Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul kart devamlılığı için raporu sisteme işletmemiz gerekiyormuş!?

Merciless72

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Site yöneticisi güncel:

Sağlık Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, ücretsiz İstanbulkart başvurusu için İBB İştiraklerinden BELBİM’e sunulan engelli raporları, artık Sağlık Bakanlığı e-Rapor ve Ulusal Engelliler Veri Bankası sistemleri üzerinden teyit ediliyor.

İstanbulkart sahiplerine ait bilgiler bu sistem üzerinden sorgulanacak ve sorgulama neticesinde rapor tarihi ile rapor geçerlilik süresi baz alınarak, İstanbulkart’ların ücretsiz olarak kullanılabileceği geçerlilik süresi belirlenecek.

Geçerli engelli raporu olduğu teyit edilen engelli vatandaşlarımıza, kısa mesajla ücretsiz İstanbulkart kullanımına dair bilgi verilecek. Gelen kısa mesaj sonrasında İstanbulkart’ların herhangi bir BİLETMATİK’e dokundurularak vizeleme işleminin tamamlanması gerekiyor.

İstanbulkart’larına vizeleme talimatları gönderilemeyen vatandaşlarımızın ise, engelli raporunu temin ettikleri hastaneye başvurarak, raporlarının Sağlık Bakanlığı’nın ilgili sistemlerinde kayıtlı olduğunu teyit ettirmeleri gerekiyor.

Rapor bilgilerinin ilgili hastane tarafından Sağlık Bakanlığı sistemlerine girişi yapıldıktan sonra, vatandaşlarımızın en yakın İstanbulkart başvuru merkezine raporlarının aslı ile gelerek vizeleme başvuru talebini oluşturmaları
gerekiyor.

Yapılacak veri doğrulaması sonrasında İstanbulkart vizeleme işlemleri gerçekleştirilecek.
Kaynak: İBB Kurumsal

Ücretsiz istanbulkartiniza vizeleme talimati gönderilememistir!. Engelli raporunuzu temin ettiginiz hastaneye basvurarak raporunuzun Saglik Bilgi Sistemleri Genel Müdürlügü e-Rapor Sistemi'ne dogru sekilde kaydedilmesini saglayiniz. Ilgili rapor bilgileri hastane tarafindan sisteme girisi yapildiktan sonra en yakin Istanbulkart Basvuru Merkezimize raporunuzun asli ile birlikte basvurarak vizeleme isleminizi gerceklestirebilirsiniz. (Arkadaşlar bunun gibi mesaj alan var mı? Eski raporu e rapor sistemi kayıt mi edecez?

Aynı mesaj banada geldi. İki ay önce raporun aslı ile vize yaptım. Belbimi aradım açan yok. E rapora baktığımda rapor girişi yok. Genel bir kontrolse söylemeleri lazım. Usulsüzlüklerin cezasını hep normal vatandaş çekiyor 😞😞😞😞

Benim raporum sürekli eski raporu e rapora kaydediliyor mu ? Yoksa raporun asli gibidir görürsek yeterli olur mu anlamadım ☹️

Hehe...

İmamoğlu Çalışmaya Başlamış..
Anladığım kadarıyla sorgulamadan tüm ücretsiz kartları iptal ederek tekrar teyit edilmesini sağlayacak.. (Yani Başta vatandaş olmak üzere ibb çalışanlarına güvenmiyor İBB yi dolandırdığımızı düşünüyor.)

Yani aynı süreçleri tekrar yaşatarak tekrar başvuru yapacak gibiyiz.
Bana böyle bir sms gelmedi. Ancak yukarıda ki gibi bir mesaj buna işaret gibi...Başka şekilde anlayan varsa buyursun yazdın.
Çünkü E-Rapor sistemi zaten çok yeni geriye doğru raporlar taranacak. Hastane tarama işlemini henüz yapmadıysa suçlu niye vatandaş olsun!!!?

Sanırım raporları yeniden görmek istiyorlar. Kazanan hep siyasetçi olur olan vatandaşa olur.

Valla dediğiniz gibi ise İmamoğlu çok yanlış yapıyor biz engelli vatandaşlari madur etmeye hakkı yok..

@Salim G.

senin düşüncene göre bu işi belediye bilerek yapıyor yapmayın ister a tarafından ister b tarafından olsun önemliolan bu hakka sahip bireylerin yaşadıkları
sistem belediyeye entegre özel belediye iştirakidir şuanda başında ve yönetiminde
21 Temmuz 2016 tarihinde Belbim AŞ Genel Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve 3 çocuğu olan Ahmet AK Arapça ve İngilizce bilmektedi
bırakalım siyasetine yapabiliriz ona bakalım şuan için istanbul belediyesinin 28 kuruluşu üstünde yetkisi yok buna iğdaş metro ispark dahil

şayet dediğiniz kişşiden şüpheniz varsa cimere yazabilirsiniz ne kadar fazla kişi yazarsa düzeltmesi o kaxdar kolay olacak

ayrıca ISPER AŞ bu konularla ilgilenen

İGDAŞ'a 2010 yılına kadar çeşitli kademelerde yöneticilik yapan ÇİL, aynı yıl İSPER AŞ'de Satın Alma ve İhaleler Müdürü olarak görev aldı. 27 Aralık 2016 tarihinde İSPER AŞ Genel Müdürlüğü görevine atanan Salih ÇİL çeşitli vakıf, dernek ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmalar yapıyor. Evli ve üç çocuk babası olan ÇİL iyi derecede İngilizce biliyor.

Beylikduzu

Ben ne demişim sen ne anlatmışsın....

Ben 11 yıldır bu kartı kullanıyorum bu zamana kadar sorun yaşamamışım. Şimdi böyle bir sorun çıkmış...Geçmişe bakmam kusura bakma.
Göreceğiz bugün yarın foyası çıkar. Sistemi yanlış işletme gibi bir problem var ortada...Zaten bu adamların olayı bu yönetememe göreceğiz.

belbim duyurusunu okudunmu ?

https://www.istanbulkart.istanbul/e...lli-istanbulkartlarin-vizelenmesi-hakkinda-45

geçmişe bakmassan tarihe bakki anla şuan o kurumun başındaki kişi geçmişteki kişi iett igdaş veya diger kuruluşları belediye idare edemiyor

amaç bazı kişilerin bu şekil düşünmesi

en basit yolu CIMER'e şikayet etmek kötü birşey demedim kazanılmış haklar alınamaz dediğin gibi düşlünüyorsan savcık veya cimer e hak ihlali konusunda şikayette bulunabilirsin ...

belediye kötü kaka öcü anladık

sen yazmakmı hakkını korumakmı istiyorsun şikayet et cimer savcılık 1 dilekçeye bakar sence bunun çaresi ne ne yapmalıyız bu küstah zorba bize zorluk çıkaranlara ?

bence sağlık bakanlığıda işin içinde ise başka türlü düşünmeliyiz bu arada küstan zorba yazarken ironi yapmak istedim
istanbul belediyesi şuan Game of Thrones taht oyunları dizisine dönmüş durumda

Beylikduzu

Ben anlamam...Bir Solcu gibi düşünüyorum artık... Başkan Kim imamoğlu aşağısı beni bağlamaz. 17 yıldır aynı şeyi solcular yapmıyor mu yapıyor. Şimdide ben yapıyorum. İtirazı olan? :D

işin komiği ben solcu değilim vatandaşım bu yazdığın amacını gösterir belbim şunu yazmış bundan sonra sağlık bakanlığı e-rapor ulusal engelliler veri bankasından güncelleme yapılacaktır ulusak engelliler veri bankası sağlık bakanlığına bağlı sunucudur

Kısaca belbim diyorki istanbul belediyesi veri tabanını kaldırdım bu işi sağlık bakanlığına bağladım

dediiğiniz kurumun başındada sizin solcu gibi düşüneceğim dediğiniz biri var ama ben vatandaşım malesefki siyasetcilerin birbirine çelme takacak diye olan bize olur bunu düşünemesseniz bari karşınızdaki kişinin düşüncesini anlayın

keşke belediyeleri siyasi partilerin yönetmesi yasak olsa

birde merakım bu kadar gündem takip edip bu olayı 24 haziran 65 yaş kartlarındaki olayla bağdaştıramayacak kadar kör olduğunu sanmıyorum vatandaşın
24 haziranda belbim ile istanbul belediyesi arasındaki sunucu bağlantıları kesildiği için 2 gün 65 yaş üstü indirimli kart sahipleri indiirimden yararlanamamışlardı sonradan4 temmuzda belbim şu açıklamayı yapmıştı

BELBİM açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde bazı internet haber siteleri ve sosyal medyada ’65 yaş üstü kartı iptal edilecek’ gibi gerçek dışı söylentiler çıkması üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. 65 yaş kartı ile hali hazırda 985 bin vatandaşımız toplu taşımadan ücretsiz olarak faydalanmaktadır. 65 yaş kartı hala aktif olarak kullanılmakta olup vatandaşlarımızın kaynağı belli olmayan bu tür haberlere itibar etmemesi gerektiğini ifade etmek isteriz.”

sonradan anlaşıldıki istanbul belediyesindeki sunuculardan belbim verileri taşınmıştı

bırakın bence ne yapılacak ona bakın

Ücretsiz Istanbulkartlarinizin son kullanim tarihi 31.07.2020 olup, Bu tarihe kadar ücretsiz seyahat etme hakkiniz bulunmaktadir. iyi günler dileriz. Diye gelen mesaj .Arkadaşlar benim raporum bu ay bitcekti. süreli engelli raporum 2019 temmuz ayı süresi üstelik şimdi bir işlem yapılacak mı yoksa devam mı ediyor bilgisi olan var mı acaba

31.07.2020 denmiş zaten siz sistemden geçmişiniz büyük ihtimal sağlık bakanlığı sizi engelli veritabanına kaydetmiş rapor çıkması yetmiyor artık ulusal engelli veri tabanı veya sağlık bakanlığı e-rapor sistemine kayıt gerekli

büyük ihtimal aile ve sosyal politikalar bakanlığından alınmış eski engelli kimlik kartlarıda değişecek

Haksız yere ücretsiz engelli kart alanları elemek için getirilmiş bir çözüm gibi görünüyor.
Raporu olan sisteme kayıt ettirebilirse mesele yok kayıt ettiremezse film orada kopacak.
Uzatmalı bir sakat olarak bende durumu merak ediyorum yıllarca sayısız rapor çıkarttık hep son diye bakalım 1999
tarihli raporu sisteme kayıt ettirebilecek miyim?

aslında bu olay belediye ile alakalı değil sağlık bakanlığının 20 Şubat 2019 tarihinde çıkardığı Engellilik durum ve oranını belirleyen yönetmelik değiştiği uyarınca engelli veri tabanı tek çatı altında toplanıyor çoğu işlem artık e-rapor sayfasından sorgulanıyor
engelli işlemleri tek çatı altından yürütülmesi düşünülmüş olabilir veya belediye belbim verilerine ulaşamayınca sağlık bakanlığı sisteminden sorgulamış olabilir
Öğrenci kartları MEB ve YÖK sorgusuna tabidir büyük ihtimal engelli kartlarıda sağlık bakanlığı sisteminden sorgulanacak

https://erapor.saglik.gov.tr/portal

Merhaba, yaklaşık 11 yıl önce aldığım %40 engelli rapora sahibim. Yeni yönetmelikte değişen oranlardan dolayı yeniden rapor cıkartmam durumunda oranın düşme riski var. Bugün istanbul karttan mesj bana da geldi ve vizeleme işlemi yapılamadığı, sağlık raporumu aldığım hastanenin esağlık sistemine yüklemesi ve sağlık raporu aslı ile birlikte istanbul kart merkezine vizeleme için müraacatım istendi. Sanıyorum ki mevcut yönetim denetlemek istiyor fakat arada mağdur edecek gibi. Eski raporu hastaneye götürsem esağlık sistemine yükler mi hastane? Yüklemez ise eski raporumla istanbul karta balvursam bu geçersiz der mi? Ben engelli kart şartlarına baktığımda 2013 yönetmeliğine göre alınmış engelli sağlık raporu yazıyor. Sen yeniden almalısın demesin sonra? Bu konuda tecrübe kazanmış arkadaşlar var mıdır? Nasıl bir yol izlenmeli. Tskler

bu olay zaten bugün çıktı kimsenin tecrube ettiğini sanmıyorum
yeni yönetmelikle engellilik ölçütleri düşürüldümü ki korkuyorsunuz bbildiğim daha detaylandı
bu raporu sadece istanbul kart içinmi kullanıyorsunuz şayet başka şeylerdede kullanıyorsanız zaten yakında çoğunun değişmesini isteyecekler en basiti engelli kimliğinizin suresi dolunca belki o zamanda yenilemeniz istenecek

Hocam düşürüldü ve ya düşürülmedi. Sonucta alınmıs hak geri alınmamalı benim raporum her yerde geçerli olması gereken de bu bence. Engelli kartım yok sadece iett kartı için kullanıyorum baska bir işime yaramıyor.

ben seni haksız görmüyorum haklısın keşke engelli hakları daha fazla olsa ama olay şu en ufak istismarda denetim yerine koşullar ağırlaşıyor malesefki

kronik hastalıktan süresiz rapor alan kişileri emekli olunca sgk nasıl çağırır sonuçta çağırıyor 3 veya 4 hastalıktan %92 özürlü bir kişi malul olamaz olmuyor
ayağı olmayan engelliyi halk otobusu arabaya almıyor almıyor malesefki sorunlarımızın en ufağı bu
inşALLAH insanlar üzülmeden hallolur

Sağlık bakanlığından iki ay önce aldığım resmi raporun aslı ile çıkarmış olduğum bir kart için iki ay sonra vize verilmedi git tekrar veri tabanına kaydet raporun aslı ile tekrar gel vize verelim anlayışı yanlıştır. Şuan Engelli Raporlarının yüzde doksanından fazlası sağlık veri tabanına işlenmemiş durumda ve resmi mühürlü raporların tümünü yok sayılarak veri yeni akla gelmiş veri tabanını dikkate almak ve daha yeni tahsis edilmiş karttan bile vizeyi kaldırmak mantık dışı bir uygulama. Sonuçta engelli ve resmi raporlu yüzde doksanın üzerindeki insanları bir kararla mağdur edilmesi gerçekten üzücü. Tabana yayılmamış bir uygulamayı dikkate alacaksın, resmi raporun aslını ikinci plana atacaksın. Mağduriyetten başka birşey değil.

Benim raporum sistemde yok ama onay gelmiş bak.

Ücretsiz istanbulkartiniza vizeleme talimati gönderilmistir. Kartinizi Biletmatik'e okutarak ücretsiz olarak vizeleme islemini gerceklestirebilirsiniz. B001

banada geldi ama düzeltme mesajı da geldi heralde hata oldu ben enson raporu 2016 yılında aldım çünkü vize yaptırabilirsiniz diye

Salim G.

solcu olduğu içindir :) solcuyum dedin vizeyi kaptın insALLAH kimse madur olmaz ama bu konularda ne olursa olsun bir olmak gerek

26.02.2019

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,

Fonksiyonel Bağımsızlık Ölçütü (FIM) kullanılarak objektif değerlendirmelerin yapılacağının altını çizen Bakan Selçuk, “Engelli vatandaşlarımız farklı kurumlara sunmak amacıyla tekrar tekrar rapor almayacak. Engellilerimizin işlerini kolaylaştırmak amacıyla Rapor Formu yeniden düzenlendi, raporda yer alan kullanım amacı kısmı çıkartıldı. Böylelikle rapor, hizmet sunan kurumların kullanımına uygun hale getirildi” dedi.

"RAPORLARI ANLIK OLARAK SİSTEME KAYDETME ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ"

Kurumların raporları elektronik ortamda görebilmeleri için sağlık bilgi sistemine anlık kaydetme zorunluluğu getirildiğinin altını çizen Bakan Selçuk, terör, kaza, yaralanma sonucu meydana gelen zararların tazmini için standart rapor formatının düzenlendiğini duyurdu.

benim raporum 2017...bugun makinada vizelettim sorun cikmadi...

Eskide alinmis Süresiz raporlar sisteme kaydedilmiyor diye biliyorum yenidsn rapor mu cikartmamiz gerekiyor

Uygulamadaki tutumdan ötürü kafam daha da karıştı??? Sisteme işli olmayan raporla vize çıkıyor. Yeni verilmiş rapora vize için tekrar evraklar isteniyor.

Üst Alt