Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olmaya karar verdim. Hangi doktoru önerirsiniz?

hasan senin hikayen çok ilginç geldi bana merak ettim valla.neden beş defa ameliyat oldun.ben bu skolyozdan çok çektim sen de öyle anlaşılan derecen neydi falan anlatırsan sevinirim.şimdi de iisindir umarım.
bu arada skolyozdan bu kadar çekmiş biri olarak da çok pozitifmişsin gibi geldi bana.ben hala korkuyorum inan.

ben 9 eylül üniversitesinde skolyoz amelyatı oldum. EMİN ALICI yaptı.. çok da başarılı muhteşem bir prof. tarafından amelyat edildim. çok geçmiş olsun.

bende 3 hafta önce oldum 9 elülde emin alıcı yaptı.şuan dans bile edebiliyorum :D çok mutluyum

mrb benım kızım dıskapı ssk da prof.serdar akalında muayene oldu amelıyatada o kara verdı . PROF SERDAR AKALIN HAKKINDA BILGISI OLAN VE GIRDIGI AMELIYATLARI BILEN VARSA LUTFEN YAZARSANIZ SEVINIRIM.HEPINIZE GECMIS OLSUN.SAGLIKLI GUNLER DILEGIYLE

SKOLYOZU OLANLAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MERABA ABİLER ABLALAR BEN MUHAMMED ATOM KARINCANIN KARDEŞİYİM BENDE ABLAM GİBİ SKOLYOZ HASTASIYIM DAHA DOĞRUSU HASTASIYDIM TAAAA Kİ PROF.DR.TARIK YAZAR İLE TANIŞANA KADAR BEN ABLAMDAN DAHA ŞANSLIYIM BENİM SKOLYOZUM ÇOK İLERLEMEDEN FARK EDİP HEMEN TARIK HOCAYA BAŞVURDUK BENDE ABLAM GİBİ HOCAMI ÇOK SEVİYORUM ALLAH ONDAN RAZI OLSUN BENİM RAHATSIZLIĞIM ABLAMINKİNDEN FARKLI ONDA VE BENDE NÖROLOJİK SORUNLAR VAR POLİNÖROPATİ DENİLEN BİR RAHATSIZLIK BİZ TARIK HOCAYA GİTTİĞİMİZDE BİZİ BEYİN CERRAHINA YÖNLENDİRDİ BİZ O ANA KADAR O BÖLÜMLE İLGİLİ HİÇ BİR RAHATSIZLIK İÇİN GİTMEMİŞTİK FAKAT HOCAM SAYESİNDE DOĞUŞTAN GELEN VE DAHA KÜÇÜKKEN YAPILMASI GEREKEN BİR RAHATSIZLIĞIM ORTAYA ÇIKTI VE BEN BİR SÜRE SONRA BEYİN CERRHIND TETHERED CORD SENDROMU DENİLEN HASTALIKTAN KURTULDUM VE HAREKETLERİMDE BÜYÜK RAHATLAMALAR VE OLUMLU SONUÇLAR ALDIM VE ARADAN BİR SENE SONRADA SKOLYOZDAN AMELİYAT OLDUM BENİM BEYİN CERRAHINDA OLDUĞUM RAHATSIZLIĞIN YOL AÇTIĞI YÜRÜME BOZUKLUĞU VE SAĞ/SOL AYAKTA ŞEKİL BOZUKLUĞU TARIK HOCAM SAYESİNDE İLERLEMEKTEN KURTULDUM.SKOLYOZ TEDAVİM BENİM BEKLEDİĞİMDEN UZUN SÜRDÜ FAKAT AMELİYATTAN SONRA ÖNCE ALLAHIN İZNİYLE DAHA SONRA HOCAMIN SAYESİNDE SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM EĞER SKOLYOZU OLANLAR VARSA GÖZÜM KAPALI HİÇ TEREDDÜTSÜZ TARIK YAZAR'I TAVSİYE EDERİM ALLAH HERKESE ŞİFALAR VERSİN...ALLAHA EMANET OLUN :wink:

skolyoz hastalığında her doktora güvenebilir miyim?

illaki azmi hamzaoğlu mu olması gerekiyor gideceğim doktorun çok zor bir hastalık ama özel hastanedeki bir uzman doktor yada adı duyulmamış bir doktora güvenmemelimiyim? bir skolyoz filmi istiolar dünya para artı randevu aldım 24 mayısa randevu verdi.. doktorundan memnun olan istanbulda önerebıleceğiniz başka doktor varmı(muayenesi biraz daha ucuz ve hemen randevu alabileceğim biri)

selam sadd

ben uzun zamandır msn ye giremedim konuşmadık.sanırım azmi beyle görüştün.ben kendi doktorumu önermekten çekiniyorum açıkçası çünkü skolyoz ameliyatı riskli bir ameliyat kimseye sebep olmak istemem açıkçası.sadd senle msn de de konuşuruz bunu ama benim doktorumun asistanı var barış kocaoğlu .bence harika biri.sanırım asistan olduğu için de muayene ücreti düşüktür.acıbademde çalışıyo.işini çok iyi yapıyo.birçok doktoru tanıdğımı biliyosun barış bey de geleceğin azmi bey i bence .daha çok genç ama benim ameliyatımıda osman beyle birlikte o yaptı.haftaya randevu alır hemen gidersin.dışardan röntgen de kabul ediyolar.senin röntgenin de var ona git.hemen dereceni ölçsün.eğer ameliyatlık bir durumun yoksa sana fizik tedavi hareketleri verir.çünkü bu konuda da çalışıyolar.ben ameliyat olduktan sonra fizik tedavi doktoruna gitmedim kendi doktorum verdi.gerekirse korse verirler.anlaşmalı oldukları korse yapan kişide harika biri.hepsi çok ilgili ve paragöz insanlar değiller.off ya kaç gündür konuşamadık seninle.sanırım korkuyosun ama merak etme moralini yüksek tut.

florance nightengeal azmi hamzaoğlu'nu bana tawsiye etmişlerdi ama ameliyat baya pahalı olduğundan ben KARTAL EĞİTİM WE ARAŞTIRMA HASTANESİnde ameliyat oldum.
şuan 18 yşndyım. 3 sene önce 8 saat süren bir ameliyat geçirdim we 9 ay korse kullandım. şuan gayet iyiyim. dikkat edildiği sürece ameliyat sonrası problem yaşanmıyor. benim skolyozum % 55 di ameliyat sonrası %6-%5 ciwarına indi. 6 adet platin wida war sırtımda. inşallah iyi bir ameliyat we ameliyat sonrası dönemi geçirirsin :lol:

off yaaa bende eğrilik 80 di senden az sürmüş ameliyatım.6 saatr sürdü benimki.ama benim eğriliğim 20ye düştü.bana daha fazlaymış gibi geliyo ama .ben korseyi 3 ay taktım.doktor kontrolde artık takma dedi.sen 9 ay takmışsın yaaa.faydasını gördün mü peki korsenin nasıl bir korseydi.ben iyi olacaksa takmaya razıyım valla.bu arada 3 sene geçmiş ve iyisin çok sevindim.bende sanırım 5 ay oldu ameliyat olalı.
bazı arkadaşlar sağolsun platinler kırıldı acı çektim falan deyip sonrada siteye bidaha girmedi baya moralimi bozdu.psikolojik herhalde ağrılarım arttı yaaa bu yüzden.neden kırıldı naptınız da kırıldı yazmıyosanız hiç yazmayın insanları telaşa sokmayın canım.
serseri sana da teşekkürler.kib

slm arkadaslar çok uzun zaman sonra aranızda bulunmanın mutluluğu içerisindeyim 1saatlik bir okumadan sonra yazma fırsatı sağlıyom.zeyno94 kardesim ufuktaluyu tanıyan varmı demiş.ben tanıyorum benim doktorum gittim çok kaliteli doktor.ve benim dizde kısalık olduğu için levent eralpla beraber çalışma yaptılar ve benim skolyoz ameliyatım daha sonra yapmaya karar verdiler.sevinç batumada aynı doktoru tavsiye ettim.ve bence ufuk hoca bilgili bir doktordur.ben işe girme heyecanıyla haziranın 20sindeki olan ameliyatımı ertelemeyi düşünüyorum.ne dersiniz

SEVGİLİ KARDEŞLER ben 1984 senesinde Ankara Hacettepe Hastanesinde 58 gün yatmama ve her türlü ön hazırlıklar yapılmış olmasına rağmen ameliyatım riskli olduğu için yapılamadı(risk %80 belden aşağısı felç veya tamamen yatalak).
O zamankipsikoloji ile ölümü bile göze almıştım ama olmadı.şu anda çok şükür kendi çoğu ihtiyacımı görebiliyorum.

O zamanki doktor Prof.Dr.Rıdvan Özker di.Yardımcı doktorlarını hatırlayamıyorum.
Ama sizin şu saydığınız profesörler arasında eminim onlarda vardı.O günleri hatırlayan varsa paylaşalım.hatta bir bayan arkadaş ameliyat olmuş ve düzelmişti.
YIL 1984-85 KIŞI
YER ANKARA HACETTEPE HASTANESİ ORTOPEDİ SERVİSİ.

hacettepede prof. dr. emre acaroğlu çok iyidir . doktorum diye söylemiyorum oda dışarıdaki her türlu yeniliği takip ediyor.

selam arkadaşlar ben formunuza yeni katılıyorum ,
11 senedir skolyoz hastasıyım istanbulda gitmediğim doktor kalmadı
ameliyat olmaya karar verdiğimde azmi bey'e gittim çok küfletli masraf çıktı sizler dalında uzmalaşmış başka hangi doktorları önerirsiniz... :?:

arkadaslar bu ameliyat hem rısklı hemde zor oldugu ıcın bıraz da masraflı ama guvencenız varsa bu masraf epey hafıflıo.ben ankara numune hastanesındekı mehmet ali tümör'ü önerebilirim.cok gecıktırmeden olun ne kadar erken teshıs o kadar sızın ıcın yararlı allah sıfanızı versın

merhaba arkadaşlar bende arnıza yeni katıldım hepinize sağlıklı günler diliyorum bu amelliyat gerçekten zor ama olunması gerekiyorsa kaçınılmaz yeterki işinin uzmanı bir doktora sahip olabilmeniz amelliyata karar veripte gerçekten uzman doktoru bulana kadar çok şeyler yaşadım ben 1990 yılında amelliyat oldum o yıllarda bu amelliyat hem her hastanede yapılmıyor hemde her doktor bu amelliyatı yapmıyordu tesadüfen çapa tıp fakültesinde ünsal domaniçle karşılaştım ve ogüne kadar hastalığım dışında benim psıkolojimlede ilgilenen tek doktordu her zaman her anımda yanımda ve bana destek oldu. kime tavsiye ettiysem herkesden hayır duası aldım. niye ben dediğiniz şu günlerde ihtiyacı olan herkese ünsal domaniçi tavsiye ederim herkese şimdiden geçmiş olsun

selm arkadşlar...ben de samatya sskda musatfa canikliye ameliyat oldu5yıl oldu we memnunum tawsiye edrim.ama bişiyi merak ettm mustican amliyat oldu mu acaba?

istanbullular

arkadaşlar bende 1991 senesinde ssk samatya da mustafa caniklioğlu na skolyoz ameliyatı oldum.. ve hayatımın en doğru kararı olduğuna inanıyorum.ameliyat sonrası ne bir ağrım oldu ne de korse kullandım. istanbul da yaşayan ve skolyoz ameliyatı olacak herkese tavsiye edebilirim.. kendisi hala orada görevine devam ediyor..

bende skolyozdan şüpeleniyorum banada ADANA danbir doktor tavsiye edermisiniz

mustican ben senin kafanı karıştırmak istemem ama sana Bursadan Prof. Dr. Ufuk aydınlı beyi tavsiye ediyorum
çünkü mesleğinde ekol
ben çok araştırdım tüm türkiyedeki doktorlar ve bir kaçtane medikalci(platinlerin alındığı yer) ile görüştüm
medikalciler Ufuk beyin uzmanlığına sahitlik ettiler bence onlarca ameliyat geçireceğine Ufuk beye ameliyat ol bende olacağım
örnek olarak mahallemizde bir Arkadaşım vardı ve Ufuk bey ameliyat oldu ve çok memnun ameliyatı sadece dört saat sürmüş ve şuan hareketlerinde en ufak kısıtlılık yok
benim tavsiyem bu çünkü ben çok araştırdım
kayseride,ankarada,istanbulda ve mersinde var
mersindeki doktorda mükemmel ayaklarımdan altı ameliyat oldum hepsini mersinde oldum
ama skolyoz konusunda uzman diyemem Ufuk beyi tercih etmelisin

saol çok teşşekkür ederim arkadaşım duyarlı olduğun için.bursa çok uzak olabilir ama mersini düşüne ilirim

mustican sanırım sana cvp yazmıstım ama göremedim ben sana PROF. Dr. Ufuk AYDINLI yı tavsiye edeyim işinde uzman
bunuda kanıtlamıs birisi
ben çok araştırma yaptım ve uzmanlığını kendime kanıtladım sana da tavsiye ederim bursada bu doktor
bu doktora ameliyast olan bir arkadasım var ve çok çok memnun
İnsallah bende on amaliyat olacagım
[/img]

BEN 1990 YILI SAMATYA HASTANESİNDE SKOLYOZ AMELYATI OLDUM MUSTAFA CANİKLİOĞLU YAPTI

11 SENE SONRA MUSTAFA CANİKLİOĞLU PLATİNLERİN ALINMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ BİZDEN RÜŞVET ALDI AMELYATINA BEN GİRCEM DEDİ AMELYATIM BAŞKA DR TARAFINDAN YAPILDIĞINI ÖĞRENDİM SONRADAN AMELYATIM BAŞARISIZ GECMIŞTİ SİNİRLERE DOKUNMUŞLAR OMURGADA ÇÖKME OLMUŞ VS BAŞKA DRLARA GİTTİM TEKRAR AMELYAT OLMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER FİLİM EMAR SONUÇLARIYLA TEKRAR MUSTAFA CANİKLİOĞLUNA GİTTİM GİT EVİNDE OTUR BANA DEDİ KURÇALATMA FAZLA DİNLEMEDİM ONU ORDAN CIKTIM ÇAPAYA GİTTİM ÜNSAL DOMANİÇİ SORDUM ORDAYMIŞ FİLİMLERİ ÜNSAL BY GÖSTERDİM HASTAYI BURAYA GETİRMENİZ MUMKUNMU ABİMLE BANA DEDİ BENİM HASTA DİYİNÇE ÇOK ŞAŞIRDI BEN BU HASTANIN TAMAMEM BELDEN AŞAĞISI TUTMUYOR DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM DEDİ. HEMEN HAST6ANEYE YATMAN LAZIM YOKSA TAMAMEN FELÇ OLURSUN DİYİNÇE TEKRAR MUSTAFA CANİKLİOĞLUNA GİTTİN AMELYAT OLMAM GEREKİYORMUŞ YA SİZ YAPIN YADA SEVK EDİN YAPAMAM SEVK EDERİM DEDİ 3ÜNÇÜ AMELTATIMI ÇAPADA OLDUM ŞUAN ÇOK İYİM MUSTAFA CANİKLİ MUHANE HANESINE GİDENE SADECE BIR KAGIT YAZIP VERIYOR ASLA AMELYATLARA GİRMİYOR KENDİSİ ZATEN COK UZERİNE GİDİNCE SÖYLEDİ ASLA ONA AMELYAT OLMALARINI TAVSİYE ETMEM VİÇDAN YOK SADECE PARA NASIL KOPARTIRIM BU İNSANLARDAN DÜŞÜNCESİ VAR ON KURUŞA ..... YAPAR BEŞ KURUŞA KENDİNİ SATAR BÖYLE BİR İNSAN BAŞKALARI MADUR OLMASIN DİYE ANLATIYORUM BUNLARI AMA ŞİKAYET EDEMEDİM ÇÜNKÜ KENDİ DERDİME DÜŞTÜM SONRADAN ŞİKAYET ETTİM AMA ÜZERİNDE DURMADIM ALLAHA HAVALE ERİYORUM DİLERİM ODA BIRGÜN BİZİM GİBİ MADUR OLUR İNANIYORUMKİ OLUR.

busesenel çok geçmiş olsun sana umarım şimdi iyisindir sana katılıyorum ne yazıkki günümüzde insanların hangi alanda olursa olsun tek değer verdiği şey para olmuş vicdan kalmamış dinleri imanları para olmuş bende bir çok doktorda aynı sorunu yaşadım yalnızca içim çok rahat olarak verebileceğim tek isim var OP.DR.NURİ EREL çok candan ilgili vede hiç maddiyatçı değil üstelik iyide bir doktor sana tekrar geçmiş olsun senin için çok üzüldüm aynı şeyleri bende yaşadım ben daha şansızmışım yanlış teşhis ve doktorun yanlış tedavide israr etmesi sonucu yürüyemiyorum

malesef insanların gözü artık paradan başka bişey görmüyor ..ben bu hastalığı öğrendiğimde sanki bir tek ben bu hastalığa sahibim diye düşünmüştüm..bu ameliyatın her yerde yapılamayacağını söyleyip beni istanbula sevk etmişlerdi.bi sürü hastane bir sürü doktor dolaştık gittiğim her yerde aynı şeyi duyduk bu amliyat çok riskli bunu yapan doktorun işinde uzman olması gerektiği ile ilgili..sonunda bir dr un daha tavsiyesi üzerine haydarpaşa numune hastanesindeki doç.dr.Cihangir islama gittik..kendisi sırf bu hastalıkla ilgilenio..biz gttiğimizdede isviçredeydi ..2 .kez gttiğimizdede tam 4 saat kapısında bekledik sadece konuşabilmek için ve dışarı çıktığında bana söylediği tek şey bu yoğunlukta sizinle ilgilenemicem özelime gelin dedi..sorun deildi bizim için özele gtmek gittik de..ama bn bu hastalığın ne olduğunu ilk onda öğrendim ama dünyamı kararttı diebilirm çünkü bana hiç güvn vermedi bana tek çaremin ameliyat olduğunu ve bu ameliyattanda belki sağlam çıkamayacağımı sürekli felç kalma riskimin oluşundan işte hayatın boyunca dikkat gerektiren bi hastalık olduğundan,haydarpaşada olmayı tercih edrsem orda beni uzun süre bekleteceğinden ameliyatın çok uzun süre sora olacağından ve daha neler neler.. bana HİÇ güven vermedi kesinlikle..daha sonra ist.kartaldaki opr.dr.gültekin çeçenle tanıştık..kendisi bana durumun ciddiyetiyle birlikte bana herşeyi güzelce anlatıp beni rahatlattı çok ilgilandi sağolsun çok çok iyi bir insan tavsiye edrim ama böyle işler aceleye gelmez biz çok araştrdık sonnda bulduk ameliyatımı da oldum hatta 3 günde de taburcu oldum =).. sanada geçmiş olsun kardeşim umarım iileşirsin en kısa zamnda..

bn 9 eylül hastanesinde ameliyat oldum prof.dr.emin alıcı(duyduğuma göre türkiyede ilk skolyoz ameliyatını emin alıcı yapmış) veya prof.dr.ömer akçalı

esraa bizede öyle demişlerdi 9eylülden başka yerde olmuo bu ameliyatlar dedi ama bnim hiç riskim yoktu emin alıcı da bu konuda ilgilenio hepiniz inşallah iyileşirsiniz

en iyi yerlere götürdük babamı. çok başarısız ameliyatlardan sonra haydarpaşa numune doktoru Cihangir İslam, babamı sağlığına kavuşturdu. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hem hekim hem insan olarak.

izmirdede bu işin profu nuri erel var gerçekten çok iyi biri öncelkle kendisi bir pisikolog gibi insanları korkularından arındırıyor ve türkiyenin her yerinden sadece skolyoz için hastalar geliyor şu an el ve mikro cerrahi hastanesinde görevli kesinlikle 10 numara

slm musticans;
ameliyat olmaya karar vermekte iyi yapmışsınız. çünkü ilerliyor ve çok önemli problemler yaşatıyor. ben de ameliyat olacağım. sana doktor olarak tek kişi öneriyorum bu işte düyada 3. sıradadır kendisi. AZMİ HAMZOĞLU'YU ÖNERİYORUM ŞİDDETLE...
ayrıca kendisi özle hastanede çalışıyor. google'dan ismi yazarak girersen bütün bilgilerine ulaşırsın.

Üst Alt