Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olmaya karar verdim. Hangi doktoru önerirsiniz?

maddi durumun elverişliyse tek isim var(internetten gördüğüm kadarıyla) azmi hamzaoğlu ama benim mdoktorum M.NURİ EREL İZMİR EMOT hastanesinde geçmiş olsun

BENCE AZMİ HAMZAOĞLU türkıyede cok ıyı bılınen ve tanınan bı doktor benmde aynı zamanda doktorum suanda saglıgımda onun cok buyuk payı var... özel hastanede ama saglık ıcın herseyı goze aldı benm aılem bence sızde almalısınız prof. doktor azmı hamzaoğu şişli florance de

SKOLYOZ ICIN HAREKETLER | Facebook eger facenız varsa bı adrese bakın derım neden azmi bey oldugunu o zamn cok ıyı anlarsınız turkıyede ortopedı konusunde tek guvendıgım doktor o kadar arastırdm hıcbırının azmı bey kadar ıyı bır gecmısı yok

mrb arkadaşlar ben sibel 17 yasındaym doğuştan skolyoz hastasıyım dha önce 2 defa ameliyat oldum smdi tekrar olmam gerekiyo ama hastalığımın derecesini bilmiyorum istanbulda çok hastaneye qttm ama doktorların hepsi dokularımın yapışık olduqunu ve riskli olduqnu sölediler ameliyatımı yapmadılar bana en kısa zamanda ii bi doktor tavsiye ederseniz çok sevinirimm..

arkadaşlar maddi durumu iyi olan var olmayan var ..ben azmi beyin namını burdan öğreniyorum ben kendi hastalığım zamanında tek tük bu hastalıkla ilgilenen doktor vardı yada biz sınırlı alanlara yönlerildik..bu hastalık ciddi olmasıyla beraber büyük sorumluluk da gerektiriyor gerek kişinin kendisine gerekse doktorun hastasına karşı..ben dediğim gibi istanbulda kartal eğitim ve araştırma hastanesinde oldum ameliyatımı değerli doktorum gültekin sıtkı çeçen tarafından..azmi bey den herkes gidip bu ameliyatı olamayabilir maddi durum açısından özel hastane olması da etken tabi buna.ama gültekin bey işini çokkk severek yapan hakkıyla yapan ve işini ciddiye alarak yapan ayrıca hastanın beklediği umudu güveni fazlasıyla veren bir doktor.yani bu hastalığa yakalanan hastalar kimin iyi ilgilendiğini hang doktorun böyle bir ameliyatı gerçekleştirebildiğini merak eden hastalar hiç tereddüt etmeden gidebilirler.benim önerim bu.ben hastası olarak gayett memnunum doktorumdan hala bile bu ameliyatı yapmış hastalarını bizzat kendisi arayıp bi sorun sıkıntısı varmı şikayeti varmı diye arıyor..bunu her doktor yapmaz bu yüzden dedim her doktor bir değil die baştan..hastalarına bu kadar yakın olan bir doktor ben daha tanımadım ..burda bir karşılaştırmada yapmıyoruz tabiki ama doktorlarından memnun kalanların da bunu dile getrmesi gerek çünkü bir çok kişi çaresizce nereye gitceğini bilemeyebilir.onlaara yol göstermek adına bunları yazıyorum dediğim gibi bir özel hastaden aşağı kalmayacak ilgiyi bulacaksınız kii imkanlar doğrultusunda hani biz bunca masrafı karşılayamayız diyenlere tavsiyemdir doktorum ..allah ondan bin kez razı olsun ki beni yine aradı bi sıkımtım varmı diye kontrole gittim 4 5 ay önce herşeyin yolunda olduğunu öğrendim çok şükür ki ben atlattım allahım bana bugünleri gösterdi onun sayesinde çok iyiyim şu an hiç bir eksiğim yok çok şükür.. böylesine rahat olmak güzel gerçekten=))

Arkadaslar hepinize oncelikle gecmis olsun benim skolyozum yok fakat bu hastalik konusunda bilgim coktur boyle bir sitenin oldugunuda yeni fark ettim ben Kocaeli universitesinde bu isi gercekten cok iyi yapan prof.Dr.ahmet Yilmaz sarlak oneriyorum derdinize ne kadar derman olur bilemem ama isinin ehlidir ve bu Ameliyat icin istenilen ucuk rakamlarda talep edilmiyor umarim yardimci olmusumdur Kocaeli universtitesi ortopedi bolum baskani prof.Dr.ahmet Yilmaz sarlak

iyi günler geçmiş olsun benim 12 yaşındaki kızım skolyz ban size marmara üniversitesi araştırma hastanesinde prof dr selim yalçın veya daha dalında uzman selim beyinde hocası olan çapada ama özel muayene hanesinde bakyor prf ünsal domaniç çok iyi olduğunu söylüyorlar ona gidin geçmiş olsun

kayseriden önere bileceğiniz bi doktor varmı

skolyoz ameliyatı

eğer ekonomik durumun müsait ise kesinlikle ameliyatını prof. Azmi hamzaoğlunda ol.(florance nighthingale) sadece türkiyede değil dünyada sayılı bir doktor. eğer durumun yoksa mustafa caniklioğlu iyidir.(hangi hastanede bilmiyorum)birde ufuk talu( çapa tıp fakültesi) bütçene göre birini seç. başkada hiç kimseyi gezme! ben hepsini gezdim! geçmiş olsun! inşallah azmi hocaya olabilirsin.

14 yaşındyım 45 derece eğiklik var ameliyat dediler sizce olmalıyımıyım

cvpppp

xxx öncelikle geçmiş olsun kardeşim .
Ameliyat şart olup olmadığını doktor muayenesinden sonra deetaylı öğrenebilirsiniz , ama benim size tavsiyem erkenden mudahale önemli geç kalmayınız gelişme çağı geçip ilerleme olunca skolyozda ameliyat edemezler solunum problemleri yaşayabilirsin kardeşim .

g

teşekkür edrim kardeşşi
m

peki bişey daha sormak istiyorum kaç dercede korse etkili oluyor

Derecesini bilmiyorum ama skolyozda yaş ilerledikçe diğer omur kemikleride kayabiliyor benim tavsiyem size biran önce doktora gidip daha detaylı bilgi almanız geçmiş olsun kardeş

Benim 6 yasında kızım var o da skolyoz istanbulda gitmegim yer kalmadı tesadüfen caniklioğlu ile tanıştım ve ilk ameliyatını yaptı ( kimsenin gözü kesmiodu bu ameliyatı yapmaya cok riskli oldugundan kimse üstlenmek istemedi ) su an da 5. ameliyatı olacak her 6 ayda bir ameliyat oluyor caniklioğlundan çok memnunuz . Herkez baska seyler sölüyor ama ben tavsiye ederim.Çünkü benim kızımın aşırı skolyozu vardı suanda tedavisi ile ilgileniyor.

slm.benmde skolyoz hastalıgm var. ama bende kamburluk yok sadece omurgalarımda egrilik vardır. bana önereceginiz bi doktor varmıdır ankara ibni sina hastanesinden. sizlerden ricam....şuan birde gögüs kafesimde nefes almamı sıkıştırıyor... bana ACİLEN TEDAVİ OLMAM İÇiN BİR DOKTORA İHTİYAÇIM VAR...

merhaba arkadaşlar,

öncelikle rahatsızlığı olan bütün arkadaşlara çok büyük geçmiş olsun diliyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyorum.

ben kifozskolyoz hastasıyım. kifoz derecem 90 olduğu için skolyoz pek farkedilmiyor ve hatta yok gibi... son 3 - 4 aydır büyük çabalar sarfederek araştırmalara giriştim. hastalığımın çaresi olup olmadığını araştırıyorum ki araştırmalarım sonucu büyük bir olasılıkla riskli bir şekilde var.

2004 yılında Konya Meram Tıp Fakültesinde 3 kez ameliyat geçirdim. doktor isimlerini yanlış anlaşılma olmaması sebebi ile veremeyeceğim kusura bakmayın. uzun süren ameliyatlardı hepside. ilk ameliyatımda omirilik arasına kalçadan alınan bir kemikle destekleyip ikinci ameliyatımda platin taktılar. aradan fazla bir zaman geçmeden platin vücudumda uyuşmazlık yaratak deriyi yırtıp dışına çıktı. üçüncü ameliyatımıda bu sayede olarak platini çıkarmaya çalıştılar fakat nasıl taktılarsa artık nasıl bir iman kuvveti ile o vidaları nasıl sıktılarsa, biri vur demiş öbürü öldürmüş misali, sıktıkları gibi gevşeltemeyip çıkartamadılar, haliyle platini yarıdan keserek kapattılar. yani şu an sırtımda sağdaki tam ve soldaki yarım olmak üzere platin var.

aradan yıllar geçtiiiiiiiiii... teknoloji ilerledi, sırtımda fazla oturduğum zaman oluşan ağrı (olmaz olsun) ve yine uzun soluklu bir oturma esnasında sağ ayağımdaki şişmedeki ( şişmez olsun ) problemlerden başka bir şikayetim yok. diyeceksinizki daha ne olsun... dediniz bile hatta.. katılıyorum size.... eğerki o yılda kendimi emin ve güvenilir ellere teslim etseydim şu an bu şikayetleri etmeyi bırakın, burada forma yazı yazmak yerine muhtemelen halı sahada top koşturuyor olacaktım.... neyse...

şimdiiiiiiiiiii aradan uzun yıllar geçti... e haliyle teknoloji ilerledi... adamla çalışıyor çabalıyorlar ilerletiyorlar... bir çok doktor ismi bir çok hastane ismi duydum, gördüm. maddi imkanlar dolayısı ile sadece bir tanesine gidebildim... izmir 9 eylül ünv. prof. dr. Emin ALICI... yukarıda yazılanları uzun uzadıya okudum... yine çoğunun ismini duyduğum doktorların ismi telaffuz edilmiş... (du bi su içip geleyim) (geldim, nerde kalmıştık, heh) sonuç olarak emin hoca önce güzel sözleri telaffuz etti, içim pır pır böyle, iyileşicem yürüyebileceğim, koşabileceğim, o an sanki sonraki hayatım film şeridi gözümün önünden geçti (ahanda halı sahada top oynuyorum gol attım :))) ), bu güzel sözlerin ardından bir tokat misali felç olma riskinde var bunuda göz önünde bulundur dedi.( film şeridi koptu ) şimdi sonuç olarak, anladığım kadarı ile sizlerinde yorumlarınada bakacak olursak güvenebileceğim bir dr emin alıcı. he diyosunuz ki psikolojik olarak hastaya eksi sonuçlar veriyor... orası beni bağlamıyor ben yeterki iyileşeyim ben moralimi kendimde yaratırım ondan şüpheniz olmasın...

sizlerden öğrenmek istediğim,

1 - bu düşünceme katılıyormusunuz ?
2 - ameliyatımı gönül rahatlığı ile olabilirmiyim ?
3 - EMOT hastanesi özelmi ? EMOT daki bahsettiğiniz hoca M. Nuri EREL e hadi muayenemi olayım, ameliyat derse ki mutlaka diyecek, çünkü yaşımı almış birisiyim (bu arada çaktırmayın 30 yaşındayım, yaşlandığımı hissediyorum ) dediğim gibi bu ameliyatı EMOT hastanesi ne kadar yapıyor... yada tam olarak bir rakam veremiyorsanız yaklaşık bir sonuç verme imkanınız varmı ???

teşekkürlerimi sunuyor... hepinize sağlıklı, mutlu ve sevdikerinizle huzurlu bir hayat diliyorum... :)))))))

sessizsolfej;
emin alıcı bence pekde iyi bi doktor değil ben ameliyata başaramam demiyorda öğrencilerine yönlendiriyor şu yapsın bu yapsın diye onlarda emin hoca yapamayacağı için yönlendirmiş diyerek onlarda yapmıyorlar bunlar benim yaşadıklarım yani... dr nuri erele gelince kendisini 2,5 yaşımdan beri tanıyorum bi nevi manevi babam gibidir kendisi :) bi git görüş derim fiyata gelince o senin ameliyatında kullanılacak platin sayısına ve zorluğuna göre değişir burdada kimse sana fiyat veremez en doğru şekilde onlardan öğrenebilirsin :) gidersende selamımı söyle denizliden kıymetin selamı var de :) çok geçmiş olsun inşallah şifa bulursun :)

merhaba sessizsolfej şuan keşke hiç ameliyat olmasaydım diyor musun ?dişardan hiç belli olmuyor diyorsun ya ağrıların mı çoktu ondan mı ameliyat oldun?bütün bu soruları soruyorum çünkü benimde skolyozum çok belli olmuyor biraz ağrılarım var beraber yaşamaya alıştığım.herkes riski yüzünden korkutuyor beni sen tecrübe etmişsin.ve tek ameliyatla da iyileşememişsin ameliyattan önce daha mı iyiydin?gözüm çok korkuyor benim de.ne dersin?

Tabiki ya Cüneyt Şar ya da Azmi Hamzaoğlu bu konuda bir numara.Ben bunu çok araştırdım.Benim dr'um her ikisiydi ama ben Cüneyt Bey'e ameliyat oldum ve şu an çok şükür iyiyim.

arkadaşlar ameliyat olmuş arkadaşlar; kime ameliyat olduğunu nasıl yapıldığını detaylı olarak bu sayfaya yazarsa çok iyi olur?

ÜYE SEVİMLİ KIZ

SORU : şuan keşke hiç ameliyat olmasaydım diyor musun ?

CEVAP: evet keşke ameliyat olmasaydım diyorum... ama yazımı iyi okuduysan anlarsın... ameliyat olmasaydım derken konya tıp fakültesinde olmasaydım... daha tecrübeli, daha iyi bir doktora olsaydım iyi olurdu bugün bu şikayetleri yapmazdım diyorum....

SORU : dişardan hiç belli olmuyor diyorsun ya ağrıların mı çoktu ondan mı ameliyat oldun?

CEVAP: dışarıdan hiç belli olmuyor dediğim skolyozum ama benim asıl hastalığım kifoz... size skolyo ile kifoz arasındaki farkı kısaca şöyle açıklayayım...

Skolyoz : Ergenlik öncesi ya da erken ergenlik döneminde omurganın yana doğru açılmasıyla ortaya çıkan skolyoz hastalığı (omurga eğriliği) ' dir.

Kifoz da; skolyoz gibi omurganın öne doğru olan eğriliğidir. yani kamburluk.

bu açıklamalardan sonra şöyle söyleyim benim kifozum çok belli bir derecede yani 90 derecelik bir kamburluk... ameliyat olmamın nedeni de yürüme güçlüğü çekmeye başlamıştım. bu nedenle ameliyat oldum ve ameliyattan sonra yürüyemedim... ama dediğim gibi daha tecrübeli ve daha iyi bir doktora ameliyat olmuş olsaydım o yaşta daha güzel sonuçlar çıkabilirdi ortaya....

SORU : gözüm çok korkuyor benim de.ne dersin?

CEVAP: sana gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki gözün hiç korkmasın... senin rahatsızlığın benimkinin yanında devede kulak gibi tabir edebilirim... çünkü artık teknoloji şu an o kadar hat safhadaki... senin hastalığın artık doktorların elinde ufak bir meşgale diyebilirim... o yüzden gözün kormasın... gönül rahatlığı ile olabilirsin ve eminimki daha iyi bir hayat süreceksin ameliyattan sonra.... umarım için rahatlatmışımdır....

ÜYE ZEHİRLİ YAPRAK...

SORU : arkadaşlar ameliyat olmuş arkadaşlar; kime ameliyat olduğunu nasıl yapıldığını detaylı olarak bu sayfaya yazarsa çok iyi olur?

CEVAP : zehirli yaprak sana şunu söyleyebilirim. benim ameliyat olduğum sene 2004 yılı idi. aradan 6 yıl gibi uzun bir süreç geçti ve bu süreç içerisinde teknoloji daha iyi noktalara geldi... o anki uygulama ile şimdiki zamanki uygulama arasında çok büyük farklılıklar olabilir... o yüzden size detaylı bir bilgi vermekten kaçınmak istiyorum... nedeni ise kafanızı fazla allak bullak etmek istemiyorum... ama önceki üyeye dediğim gibi içiniz rahat olsun... sizler umut edin iyi olacağınızı düşünün, kendinizi tecrübeli doktorların eline bırakın... hayat hep keşkelerle, ağrı ile sızı ile geçmez... elinizi taşın altına koyunki bişeyler bulasınız... yoksa taşı kaldırmadan bişey göremezsiniz...

bendede hem skolyoz hem de gergin omurilik var +kalın lif ben daha yeni ameliyat oldum dikişlerim bile daha alınmadı yani çok yeni ama gördüğünüz gibi bil. başına oturabiliyorum zaten ikinci gün ayağa kalktım ben ege üniversitesinde oldum doktorlarım çok iyiydi yusuf erşahin ve tuncer turhandı ama 16 yaştan küçükleri yapıolar büyükleri de mehmet zileli ve sedat çeğlı yapıyor önceleri pek bi bilgi vermiyolar ama işlerini çok iyi yapıolar ben gergin omurilikten oldu yani yapışma diye de duymuş olabilirsiniz gerekirse diğerlerinden de olcam şu anda sürekli kontrole gitmeye dewam edicem ayrıca bence boşu boşuna yazıhanelere gitmeyin normal hastahanelerde de çok iyi bakıolar

merhaba arkadaşlar aradan 1sene geçti ve ben skolyoz amelyatını yaptırmadım şu 1aydır çook kötü şekilde sancılarım başladı uyku düzenm kaçtı....bence sizlere tavsiyem fazla bekletmeden bir anönce yaptırın ileride daha çokk zor olur sizin için ben biraz deneymliyim bu konuda......

ben çankayada prf.emre acaroğluyu öneririm.Çünkü ameliyat olurken güvenilir bir cihaz takıolar.Ve çok iyi yapıo.

slm benim annemde skolyoz hastası azmi hamzaoğluna götürdüm ama ameliyat için 65 milyar istediler siz ne kadara ameliyat oldunuz

sessizsolfej;

Sevgili mehmetcim bende kifoskolyoz hastasıyım.2006 yılında 95 derece skolyozla ameliyata girdim.seninde dediğin gibi riskleri var bu ameliyatın.ama doktorun iyiyse hiç korkmadan olabilirsin.ben Ankarada İBN-İ SİNA hastanesinde Prof.Dr.TARIK YAZAR'a oldum.70 derece skolyozdan yukarısı ameliyat edilmeye korkulurken beni 95 dereceyle ameliyat edip bugün nefes almamda yaşamamda emeği olan Tarık Hocamdır.gönül rahatlığıyla onu önerebilirim sana.en azından gidip muayene olduğunda ve kendisiyle tanıştığında ne demek istediğimi anlıcaksın.randevu için 0312 508 31 21 'i araman yeterli.burdan sana randevu veriyorlar ve gidiosun.. çok geçmiş olsun.neşeni hiç bi zaman yitirmemen dileğiyle ;)

meraba ada bu siteye kardeşim için üye oldum oda kifoz hastası ankarada yaşıyoruz doktorunun numarası yada onunla detaylı konuşabilceğimiz bi iletişim ağı varmı

ilknuur;

ben İbn-i Sina hastanesinde Prof Dr. Tarık YAZAR'A ameliyat oldum.gayette memnunum.kendini omurgaya adamış bi proftur kendisi.gönül rahatlığıyla ona en azından muayene olmanızı öneririm. muayenehanesi yok o yüzden ibni sina hastanesinden 0312 508 31 21 nolu telefondan sekreterinden randevu alıp gidebilirsiniz.ALLAH şifa versin..

ben o taşın altına koyamıyorum çünkü 120 derece hangi taşın altına girer çok ağır çok benim skolyoz ve sadece azmi bey yapıyor bunu:(

o da çok para istiyor.

bu konuda bnde araştırma yapıyorum bnde ameliyat olacağım bu konudaki en iyi prof u bulunca size mesaj gönderirim

Üst Alt