Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şuan en düşük emekli maaşı ne kadar?

yaşlılık aylığı

selamlar sitede bazı arkadaşların paylaşımlarını gördüm ve yazma gereği duydum

bu yaşlılık aylığı madurlarından biride benim 1997 haziran ayında ssk girişim yapıldı ve sonrasında engelli olarak çalışmaya başladım 15 sene ve 5000 iş günüm olarak 2013 yılında emekli oldum ve tarafıma 718 tl maaş bağlandı
ödemelrerim hep askari ücretin biraz üzerinde yattı vergi indirimindende yararlanıyordum şimdi ilk sorum bende önce aynı şirketten benimle aynı maaşı ve aynı işi yapan arkadaşım ortobetik özürlüdür 1100 tl maaş alarak emekli maaşı alıyor bir diğer arkadaşımda yine aynı şirketten 5 sene 1800 günden malulen emekli oldu o da 850 tl maaş alıyor
şimdi ben bu iki arkadaştan hem fazla gün çalıştım hem de nasıl benim maaşım düşük olur bunu aanlamıyorum

birde bu yetmezmiş gübi her hastaneye gidişimde para kesiliyor maaş zaten kuş gibi oda elimizde kalmıyor eğer biz engelli olarak bu maaşla geçimimizii sağlayamayacaksak bizi neden emekli ediyorlar
şu an ben tekrar çalışmaya başlamak zorunda kaldım ve zaten % 90 görme engelli olduğum için zor şartlarda çalışıuorum ne yapabilirim

Emir bey, bu maaş hesabından kimse bir şey anlamıyor. 400 TL aylık bağlananı gördüm ben. Şaka gibi!

Özellikle bağkur primi girmişse işin içine, bu olası emekli maaşını düşürüyor. Onu biliyorum.

Ben olsam SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SSK Emekli Maaşı Hesabı sitesinden esaplama yaparım. Eğer aldığım maaşla orada çıkan sonuç arasında anlamlı bir fark varsa, maaşımın yeniden hesaplanması talebiyle sigorta müdürlüğüne başvururum.

2000'den önce emekli olanlar daha iyi maaş alıyorlarmış..?

arkadaşlar yeni dönemde emekli olanların yüzde 90 nu yada tamamı az maaş almaktan yakınmaktadırlar oysa daha önceden emekli olanlar iyi derecede maaş alıyorlarmış. bu konuyu gündeme taşımaktayım. sizlerinde görüşlerinizi bekliyorum. ayrıca hükümeti bu konuda iyileştirmeye davet etmekteyim. herkes 700 ve 800 arası maaş alıyorlarmış .lütfen bunu sesimizi duyuralım istedim

ben de ssk emeklisi oldum

fakat ali tezelin de söylediği gibi acık varmış ssk da 2013 emekli olan örnek 800 tl alıyorsa 2014 yılında olan aynı sartlarla 700 alıyor beni arkadaşım 3600 pirimle ssk dan 2013 de 833 lira emeklimaaşına baglanırken bu gün ben oldum bagkur dan ssk ya geciş yaptım son 1261 gün ile toplam 6700 pirimle 1,1,2014 de emekli maaşı baglandım ssk dan beni 756 tl ile emekli yaptılar halbükü diyer arkadaşım 3600 pirimle 833 tl 2013 yılında maaşa baglanırken bu gün ben 6700 pirim hemen hemen 2 katı pirim 756 tl 01,01,2014 bagladılar 2 mizde ssk dan arkadasım olyr kendisi çok büyük adaletsizlik var ben den 1 yıl evvel baglanan pirimi de az benim fakat benden 100 tl fazla alıyor deliolacam bu kanunu cıkaranın adaletsizliğine...

Merhaba.
Malul sayıldım ama işe başlamadan önce malullük kriterleri olduğu için özel statüde yaşlılık aylığına hak kazandım.
tamamı eksiksiz 15 yıl ve 5400 günüm var.
sizce ne kadar maaş bağlanır?

Öncelikle selamlar.arkadaşlar 1.şubatta emekli oldum.maaş hesaplanan sitelerden hesaplandığında.695.75to masa27.83 ek ödeme yani 723.58 tl çıkıyordu.
e devlete gelen emekli bildirgesinde 708.65 tl maaş.100.32 ek ödeme yazılmış.em ödeme maaş a dağılımıdır yoksa ayrımı hesaplanır.bilgisi olan varsa yazarmisiniz.tsk.

Labidu.. maaşım e-devlette 708 tl.ek ödeme 100 tl olarak yazıyor.anlamadığım maaşım 608 tl.100 ek ödeme toplamda 708 tl.midir.4200 pirim günum %65 raporum var.

Sayın bayraktar hayırlı olsun sgk başlangıcını ve toplam kazancınizi pirim gün sayisi ile birlikte yarsaniz tarihleriyle birlikte daha açıklayici olur asgari ücret tenmi ödendi pirimleriniz ? Tşkrler selamlar.

Üst Alt