Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şifalı Bitkilerden fayda gören kas hastaları var mı?

maalesef atom ve minerva denize düşen yılana sarılıyor.ilkbahar ben istanbulda tedavi görmüyorum.benim dr larım ankarada.

slm bende md hastasıyım.ama benim sürekli gitttiğim bir doktor yok.sizce iyi birşey mi?

yazınızda istanbul çapadan bahsediyordunuz onun için sormuştum,ya ben yanlış anladım,yada siz yanlış yazmışsınız

arkadaşlar aslanpençesi çayı kas erimesine iyi geliyormuş diyorlar.sizler ne dersiniz

Arkadaslar birtakim dogal bitkiler urunler elbette iyi gelebilir... ancaak
bu tur seyler iyilestirmez... yinede dogada kesfedilmemis hayvan bitki
vs... vardir henuz bize iyi gelecek tirnak icinde iyilestirecek birsey yoktur
bu tamamen bitkiler acisindan boyledir diger yandan bildigimiz ilaclarin
deneyleri suruyor kimi ikinci asama kimi birinci asamada bu cok buyuk
asamadir umudumuz sonuc itibari ile tip dunyasi olmalidir...

1.coenzym
2.E vitamini
2.cinko vitamini
4.C vitamini
5.curcumin
6.protandim
7.cozaar...vs

kashastalari veya aileleri bunlari kullaniyor uc eksik bir fazla
amerikada kas hastalari ingilterede japonyada vs... nelere iyi
geldigini internetten arastirirsaniz anlarsiniz... son olarak bizim
icin en onemli unsur birgun iyilesecegiz diyorsak mumkun oldugunca
umudumuzu koruyacagiz ve fizik tedavimizi aksatmayarak takviye
yapacagiz :wink:

arkadaşlar ben burdaki arkadaşlarla msn de konuşmak isterim.daha iyi yardımlaşabilmek için.benim hastalığım yeni ilerlediği için daha tecrübesizim.yardım etmek isteyen varsa cevap yazsın.

Merhaba Arkadaşlar
Ben 1 -2 yıldır Creatin Monohidrat kullanıyorum.Açık bir faydasını görmedim ama kas yıkımını önlüyormuş.Fizik tedavi yaparken etkisini hissettim.
Şu anda kullanmıyorum.Aranızda bu ilacı kullanan var mı?Sporcular da kullanıyormuş

Sevgili Baran90 aslanpençesi çayı kas erimesine iyi geliyormuş diye sormuşsun :roll: Sanırm 3-4 yıl önceydi bitkisel ilaçların tanıtıldığı bir siteyi google da turlarken tesadüfen bulmuş ve bende orada görerek çok düzenli olmayan bir şekilde kısa bir süre kullanmıştım yanısıra bir bitki daha vardı çoban çantası(isimler çok ilginç bu arada :D )çay şeklinde içtim ama ufacıkta olsa bir ekstrası olmadı bana ve bende bıraktım bildiğim en geçerli ve yararı olan kombinasyona devam ediyorum.
1 kas hastalığına uygun, kilo almaycak ve proteinden zengin bir beslenme
2 olabildiğince hareket etmek,egzersiz(ki çok düzenli yapamasamda yinede kısa sürelide olsa yapmaya çalışıyorum diyelim)
3 moral... :)

Kas hastalığını nasıl durdurabiliriz ve nasıl gelişim sağlayabiliriz?

Kitaplarda yazanları, doktorların dediklerini bir kenara bırakın. Unutun. Anlaşıldı ki şu an için bize tek yardım edebilecek kişiler gene biziz.
Gelecekte tedavisinin bulunması kesin ama şu an bir ilaç ya da tedavi yok. Şu an için neler yapabiliriz ? Allah her hastalıgın şifasını vermiş. Şifa gözümüzün önünde de biz mi göremiyoruz. Md yi durdurmak için neler yapıyorsunuz? Kaslarını geliştirenler var mı?

Hep birlikte beyin fırtınası estirerek tedaviyi bulalım. En iyi savunma saldırıdır. Ben de md'ye savaş açıyorum. Savaş başladı. Taktikleriniz ve önerileriniz nelerdir?

gökceerkean ben geçen yaz yürüyebiliyorken kendime kondiyon bisikleti aldım.kulandığım zaman kendimi çok iyi hissediyordum.ama ya boyunca kullandım günde 2 kez.ama şimdi yürüyemiyorum

HANGİ HASTALIK OLURSA OLSUN BİR TEK MÜCADELE ŞEKLİ VARDIR.
O MÜCADELENİN MERKEZİ BEYNİMİZ VE BENLİĞİMİZDİR.KİŞİNİN KENDİSİ VE ÇEVRESİYLE BARIŞIK OLMASI GEREKİR Kİ HASTALIĞI YENEBİLSİN .
BU MÜCADELEDE SEVDİKLERİNİ İNCİTMEDEN VE SOSYAL HAYATIN İÇİNDE VAR OLMAYI BAŞARABİLMEK İLE KAZANILABİLİR.

BU SAVAŞTA GALİP OLMANIZ DİLEĞ İLE...

Arkadaşlar kas hastalığında doğru bildiğimiz en önemli şey nedir :?: kaslar hareketsiz kalmayacak kasın tonüsünü artırmaya,kuvvetini korumaya yönelik bu işin uzmanı fizik tedavi hekimlerince verilecek hareketlere göre egzersizlerimize dikkat etmeye çalışacağız.Gökce sen spor salonuna gidiyorsun tabi seni yönlendiren bir doktor değil spor hocası lütfen şuna dikkat et senle daha öncede konuştuk kaslarını aşırı zorlamak kas hastaları için doğru bir şey değil,senin spor hocan nasıl bir program yaparak seni çalıştırıyor bilemiyorum ama fizik tedavi doktorunada danışmak faydalı olur bu anlamda.Baran kondüsyon bisikletini normalden fazlamı kullandın acaba benimde evde kondüsyon bisikletim var ama günde 5-10 dk kullanıyorum yinede yorulduğumu hissettiğimde bırakıyorum evet belki bende az kullanıyorum ama kademeli olarak ve yormadan süreyi artırmak en mantıklısı.Ve beslenmemiz protein ağırlıklı gıdaları tüketmeye dikkat etmemiz gerekiyor artı yaz ayındayız bol suuuu :)

Savaş başladı.

Arkadaslar o kadar güzel yazmıssınız ki bu sinerji ile mükemmel sonuclara varacağımıza eminim.
Baran biraz daha açarmısın ? Yani biraz daha detaya inebilir misin ? Hangi yaz kullandın kondisyon bisikletini ? Ve kullanmayı bıraktıktan sonra mı yüreyememeye başladın ? Ne zamandır yürüye miyorsun ? Nerede yasıyorsun Baran ?

Uygar hastalıgı yenmenin en büyük yolunu bulmussun. Senin dediğini yapan insanlar kanseri bile yenebiliyor. Sonucta bu kaslara emri veren de proteini verenin de komutanı beynimizdir. Beynimiz isterse bu hastalıktan kurtarabilir vücudu. Ama beynimizi bu işe yöneltmek için sürekli “ Ben sağlıklıyım” demek gerekiyor. Ben sağlıklıyım. “ Hasta kelimesini asla kullanmamalıyız. Md yim diye sosyal hayattan uzaklaşmak daha da zarar veriyor. Çevrenize bakın .. Çogu sağlıklı insandan daha iyiyiz. Herkesin bir problemi var. Vücudunda olmasa da ruhsal problemleri olan o kadar çok insan var ki. Hem kimden çekinecez, kimden korkcaz.. Sosyal hayatın içine balıklama dalın.

Hatice merhaba. Seninle konumsak ve fikir alışverişinde bulunmak bana cok seyler kattı. İyi ki varsın. Ben prof dr piraye serdaroglu ile görüştüm ve onun tavsiyeleri üzerine yapıyorum sporu. Ama doktoruna danısmadan kimse ağır spor yapmasın tabiî ki. Pirayeoglu fizik tedavinin bana bir yararının olmayacağını ve kaslarımı zorlamamın gerektiğini söyledim. Daha önce ben de korkuyordum zorlama konusunda ama 8 aydır kaslarımı zorluyorum ve daha da iyiyim. Tüm kaslarımızı çalıstırmalıyız. Kondisyon bisikleti sadece bacakları çalıstırır. Kolları, omuzları, elleri, sırtı, beli, karın kaslarını da düzenli olarak calıstırmalıyız. Ve nasıl çalıstıacağınızı bilmiyorsanız bir gym ( body building ) salonuna gidin ve ordakilere sorun. Mümkünse o salona kaıt olun ve düzenli gidin. Bu çok süper olur. Vücut geliştirme uzmanları kasların gelişimi konusunda cok bilgilidirler. Fizik tedavicilerden cok daha iyi bilirler. Hangi hareketin hangi kası calıstıracağı konusunda yani.

Sosyal yaşam, iyi beslenme, spor, beyni iyi kullanmayı bilmek bu hastalıgı kesinlikle önler.

ben hastayım hiç bir şey yapamam kavramını beyinden atmak gerekiyor mümkünse hastalığımızlan dalga geçelim inanın herşey daha güzel olur

arkadaşlar ben 18 yaşındayım.geçen sene bitirdim liseyi.kondisyon bisikletinide geçen yaz kullandım.ekimden beri kendi kendime yürüme olayı tamamen kesildi.şu an hiç adım atamıyorum.ama şu da var biraz kiloda aldım.yani 50 kilodan 50 kiloya çıktım.belki bu da yürüyememede etkili olabilir.şu an kulnadığım ilaç carnitene

SEVGİLİ GÖKCERKAN BEN KAS HASTASI DEĞİLİM.FAKAT KAS HASTASI YAKINIYIM.

İNSAN AZMEDER VE İSTERSE BAŞARABİLİR.MÜCADELEYİ KAZANIR.

selam gençlik

Herkese selam.
Uygar bu mücadeleyi vermek de zor değil. Azimli, sabırlı ve disiplinli olmayan insan zaten hiç bir şeyde başarılı olamaz. Sana katılıyorum.
Bugun ustumdeki yorgunlugu atamadıgım icin cok asırı spor yapmadım. Hafifce kasları ısıttım ve kan dolaşımını sagladım. Ama bütün kaslarımı iyice çalıstırdım. 10 dakka bisiklet yüksek tempoda. 15 dakka kollar ve omuzlar. 20 dk yürüme bandı. 10 dakika mekik. 5 dakika sırt kasları. B vitamini, e vitamini, multivitamin, koenzim. Su an normal insandan daha saglıklı hissediyorum. Bol bol besin, protein ve vitamin. bol bol spor. Karacigeri ve böbrekleri fazla yıpratmamak icin bazen protein ve vitamin almadıgım da olur. Böyle yaşadıgım müddet iyiye gidiyorum. Sporu ve iyi beslenmeyi bırakınca düşüş başlıyor. Bu arada ismim erkan:)))
Bu arada rus fizik tedavi ve bitkisel tedavi uzmanının bana verdiği 15 sayfa dökümanı hala türkçeye cevirtemedim. Çünkü bu 15 sayfanın cevirisine 1000 YTL istiyor tercume burolari. Baska yollar deneyecegim.
Rusca bilen arkadas var mı acaba ?
Bu dökümanlarda kas hastalıgının tedavisi varmış.
Rusça bilen arkadaş nasıl buluruz. Biraz para da veririm. Ama 1000 Ytl diil:))

MYO 029 dan umutluyum

Stamulumab (MYO-029[1]) is an experimental myostatin inhibiting drug developed by Wyeth Pharmaceuticals for the treatment of muscular dystrophy. MYO-029 was formulated and tested by Wyeth in Collegeville, Pennsylvania.[2] Myostatin is a protein that inhibits the growth of muscle tissue, MYO-029 is a recombinant human antibody designed to bind to and inhibit the activity of myostatin.[3]
Stamulumab is a G1 immunoglobulin antibody which binds to myostatin and prevents it from binding to its target site, thus inhibiting the growth-limiting action of myostatin on muscle tissue. Research completed in 2002 found that Stamulumab might one day prove to be an effective treatment for Duchenne muscular dystrophy[4]
Wyeth undertook a Phase 1 and 2 clinical trial in 2005 and 2006 of MY0-029. The multiple ascending dose trial (36 patients per cohort) contained some measures of efficacy. The trial's participants included people afflicted with Facioscapulohumeral muscular dystrophy, Becker's muscular dystrophy, and Limb-girdle muscular dystrophy. Through 2007 Wyeth has been analyzing the results but the hoped-for news and/or a publication in 2007 did not occur. [2][5][6]. However, as of January 24, 2008, the study has been accepted by a peer-reviewed journal and publication is expected "in the next few months"[

Simdi arkadaslar. Yukarda diyor ki. myostatin diye bir gen varmis ve bu gen kas gelisimi engellermis. bu gen her insanda olan bir gen. Ben bu myostatin genini de arastırdım. Bir protein ve kas gelisimini bir yerde baskı altına alıyor. Ve arastirmalara göre süper vücutlu bodycilerde bu gen cok azmıs ve adamlar dogustan sanslılarmış. Her neyse.
Bu myo 029 ilaci da bu myostatini baski altina aliyor. Bu genin engellemesini engelliyor diyebiliriz. Yani iki tane eksinin çarpımı artı eder gibi.

2005 ve 2006 da insanlar üzerinde deneyler yapmıslar. Deney sonucları daa acıklanmadı. Ama yakında açıklanacak. Dmd lgm becker fm gibi tiplere deney yapmislar. Ama simdiden bu ilac cok konusuluyor. Cunku oyunun kuralı degisecek. Saglikli insanlar da kullanırsa kaslarını 2 katına cıkarabilecek. Profesyonel sporu allak bullak edecek gibi tartışmalar başlamış.

Bu kas hastalıgının tedavisi bence bulundu. Kaslarınızı korumaya bakın ki geliştirirsiniz sonra.

benim de kafam şuna takılıyor. bu kas ilaçları çıkınca normal sağlıklı insanlarda kullabilirmi.o zman ortalık karışır

evvet

evet ortalık karışacak. Özellikle myo 029 sağlıklı insanların da kaslarını epey bir geliştiriyor. Tartışmalar şimdiden başlamış. Ama bizim ülkemizde değil. Bizim ülkemizde günde 5 tane şehit veriririz, akşam türban konusulur.

myo 029 kötü haber.

MYO-029'la ilgili araştırma geliştirme çalışmaları sonlandırılmış ve alınan sonuçlar neticesinde ilacın piyasaya verilmemesi kararı alınmıştır. Üzülerek bildirir, geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Ilaci ureten firmanin Turkiye temsilciligine e-mail attim ve yukardaki cvp geldi.

Ben bu ilaci cok arastirdim. Bence tedavi edebilirdi. Ama saglıklı insanlar da kullanırsa onların da kaslarını gelistiriyordu. Bence bu yüzden piyasaya süremeyecekler. Bizi düşünen yok.

Sonuc olarak myo 029'u unutun.

Merhaba gokcerkan ben tercüme bürosunda çalışıyorum, bahsettiğin belge 15 sayfa olarak görüyorsun ama her 1000 karakter (1000 harf yani) üzerinden fiyat verir bürolar, 1000 ytl cok falza gibi görünüyor bana ama belgeyi görmeden de fiyat veremem, internet ortamında varsa bana gönderebilirsen tüm kas hastaları için bişeyler yapabilirz. en azından hastalığımızın tedavisinin yazılı olduğu bölümü çevirebilirz.

Öneri

Ben doktorlardan bıktım bir tedavisi yok sadece fizik tedavi hareketleri. Doktorlardan gördüğümüzü evde alilemle birlikte yapıyoruz. Kas gerdirmeleri, kas güclendirmeleri hareketleri. Beki ondan mı belki hastalıgın yavaş ilerlemesinden mi, Bu hareketler beni 18 ime kadar idare etti. Ondan sonra diz altı kilit kaslarım artık güçsüzleştiği için emekliyerek hareket ediyorum. 23 yaşındayim ve ayaklarımı ginede hareket ettiriyorum ama kısmi. Kollarım güçlendi biraz ayaklarımı dengelemek için.
Sadece Hareket yapacaksın işte Geçirmez ama Sana biraz daha dayanma gücü verir. Moral düşürmemek belkide hastalığı kafaya takmamak lazım. :p

Ben 27 yasındayım ve 4 yıldırda yuruyemıyorum. ben hıc bırsey yapmadım ne fızık ne baska bırsey zaten doktorda fızıgı onermedı dıyebılırım sadece kasılmaları engellemek ıcın bı kac haraket gosterdı hepsı o ama bu guclendırme amaclı degıldı zaten zor bu olay. umutsuz konusmak ıstemıyorum ama gerceklerıde gormek lazım.

slm

Evet biliyorum robar. 1000 karakter. Ve bendeki notlarda da epey bir karakter var. Dediğim gibi çözüm odaklı olalım. Ve sen de çözüm odaklısın. Teşekkür ederim. Sana mesaj attım. Bana adresini ver. Kargo ile yollayacagım sana.

umutsuz olursanız nezleden bile kurtulamazsınız.

En önemlisi MORAL! Ve surekli egsersiz yapmak, elinden geldigi kadar hareket yapmak.

MYO-029

MYO-029 Aslında, bir rahatsızlık veya yaşlılık nedeniyle kas sorunları yaşayan hastalar için geliştirilen bu ilacın, sporcular tarafından yasadışı şekilde kullanılmasından endişe ediliyor. Yan etkileri de henüz bilinmiyor.
Şimdi biz sadece sprocular yüzünden bu ialcı kullanmaktan mahrum mu edileceğiz :(:(:(:(:(:(:(:(
http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?p=80480&highlight=#80480
BU SAYFAYADA Bİ GÖZ ATIN ARKADAŞLAR.

bende önceden böyle düşünüyordum bu çıkacak ilaçlar hakkında ama şimdi bu düşünceye katılmıyorum.çünkü bizim hasta bir birey olduğumuz doktorlar tarafından bilindiği için ilaçlar sadece bize verilir.yani demek istediğim heryerde satılmaz eğer sporcularında bu ilacı kullanma durumu olursa

Gökçerkan MYO-029 Ilaci ureten firmanin Turkiye temsilciligi e-mail adresini yazabilirmisin.

Üst Alt