Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012-ÖMSS / Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gul2011;

Gül arkadaş gerçekten haklı benide bir arkadaşım arayarak gerekli bilgilendirmeyi yaptı ve genel olarak yaptığımız bir yanlışı gül arkadaş dile getirmiş çünkü aynı hatayı bende yaptım direkt kadrolara baktığımız için sayfanın altı kısımlarında kalan niteliklerin ve Mezun olunan okul kodlarının açıklamalrını görmedim.Bu sebeble klavuzun alt sayfalarını dikkkatle incelerseniz soru sormaya ihtiyaç kalmayacaktır ayrıca sorularıma açıklama yapan arkadaşlara teşekkür ederim

asi prens,
her öğrenim düzeyine göre kadrolar farklı, eğer hizmetli kadrosu varsa lise düzeynde o zaman alınır neden alınmasın ki?

arkadaşlar dereceyi nerden ögrencem beeeeeeennnnnnnnnnnnnnn

sevgidostu Tüm ilçelere aurı ayrı değil,Antalya için sadece bir adet alıncak ve alınan kişi hangi ilçeye verilmiş ise orada görevine başlayıp devam edecek..

ömms sınavı:bana bunu açıklarmısın admin:Mezun olunan program bilginizde değişiklik yapmak için ilgili resmi belge (diploma, geçici mezuniyet
belgesi vb.) ve kılavuzdaki “Genel Amaçlı Dilekçe” örneği ile birlikte 18 Temmuz 2012 günü saat
12.00’ye kadar ÖSYM’ye (SHDB ÖMSS Bürosuna) şahsen başvurunuz veya bu evrakın bir yakınınız
aracılığı ile elden teslim edilmesini sağlayınız.

lise mezunu niteliginin kodu 2001 arkadaşım

Diyanet İşleri Başkanlığını kınıyalım!!!

Bilindiği gibi diyanetin 1.975 kişi engelli memur açığı vardı.Boş kadrolarını neyle dolduracağını düşünür olduk.Ama bir o kadar müftülükleri okuma salonları var ve buralara büro memuru alabilirdi.Bu ülkede toplasan yüz kişi çıkmaz ilahiyat mezunu.Bu tamamen haksızlık diyanete 1.975 kişi alınmayacak nerden baksanız 900-1000 boş yer kalacak yine..Diyanetin bu yaptığı kabul edilemez en çok bizleri anlayan bizler için sempozyum düzenleyen bir kurum nasıl olurda böyle adaletsizce davranır.Bunun önüne geçmemiz gerekiyor.Bu durumu düzeltmemiz lazım sizce ne yapmalıyız bu klavuza itiraz etmemiz gerekiyor.

nuray ne derecesi derece neden önemli ki? mezuniyetine göre devlet belli bir derceden başlatacak zaten:confused:

gul2011;

yok şunu söylüyorum lise mezunu olan arkadaşlar masa başı çalışacak hizmet alımı değil diye tahmin ediyordum. ilkokul ve orta okul hizmet alımı gelir götür temizlik ondan dedim

asi prens;

hayır.. kılavuzu iyi oku sen lise mezunusun diyelim öz niteliklerde yani tabloda ilk okul mezunu listesindeki kadroları seçemezsin.. seçsende sistem otomatik olarak reddedecektir.. denenmiştir :)

sonbahar, nitalikler, lisans kadrolarının altında
önce ortaöğretim alanları var sonra önlisans sonra lisans aşağı doğru indikçe özel nitelik ve şartlar da var kodlarıyla beraber açıklamalar yer alıyor

bak orda kaç kişi alınacagı yerde 10 filan yazıyo bazılarında 9 bazılarında 12 yazıyo ne onlar en üste bak derece yazıyo

Aslında klavuzda herşey gayet açık ve net,ya ben Meb.ten farklı bir kuruma geçmek istiyordum,bu nedenle girdim sınava ama Meb.bunlara istinaden daha iyi sankii.Mi? diyede ekleyeyim.. gul2011 seni aklı selim gördüm sence tercih yapsamm mıkine?

tamam lise mezunları genelde 12 ya da 13 kimi yerde 11dir tabii belli bir sertifika veya mesleki alanın varsa...
bence onlara takmayın siz kendi niteliklerinize hangi kadrolar uyuyorsa onları kendinizce listeleyin ve uygun gördüklerinizi tercih listenize ekleyin gereksiz ayrıntılarla boşa uğraşmaalım bence... tabii bana göre öyle arkadaşlar...

dogru aşagıdaki kotları kendinize uyacak şekilde küçük bir kağıda not alıp öyle bakın aramaya

Nurayy onlar kadro dereceleri,lise mezunu isen GİH KADRO DERECCESİ MEMUR İÇİN 10/1 Önlisans için 9/1 felan..şimdilik sana lazım şeyler değil,tercihlerini etkileyecek bir durum söz konusu değil yani,.sen o kısma takılma,o kısmı görmeden diğer nitelik ve kodlardan kendine uygun olanları takip et.

destan teşekkür ederim hakkımda düşündüklerin için
bence eğer ki şu an çalışıyorsan, ama şansımı da denesem mi diyorsan uygun gördüğün yerleri yaz olursa gidersin olmazsa devam edersin çalışmana ama tüm şartları düşünerek tercih yapsan iyi olur yani sağlığın maddi ve manevi senden ne götürecek sana ne getirecek... illa memur olcam diye bir takıntın yoksa ve işinden memnunsan hiç tercih yapmasan da olur dediğim gibi durumunu değerlendirip ona göre tercih yap derim

teşekkr ederm gul ve destan bugünlük kafan şişti daha sonra sakin sakin inceliycem

nuray ne derecesi derece neden önemli ki? mezuniyetine göre devlet belli bir derceden başlatacak zaten:confused:

birde sorum olacak bilğin varsa yardımcı olurmusun NIT1 NIT2 NIT3 NIT4 NIT5 NIT6
40020127001 ADALET BAKANLIĞI HİZMETLİ İZMİR 999 1000 1001 7225 bu nit 1 altında 999 nit 2altında 1000 nıt3 altında 1001 nıt 4 altında 7225 yazıyor bu kodlar ne oluyor.

ömss

arkadaşlar ben ömss kurala katıldım tercih kılavuzunda programın kodu yazıyo ne yazacağiz

şimdi burada kura ile yerleştirilicekler yazıyor,bu klavuza göre lise mezunları tercih yapabilecekmi el cevap

Hizmetli olanlar temizlik vs işimi yapacak?Bide özrümüze göre niye alımlar yapılmıyor.Belki ben hizmetli olamam.Sadece memur olanları kağıda yazdım.Bir ara tercihlerimi yaparım.Bütün hevesim gitti.:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt