Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olmaya karar verdim. Hangi doktoru önerirsiniz?

tam olarak bilmiyorum ama bnm ki sherman diye bi hastalıkta olabilirmiş omur ilik kendi etrafındada donmus derecesini hatırlarmıyorum ama kaç olursa olsun amelliyat olacam ilerde daha kotude olabilirmis

Evet arkasını bırakmayın yaş ilerledikçe zehrini akıtıyor bu hastalık... Ben şuan etkilerini yaşıyorum...

Benimde kaslar mı kemikler mi gelişmediği için tehlikeli biraz ama yapılmayacak bir ameliyatta değil. Sacede iyi doktor, para ve cesaret lazım... Geçmiş olsun size.

selam arkadaşlar.ben 21 yaşındayım.üniversite 3 e gectim.üniversiteyi kazandııgım sene belimde agrılar vardı annemin ısrarıyla doktora gttım.bana duruş bozuklugundan kaynklanan eğiklik oldugunu soyledıler.ancak ilerleyen zamanlarda tekrar baska bir hastanede muayene oldum.ve o zaman skolyoz hastası oldugumu soyledıler.ilk basta inanmadım.ama gerekli tenkitleri yapınca sırtımdakı şişkinliği fark ettim.ancak bana kimse bu hastalıgın bu kadar cıddı olduguu soylemedı.1sene boyunca egzersız yapmaya çaliştim ancak gurbette oldugum için düzenli oldugu soylnemez.şimdi etrafımda o kadar cok skolyoz hastası varki ister istemez korkuyorum bana cerrahi bir operasyoa gerek yok dediler.ancak benim içim rahat etmedi.çünkü 30 derecelik hastalar bile amelıyat oluo.işin garıbı bana hıc bır hastane açıda soylemedı.şimdi tatıldeyım ve istanbula gidicem.bana bu konuda bilgi vercek arkadaslar varsa lutfen cvp yazsın..

burda doktora gittim ancak bana bişeyin yok dediler.emar sonuclarımı gecenlerde baska bir doktora incelettim bir arkadas vasıtasıyla.Arkadasın babası gergin omurilik teşhisi koydu.bunu da ilk defa duydum.haftaya istanbula gidip mustafa caniklioğlu adlı doktora muayene olucagım.ancak ameliyat demesinden korkuyorum.bazıları ergenlik dönemini geçtiğim için ilerleme olmayabilir amaliyata gerek kalmaz o zaman diyor.ancak kimisi de ilerde yurume zorlugu cekebilirsin,doğumun sıkıntılı olur dıyor.napcagım bılmıyorum:(:(

biraz geç olsa da, merhabalar. ben de 20 yaşında ileri dereceli doğuştan skolyoz hastasıyım. şu an doktorum Ahmet Alanay olsa da benim bu konuda tavsiye edebileceğim tek isim Azmi Hamzaoğlu olur. kendi doktorumdan da çok memnunum fakat Azmi Bey bu konuda daha tecrübeli ve başarılı. şu an ikisi de Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nde görev yapıyor. çok yerde araştırdım, hakkında yurtdışına giden hastalara ''Mr.Hamzaoğlu varken, buraya neden geliyorsunuz?'' dendiğini bile öğrendim. ayrıca Facebook'ta Skolyoz Destek Grubu adlı sayfayı incelerseniz yaptığı ameliyatları, kurtardığı hayatları görebilirsiniz. sihirli parmaklara sahip kendisi sanki. benim şanssızlığım da, adını önceden de duymama rağmen bu kadar başarılı olduğunu çok sonra keşfetmiş olmam. maddi konuda zorlanırsınız evet, ama ömür boyu bu illetten çok büyük ihtimalle kurtulursunuz. eğer kurtulma şansınız varsa inanın gerisi teferruat. eğrilik derecem 90 küsür olduğu ve bunun yanında omurgamda zamanla başka sorunlar ortaya çıktığı için şu an istesem de ameliyat olamıyorum ben. boynumun aşağısının felç kalabileceği söylendi. ben şu durumda bile kurtulmak için yine olmak istiyorum fakat ailemin gözü çok korkutuldu, benden çok onlar korkuyor şu an. yani bir de böyle bakın olaya. kurtulma şansınız ciddi anlamda varsa hiç durmayın. yardım kuruluşları var, vakıflar var, yardımsever insanlar çok şükür ki hala var. böyle olmayı kimse seçmedi, çekinmeyin. Azmi Hamzaoğlu'nun da bu şekilde ameliyat ettiği hastaları var. hatta bunlardan biri de benim arkadaşım. tabii ki hiç kolay değil, araştırmak gerekiyor, en az belki ameliyat kadar uğraşmak gerekiyor fakat sonunda hayatınız değişecekse, rol yapmayarak gülecekseniz hepsine değer.

mrb. arkadaşlar. yorumlar çok eski site kullanılmıyor artık sanırım. 1990 yılında çapa.da Ünsal Hoca tarafından kifoz ameliyatı oldum. egim açısını hatırlamıyorum, sanırım ilgimide çekmemişti..O dönem ekibinde dr Cüneyt Şar.da vardı. şimdi cüneyt bey.de prof olmuş. ameliyatım başarılı geçti, arada bir kondisyon spor dahi yaptım. sadece ekim 10 2011 gibi hafif bir incinme yaşadım, ondan sonr arada bir biraz agrılarım olmaya başladı. bu ana kadar hiç bir sorunum yoktu. kontrol olmam gerek. 2 adet platinim var sırtımda. Ünsal hoca o dönemdede duyduguma göre iti bir hocaydı. seminerler için yurtdışına gidiyordu. insanlık tarafıda çok gelişmiş bir hocadır. şuan çapada görevli degil bakırköyde özel muayanehanesi varmış. .benim ismimi söyleyin eski hastasıyım ben ersin. numarası 0212 660 44 44. azmi ahamzaoglu.nunda çok iyi oldugunu duydum okudum fakat sanırım biraz paranızın olması gerek. izlenimlerim bu dogrultuda oldu. ÜNSAL DOMANİÇ hocayı tavsiye ederim. hepinize acil şifalar dilerim. geçimiş olsun.

Bende bir kaç ay önce ayak ve bel ağrılarıyla doktora gittim filim fe emar istedi bunların sonucunda skolyoz başlangıcı olduğunu şu an ameliyatta gerek olmadığını söledi egsersizler ve ağrı kesici kas gevşeltici verdi birde zayıflamam gerektiğini söledi ilaçlar bitene kadar ağrım yoktu bittince başladı doktora gittim dün tekrar bana rejim yapıp yapmadığımı söyleyince durum vahim şu an amliyatlık durum yok ama omurga bu yükü taşımıyor mutlak surrete kilo vermen gerek dedi bu hastalıkta kiloda çok önemli arkadaşlar

ameliyat olmaya 2007 yılında karar verdin, tarih 2012 oldu halen uygulamaya geçiremedin be mustafa :)

arkadaşlar ben 3 hafta önce marmara üniversitesinde ameliyat oldum doktorumun adı Doç. Dr. Deniz Konya su anda çok iyiyim benim doktorm beyin cerrahı Deniz Konya'nın ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım orda bana çok iyi baktılar bu arada Dr. Ali Güven'e çok teşekkür ederim Doç. Dr. Deniz Konya'ya hiç düşünmeden ameliyat olmanızı öneririm ameliyatta felç kalma riski denen bişey yok şu ana kadar yaptığı skolyoz ameliyatlarında hiçbir kimse felç kalmamış. Kendinizi ona güvenle emanet edebilirsiniz herkese çok büyük geçmiş olsun soracağınız bişeyler olursa hemen cevap vermeye hazırım.

Ben 20 gün önce skolyoz ameliyatı oldum biz bu konuda çok doktora gittik her doktor riskli bir ameliyat olduğnu bir ay korse kullanmam gerektiğini söylerken ünsal hocama gittik. O çok başarılı bir doktor moralim çok bozuktu ve hiçbir doktora güvenemiyorduk bazı doktorlar altı ayda bir ameliyat olmm gerektiğni söylediler ama ünsal hocam birdaha asla ameliyat olmayacaksın dedi. Özel doğan hastanesinde ameliyatımı oldum 2. gün dinlendim 3. gün yürüdüm 4. gün ise çıktım haftaya denize gidiyorum birtek ona güvenin arkadaşlar o 1 numaralı bir doktor :) hafif ağrılar çektim ama çok güzel manken gibi duruyorum boyum uzadı ona verdiğmiz bütün paraları hakediyor
-Simay

merhaba cansu kaya ben de skolyoz ameliyatı oldum ameliyatımı serdar akalın yaptı ve çok başarılı geçti sana serdar akalını tavsiye ederim hiç korkma ben çok korkuyodum anladım ki korkulacak bişi yokmuş bence doktoruna güven oeminim en iyisini yapacaktır ben şuanda iyiyim ve ekimde yine kontrolum umarım bir terslik çıkmaz benim içinde dua edersen çok sevinirim doktorun dediği kadarıyla plaatinler kolay kolay çıkmazmış onun içinde korkma ama ben çokk korkuyorum hoşcakal

ben 3 yıl önce skolyoz ameliyatı geçirdim izmir dokuz eylülde emin alıcı yapmıştı.ama şimdi özele çıktı kesinlikle tavsiye ederim.o kadar çok memnun kaldım ki dalında en iyisi bence.24 tane vida taktılar şu an istediğim her şeyi yapabiliyorum :))

forma yeni üye oldum.hastalığım sebebiyle girdim bu kısmınada.başlığı görünce yazayım dedim.skolyozdan tedavi olucaklar ufuk aydınlı diye bir doktor var.illaki bilenler vardır.23 yaşındayım,23 yıllık hastasıyım(hem hastalık anlamında,hem hayranlık anlamında) yani ufuk aydınlı'yı önerebilirim bu hastalık için.

Merhaba arkadaslar. Bugun basimdan cok degisik bir olay gecti. Ofisten cikip biseyler almak icin asagiya inmistim. Tanimadigim bir kadin skolyozum hakkinda konustu benimle. Omer Akcali diye bir prof. dr. un yaninda calisiyormus. Daha once Ahmet Alanay`a muayene olmustum. Bana cok gec kalindigini soylemisti. Ameliyat riskli dedi. Cok uzulmustum. Simdi bu kadin karsima cikinca acaba gitmeli miyim diye dusunuyorum. Yine hayal kirikligi yasamak istemiyorum. 2 gun once benim gibi bir bayani daha muayene etmis Omer Bey. Sizce ne yapmaliyim. Kafam cok karisik.

selamun aleyküm arkadaşlar aranıza şimdi katıldım benimde skolyozum var sola doğru eğrilik vardı samatya ve balta limanı kemik hastanesinde muayne oldum acı derecesini suan tam hatırlamıyorum ama 2 tarafta egzersiz spor yapmamı önerdiler ufak ufak ağrılarım vardı spora gittim düzenli olarak bu dönem içerisinde ağrı felan kalmadı sora boşladım sanırım ihmal ettim ama burdaki yorumları hastaları görünce korkmaya başladım şuan acilen muayne olmalıyım arkadaşlar hangi hastaneye hangi dr.a devlet hastanesimi özelmi olmalı gitmeliyim bana bir yol gösterip yardım olursanız memnun olurum şimdiden değerli yorumlarınız için çok tşk.ederim ... ALLAH cümlemize acil şifalar versin.

mrb arkadaslar

Arkadaslar ben buraya yeni girdim yorumlari okudum herkesin

bnm oglum bes yasinda bana tavsiye edebilceniz doktorlar varmi

arkadaslar birde mustafa caniklioglu masildir bugun gorusmeye gidicem bana yardimci olursaniz cok iyi olur arkadaslar

tesekkur ederim

Merhabalar ben acıbadem hastanesinde fatih dikici ye ameliyat oldum 8 ay oldu ve çok iyiyim çok güzel geçti tavsiye ederim

Ben Şevki Erdem i öneriyorum. Valla babam da dedi az daha yaşlı olsa elini öpecektim adamın diye , mükemmel bir insan. Yani o kadar güzel konusuyor ki zaten az araştırın özellikle Faceden "Skolyoz" adlı gruba üye olursanız onun hakkında neler neler konusuldugunu görürsünüz. 10 numara insan kendisi hem de çok ama çok başarılı .

Üst Alt