla ilgili açıklamalar kılavuzun sonuna doğru, incelerseniz göreceksiniz arkadaşlar
ben 1 saat içinde komple inceledim kılavuzu, tabii kadrolardan sadece önlisans o kadar ama nitelik kodları, şartlar falan okudum yani, okuyun görün

ömss

klavuzda aranan nıtelıklerde 6345 die bir nitelik var. bu belgeye sahıp biri varmı acaba merak ettım . sınavda 5000nıncı olan bır kışı cok rahat 500. olan bır kısının önünde yerleie bılır

Arkadaşlar bir sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. Gerçi benim sorumu bir arkadaşta sormuş ama soruyu tam anlayan olmamış galiba. Mesela:
(20020124211 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ ANTALYA TÜM İLÇELER GİH 9 1 3249) bu kavram ne anlama geliyor. Yani Antalya ve tüm ilçelerine ayrı ayrı birer kişimi alınacak yoksa bütün Antalyaya sadece bir kişi mi alınacak. Biraz karışık gibi oldu ama umarım anlarsınız.

ya kaç imam hatip mezunu var var olanlar bir yassın merak ettim

ömss lisans kadroları

lisans kadrolarında devlet diyanete çalışmış maşallah..Benim için bu kadrolar tam bir fiyaskoydu :mad:

Merhaba arkadaşlar.

Kılavuz ve tercihler başladı.Hadi hayırlısı diyelim inş. Ama bende şahsen hayal kırıklığı oldu Lise mezunu Ankaraya ;

Memur : 43
Hizmetli : 36
Toplam : 79

Ankara gibi biryerde 79 kişi çokaz hadi hayırlşısı inş.

mavidüşler,
aranan kişi 1 tane, ama o şehirde herhangi bir ilçeye atanabilir demek yani illa şurda açık var demiyor nerede açık kadro varsa o ilçeye yönlendirilir herhalde
golden heart,
kadrolar öğrenim durumuna göre zaten sayfanın başında yazıyor hatta renklendirilmiş
koyu pembe renkli olan sayfalar ortaöğretim,
yeşil önlisans,
mor lisans...
özel kodlar da bu şekilde ayrılmıştır başlığına bakın

bilgisayar işletmeni

arkadaşlar ben ünüversiteyi yarıda bıraktım ancak üniversitede iki dönemde bilgisayar derini aldım.normal kpss yerleştirilmelerindeki gibi transkript sahibi olan arkadaşlar bilgisayar işletmenliğine başvurabilirler mi

nuru dilara sana hiç bir şey yazmayacam celal ve ikram sahibi allah cc vekil

dünyada bir ilkmiş bu sınav gercekten bir ilk.

resmen imam hatip mezunlarına kıyak yapılmış devletin sanki 3 bin tane imam hatipliye iht.var ama 1 tane bile eczacıya iht.yok yazıklar olsun...50 puanla imam hatip mezunu girecek,90 puanla başka bir bölüm mezunu giremeyecek sizin var ya yatacak yeriniz yok..lafta dindar geçinirsiniz ama icraatda neyse..daha fazla ağzımı bozmayım..Ben hakkımı helal etmiyorum..Allah sizi bildiği gibi yapsın..(bu arada ben eczacılılk mezunu değlim..).

baho,
15 tercih hakkımız var

arkadaşlar herkes direkt kadrolara bakmış önce bir kılavuzu inceleyin bence, nitelikler kadrolardan sonra, özel nitelikler olsun mezuniyet alanları olsun en üstünde hangi okul mezunuysanız yazıyor mesela önlisans özel nitelikler diye... mezun olunan üniversitelerin bile kodları var biraz incelerseniz burda sorma gereği duymayacaksınız

En çok Diyanet alıyor memur arkadaşlar ve zaten nitelik kısmında direk ilahiyat ,imam hatip mezunları.

nuray bir sayfa geride açıklamasını yaptım

merak ediyorum açılan kadro kadar imam hatip mezunu var mı? bence yoktur bile..aman açıkta kalmasınlarda sonra üzülenler olur..

ilkokullar 12 ve üzeri kadroya başvuracaksa,ortaokul hangi kadroya başvuracak bilgisi olan lütfen???

Peah..Orta Öğretim 88 puanla açıkta kalcaz..Bu nasıl iştir yahu,En iyi ben Meb.te Çalışmaya devam edeyim..

Pardon,Ên İyisi, olcaktı..

tüm ilcelerde görev verilebilir demek bu ya 1 kişi nerde acık varsa orada calışacak emir vercegi yere gidecek

Arkadaşlar bir sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. Gerçi benim sorumu bir arkadaşta sormuş ama soruyu tam anlayan olmamış galiba. Mesela:
(20020124211 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ ANTALYA TÜM İLÇELER GİH 9 1 3249) bu kavram ne anlama geliyor. Yani Antalya ve tüm ilçelerine ayrı ayrı birer kişimi alınacak yoksa bütün Antalyaya sadece bir kişi mi alınacak. Biraz karışık gibi oldu ama umarım anlarsınız.

Arkadaşlar. tüm ilçeler 1 kişi yazdığında oraya 1 kişi girecek ve istediği ilçeye gidebilecek. Birde 9 1 veya 13 1 gibi kıdem dereceler var. onların hiç bir önemi yok. Maaşa ve ya herhangibir şeye etki etmez. Veri hazırlama kontrol işletmeni kadrolarında calışan memurlar ise sadece 40 lira fazla alır. Ben MEB de özlük işlerine bakıyorum. sormak istediğiniz varsa özeldende yazabilirsiniz.

arkadaşlar kaç tane tercih yapabiliyoruz şu anda kılavuzu inceleyemedim . Bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın

arkadaşlar mesala 999 ilkokul 1000 ortaokul 1001 lise olacak benim bildiğim benim anlamadıgın lise mezunlarıdamı şimdi hizmetli olarak girecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt