Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk kez işitme cihazı alacaklara veya yeniden cihaz almayı düşünenlere önerilerim

Büşra,
İşitme testleriyle birlikte Selis'e gidin. Mithat Paşa Caddesinde.
Her iki kulağa da işitme cihazı denesinler. Ayrıca tek tek denesinler.
Hem standart hem de gelişmiş cihazları deneyin. Kendinize uygun bulduğunuz cihazı 1 hafta evde denemek istediğinizi söyleyin.
Randevu alıp gitmenizi öneririm. Telefonları yanlış hatırlamıyorsam: 430 0710
.............
Sitedeki arkadaşlar, kendi işitmelerinden yola çıkarak herkese öneride bulunabiliyorlar. Bu öneriler bazen doğru olsa bile, her zaman doğru bir iş yapmış olmuyorlar. Örneğin hafif derece işitme kayıplarını pek ciddiye almıyorlar. Halbuki işitme cihazından en fazla faydalanacak olanlar hafif, çok hafif işitme kayıplardır.

zaten duyan birisi cihaz alip takinca cihaz kahraman oluyor o zamanda.

slm Mehmet Akşit

annem 2 yıl önce ani işitme kaybı oldu ve sağ kulak %30 larda ve hışırtı var diyor.
solda ise % 60 kadarmış test foto koyucam.

son test medipol unv-hst de oldu.
tanı : h90.3 sensörinöral işitme kaybı ,bilateral.
sol kulakta hafif sağ kulakta orta ileri derecede sensörinöral tipte kayba sağ kula için kanal içi digital prognabilir ciha uygundur denmiş.

dün şişlide bir kaç yere bakmışlar testler yapmışlar
biri siemens nitro 301 cıc modelini vermiş almanyada yapılacak 1 ay bekleme süresi var denetmeemiş ama. peşin 1500 + 500 ssk demiş
bayiler ; arc - duymer - tritek
sizce napalım.
teşekkürler

M633M2.jpg

Teyze,
Gönderdiğin test sonucuna pek güvenemedim. 60-70 dB düzeyinde iç kulak tipi işitme kaybı olup, konuşulanın %68'ini anlamak pek karşılaşılan bir durum değil.
Medipol'de (Bağcılar Hastanesi) Handan Hanım ve Oğuz Bey vardır. Benim selamımı söyleyip, testi tekrar yorumlamalarını rica etmenizi öneririm. Odyoloji bölümünün telefonunu internetten öğrenebilirsiniz.
Çekincem, sağ kulağın işitme cihazından hiç yararlanamayabileceği. Yani boşu boşuna masraf yapabilirsiniz. Önce test sonuçlarından emin olun.
........
shukufe,
Körün gözlerini açan gözlüğün heykelini de Ay'a dikerlerdi muhakkak...

ay fatihi neil amstrong gozlugu degilde, kolear implanti dikmis aya:)ama bizim kulak tahtali koyu boyladi mehmet bey:(

Mehmet Bey cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz yeri aradım bugün 15:00 kadar açıkmış randevuya da gerek yokmuş annem bugün gidecek sağolun

get oticonun en ucuz giris sinifi ozelliksiz bir cihazidir.iyi vermisler bence.
gunumuzde yaslilara tam destek ilgi gosteremedigimiz oluyor.benim annemede bu get aldikti. misafir gelince takiyor. artik kulagim iyi duymuyor diye. oysa isitme cihazi olmayan kulagiyla konusur telefonda hep:)cihazsiz obur odadan konusulanlarida bi guzel dinler:eek:evde ondan gizli olmaz yani

Mehmet Akşit

ilginize teşekkürler

ama annem gitmek istemiyor alacaksanız alın beni uğraştırmayın der :D

neyse ben onu alıp gene dolaşım diyorum bayileri
şişli civarı tavsiye bayi ve kulak içi 2000 tl ye kadar model tavsiyesi varmı ?

en önemli sorun galiba odyocu
aldıktan sonra başka odyocu da göstermekte fayda varmı başka yerden alınan kulaklıklara bakarlarmı?

teyze; siz mehmet beyin yazdiklarina dikkat edin.tekrardan okuyunki, doktor odyolog olan mehmet beyin yazdiklari ise yarasin.
ilk once odyo testinizin dogrulugu onemlidirki, odyometristlere camur atilmasin.

Teyze,
Anneniz gitmeden cihaz almayın. Anneniz yokken size cihaz veren firma kesinlikle çok kötü iş yapıyor demektir. Annenizin yerine aşı olmaya gitmek gibi bir şey bu.
Taksim'de Duysel vardır. Ona da uğramanızı öneririm. Hatta orada testi tekrar yaparlar muhtemelen.

merhaba arkadaşlar, mesaj başlık attım kimseden bi cevap alamadım sorduğum soruma :( buraya kopyalayup eklicem

ilk olarak hastanede test yaptırdım.Doktor bana test yapturduktan sonra, işitme cihazı satan yere gönderdi numara vererek.
Gittim odyoloj işitme cihazla ilgilenen hanımefendiye derdimi söleyip test sonucuma baktu. bana iki cihaz çıkardı dediki sen öncelikle bir bayan olarak küçük cihaz önerecem dedi estetik bakımdan kulağında görünmüyecek dedi.
Arkadaşlar işitme cihaz konusunda hıç bir bilgim yok, ilk defa taktım cihazı öle böle bizim nolmal duyduğumuz gibi gelmedi yapay hoparlar gibi geldi. belkide nolmaldır ama Allahın verdiği konforu kimse veremez o ayrı.konuşmayu ince sesi duydum önemli olanda ince telefon sesi kapı zili duymak önemli..
benim sizlerden ricam acil soruma cevap istiyorum.
hıç bir cihaz denemeden beltoneyi denedim çok deneyip kafamıda karıştırmakda istemedim.
beltone kulak arkası işitme cihazı alayımmı??? 5 sene garantili ( garantinin çok olması cihazın demek çok güçlü anlamamı geliyor)
fiyatı çift cihaza nakit 5 binlara ayrıca 9 tastik yapma imkanı verdi...

Mehmet Akşit;

slm
yok tabiki anlatamadım herhalde
:eek:
annemle gidecezde bu hafta gidemedik

annem le deneyip olursa kulağının kalıbı alınıp kişiye özel yapıyorlarmış zaten.

siemens sanki marka olarak iyi gibi 2000 tL ye ne dersiniz.

teyze...siz nitro 301 sp istiyorsunuz dimi. 2000 liraya hicbir satici vermez size nitro.ben cok arastidim bu nitroyu. denemeye de gittim. sesi cok guzel. net, berrakti. valla begendim ama cepteki 2000 lirama odyocu burun kivirdi . tel lira indirim teklif etmedi. aglamakli dondum artikin.
sizin isitme kAYBINIZA BU NITRO OLUR AGIR ISITEN KULAGINA. denediginizde begenirse hic kacirmayin.3900 liradan milim inmedi cunku satici

teşekkürler bende intte ucuza göremedim
ama o fiyata veren satıcıyı bu sitede biri kötülemiş .babamında gözü adamı tutmamış..
genede bi gidip bende bi konuşacam annemle birlikte..

Mehmet bey iyi günler

babamın sol kulağında işitme kaybı var ve bu yuzden bende cihaz araştırması yapıyorum bu forumun ve verdiğiniz cevaplara istinaden yapacağınız yorumun faydalı olacağını düşündüm. kulak içi cihaz arıyoruz mümkünse sgknın karşılayacağı ya da ucuz olanlardan tavsiyeleriniz nelerdir. maddi durumdan dolayı böyle arıyoruz. il ordu. teşekkürler

gk3403.jpg

canerarslann,
Testi yapan odyometrist, testin güvenilir yapılamadığını ve babanızın teste uyumunun 'kötü' olduğunu belirtmiş. Bu durumda test sonucunun da güvenilir olması beklenmez.
Diğer yandan babanız işitme testine uyum gösteremiyorsa, kulak içi işitme cihaz kullanımında da zorlanabilir. Cihazı kulağına yerleştirme ve pil değiştirme işlerini iyi yapamayabilir. Ayrıca cihazı kaybedebilir de.
Sizin yerinizde olsam, testin güvenilir bir şekilde yeniden yapılmasını sağlardım. Örneğin sağ kulağında çok hafif işitme kaybı olmasına rağmen kelimelerin %32'sini anlamıyor bulunmuş. Çok hafif kayba rağmen, anlama oranının bu kadar düşük olmasının bir şekilde açıklanması gerekiyor.
Ayrıca kulak arkası işitme cihazı seçmenizi öneririm. Gerekirse bir ip yardımıyla gömleğine tutturarak kullandırabilirsiniz. Böylece kaybolması engellenir.

shukufe

normal de nitro fiyatı 2800 demiş ,indirimle 2000 almanya montaj diyede karta yazmış..

annemde karasız nitromu ? intertonmu ?
interton - st210-P - demiş 1500 tl
ancak internette bilgi bulamadım

annem ikiside olur diyor..

bendede oticon adapto mevcut kulak içi 80 db kadar uygun 800 tl verecem 1 ay kullandım işitme kaybı arttığı için kullanamadım

Merhaba,
babamın Siemens Motion SX 3mi cihazına yarın Ankara'ya gittiğimizde güvenilir bir yerde ayar yaptırmak istiyoruz.

Önerebileceğiniz bir yer var mı?
Ortalama kaç para öderiz?

bugün kadıköy duysel de Ebru hanımla görüştüm. 5 yıldır gittiğim yer. işitme kaybının artabilmesi durumunda işime yarayacak cihaz sordum. widex deram 440 ve SIEMENS – 7 binax cihazlarından bahsetti. şimdilik ellerimdeki engelden dolayı kulak içi mi yoksa arkası mı? bunun kararını vericez geçici kulak arakası cihaz aldım. bakacam kullanabilecek miyim. bende phonak kulak içi certana modeli var, ama yeterli gelmiyor. işe başladım ve evin dışında iyi değil. Sorum widex, siemens ses kalitesi hakkında tecrübeleriniz. sol kula hiç duymuyor. cihaz sağ kulakta. NF2 hastasıyım (adı batsın). istiyorum ki işitmeyi anlamam artsın. gürültüler azalsın. dinlediğim ses anlaşılır şekilde yüksek kalsın. testlerim yapılınca buraya yükleyecem. Sayın Mehmet AKŞİT, Ebru hanıma güveniyorum, acaba bu isteklerim benim durumumda biri için hangi marka modelde gerçekleşir

ellerinizde engel orani fazlaysa kulak arkasi alin derim. cunku kulak icinin bakimi zor gelebilir.

uğuracar,
NF2, muhtemelen bildiğiniz gibi, sadece işitme kaybı yapmıyor, anlama kaybı da yapıyor.
Hiç bir işitme cihazı, işitme sinirindeki problemi çözemez. Cihazların yapabildikleri, ortamdaki gürültü seviyesini azaltabilmektir.
Ama çok temiz bir ses bile, işitme sinirinde problem olduğunda, beyin tarafından gürültülü algılanabilir.
Sizin durumunuzu pek bilmeden yazıyorum. Ama Ebru hanımın zaten bunları düşünüp, ona göre cihaz deneyeceğinden eminim. Marka ve modellere çok takılmayın. Hangisiyle en rahat ettiğinize bakın.
Geçmiş olsun.

resound ben 5 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum kulak arkası

Merhaba Mehmet Bey,ben 20 yıldır kulak arkası işitme cihazı kullanmaktayım.Menenjit hastalığı geçirdim, ilerleyen tipte(sensorinöral tip) işitme kaybım var.Geçen yıl odyologun önerisiyle en pahalı en güçlü dedikleri cihazi (Oticcon CHİLİ SP9 )aldım hiç memnun kalamadım ötme ve basınç sorunları var, çok pişman oldum.Başka bir cihaz denedim(Beltone) o sorunlar olmadı memnun kaldım ama almakta kararsız kaldım çünkü odyoloğum ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Açıkçası ameliyat olmakta istemedim.Sizce uygunmudur ne kadar doğru olur.Sağ hava 95,sol hava 85.Kemik Sağ 65 sol 67.İlgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
5 yıldır kulak içi kullanıyorum. 2 gündür kulak arkası kullandım çok zor geldi. takması ayarı. haftaya cumartesiye kadar denicem sonra kulak arkası , kulak içi karar verip 2-3 model denemeyi düşünüyorum. gürültüde dinleme sesini hangisi daha iyi yakalarsa onu alcam

hayaToprak

chili iyi bi cihazdir sizde 10 yillik kullanicisiniz hayret ettim otmesine kalibiniz ayariniz iyi olmamistir bence
diger kulaginiz baya iyi duymasi az olan kulaginiz icin resound magna deneyin ben merak ediyorumda simdiki halde para biriktiriyorum magna icin:eek:

shukufe

Her ay farklı bir kalıp denedim sayamadım bile kaç kalıp değiştirdim hatta en son basınç azaltmak için ince küçük delik açtırdım ötme ve basınç azaldı ama yinede beni çok rahatsız ediyor bu sebepten duyduğum sesleri anlamakta zorlanıyorum.Bir senedir ses ayarlarıda bozuktu her hafta ayar yaptırmaya gidiyordum alışma süresindesiniz yavaş yavaş oturacak diyorlardı bir senede oturamadı ayarlar.Şimdi eski ayarlara göre daha iyi daha doğal ama ötme ve basınç olunca anlaşılmıyor bir çok şey.Sürekli gidip gelmekten de çok yoruldum artık.Beltone ye bir haftada alışmıştım sorunsuz.Şimdide bir an önce ameliyat diyorlar o yüzden kafam çok karıştı ne yapacağıcamı bilmiyorum.Bir gün ameliyat olmam gerekeceğini biliyorum ama zamanımı geldi acelemi etmeliyim onu bilmiyorum.

Üst Alt