Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şuan en düşük emekli maaşı ne kadar?

Babamdan dolayı bağkurdan yetim maaşı alıyorum başka kimse almıyor
322 tl çok az değil mi bilgisi olan var mı

arkadaşım ben cevremdekilere ve kendi maaşıma göre söyledim seninkini hesaplamam için sgk numaransı tc.falan istiyo kendiminkin, girip seninkiyle cakıştırmaya calıştım kabul etmiyor asgari civarı yeni emekli olan arkadaşım 720 730 arası maas almakta bende malülen oldugum için ondan yüksek benimkide asgariden yatı fakat malülen 1800 oldugum için 880 civarı alıyorum sgortayım tamamlamak için vasıfsız calıştım aldıgımız maaş bu sen nasıl hesapladın kanunlarmı degişti bilmiyorum fakat sen orda cıkanı kale alma kesin bir yanlışlık var bir maaş okadar düşmez içini ferah tut kesin bir yanlışlık vardır

KuZGuN;

Olurmu arkadaşım ben yeni 10 gün primle emekli oldum. Son model ferrari merka protezimide altıma çektiler.
Bana 16000$ tl maış bağladılar. Kişi başı milli gelirin hakkını verdiler Allah için.
Kim diyorsa maışlar azalıyor diye onların hepsi ekp li.

Çalıştıkça emekli maaşı düşüyor... - Milli Gazete

uğur hocam madem kanunları bilmiyorsun neden yanlışlık var diyorsun ben senin dediğin siteden hesabı yaptım dediğim gibi ücret çıkıyor 3 yüz küsür emeklii maaşı bağlanacak diye,kimse durduk yere böyle bişe yazmaz dimi mağdur olacak bizleriz bizde bunu dile getirdik ama sen yanlış hesaplamışsın diyorosun,alay eder gibi yok kimya dersindeyim gibi hissettim kendimi falan diye tiye alıyorsun yapılan hesabı,turuaz06 adlı arkdaşta saolsun hesapladı yani kafamızdan uydurmadık bunu,saww arkadaşta durumun farkında gazetenin linki vermiş konuyla ilgili anlıyacağın bu kanun değişmezse çok kişi mağdur olacak bende dahil...

1800 (2800) gün ve yüzde 80 raporla ne kadar emekli maaşı alınır. Ben emeklilik sayfasından verilerimi yapıştırıyorum sürekli 0-0-0 verileri çıkıyor.

Peki bakıma muhtaçlık yoksa tahmini ne kadar alırım

saw sende haklısın sana cevap vermiye cegim cevap verdikce ben kötü oluyorum kimsana cevap verirse ckpli bdp li ödepeli hatta kominist olsun murat kardeş benim tahminimce muhtaclık yoksa 800 civarı alırsın gibime geliyor ama istersen yukardaki arkadaşlarında bilgisine başvura bilirsin ben tahmini olarak söylüyorum net degil

Çok teşekkür ederim kardeş sağolasın yarın hakem hastaneye gidip tekrar işlemlerime başlıyacağım işallah bu sefer 1800 günden emekli olacağım.

allah kolaylık versin inşallah olursun

apprentice;

sevgili kardeşim hastalık durumun ssk başlangıç tarihinden önce ise 1800 gün piriminden emekli olamassın şansını hiç zorlama .
ancak 1800 pirim gününden emekli olabilmen için engel % artması gerekir örneğin ortopedik engelin var çalışıyorsun böbreklerinden rahatsız oldun diyalize bağımlı kaldın ozaman emekli olabilirsin

Hastalığım 2005te çıktı kalp pili takıldı. Sigortali olarak 2004te işe başladım.

murat 2004 işe başladıysan malülen emeklilik için zor ederler hiç yoksa 10 seneyi tamamla 2014 ten sonra baş vur şuan tahminimce malüliyeti 10 sene dolmadıgı için kabul etmezler gibime geliyor genede kısmet beli olmaz şansını deneye bilirsin

1800+ 10 sene ararlar pirim tamam fakat malülükte bazı hallerde 10 sene de aranıyor pirim yetsede yılda gerekli oyüzden biraz sıkıntılı durumunuz

Mesela o haller nedir kardeş örneğin benim class 4 kalp yetmezliği var kalp pilim var hani zaten bu halde daha kaç sene idare ederim bilemiyorum :(

bende 1800 gunu doldrdum işe başlarken ortapedik eng % 50 başladm 2006 yılında snra bobreklerımı kybettımm vergı ındırımı aldım suan calışmaktayım hala malulen emekli olma sansım nedir? yardımcı olursanız sevırınım

Malûl sayılma MADDE 25- ‘Sigortalının veya işverenin talebi üzerine Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurullarınca usulüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az % 60'ını kaybettiği Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilen sigortalı, malûllük sigortası bakımından malûl sayılır. Ancak, sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce sigortalının çalışma gücünün % 60'ını kaybettiği önceden veya sonradan tespit edilirse, sigortalı bu hastalık veya özrü sebebiyle malûllük aylığından yararlanamaz.’ Malûllük sigortasından sağlanan haklar ve yararlanma şartlarıMADDE 26- Malûllük sigortasından sigortalılara sağlanan hak, malûllük aylığı bağlanmasıdır.Sigortalıya malûllük aylığı bağlanabilmesi için sigortalının;a) 25 inci maddeye göre malûl sayılması,b) En az on yıldan beri sigortalı bulunup, toplam olarak 1800 gün veya başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malûl olan sigortalılar için ise sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olması, c) Malûliyeti nedeniyle sigortalı olarak çalıştığı işten ayrıldıktan veya işyerini kapattıktan veya devrettikten sonra Kurumdan yazılı istekte bulunması,halinde, malûllük aylığı bağlanır. Ancak, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendine göre sigortalı sayılanların kendi sigortalılığı nedeniyle genel sağlık sigortası primi dahil, prim ve her türlü borçlarının ödenmiş olması zorunludur. murat kardeş başkasının bakımına muhtaç isen 10 sene aran maz başkasının bakımı olmadan idare ediyorsan sadece 1800 yeterli olmaya biliyor 10 seneyide doldurmanız gerekli malülen emeklilik içn seeoyolater senin durumun karışık ilk işe başladıgında engelli imişsin %50 olarak memurlar kabul etmek istemez engelli olrak başladıgın için problem cıkarabilirler eger pirim ve yıl malüllük içn yeterli ise israrcı olup şansını deniye bilirsin hastaneye sev alarak oşekildede olamıyorsan vergi indirimi raporunu 1 derece %80 ve üzeri yükselttire bilirsen 15 yıl 3600 den en erken emekli olabilirsin

Teşekkür ederim uğur bilgilendirme için yukarıda da bahsettiğim gibi ben 2004 te sigortalı olarak işe başladım çalıştığım zaman birşeyim yoktu. Bir sene sonra ritm bozukluğu teşhisi ile bana kalp pili takıldı. O zaman kalp yetmezliğim hesapta yoktu ama yoğun iş hayatı ve stres sonucunda nur topu gibi bir yetmezlikte ortaya çıktı şu an eF oranım 47 zorlanıyorum çoğu zaman ama senin dediğin gibi 3600 günü doldurup emekli olmak daha mantıklı olacak.

Google nız dan daha tedaylı bilgi alabilirsiniz.
Google da gerçi eskisi gibi bilgi çıkmıyor ama olsun. Bilgileri Türkiye ye göre kırpıyorlar herade?:confused:
2008 den sonra min 2500 tl nin altında kazananlar. Boşa prim ödüyorlar.
Uzmanlar böyle diyor. Belgesi ile.
Bence zorla prim ödemeyi kaldırmalılar. Madem sen hak etmeyene çok maaş bağladın. Bunun acısını yeni nesilden çıkaracan.
O dışarlarda eylem yapanlar yanlış şey için eylem yapıyorlar.
Yeni nesil o bağlanacak muhtemel emekli maaşlarıyla ancak çöplerde yatar kalkar.
Vücudu mikroplara dayanıksız insanlar da bir haftada hastalanıp ölür gider.
Siz emekli olmuşlara bakmayın. Yazdıklarının virgülüne bile inanmayın.
Adam bedavadan daha az ödeyerek senden daha çok almış.
Yaygara kopsun istermi? Tabikide aldığı para için size yalan söyleyip haksızı savunacak.
Onların değirmenine su aksında sizinkine ne akarsa aksın.
Tek gayeleri budur.

Ne hikmetse pc im yavaşladı?:confused:
Pc me sızmayın ben doğruyu söylüyorum. Dilsiz şeytan olamıyorum.
Olsam zaten burda olmazdım.

saw senin inanıp inanmaman hiç umrumda degil benfikrimi söylüyorum seni inandırmak zorunda degilim sen herşeye muhalefetsin bir bildigin varsa söyle kinayeli konuşmak sana cevap vermek da hi istemiyorum senin piskolojik sorunların var bana takmışsın senin sana yazdıklarım yüzünden mesajlarımda silini yor buda silinsin umrumda degil sen birdoktora görün bana akplide dememişsin darıldım camur atmamışsın hayret bu aradada hayal gücün baya iyi biz eskiler cok iyi maaş alıyoruz yeni gelen emeklilere maaş vermiyecekler yanlış yazmışsın biz boğaza nazır dairelerde kalıyoruz size birşey bırakmadık kusura bakmayın bizim gecim derdimizyok cok iyi maaş alıyoruz bozdur bozdur bitmiyor

slm 01/07/2012 tarihi itibariyle % 40 vergi indirimi ile 3. dereceden sakatlıktan 5070 günle emekli oldum eve kagıt geldi maaş 767 tl görünüyor buna ek gelir yardımı dahilmi ve bu miktar sizce normalmi toplam prim tutarim 54 000 tl sizce bu maaş normalmi yoksa itiraz mı etmeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden tesekkürler

süleyman işyerin maaşını asgariden ödemişse o civarda maaş bağlanır bir çok işyeri yüksek maaş alsanda hep asgariden göstermekte tabikide itiraz edebilirsin fakat dedigim gibi degişen birşey olmaz toplamından cok ne oranında yattı gıda önemli asgariden yatı ise degişen birşey olmaz

En düşük İşçi Emeklisi maaşı Güncel Rakkam Nedir. Doğru sonuca nasıl ulaşabilirim.Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Arkadaşlar gerçekten hükümetimiz 2008 yılından sonrası emekli olanlara çok büyük haksızlıklar yapmıştır

ben 3600 iş günü pirimden [FONT=arial black]% 99[/FONT] vergi indiriminden [FONT=arial black]05.09.2011[/FONT] tarihinde emekli oldum [FONT=arial black]678 tl[/FONT] maaşa bağladılar

Okuduysan buna göre pay biç.

Bu arada taban 2800 tl lere kadar çıkmış.

Yani 2800 tl den az kazanıyorsanız. Bugünün parası ile ilerde 300 tl gibi emekli aylıklarına hazır olun.

2008 den sonra ki pirimlerin hepsi bu tabandan az ise o kadar az emekli maaşı bağlıyorlar.

herkese selamlar arkadaşlar benim babam 1964 doğumlu ilk sigorta girişi 1979 yılında yapılmış sonrada sigotası yok 1999 ve 2002 yıllarında beyin timöründen ameliyat oldu ve buna bağlı olarak beyinde ciddi oranda sıkıntılar meydana geldi biz 2009 da askerlik borçlanmasını ve bu aya kadar bağ-kur pirim( 1800 gün ) ödedik birleştirdik kapattık şimdi hastanenin vermiş olduğu %85 özürlü raporu var elimizde dün de hastane %60 iş göremez raporu ile sigortaya ordanda ankaraya sevk etti dosyayı emeklilik için benim sorum babam emekli olduğunda ne kadar maaş alacak bu maaş çok mu düşük olacak cevap için şimdiden teşekkürler hayırlı günler .....

Haksızlık

Benimde 2014 de emekliliğim gelecek ve 2014 de toplam 160000 tl sigorta ödemem olacak. fakat 1990 ve 2004 arası doğru dürüst ödeme yok.Buna göre 1990 ve 2004 arası ödeme yapan ve emekliliğinde toplamda 80000 ödeyen birisi bende daha fazla maaş alacak. Buna dur diyen bir mahkeme örneği varmıdır? Dava açılırsa sonuç hakkında görüşleriniz nedir?

Özellikle bağkur söz konusu olduğunda alt sınır felan lafı güzaf! Maalesef, 1 ekim 2008'den sonra geçen her gün emekli olacakların maaşlarının düşmesine neden oluyor.

Çalıştıkça maaş düşecekse engellilerin

Ozaman oy yerine başka birşeyimi alır bu hükümet dellendim yine allah ten tek dileğim bu kanunu çıkaran aynı duruma düşsün bizler gibi

Arkadaşlar 2008 den önce sigortaılara yapılan haksızlığa karşı imza toplamaya ve birşey ler yapmaya karar verdim sizlerden ricam katlılarınızı eksikltmeyin imza atın

Engelli Erken Emeklilik İMZA KAMPANYASI - imzakampanyam.com

Üst Alt