Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk kez işitme cihazı alacaklara veya yeniden cihaz almayı düşünenlere önerilerim

bilmemmm nerden teyzem oluyorsan bende anlamadım

evet dunya benım kahrımı çeksin valla hiç ugraşamam 1 adet kulak arkası işimi görür sanırsam 8.11 arası :D

bomoism

Ben kısaca diyorum ki, cihaz kullanılırsa olan saf seslerde kaybedilir. Sesler genelde robot tarzı seslere dönüşür. Ayrıca cihaz sadece ses içindir, anlama yada algılama için değil.

Miraç61 merhaba,

Oticonun hangi modelini kullanıyorsunuz? Ve kulak içi hoparlörlü mü yoksa kulak arkası bte dediğimiz boyut olarak biraz büyük olan cihazı mı kullanıyorsunuz?

Modelini suan hatirlamiyorum. Kulak ici kullaniyorum.

GRAHAM BELL

Oticon opn 3 aldım geri verdim yok abi çok kötü orjinal yarım yamalak duymayan kulağım daha iyi işitme kaybı olan kulağımla cihaz takmadan telefonla konuştuğum gibi ses geliyor anlamadım .. birde 2 cihaz alın falan dediler sağlamıda bozucaklar

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben okdr alışmışım sanki kulağımda değil cigaz:D

Pluvia
sen kadar duysammmm baska sey istemezdim.
pluviacim modern isitmeye cihazini bakima verdin gibi hatirliyorum. memnun oldun diye biliyorum.kac gunde eline gecti.
su kulustur chiliyi baktirmadan olmayacak.aksi gibide yedek cihazimi hiiic sevmiyorum. yeni cihaz icinde butce yok.

GRAHAM BELL hemen yaptı verdi canım

Bilgisayar okumadıydı oteki yerlerde

Baktır canım sende yardımcı oluyo baya

Pluvia

yanı sen cıhaza bakım yaptırmadın o zaman. bakım ıcın haftalarca beklıycem dıye panık oluyorumda.

sabahleyın dur sunu bı kurcalayayım. ısıtme merkezlerıde kapalı. gelen gıdenı duymayınca azap bayramda derken kesfettım sorunu.
pıntı ben hortumun ıyısını aldımya dıye degıstırmedıydım yakında. bı baksam kıvrılma yerı kıvrılaraksesı az vermıs galıba. ama ses azdan cok kalın seslerı vermeden ınce seslerı cızırdatıyordu.

evdekı cokca almıs adı oldukları ıcın cantamda saklamıstım 3 hortum. cıkardım onu degıstırdım. ohh mısss. sesler duzelıverdı.
cok adıymısler ama. 5 tane almıstım bır haftada erıyık hale gelınce kullanmamıstım.ama bayramı gecırebılcem o adılerle.
ne olsada hortumun seklı terle bozulmus azbıraz. bu bıle ısıtmeyı ne kadar cok etkılıyormus. benım kulustur chılı yenı cıhaz alana kadar ıdare edıcek galıba bakıma gıtmeden.

GRAHAM BELL pc okumuyodu onu yaptı burayı bulmasaydım ben istanbula gidecekti cihazlar kaç para alcaktı Allah bilir yardımcı oldu yaptı benimkileri odyocu arkadaş hem servis hem satış yapıyo.servisi olmuyanlara hiç bakma almada

Sen buraya gitsene hep sölüyom daha gidecen:)

Email adresde var yazarsan sitesine bak

cihaz almaya kalkarsam orasida aklimda. biliyosun bizler icin isitme merkezine gitmek odyo koltuguna oturmak gerilim sebebi.
baska yeni cihazlar deneyerek iyi birsey bulurumda alirim diye hep icim titriyor herne kadar isitme cihazindan kisitli faydalansamda.
benim cok ileri isitme kaybima fayda az olsada iyiki isitme cihazlari var.

GRAHAM BELL aynen cnm

Sıkıntı olnca git düzeltir cihazını

Bugün motor çarpıyodu bana:)

allah korumus. gecmis olsun. nasil olduki. gormedinmi motorun geldigini. az duyunca gozleri 4 acmak lazim.

@Mehmet Akşit
Merhaba hocam size işitme testini gondersem değerlendirebilir misiniz kararsız kaldım
İşitme cihazı kullanmak yada kullanmamak arasında hiç kullanmadım şimdiye kadar yaş 32

aserdarballı
Merhabalar daha önce işitme cihazı hiç kullanmadim.isitme testi yaptırdım kullanmam gerekyogi söylendi bu konuda bilginizi almak isterim yardımcı olursanız

Mehmet akşit bey size odyo testimi gönderirsen yardımcı olursanız sevinirim

Mehmet Akşit

Çok teşekkür ederim fakat resim olarak gonderilmiyor maalesef
( Dilerseniz mail yada whatsap vesaire gönderebilirim )

Yaptığım testte saf ses ortalaması
Hava _ 48 _49
Kemik _41_46

Konuşmayı anlama eşiği
30 _ 25 DB

Konuşmayı ayırt etme
%88 olan 70 db
%80 olan 65 DB yazilmis

Başka bir yerde yaptığım testte ise
Saf ses ortalaması
4393 diğer kulak 3293 ( galiba yüzde 42 ve 32 sanırım )

Sorum şu 32 yaşındayım hayatımda hiç cihaz kullanmadım günlük yaaantimda da sıkıntı hiç yok çok nadir çalıştığım yerde galiba sorun olur gibi oldu tedbir amaçlı muayene oldum
Bana illaki cihaz kullanman gerekli dediler

Fakat ben cihaz kullanmak istemiyorum ömür boyu cihaza bağımlı olmak yerine örneğin 6 ay sonra tekrar bir kontrol yaptırayım ona göre hareket edeyim istiyorum .

Bu arada bana söylenen kalın seslerde bir sikintij yok düşük tiz seslerde problem var ileride sorun yasamaman için kukkan vesaire denildi .fakat illaki bu kadar sorun bir çok kişide vardır yani cihaz kullanmak için mecburi bir durum sanırım yok gibi ne düşünüyorsunuz

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Kulağıma ilk kez işitme cihazı almayı düşünüyorum. Sol kulağımdan radikal mastoidektomi ameliyatı oldum sağ kulağımdan timpanoplasti. Şu an sağ kulağım için işitme cihazı almayı düşünüyorum. Bugün bir işitme merkezine gittim. Oradaki uzman kulağımda ameliyattan dolayı kavite olduğunu (kulak zarının olduğu kısımın geniş kulak kanalımın dar olduğu durum gibi) bu yüzden kalıp almanın zor olduğunu ve kanal içi cihazın sorun olabileceğini ve tam verimli olmayacağını belirtti. Ric cihaz önerdi. Ben hangisini istersen onu veririm ama ilk önceliğin duyman olmalı vs dedi kararsız kaldım. Bu arada sol da 50 db sağ da 49 db işitme kaybım var. Daha önce bu tarz ameliyat olup kanal içi işitme cihazı kullanan var mi? Phonoak marvel m70 denedim çok iyiydi bir de widex evoke 110 denedim oda iyi gibiydi ama Phonoak da ortam sesi hiç yok konuşma sesi çok net ve temiz duyuluyordu ayrıca telefona vs bağlanabiliyor. Acaba receiver in canal tarzı alsam pişman olur muyum ? Deneyimli arkadaşlar fikrini paylaşabilir mi? Kulak arkası küçük cihaz mi yoksa kulak içi mi almalıyım ?

Coolist

ben kanal içi cihazı kullanamadım verim alamadım önemli olan kalıbın iyi olması belki benim kulak kalıbım iyi alınmadığı için verim alamadım kulak arkası kullanıyorum gayet güzel dış görünüş kulak içi gibi değil ama önemli olan verim almak genede karar senin

PANEL76

Aslında kulak arkası cihazlar da çok küçük pek görünmüyor bir de Bluetooth İle telefona bağlanma olayı vs güzel ama yine de kanal içi olsa sanki iyi olurdu diye düşündüm. Kalıp tam oturmaz dedi otursak bile oradaki genişlik problem yaratabilir dedi. Siz de ameliyat olmuştunuz değil mi ? Sizin kullandığınız model nedir ? Bir de çevreden olumsuz geri dönüş aldınız mi veya olumlu hiç farkedilmiyor gibi ? Hocam bir de işitme cihazlarının kulak tembelliği yaptığı konuşuluyor siz de böyle bir durum oldu mu?( Cihaz kullandıktan belli bir süre sonra işitme testinizde kayıp arttı mi ? Teşekkür ederim şimdiden :)

Edit: Yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla işitme cihazı kulak tembelliği yapmıyor. Yanlış bilinen mitlerden...

PANEL76 bnde senin gibi kulak içinden verim almıyom şimdiki cihazın nedir farklımı şuanki

@Coolist

ameliyat olmadım benim ıkısıde kulak zarım delik zaten hiç duymuyor sağ az duyuyor duyan kuşağa takıyom doktor sol kulaktan verim alamazsın dedi tembellik yapmıyor çevremden olumsuz görmedim markası bernafon

@Pluvia

kulak içi Siemensdi şimdi bernafon kullanıyom gayet memnunum

Merhaba, İLk kez işitme cihazı kullanıyorum

Widex Evoke 220 modeli.

Sağ işitme cihazımdan ,ara ara hava sesi(makinanın calisma sesi muhtemel) duyuyorum,sol kulaktaki cihazımda hiç ses yok.

Alalı 2-3 gün oldu daha,bu büyük bir sorun mu ? cihazı arızalı olablir mi

Normal olmaması gerekiyor yani bu sesin, kalıp derken silikon uçlarndan mı bahsediyoruz acaba,kavramlara henüz hakim değilim,eğer öyle ise,bir tam kapalı silikon uç var bir de 4 delikli silikon uç var

en iyi işitme cihazı nedir? marka var mıdır ? sorunsuz devamlı arıza çıkartmayan ben şu an bir kulakta beltone kullanıyorum memnun değilim.diğer kulağım işitme cihazı lazım ...Kadıköy ümraniye göztepede öneriniz?

En iyi cihazdan öte aldığınız yerin hizmeti önemli, deneyerek hangi cihazdan daha net ses alıyorsanız onu tercih edebilirisiniz.

Üst Alt