Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

26-28 Mart 2010: Antalya Falcon otelde 2 Gün Sonrası Görüşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba ben Selma Güneş

Hepinizi sevgi ve dostlukla selamlıyorum. Antalya Falcon otelde sizlerle tanışmış olmakdan çok mutlu oldum. Sevgili eşim kaptan14 (Cengiz) bir çok arkadaşla benden daha önce tanışmışdı. Biraz gecikmiş de olsam, sizlerle çok güzel iki gün geçirmenin huzur ve mutlulğunu yaşıyorum. Yüreği sevgi dolu, saygılı , kaliteli bir toplulukla paylaştık en güzel saatlerimizi. Organizasyonda emeği geçen herkese gönül dolusu teşekkürler. Hayatımız ; her birimiz için farklı sorunlarla uğraşarak geçiyor. Ama engellerimiz, gözlerimizdeki sevgi ışıklarının parlaklığını gölgeleyemedi. Katılımcı her arkadaşımızın yüzünde , bakışlarında gördüğüm sıcaklık içimi ısıttı. Eminim, hepimiz bu sıcaklığı hissettik ve çok güzel dostlukların temelini attık . Hep sevgi, sağlık ve dostlukla kalın . Antalyadan sevgi ve saygılarla...Tekrar biraraya gelebilmek dileği ile...

uzun zamandır hiç bu kadar kurtlarımı dökmemiştim vallahi :)

tüm yılın stresini attımmm oohhhh sefam olsun :)

gerçekten harika gün geçirdik harika saatlerdi emegi gecenlere çok ama çok tşkl ederim yüreginize saglık dostlar

güller diyarı; lobideki aramızda gecen engelli engelsiz repligine ithafen yazdım bunu yorumlarima, hatıraları canlı tutmak adına..:) yeterki güzel kalbiniz protez olmasin kaldiki bizler inaniyorumki protez kalbi bile sevgiyle samimiyetle güleryuzumuzle sarmalayıp canlandirmayıda biliriz:) gerisi sorun deil görmesekte duymasakta o engel bizim engelimizdir seviyoruz kendimizi ve hayatı herhaliyle.bunun en guzel göstergesiydi antalya bulusmasi ve sizin salonu sallayan o guzel dansınız... iyiki geldiniz ve sizi ve protezinizi tanıdık.. sevgilerle......

HAZAN68;

o sizin güzelliğiniz,gözler güzel görürse her şey demekki güzel oluyor,bende latife yapmıştım,:psalon sallandı demek:pasıl salonu sallayan taytis di her yeri oynuyor onun, özellikle kafası,tşk taytis:pbu arada baba beni diskoya götür diskoda yıktı ortalığı

hasan karaman ve hasan kuyaçak abi okadar güzel 2 gün geçtiki sayenizde aslında okadar güzel söyleneçek sözler varki sizlere hasan hocam orda elinden ney geliyorsa fazlasını yaptı herkesle ilgilendi herkese tek tek çok tşkller inşş başka bir organisyonda görüşmek üzere

emeği geçen herkese bizde teşekkürediyoruz.
gelemeyen bizler için iyi bir nispet doğrusu:) bide fotolarınızın tamamınıda koyunda iyicene çatırdıyalım hasetlikten:)

evet emeği geçen tüm arkadaşlara canıgönülden teşekkür ederiz.çok güzel anı ve duygularla oradan ayrıldık,sırdaşın dediği gibi ben bu moralla 2010 çok güzel geçireceğim.

inanılmaz bir hafta sonuydu emeği geçen hasan bey,feyza,hasan kuyucak ve eşi çigdem hanım ve digerlerine tşk ediyorum böylesi güzellikleri bize yaşamamızda vesile oldukları için.bir yabancı olarak girip herşeyin en güzeline en hayırlısına layık cantanelerim hazan,nursan,sırdaş,hemşom koca çorumlu,ütopya,sessiz kral umudun :).taytıs,elif kız,güllerdiyarı,atilla,serkan,murat,esra adını sayamadığım bir çok insanla tanışıp arkadaş dost kardeş olduk.inşallah bu dostluklar baki olur diyorum.en kısa zamanda başka bir organizasyonda tekrar görüşmek ümidiyle ....hazanım elma dersinde bizim burda daha elma ağaçları çiçek bilem açmadı bi beklesen diyorum hani gül yüzlüm çiçek açsın meyve versin meyve olsun kasayla yollayım balım sana :) belkim bi başka organızasyon elma zamanında olursa gelirken getiririm inş. elma nediğin nedir canım feda size ...

İyisiyle Kötüsüyle ANTALYA Buluşması

12 gün manavgat eğitimim ardından 27sinde dostlarımla olmanın onlara kavusmanın heyacanı vardı ve kavusdum bi şekilde tek tek sarıldım beni özlüyenlere dostlarımın kokusunu aldım akşam oldu koptukkkk turistler dayanamadı onlarda bizle beraber koptu müsteriler hayran kaldı bize gittimize cok üzüldülerrr özlemişim dostlarımı cok güzel vakit gecirdik birazda eleşdirelim dimi
gidecem dakkalarda cok üzüldüm heralde bizi bırakırlar dedim havalimanına bizi diyom dosdumunda benle gelceni sanmısdım seni taksiyle göndercez dediler sana orda yardım ederler dedilerrrrrr dosdumda benle gelir diye düşündüm ama oda yardım ederler dedi oda ilkdefa yalnız bırakmısdı beni
zamanda az kalmısdı ucagıda ilkdefa binecekdim son paramda taksiydi 45daka vardı yetişemezsem kalmanın korkusuyla gittim dosdumda ilkdefa yalnız bırakmısdı beniiii onunda üzüntüsü ayrıydı
geldim havalanına taksici bırakdı güvenliklerr geldiler kimse yokmu dediler yok kimsem dedim valizi kontrel ettiler beni kontrel ettiler derken dedim abi gec kalıyom ucak kacacak valiz kalsın burda calınırsa karısmam dediler kaybolsun dedim bilet yerine ulasdım gec kaldınız dediler korktum basıma geldiii son paramıda yıkıldım neyaptım neetimse olmadı müdürlerle görüsdüm olmadı cok zoruma gitmişdi ilkdefa bi bulusmada yalnız kalmısdım ilkdefaaa dosdum bulusmalara beraber gittimiz oda beni yalnız bırakmısdı teselli arıyacak yanımda bi dosdum bile yokdu neyapcam neetcem kaldım burdaa birini aradım biletimi aldırdım otobus biletimi aldırdım oranın müdürüde seni otogara bırakdırım dedi üzülme tam arada sinirlendimi görünce biz geliyoz gelmeyin isdemiyom dedim illa geliyoz dediler gelselerde iciçden gecmişdi ilkdefa yalnız kaldım bi buluşmada ilkdefa kötü hissettim kendimi ilkdefada gözlerim akdı
ilkdefada dosdum tarafından yalnız bırakıldım yani ben bu buluşmda ilkleri yasadım
burdan ismaile ali abime desdekleri ilgilendikleri için gerekirse gelelim yanına demeleri bile yetti bana varolsunnnn otoğardada gökhana umuduma tşk ederim
ginede emeği geçen herkese tşk ederimmm herseyden ders cıkarmak lazım bende bu buluşmada ters aldımm tecrube kazandım..
herkes hakketiği değeri alır:):):)

diskoya değil DİŞKOYA :) harika arkadaşlar hepiside çorumlu abim başlı başına mükemmel bir insan :)

üzüldüm canım sekancım.uçak diye tutturmasaydın bizle otobüsle dönerdin.neyse bir daha ki sefere hem organizasyon olarak hem dostlar olarak bir birimize karşı daha dikkatli oluruz (yamacımızdan ayrılma emiii)

serkan inan çok üzüldüm.ankaraya sonunda ulaşabildinmi...

noldu olm serkan beni aramadan gidersen oralara öle ser sefil kalırsın oralarda :D:D kesin benim günahım tutmuştur:D:D neyseki sağsalim gelmişin ankaraya:D:D buna sevindim :D

Serkan; dostum dediğin kişiyi eğer gerçekten dostun olarak görseydin,yaşanan olayları buraya aksettirmezdin.O kişi senin için elinden gelenin fazlasını yaptı,çok nadir görüşebildiği dostu ile oturup biryerlerde kahve içmek yerine senin için havalimanına gelip 3-4 saat boş boş bekledi..Keşke yazmasaydın buraya....

Sevgi dolu yüreklerin birleştiği, umudun mutluluğun, sevincin, neşenin gönüllere yerleştiği bu güzel organizasyonda olmak beni çok mutlu etti. Anlamlı organizasyonun gerçekleşmesinde başta hasankrmn arkadaşımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç biliyorum. İlk otele geliş anımızdan ayrılış saatine kadar yüreğimizdeki mutluluk anlatılmaz ancak yaşanır. Gülen gözlerimiz, dayanışmamız her şeyi gözler önüne serdi. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Konya, Antep ve hatırlamadığım diğer şehirlerden gelen arkadaşlar ‘Engel Mesafe Tanımaz, Sevgi Mesafe Tanımaz, Dostluk Mesafe Tanımaz gerçeğini ortaya koydu.
Bazı yanlış anlaşılmalar yüzünden üzüldüğüm taraflarda oldu. Organizasyonun son günü, otelden ayrılmadan saatler önce artık arkadaşlar toplanmaya başladı. Sonuçta organizasyon sahibi arkadaşlar da elinden geleni yaptı. Gönül isterdi ki, tüm arkadaşlar araçla havaalanına otogara bırakılsın ama imkânlar maalesef ki sınırlı idi. Tolga06 arkadaşımız benim can dostumdur. Evet, zorluk yaşadı. Ama zaten hepimiz engellerimiz yüzünden sıkıntı çekmekteyiz. Ben havaalanına bırakmak isterdim. Ama onun uçağı 16.15… benim ve beraber geldiğim arkadaşların uçağı 19.50- Arada 4 saatlik bir zaman farkı var. Hadi gittik diyelim. İstanbul olsa nerede ne var biliyorum. Ama zaten Antalya’nın yabancısıyız. O saate kadar nerede nasıl zaman geçirebilirdik. Hasan arkadaşımız da elinden geleni yaptı zaten. Hatta ben Tolga06 arkadaşımı uyardım, geç kalıyorsun dedim. Taksi şoförüne de rica ettik, yardımcı olun diye. Daha sonra kendisi beni aradı ve uçağa binemeyeceğini, geç kaldığını söyledi. Ben de yetkili birini telefona vermesini söyledim. Yetkili kişiye özellikle, altını çize çize durumu anlatarak ısrarla rica minnette bulundum. Ama yapacak bir şey olmadığını söyledi. Çok üzüldük. Yola çıktık, yolda Hasan arkadaşımız havaalanına gidelim dedi, zaten bizde öyle düşündük. Serkan ‘ı aradım tel cevap vermedi. 3. seferde telefonu açtığında geleceğimizi söyledim. Hatta şuna karar verdik, biz havaalanında ineceğiz, orda ben ve arkadaşlarım ayrılacağız, biz orada uçuş saatimize kadar bekleyeceğiz. Serkan, Hasan ve Feyza arkadaşımızla otogara gidip otobüs bileti alacak. Gerçi Hasan sağ olsun, sizi de otogara götürelim. Serkan’ı beraber yolcu edip uçuş saatine yakın tekrar havaalanına bırakalım dedi. Ama tekrar git tekrar gel olmasın diye ve arabada yer olmadığını Hasan’ın çok yorulduğunu bildiğimiz için kabul etmedik. Sonuçta Biz her harikarda havaalanına yine 4 saat evvel gelmiş olduk, Serkan arkadaşımız zorda kalmasın diye.
Beni tanıyan tanıyor, bilen biliyor. Elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum. Bende engellilerle işim gereği ve sosyal çevrede iç içeyim. Keşke elimden başka bir şey gelseydi, gerçekten çok üzgünüm. Her ne kadar yanlış anlaşıldıysam da iyi niyetimden asla vazgeçmeyeceğim. Dost bildiğim insanlar her zaman dostumdur, dostum olarak kalacaktır.

Serkan; dostum dediğin kişiyi eğer gerçekten dostun olarak görseydin,yaşanan olayları buraya aksettirmezdin.O kişi senin için elinden gelenin fazlasını yaptı,çok nadir görüşebildiği dostu ile oturup biryerlerde kahve içmek yerine senin için havalimanına gelip 3-4 saat boş boş bekledi..Keşke yazmasaydın buraya....

Evet gerçekten bu duruma çok üzüldüm. hasankrmn Organizasyon için büyük emekler harcadın. Yüreğine sağlık.Ellerin ve yüreğin dert görmesin.Canım arkadaşım, dostum Feyzama da desteği için, ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Ben herzaman dostlarımın yanındayım. Yine söylüyorum. Dost bildiğim insanlar herzaman dostum olarak kalacaktır.

olan olmuş arkadaşlarda ters çıkarmak lazım bülent abii sen ahmı yapıyon ne:D
nebilim duygucumm bilseydim sizele beraber gelirdimmm dımamayrılmam yamacından:)
ismail canım kardeşim dosdum senin varlın yeterrrr
princess birzamanlar benim dosdumdu ama o birzamanalrda kaldı bu güne kadar bütün buluşmalara bereber gittik hiçde yalnız bırakmamısdık birbirimizee gec kalıyoz sen deyildin bendim ilkdefa beni yalnız bırakdını gördüm yanımda birisi olsa neyse ama 4saat ben onun yerinde olsam onu yalnız bırakmazdım iki valizleee neyapar ne eder işlerini nasıl haleder diye düşünürdum dostluk dosdunu yalnız bırakmak deyildir insanlar değişiyoo demekkiii bu luşmaa bana dostumuda öğretmiş oldu tabiri caizse ilkdefa satıldık
bu buluşmada bi hayır varmış demekkii herseyde bir hayır olduğu gibi....

tolga06;
Satıldık kelimesi çok ağır bir kelime..... ama ben Serkan Arkadaşıma asla ağır konuşmam, konuşamam.Beni tanıyan tanıyor, bilen biliyor. Her kim ne düşünürse düşünsün ben iyi niyetimden vazgeçmeyeceğim. Bu konu hakkında da daha fazla konuşmayacağım.

[FONT=Verdana]Öncellikle hasan hocama ve Kuyucak abime bu buluşmayı düzenledikleri için teşekkür ederim.. bir çok yeni arkadaş tanıdım ve hepsİ çok değerli insanlar.. hepsini çok sevdim.. ve önceden de tanıştığım bir çok arkadaşımı tekrardan görmek te beni çok mutlu etti..[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]vefalı dostum güzel insan.. ütopya ya buradan ayrıca teşekkür ederim otogarda bizleri yalnız bırakmadı..o bir altın yürek..[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Hasan hocamda..birçok şeyle ilgilendi oradan oraya koşturup durdu yani ben hasan hocamın.. bir yerde rahat oturup yemek yediğini görmedim..[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Serkan arkadaşımın yalnız kalmasına gerçekten üzüldüm.. ve aynı şey benimde başıma yada diğer arkadaşlarında başına gelebilir..Fakat şu var ki bu gibi buluşmalarda buluşmayı düzenleyenlerin sayısı ve şehir bilgileri iyi olmalıdır..ve en az 4-5 kişi olmasında fayda var.. mesela.. iki kişi otogarlarda gidecek yada geleceklerle ilgilenirken.. diğer bir kaç kişide hava alanında gelecekler yada gideceklerle ilgilenmeli.. ve bir yerde toplanıp hep birlikte buluşmanın düzenleneceği yere varmamız daha güzel olur..Buluşma bitiminde de.. bütün arkadaşların otobüslere uçaklara bindirildiğinden emin olunması gerek..ve ondan sonra buluşmayı düzenleyenler evlerine gitmeli..[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

kelimeler bu durumlarda kifayetsiz kalıyor .

sadece

""ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN EL ELE"" ""OMUZ OMUZA"" İNADINA YAŞAM İNADINA MÜCADELE

Tek kelime ile muhteşem bir organizasyondu..emeği geçen tüm arkadaşlara canıgönülden teşekkür ederim...

arkadaşlar ben de yalnız gittim, hava alanına musa ve melek arkadaşlar sağolsunlar beni havaalanına kadar bıraktılar.(onlar ıspartaya gidecekleri için yol üstü seni bırakırız dediler)benim anlamadığım şey bu güzel organizasyona serkan arkadaşımız bir seminerden geldi,(yanlış hatırlamıyorsam)uçuş saatı belli ise o saatten çok önce havaalanında olmasının gerektiği zaman belli ise bu güzel buluşmaya gölge düşürmeyelim lütfen:)

MERHABALAR BÜTÜN GÖNÜL DOSTLARIMA!
Tüm zorlukları engelleri aşarak bir araya geldik.Bizim bu organizasyonda bir araya gelmemizde önder olan;

HASAN KARAMAN
HASAN KUYUCAK VE ÇOK DEĞERLİ EŞİ ÇİĞDEM KUYUCAK VE
KOCCAMAN ABİMİZ KOCA ÇORUMLU

Emeğinize yüreğinize sağlık yaşadıklarımı anlatacak kelimeleri bulmakta çok zorlanıyorum tek kelimeyle muhteşem şahane bir buluşmaydı.26-28 MART 2010 anılarımızda hiç unutmayacağımız hatıralarla hafızamızdan silinmeyecek eminim.KISACASI KOPTUK ANTALYA'YI SALLADIK COŞTUK COŞTURDUK İNSANLARA HAYATLA MÜCADELEYİ GÖSTERDİK DEYİMİ YERİNDE İSE DUDAK ISIRTTIK BİR BEDEN DE TEK YÜREK OLDUK.EN ÖNEMLİSİDE BU DEĞİLMİ ZATEN!
Bu organizasyonda beni yalnız bırakmayan ADANA ekibi olarak birlikte katıldığımız yoldaşlarım;

ÇOK DEĞERLİ ABİM, TOPRAĞIM, HEMŞERİM ALİ DOĞAN
TATLIM KIYMETLİM DENİZKIZI88
DEVREM, TOPRAĞIM İSMAİL BARIŞ01
SON OLARAK MURAT01_80

Sonsuz gönülden teşekkür ediyorum.
Organizasyon boyunca güler yüzünü bizlerden esirgemeyen TADIMIZA TAD NEŞEMİZE NEŞE katan diğer adını sayamadığım daha doğrusu aklımda tutamadığım bütün dostalarada ayrıca canı gönülden teşekkür ediyorum
Son olarak serkancığım senin adına çok üzüldüm ama bunda da vardır bir hayır belki uçağa binsen uçak düşerdi:)değilmi ama herşeyin allahtan hayırlısı olsun!

Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir buluşmada tekrar bir araya gelmek dileğiyle ve
BUNUN İÇİN;

"ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN EL ELE" "İNADINA YASAM İNADINA MÜCADELE"

Yares süpersin
Zaten olan olmuş
Ama organizasyon bir güneşti merak etme kardeş
o güneşe gölge düşmeyecek
sağlıcakla canlar.

Çok uzuuuun zamandır böyle bir organizasyon bizim evin gündemindeydi.
Ne yalan söyleyeyim bana imkansız ve çok zor gözüküyordu.
Ama oldu işte...Hemde hiç zorlanmadan, toplumla iç içe yendi,içildi, gezildi
hatta dans edildi. Herkez hayatından memnundu.
Gelenlerde bu organizasyonda emeği geçenlerde sağolsunlar.

Tolga06'nın talihsizliğine üzüldük ancak burada bir yanlışlık varsa
Tolga06 birazda kendinde aramalı diye düşünüyorum.
Keşke daha erken bir saatte uyansaydı da havaalanına giden(götürülen) arkadaşlarla
gidebilseydi.

evet çiğdem apla kendimde arıyorum hatayı birazda hayatımda uçagı bilmedimden dolayı oldu ordaki sisdemii hayırlısı buymuş demekki
şunu anladım seni senden başka düşünmedini insanın kendisinden başka dosdu olmadını en büyük dost insanın kendisiymiş buda bi tecrube bu konu burda kapanırsa sevinirim
dönüşümün dısında hersey güzeldiiiii tşk ederimm emeği geçenlere...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt