Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2011 Ocak ayı evde bakım aylığı alan iller ve tutarları..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abiler abllalar 5 sayfa var yazılan ama inanın artık sıkıcı olmaya başladı bu başlık ne için acıldıysa onun için yazalım yada şurası aldımı diye sormak için yazmayalım alan illerdeki arkadaşlar zaten aldık diye yazıyor bir zahmet yazılanlara bakıverin ama sizde haklısınız 5 sayfalık lakırdı var tamam bir şehir almış diye bakıyorsunuz siteye ooooo yazılanın başlık ile alakası yok lütfen başlıklara dikkat edelim

abiler abllalar 5 sayfa var yazılan ama inanın artık sıkıcı olmaya başladı bu başlık ne için acıldıysa onun için yazalım yada şurası aldımı diye sormak için yazmayalım alan illerdeki arkadaşlar zaten aldık diye yazıyor bir zahmet yazılanlara bakıverin ama sizde haklısınız 5 sayfalık lakırdı var tamam bir şehir almış diye bakıyorsunuz siteye ooooo yazılanın başlık ile alakası yok lütfen başlıklara dikkat edelim
aynen katılıyorum

:eek:çok doğru söylüyorsun.....

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, onuncu köyden sesleniyorum

aynen katılıyurum

katılıyorum sonuna kadar başka yere yazın bız burda beklıyoruz hangı ıl almış dıye ona gore bankaya gıdıyoruz bu arada izmir yokmuuuu

yetkili kişinin ifadesini paylaştım sizinle. ezbere konuşmam ben

Binlerce engelli ve yakınının beklediği 2011 yılı evde bakım ücretleri yeniden belirlendi. İlk 6 aylık dönem için (Ocak Ayında) engelli yakınlarına aylık 571 TL, ikinci 6 aylık dönemde ise (Temmuz Ayında) 600 TL bakım ücret ödenecektir.

ÖNEMLİ NOT:Bakım ücreti peşin ödendiği için yapılan zamlar ŞUBAT 2011 den itibaren geçerli olacaktır. Engelliler OCAK 2011 de yine 545 TL bakım ücreti alacaklardır.

Hasan Tahsin YAZICI
Psikolojik Danışman

peki ilk altı ayda ocak ayı yokmu söylermisiniz

onu bana değil yetkili birine soracaksınız.ben sadece netten okuduğum bir bilgiyi paylaştım.

biz ocakta aralık ayının maaşını alıyoruz onda 1 ay geç oluyor

ya kardeşim kafanız çalışmıyoru hesaplayın, ne aralığı bak bugün ayın 16 sı bu ayın maaşları bir kaç gün sonra verilecek. aralık geçen ay almadınmı idosente

arkadaşlar bize bu parayı veren kurum bizim 1 maaşımızı içeride tutuyor bazı işverenlerin yaptıgı gibi bu sayede içeride tutulan paralardan gelir elde ediyorlar örnegin ( faiz) olay budur kimsenin kafası karışmasın

Tekirdağ'da evde bakım parası yatmıştır... (17.01.2011) 544 TL ...

Arkadaşlar bakım ücretlerinin bir ay sonra yatırılması konusu yönetmelikte belirtilmiştir.
[FONT=Arial][SIZE=2]"Bakıma Muhtaç Özürlülerin Tesbiti Ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin;[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]Madde 14 - (1) Bakım Hizmeti karşılığında yapılacak ödemelerin usul ve esasları aşağıda belirtilmiştir.[/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2] a) Bakıma muhtaç özürlüye akrabaları tarafından ikametgâhında bakım hizmetinin verilmesi durumunda, bakım ücreti aşağıdaki belgelere istinaden bakım hizmetini veren kişiye, bakım hizmetinin verilmesini takip eden ay içinde il müdürlüğü tarafından ödenir."[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Yani 2010 Aralık ayında yapılan bakımın ücreti 2011 Ocak ayında ödenecektir. Dolayısıyla bu ay Aralık ayı ücreti alınacaktır.[/SIZE][/FONT]

arkadaşlar Konyada ocak ayı bakım parası yatmıştır17.01.2011 hayırlı günler

aldığınız tutarıda yazsanız iyi olur

Evet Eskişehir bugün itibariyle 540,85 TL yatmıstır . Darısı yatmayan illerimizin başına ALLAH BEREKET VERSİN ...

Kütahyada aylığı alan varmı arkadaşlar bilgisi olan cevap versin hala yatmadı..:confused:

NCKZ;
geçen seneyi düşünün aynı şey oldu zamlı maaşlar aralığın ocakta ödendi..demekki onca kişi var bir aylık zamlı maaşlar buhar olup gidiyor, kimsede farkında değil...

şubat da alacağımız maaş ocak ayının maaşı olacak ,,,diyelimki şubat ,mart,nisan,mayıs,haziran ,temmuz 570 tl,,,ağustos,eylül,ekim,
kasım,aralık,ocak,ta alacağımız maaş,,600,tl ben 3 yıldır alıyorum her yıl böyle ve dünyanın her yerinde ,bu böyle,,ocakta alacağımız
maaş ,aslında aralık maaşımız,,----diyelimki siz bir iş yerine ocakta işe başladınız --şubatda alırsınız o maaşı-buda dünyanının heer
yeride aynı size çalışmadan maaş vermezler -- bu kadar basit iyi günler

Arkadasım buhar olmuyo maaslar
heryerde aynı sekil çalışıp maasını alırsın benim kızımda calısıyor zammını subatta alır ikinci altay zammınıda ağustosta alırsistem bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt