Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK sitesinden emekli maaşı hesaplatma

merhaba ,

sgk sitesinde ne kadar maaş alırım diye sorgulattığımda Ek Ödeme384.62 yazıyor. daha önce kök maaş 7211,54+288,46(ek ödeme) =7500 tl yazıyordu.Şimdi en düşük maaş 10 bin olduğu için 10 bine tamamlanan aylıklarda ek ödeme herkeste 384.62 tl mi yazıyor ?

@clark50

384.62 x 26 = 10.000 hazine destekli net aylık tutar
Kök maaşınız aylık tutarı olarak görebilirsiniz.

10 bin tl ye tamamlanan aylıklarda herkeste ek ödeme 384,62 tl mi yazıyor ?

@deasn12

Bende de böyle çıktı şimdi baktım. Hesaplanan aylık ve ek ödeme toplamı 12.099 TL oluyor doğru dimi dostum

Son düzenleme:
Aynen dostum 12.099 tl net aylık maaşın. Sgk veritabanı güncel şuanda.
Abo2 oranın %41 bu biraz iyi çıkmış.
Abo2 oran %34 gezenlerin Allah yardımcıları olsun inşallah.

Abo2 oranın %41 emekli olduktan sonra Abo2 oranı 60 'a çıktığında maaşa etkisi ne olur ?

@clark50

Abo2 oranın %60 çıkması için ortalamala asgari ücret 2 katı prim ödeme gösterilmesi gereklidir. Abo2 %41 ile 12.099 denk geliyorsa Abo2 %60 ile ortalamaları 13.500 ve 14.000 arasına denk gelir..

@deasn12

hazine destekli 10 bine tamamlanan maaşlarda abo 2 oranı kanunen 60'a çıktığında hazine destekli 10 bine tamamlanan kişiler için ne kadarlık bir maaşa etki olur ?

@BnymnYldz,

Önceden ay ay bütün yatan/kesilen primleri listeleyen bir sekme vardı ona nereden bakıyoruz bilginiz var mı ?

4-c kamu hesaplanan maaş. Şu an emekli olsam bu maaş mı bağlanacak ?

[url=https://hizliresim.com/hnloshh][/URL]

bi yardımcı olabilir misiniz acaba %44 işitme engelli vergi indirimli yaralanıyorum. normal engelli emekli olmadım çalışmaya devam ediyorum emekli olmamı 1 yıl kaldı prim günü doldu hata geçti bile ve halen çalışmaya devam ediyorum tabi primim yükseliyor bi faydası varmıdır emekli maaşıma?

Son düzenleme:
@virus34,
Sigorta giriş tarihinizi ve hangi statüde çalıştığınıza dair ( 4-a/b/c) bilgileri paylaşabilir misiniz ?

2003 ten sonra primler aralıksız yattı. Sgk engelli kaydı yapıldı. 1. Derece. Sgk nın web sitesinde görünen maaş mı yatar? Yüzde olarak ne kadar farklı olur? ABO vs hakkında bilgi verebilir misiniz?

@gunduzm,
merhaba

SGK web sitesinde maaş hesaplatırken şöyle bir bilgi yazıyor engellik maaş hesaplanmasında kullanılmaz yazıyor.Çünkü kanun olarak 2008 ekim ayına kadar ABO 2 60 olarak hesaplayacak.Ama sgk sitesinde Abo 2 41 yazıyor . en düşük maaş'a genelde tamamlandığı içim kök maaşa 300 400 tl etkisi olur.Gene 10 bin tl alırsınız.Eğer maaşlarınız Asgarinin 2.5 katı ve üstü değil ise.

Arkadaşlar merhaba
SGK 4A Giriş 04.10.2006
Raporum Yüzde 58
Emeklilik Tarihi: 18.06.2026
Kalan 857 gün
Prim günüm dolu 5808 gün fakat 2008 öncesi yasaya göre 20 yıl şartını bekliyorum :(
Şimdi sormak istediğim şey şudur.
E devletten emekli maaşı hesaplama yaptığımda çıkan maaşım şuan emekli olsaydım XXXXX lira görünüyor. Şuan ki işyerimde çalışırken aldığım aylık maaş brütü sgk tavanına yakın.
Emekli olduğumda buradaki hesaplamada ne görüyorsam onumu alacağım? Yoksa burada görünenden daha mı az oluyor?

Merhaba çok merak ettiğim bir konuyu öğrenmek istiyorum. Brüt maaşı yüksek yatan biri misal 33 bin diyelim emekli aylığı ne kadar alır acaba bu nasıl hesaplanıyor.

@ela23

Merhaba, emekli maaşı şu an aldığı son maaş üzerinden hesaplanmıyor maalesef. İlk sigortalı olduğu tarihten itibaren yatırılan tüm SGK primleri üzerinden hesaplanıyor. Mesela uzun yıllar boyunca asgari en düşük seviyeden prim yatırılmış olup son birkaç yıl yüksek yatırılsa bile pek etkisi olmayabilir. 4A olarak çalışıyorsanız Edevlet üzerinden şu an emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Merhaba çok merak ettiğim bir konuyu öğrenmek istiyorum. Brüt maaşı yüksek yatan biri misal 33 bin diyelim emekli aylığı ne kadar alır acaba bu nasıl hesaplanıyor.
33 bin brüt , brüt asgari ücretin yani 20 binin 1,65 katıdır , çalıştığı her ay ileride alacağı emekli maaşı azar azar düşer. 50 bin brüt yaklaşık sınırdır burada brüt maaştan dolayı emekli maaş düşmezde artmazda , artması için gün sayısının 7000 i geçmesi gerekir. sgk ya bildirilen maaşın brüt tavanı asgarinin 7,5 katıdır. , buda 150 bin/ay brüt maaştır bu noktada kişinin geçmiş yıllardaki sgk ya bildirilen brüt maaşı + hangi yıllarda bildirildiği 1999 öncesi - 2000 - ekim 2008 arası ve 2008 sonrası dönem ve bunların o dönemlere ait prim gün sayısı çok önemlidir.

[url=https://hizliresim.com/hnloshh][/URL]

bi yardımcı olabilir misiniz acaba %44 işitme engelli vergi indirimli yaralanıyorum. normal engelli emekli olmadım çalışmaya devam ediyorum emekli olmamı 1 yıl kaldı prim günü doldu hata geçti bile ve halen çalışmaya devam ediyorum tabi primim yükseliyor bi faydası varmıdır emekli maaşıma?
yukarıdaki bilgiler ile bu konuda öngörü yapılamaz . siz her ay ne kadar emekli maaşı alırım edevletten bakın ve not alın böylece artıyor mu azalıyormu görürsünüz. sizin abo 2 60 olacak emekli olurken abo 3 nüzü siz emekli olmadan 1 ay önce kendiniz hesaplayabilirsiniz ama yaklaşık olarak . Bunun için 5510/md 28 i okuyabilirsiniz

Son düzenleme:
@Escape26051983,
yıl/ay bazında sgk da görünen gün ler ve brütler olmadan hesaplanamaz sadece abo 2 % 60 , abo 3 yine hesaplanamaz. sgk brüt tavanı 150 bin/ay dır. görünenden az olmayacak o kesin.

@stemivera,
5434 sk a tabimisiniz?

3.derece vergi indirimim var. E devletten '' Emekli olsam ne kadar maaş alırım '' diye hesaplaıyorum. çıkan rakam dogru mu? yoksa engelli emeklisi olunca maaşım degişir mi ?

1. Derece vergi indirimim var. 1996 SSK işe giriş. Emekli maaşı ne kadar alırım? Aylık Bağlanma Oranları 70,57, 47. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu daki rakamı mı alırım? 1. Derece Engelli için emekli maaşı hesabı nasıl oluyor? Alternatif güvenilir bir web sitesi veya uygulama var mı? Teşekkürler.

Çok güzel bende emeliyim bekarım yalnız yaşıyorum bende çalışıyorum

Üst Alt