Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul kart devamlılığı için raporu sisteme işletmemiz gerekiyormuş!?

Banada mesaj geldi işin ilginci 2021 aralıkta alınmış yeni rapor 5 yıllık e devlette gözüküyor yani sisteme kayıtlı barkodlu rapor istanbul kart alınırken raporun fotokopisi verildi buna rağmen nasıl sistemde görünmüyor diye mesaj geliyor anlamadım mesajda istenilen bilgileri gönderdim mesaj olarak her hangi bir geri mesaj gelmedi olup olmadığını nasıl anlayacağım biletmatiklerden vizeleme mi yapacağım şimdi ?
t5uyho7.jpg
[/url][/IMG]

dün bana da gelmiş. yeni okudum 6235 e mesaj atın diyor ...benim rapor yeni gidip kadıköy ana yerde raporumu onlara verdim sisteme düştüler.Dahaa 55 gün bile olmamış 6235 e zaten sms atmışım bunların derdi nedir?

Rapor kaydınız başarılı bir şekilde alınmıştır.31.07.2025 tarihen kadar vize oluşturulmuştur mesajı geldi.

Raporu 2013 tarihinde aldım.E nabızdaki görseldeki rapor numarasını gönderdim yeterli oldu...

Bu vizeleme mesajları her 6 ayda bir geliyor. Cokda kafaya takmayın. Yapacağınız şey çok basit. Gidin dirket vizeleme yapan kart okuyuculardan birine okutun. Otomatik yapıyor.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kral yapa bildin mi işlem bana da aynı mesaj geldi

Bana da mesaj geldi bu gelen mesaj ne ve ne yapmam lazım bilgi verir misiniz

Degerli Istanbulkartli, kartinizin ucretsiz hakkinin devam edebilmesi icin T.C. Saglik Bakanligi Ulusal Engelli Veri Bankasi sistemine kayitli guncel raporunuz varsa, numarasinin tarafimiza iletilmesi gerekmektedir. Rapor numaranizi guncellemek icin ISTRPR bosluk T.C. KIMLIK NO bosluk RAPOR NUMARANIZI yazip 6235'e SMS gonderebilirsiniz. Hata almamak icin, istenen bilgiler disinda SMS'e rakam ya da metin yazmayiniz. Bundan sonraki tum rapor yenilemelerinizde ayni islemi tekrarlamaniz gerekmektedir. Iyigünlerdileriz. B002

Onuresref
Mesajda yazan şeyleri 6235 gönderiyorsun doğru gönderdiysen ve sorun yoksa yeni mesaj geliyor kayıdınız oluşturulmuştur vizeleme yapın diye dokum makinalarına kartını okutuyorsun vizeleme ücretsiz bir şekilde tamamlanıyor.

Arkadaşlar bana böyle bi mesaj geldi bi bilgisi olan var mı mesaj ile ilgili

Usülsüz Basış: Kimlik numaranıza ait İstanbulkartınız’la şüpheli geçiş yapıldığı tespit edilmiştir. Usulsüz kullanım tespiti durumunda kartınızın kullanıma kapatılacağını ve tekrar başvuruda usulsüz kart yenileme bedeli tahsil edileceğini hatırlatır, gerekli önlemleri aldığınız için teşekkür ederiz. B016

Onuresref

Banada gelmişti beyaz masa dedim diyor başkasımı kullandı hayır dedim kimseye vermedim ben neye göre uyarı geliyor anlamadım kartı çok kulanıyorum diyemi

İlgili mesaj banada geldi ..Geçen pazartesi karaköy'deki istanbulkart ofisine gittim başbakanlık özürlü kartı ile işleme alındı güncelleme yapıldı kartım çok kötü olmuştu yenisini talep ettim 60 TL verip yenisini aldım 2025 kasım ayına kadar geçerli dendi.

Her hangi bi ceza ödedin mi ve sana mesaj ne zaman geldi sen bi işlem yaptın mı

Banada mesaj geldi belde gönderdim ama e manızda görüyor e devlete görünmüyor sizdede mi öyle bu arada gönderdiğim sms olup olmadığını mesajla bildiyorlar mı
@Gamlı Baykuş
Evet bende de enabızda görünüyor, edevlette görünmüyor. Fakat benim raporum engelliler veri tabanında da kayıtlı, çünkü geçtiğimiz aylarda atamam çıkınca hastaneye yazmışlar, rapor doğru ve engelliler veri tabanına kaydettik diye.

mesaja cevap ne kadar sürede geliyor. bende yolladım bilgileri ama dönüş olmadı.

mesaja cevap ne kadar sürede geliyor. bende yolladım bilgileri ama dönüş olmadı.

Ben gece 12 de gönderdim gece 01 de yani 1 saat sonra yeni mesaj geldi kaydınız tamamlandı dokum makinalarından vize yapabilirsiniz diye ertesi günde ücretsiz bir şekilde vizeleme yaptım
Onay mesajı gelmediyse yeniden gönder veya alo 153 ara durumu sor bence.

tekrar mesaj attım bakalım cevap gelecek mi? bilgi için teşekkür ederim.

ykp1903

6235' e gönderdiğim mesaja yaklaşık 1 saat içerisinde; ''Rapor kaydınız başarılı bir şekilde alınmıştır. Kartınıza 31.07.2025 tarihine kadar geçerli vize talimatı oluşturulmuştur.'' şeklinde SMS mesajı ile cevap geldi.

istenen bilgileri sms ile yolladım. 31.07.2025 tarihine kadar geçerli vize talimatı oluşturulmuş dendi. istanbul kart mobil uygulamadan da talimatı onaylatabiliyoruz.

bilgi için teşekkür ederim banada aynı bilgi geldi.

Onuresref

Bana sadece uyarı verdi sadece bidaha olursa kartım kapanacak ceza ödersem kulanmaya yeniden acilacak

Banada gelen mesajı [FONT=sans-serif] 6235 yolladım ama bir cevap gelmedi :) 2 KERE YOLLADIM geri dönüş yok

Kaldı ki İBB ispark sisteminde yeni raporum var kayıtlı :)
Ben daha evvel de yeni raporu ibb ile paylaşmıştım.

Aynı şeyi geçen yılda raporlarınızı e-nabız sistemine kayıt etmeniz geekiyordu diyordu zaten sistemde 4 rapor kayıtlı

Burdan şunu anlıyoruz ibb iyi niyetli değil istanbul kart alan herkese sms atıyor aradan nötr kart kullanmayan kişileri eliyor

Basım sınırlaması getiriyor...Durduk yerde kartı kullanıma kapatıyor bu çevremde çok olmaya başladı..Göya kartı başka biri kullanıyormuş diyor yani nasıl tespit ediyorlrsa saçmalık :)Ucuz numaralar bunlar ...

Neyse bazı arkadaşlar yanlış bilgi veriyor düzeltelim

Şimdi eski tarihli raporlardan bahsedelim 08.2019 tarihinden önce barkodsuz raporlar ULUSAL VERİ TABANINA EKLENEMEZ.
Ulusal veri tabanı ancak Barkodlu ve resmi gazetede yayımlanan 08.2019 tarih ve sonrası raporlar ulusal veri tabanında eklenmiştir yani E-DEVLET gir arama kısmına aşağıdaki şekilde yazın[/FONT]
e-İmzalı Erişkinler için Engellilik Sağlık Kurulu Raporları Sorgulama.

yazsın Bu işte ulusal veri tabanıdır ve eski tarihli raporlar buraya işletilemez....

2019 öncesi raporlar anca e-nabız işletilir bu da raporu aldığınız hasteneye gidip engelli kurulundan(heyet değil bunu lütfen karıştırmayın) dilekçe ya da sözlü başvuru ile memur eğer yoğun değilse 7 ila 10 iş gününde e-nabıza ekliyor...

2 farklı yöntem var...

zaten şunu anlıyoruz artık kurumlar Barkodlu ve ulusal veri tabanına kayıtsız raporları şart koşacak bu durum yine mağduriyet yaratacak her konuda oranlar sürekli düşüyor...

marto1 ben vergi indirimi için rapor ankara gönderdim işitme testi istediler sonra hastaneye gittim sistemde kayıtlı olmadığı için yeniden test yaptılar ve ankaradan %52 verdi ama raporum %40 raporumda 52 yapmaları lazım değil mi

en son raporunuzun oranı neyse o geçerli eski raporlar artık iptal diyor kanunda...

Asıl mevzu verilen çoğu rapora süre ekliyor....Süre eklediği gibi oranlarda ciddi düşüşte var kanunda çakallık var eski rapor iptal ee ben vergi indirim aldım emekli oldğumda sgk şunu demeyecekmi kardeşim bu rapor iptal derse bu işin sonu bom boka saracak akp işi güzel bağlamış bu kafayla engelliler sapa sağlam olacak

marto1 ama ankaradaki işyerine göndermiş kalemle rapor %52 yazmış şimdi ben hastaneden aldığım rapor %40 ama ankara %52 gösteriyor şimdi bu ne olacak

asiman1905
Merhaba Adem Bey, Ankara maliye sizin raporunuzu kağıt üzerinde yani üst yazı ile %40 tan %52 ye çıkarmış bu sadece vergi indirim için geçerli oran sadece emekli olduğunuzda %52 den değerlendirilmiş.

sizin hastaneden aldığınız rapor %40 maliye sizin raporu yetersiz oran görmüş ve kendi değerlendirmeleri sonucuu 40 tan 52 ye çıkarmış kağıt üstünde üst yazı ile rapora ek olarak.
Yani raporunuz %52 olmadı Devlet Hastanesinden aldığınız rapora kimse müdahele edemez raporunuz resmi olarak %40

%52 sadece emeklilik işlemleri için bu bir rapor değil üst yazı ile sadece oran arttıırlmış. emekli olduğunuzda %52 den hesaplanacak.

asıl raporunuz %40 onu diğer haklar için kullanabilirsiniz son raporunuz e-nabızda gözükür ulusal veri tabanında

nereye okutacağım , bu sıralar eve mahkumum zaten çıkamıyorum da her kullanabildiğimde dart dart otobüste rezillik

hanifeaydin

Eğer NFC özelliği olan bir telefonunuz varsa istanbulkart mobil programı üzerindende kartınızı okutup aktif edebilirsiniz.

geçtiğimiz aylarda atamam çıkınca hastaneye yazmışlar, rapor doğru ve engelliler veri tabanına kaydettik diye.

Gamlı Baykuş, atama yapılırken kurumun hastaneye raporu sorgulattığını nasıl fark ettin? Bunu sormamın nedeni benim raporum 2000 yılı tarihli ve hastane bu sürekli olan raporumu veri tabanına işlemiyor. Bu rutin bi uygulama mı aceba?

İlgili mesaj banada geldi
Raporunuz muhtemelen veri tabanında kayıtlıdır, rapor tarihiniz hangi yıl?

Üst Alt