Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şifalı Bitkilerden fayda gören kas hastaları var mı?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
305
bilgi@engelliler.biz adresime gelen bir soru:

merhaba
bizim hastamız 53 yaşında ankarada biopsi yaptırdık yaklaşık bir yıl önce, bir süre konya tıpta kortizon tedavisi gördü . Hastalığı miyopati kas erimesi. şu anda ayakta fakat kalkma oturma hareketleri zorlaştı.
Sadece nerox b vitamini kullanıyor bir de aslan pençesi çayı içiyor. Internetten (kevser lokman hekim. şifalı bitkiler) sitesinden ürün sordum, bir yıllık tedavi önerdiler. ürünlerin bir yıllık tutarı 11.400.00 ytl dediler.
Sormak istediğim bu firmanın ürünlerini kullanan ve fayda gören var mı? Varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
Bunun dışında sizlerin bilip bizim bilmediğimiz uygulamalar var mı?

Allah bütün hastalara hayırlı şifalar versin.
Bu siteyle 2 gün önce tanıştım bu gün üye oldum çok güzel bir çalışma emeği geçenlere teşekkür
ederim.​

hastaniza gecmis olsun sizede sabir diliyorum denize dusen yilana sarilir az para degil dedikleri ilac

Bende bir kas hastası olarak Miyopati türü hastalık hakkında fazla bilgim yok ancak çevrede kas hastalıklarına iyi geldiğini veya iyileştiren :D bitkisel tedavi ettiğini iddia eden şarlatanlar hep oldu ve olacaktır. Maalesef halen modern tıp bilimi bile kas hastalıklarına çare bulabilmiş değil. Bu zamanda 11.400 YTL az para değil. Harcayacak bol paranız varsa buyrun harcayın derim. Bence nöroloğunuza danışsanız iyi olur.

Bir otomobili ne kadar uçurabilirse bu tür şifacılar, bir felçliyi de, kas hastasını da, tıpta çaresi olmayan bilmem hangi hastalığı da o kadar iyileştirebilir ya da bi adım düzeltebilir.
Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar da görüş yazacaklardır...

myo - kas pathy - hastalık
miyopati kas hastalıklarının tıptaki genel ismidir. Yaklaşık 40 kadar türü vardır. Bazı hormon bozuklukları veya vucudun savunma sistemi kas hastalıgına neden olsa da, miyopatilerin büyük kısmı genetiktir. Genler kasların yapısında olması gereken enzim veya proteinleri sentezlemeye yarayan kodları taşır. Bu kodlardaki bozukluklar sonucu gerekli olan enzim veya proteinler üretilemeyince kas erimesi süreci başlar. Hastalıgın türüne göre distal veya proximal kaslar etkilenir. Hastalıkların ilerlemesi de türüne göre degişir.

Denenmekte olan tedaviler vardır, bazılarında başarılı ön çalışmalar yapılmıştır (PTC 124 gibi). Çare bulunması halinde bile bunun hastalara yansıması için gereken süre 5-10 yıldır. Bu açıdan yakın zaman için bir tedavi beklentisi içinde olmamakta yarar vardır.

Hastalıgın tedavisi için vitaminler ve bazı ilaçlar fayda saglayabilir. Ama bunların hastalıgı yavaşlatma ve hastanin kendisini biraz daha hissetmesine dışında etkisi yoktur.

Akupuntur ve bitkisel ilaçlar gibi yöntemler en hafif ifadeyle şarlatanlıktır.

Zamanında ben de bazı bitkisel ilaçlar kullandım. Tatları berbattı ve hiçbir işe yaramayacagını biliyordum, ama insan ailesini kıramıyor, onlara ne kadar anlattıysam da dinlemiyorlardı. Kendilerinin görmesi için bu tür bir ilacı 4 ay için kullandım. İddiaya göre 2 hafta içinde hastalık geçecekti, tabii en ufak bir iyileşme olmadı. Bu ilaçları yapanlara eger sorarsanız hastalıgın ne oldugunu nedenini bile anlatamazlar, ama şarlatanlar çok rahat iyileştirebileceklerini iddia ediyorlar ve mutlaka da birisini iyileştirmiş oluyorlar. Ama o iyileştirdikleri kişiyle görüşelim deyince nedense baglantıları kesilmiş oluyor.

Neyse biraz uzattım, kısacası bitkisel ilaçların bir faydası yoktur. Bu konularda doktorunuza danışın ve www.mdausa.org gibi güvenilir kuruluşların sitelerinden gelişmeleri takip edin.

İLGİLENEN HERKESE TŞEKKÜR EDERİM. BENDE SİZLER GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA BİR İHTİMAL DİYEREK SORDUM HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN VE HEPİNİZE HAYIRLI ŞİFA VERSİN

Merhaba ben seda. Benim anneme de 9 yıl sonra bu teşhis koyuldu. 28 yaşında yürüme zorluğu, güçsüzlük ve merdiven çıkamama şikayetleriyle doktora gitti. annemi hastahaneye yatırırdılar. yanlış teşhis koyup yanlış tedavi uyguladılar.annem daha kötü olarak hastahaneden çıktı. senelerdir doktorlara gidiyoruz. bu hastalığın teşhisini dahi koyamıyorlardı. geçen sene çapa üniversite hastahanesinde yatırıp tekrar araştırma yaptılar ve disferlinopati teşhisini koydular. tedavisinin henüz olmadığını da eklediler.bir tanıdığımız bize bir tanıdığınıun da buna benzer bir hastalığa yakalandığını ve çinden gelen sağlık bakanlığı onaylı bazı bitkisel kapsüller sayesinde eskisinden daha iyi olduğunu söyledi. annem de yaklaşık 4 aydır bu ilaçları kullanıyor. ve etkisini yavaş yavaş hissediyor. yaklaşık 1-2 senelik bir tedavi süreci gerektiğini, şu anda hastalığın durma aşamasında olduğunu söylüyorlar. annem bu ilaçtan memnun. eğer sizde faydalanmak isterseniz [telefon numarası site yöneticisi tarafından silindi] nolu numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz.

ferda, lütfen ilaç haakkında detay yazar mısın? İlacın adı, satan firma, irtibat bilgileri, sağlık bakanlığı onayı vb...?
Tıbbın çare bulamadığı ama Çin'de çaresi bulunan, ve bir de sağlık bakanlığı onaylı.. nasıl bi olay şaştım kaldım doğrusu! :)

tıpta çözümü olmadığı halde bitkisel ilaçlarla tedavi edilen hastalıklar hiç duymadınız mı? benim etrafımda çok var. bu hastalığın ne berbat birşey olduğunu çok iyi biliyorum. şuan 18 yaşındayım ve 10 senedir anneme okul harici zamanlarda ben bakıyorum. annemin yavaş da olsa iyileştiğini görmek beni çok mutlu ediyor. annem gibi olan hastaların da isterlerse faydalanmalarını istiyorum.

sevgili ferda ilacı size hangi doktor verdi bunu yazarmısın bizim doktorumuz hiçbir ilaç vermedi bize sadece creatin ve coenzyme q10 kullanıyor oğlum böyle bir ilaç varsa ve türkiyede satılıyorsa acaba neden bütün doktorlar vermez hastalarına ,insan bazen kendi kendine şüpheye düşüyor .kime inanacağını şaşırıyor yinede arayıp bilgi alacağım bu ilaç hakkında ama tabiki kullanmadan önce doktorumuza danışacağım

bu ilacı herhangi bir doktor önermedi. eczanelerden alabileceğiniz bir ilaç değil. çin deki firma sağlık bakanlığı onayı ile getirmiş. bitkilerden yapılan kapsül bunlar. beni ararsanız sizi bu işi çok daha iyi bilen yetkili kişiye yönlendireceğim. o size tüm sorularınızın cevabını verecektir. benim amacım annem gibi bu hastalığı çeken insanların en kısa sürede bu hastalıktan kurtulması.

Üzgünüm, ilk mesajınızdaki telefon numarasını sildim.

Bu tür şifacılıkların hiç hiç hiç hiç hiç bir işe yaramadığını binlerce kez tecrübe etmiş kişileriz.. Bu tür Çin'den ya da Uzakdoğu'dan gelen sözde tedavi edici ürünler tamamen bilim dışı ve para tuzaklarıdır.
Tıbbın çare bulamadığı ve milyonlarca insanın mağdur olduğu bir hastalığa Çin'den şurdan-burdan çare bulunduğunu söylemek ve buna inanmak... En azından bu sitede buna izin vermiyoruz.

Bana görede bu tür ilaç diye satılan şeyler tamamen para tuzağı ben aradım verilen telefon numarasını ve aldım adresi bunlar insanların zayıf noktalarını biliyorlar ve çok kolay sömürüleceğimize inanıyorlar ama yazık bu ülkede sağlık üzerine çok oyunlar oynanıyor ki öyle bir ilaç olsa koskoca prof.lar vermezmi hastalarına .üzgünüm ferda senide alet etmişler bu oyuna umarım birgün bu umut tacirleri insafa gelir insanların hayalleriyle oyun oynamazlar ve umutlarını yıkmazlar

Evet Nazo, hep aynı laflar... Kesin 1-2 yıllık tedavi gereklidir hep, ve kesin çoook pahalıdır o şifalı ilaçlar! Haa, bir de kesin Çin'den gelir :):)

Bundan 25 yıl öncesindeki Türkiye'sinde Rusya'dan ve İtalya'dan gelen mucize olan bu ilaçlardan tükettik :D . Sonuç hepinizin malumu hüsran. Bu noktada ümitlerini kırmakta istemiyorum. Görün yaşayın... Ama bunların çoğu ümit tacirinden başka bir şey değil.

annelerımızın annannelerımızın zamanında kocakarı ılacları neyse sımdıde cınden gelen veya sımdı adı herbalıst ılac musveddelerı bu bılım cagında oyle cıddı hastalıklarda ne kadar faydalı olabılırkı neylersınızkı umut fakırın ekmegı son care

Arkadaşlar bir konuya açıklık getirelim. Bitkilerin tedavi edici yönü tartışılmaz bir gerçek. Modern tıpta alternatif tedavi adı altında kabul görülüyor. Kas hastalıklarının önemli bir kısmı genetik kökenli olduğu için tedavide (henüz modern tıp bile bulabilmiş değil) bitkilerin yeri yok. Ancak kas hastalıklarında ilerleyen dönemlerde yan hastlıklarda belirebiliyor. Örneğin ben kabızlığımı bitkisel yöntemle gidermeye çalışıyorum.

Umut tacirleri maalesef cahillik demeyelim amma deneyimsizliğimizi çok iyi kullanıp, çıkar elde eden kişiler maalesef. Akupunkturu da buna dahil edebiliriz.

Arkadaşlar hemen kestirip atmayın . Ferda kardeşimizin kullandığı ilaç ın neticesi alınsın . Nasılsa almış kullanıyor az da olsa bir iyileşme olduğunu söylüyor. Hepiniz iyi biliyorsunuz ki insanın çaresizlikten gözü birşey görmüyor .mesela bizim doktorumuz yapacak bir şey yok dedi ve yolladı . Ondan sonra hastamız biraz daha kötüleşti. Bende bir arayış içindeyim. Yardımcı olursanız dualarımız bütün kas hastalarının üzerine olur inşallah. :)

Meşhur çin efsanesi, çinden bir bitki geldi ve falanca iyileşti, kendini daha iyi hissetti vs vs.

Annenizin kendini daha iyi hissetmesine sevindim, ama bu histir ve tamamen psikolojiktir. Gerçekte böyle bir iyileşme varsa kan degerleri ve kas biyopsisiyle iyileşme son derece net görülebilir. Nedense bu bitkisel ilaçlarla yapılan tedavilerde hiçbir klinik çalışma sonucu yayınlanmaz ve insanların otlara neredeyse bir servet ödemesi beklenir.

Bir ilacin denenmesi uzun ve karmaşık bir işlemdir. Benzer hastalıga sahip olan insanlar üzerinde kontrollu olarak ilaçlar bir gruba verilir ve her iki gruba da gerekli testler yapılarak, ilaçın etkileşimi gözler önüne serilir. Sonuçta ilacin hastalar üzerinde etkisi yanılma payıyla hesaplanır. Bunun dışında yapılan "ben kullandım falanca kullandı iyi geldi" yorumlar tamamen kişisel görüştür.

Creatine ve co enzyme q10 un hastalıgı geçirmese de kaslar üzerinde olumlu etkisi klinik deneylerle kanitlanmiştir. Bu ilaçlar kullanırken hastayı zorlamayacak bir egsersiz programı da uygulanmalıdır. Aksi halde ilaçların etkisi az olacaktır.

Örnek bir klinik çalışma şu şekildedir (link ingilizce)
http://www.mdausa.org/research/view_ctrial.aspx?id=9

Merhaba bu ilaçları doktorunuz önerdiyse eğer gnc adlı firmadan alabilirsiniz konya selçukluda şubesi var

arkadaşlar ben bu ilacın kesin bir çözüm olduğunu söylemiyorum. ben de sizler gibi çare arayışı içindeyim annem için. annem biraz faydasını görünce bizim için bir umut oldu. ben de bunu sizlerle paylaşmak istedim. ben de ilacın çok iyi olduğunu savunmuyorum. çünkü henüz tam faydasını göremedik. inşallah iyi gelir. ben de bunu sizlerle paylaşırım. allah hepinizin yardımcısı olsun.

SEVGİLİ FERDA ZATEN BİZİM TEPKİMİZDE SANA DEĞİL ,SENDE TIPKI BİZLER GİBİ UMUT ARYIŞLARI İÇİNDESİN BİZİM TEPKİMİZ İNSANLARI BOŞ HAYALLERE KAPTIRIP ONLARIN DUYGULARI ÜZERİNDEN KAZANÇ SAĞLAYAN İNSANLARA ÇÜNKÜ UMUDUN TİCARETİ OLMAZ SENİ ÜZDÜYSEM AFFET ......SEVGİLERİMLE

Kaderde nasip edilmişse sağlık sebebi doktor olmuş ilaç olmuş ot olmuş farketmez.

Allah rast götürürse işini mermere geçirtir dişini
Allah nasip etmediyse pamuk helva yerken kırar azı dişini :lol:

SAYIN UĞURÖZALTIN ÇOK HAKLISIN ...AMA HİÇ BİR ŞEY DÜŞÜNMEDEN BOŞ OTURMAK DA OLMUYOR. :? EĞER BOŞ OTURURSA BİR KİŞİ, RAST GİTMEZ BÜTÜN İŞİ, HER ŞEYİN ALLAH TAN GELDİĞİNİ BİLİRSE O KİŞİ, FAZLA GAM ÇEKMEZ KIRILSADA 32 DİŞİ,........ŞİFAYI ALLAHTAN BEKLİYORUZ, BİZİM Kİ SEBEP ARAMAK. SAĞLICAKLA KALIN........

sayın mustafa poyraz çok haklısınız

Sebebi yaratanı unutmadıkça mesele yok tabiki.

sebepleri kullanmakta bizim kabiliyetimize kalmış tabi kabiliyeti nasip edenide unutmama şartıyla :)

15 Yaşında anladılar kas rahatsızlıgım oldugunu,Önce SSK Ankara Dışkapı ordan GAZİ,ordan BAŞKENT HASTANESİ ve BAYINDIR HASTANESİ(Şu meşhur,MİLETVEKİLİ,BAKAN VE DİGER KALBUR ÜSTÜ DEVLET ADAMLARININ TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANELER)olmadı buralar iyi degil sonunda HACETTEPE,İSTANBUL ÇAPA Sonuç hep aynı.Maalesef suan içi tedavisi yok dediler.Başladımı bizde bir panik.eeeeeeee n yapacaz şimdi???ya bunlar bosuna okumuşlar bırakalım bunları biz BİTKİSEL TEDAVİ Yollarını arayalım dedik.İnanınki bana haritayı elimize aldık Türkiyede n kadar bu işle ugrasan adam var kapısını çaldık,bunlarda yetmedi Taaaaa KAZAKİSTANda bu işle ugrasan bi adam duyduk,adama telefonla ulaştık,telefonda vaadin bini bin para.Tamam dedim yaaa bu adam beni eski saglıma kavusturacak.ADAM 1ay sonra Türkiyeye geldi,Muayneden sonra bana hemen ALABALIK ve HAŞLANMIŞ PATATES ten oluşan bir menü pardon reçete hazırladı bunu bacaklarına saracaksın ve bu tedaviyi 1 ay uygulayacaksın.Büyük bir sevinçle ailemle bereber verdigi reçeteyi tatbik ettik ama bir türlü bu karışım bacaklarımda sargılı olarakta olsa durmadı sürekli kayıp düştü.Sonra adamı aradık ve durumu anlattık bize bi kaç fomül daha verdi onları uyguladık.maalesef onlardada aynı sonucu aldık veeeeeee enson aradıgımızda adamı aradıgımızda sizlere en büyük yemini ederimki adamdan aldıgımız cevap aynen şöyleydi.YAAAW ALDIGINIZ PATATESLER VE BALIK BAYATTIR :D .Olan bizim o zamanın iyi parası 5000 dolara oldu.Yani arkadaşlar Modern tıp varken yada sizi iyileştirecegini söyleyip sizden para talep eden bu tür şifalı bitki yapıyorum diyen şaklabanlara inanmamanız.

Ah Apranax ah,değerli bir bilim adamının çığır açacak bu projesini sizin bayat BALIK ve PATATES mahvetmiş desene :lol: 8) trajikomik bu tür tıp dışı alternatif bulma çabaları en azından şu aşamada öyle görünüyor :shock:

balıkları,patetesleri ziyan etmişsin be kanka,kilçukları ve kabukları kullansaydın :D

hem balıkları yesen daha faydalı olurdu :idea: dimi ama :?:

ilaçlar vs de bitkilerden yapılıyor büyük çoğunlukla,bizim şanssızlığımız ilacımızın olmaması işte :cry:

umutla gelişmeleri takip edip,yaşamaya bakacaz başka yolu yok

bu arada gel de vadide balık ısmarlayayım sana kanki,eski günlerini(alabalıklı) yadederiz :D

Apranax
Geçmiş olsun,anlattıklarınz bana doktorum profesör dr coşkun özdemirin anlattığı bir hikayeyi hatırlattı.çapadaki doktorunuz kimdi merak ettim

Üst Alt