Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK sitesinden emekli maaşı hesaplatma

yazdığınızı okudum ama anlamadığım için sormuştum size.

7500 tl üzerine artış beklemeyin diye yazmışsınız.Ben burdan şunu mu anlamalıyım 7211,54 TL yazan benim kök maaşım mıdır ? De-Kont

benim esas endişem kök maaşım 5000 6000 lira civarında olmaasındandı. 7211,54 kök maaş olduğuna emin misiniz ? 5000 TL 6000 TL OLAMAZ MI KÖK MAAŞIM ? 7500 TL ALTINDAKİ MAAŞ ALANLARA KURAL OLARAK HERKESİ 7211,54+288,46 OLARAK SGK SİSTEMİ ÖYLE HESAPLIYOR OLABİLİR Mİ ? deasn12

clark50

Sende varolan endişeni garantiye almak için sgk şubelerine giderek sorarak endişeni giderebilirsin..

clark50

okuduğumuzu anlamama gibi bir özelliğimiz var toplum olarak
ne yazmışım "eskiden kök maaşa göre hesaplıyordu" sgk maaş sitesi
bu ne demek ,şu an sgk sitesinde hesaplanan kök maaş bilgisi değil demek
kök maaşı emekli olanlar e devletten görebiliyor,emekli olmayan da bir sgk uzmanına gidip hesaplatabilir
şu an emekli olmuş ve 7500 tl maaş alan emeklilerin %80-90 nın kök maaşı 5000-7000 tl seviyelerinde
primler asgari ücret üzerinden yattıysa,heleki 2008 sonrası yatan primler asgari ücretin en az 3-4 katı yatmadıysa 7500 tl üstü maaş beklemesin kimse

De-Kont

Yaa işte kardeşim bu forumda böyle insanlara denk gelmek yemin ederim bazen soğutuyor yardımcı olmak istemiyoruz..

ben emekli oldum ama her ay maaş eksik yatıyor hastaneler ilaçlardan bunlar ne kesiyor her ay 300-400 kesilmesi normal mi? kemoterapi ilacım evet pahalı ama zaten eczanede benden para alınıyor bir de sgk maaştan kesiyor bu normal mi? bu ne saçma iş? şimdi 7500 alanlardan böyle hastane ilaç kesilecekse benimki gibi insanaların eline ne geçecek? Suriyeliler bedava ben ödeyeyim bu mu?

engelli maaşı

slm vergi indirimi ile yüzde 40 ve yüzde 60 rapor ile yeni emekli olan bir kişinin maaşı ne kadar acaba emekli olan arkadaşlar yazar ise sevinirim ssk dan ve pirim sayısı 4200

bilgicom

%97 süresiz vergi indirimi ile 2022 yılında emekli oldum.
Kök maaşım 4685 TL
Sigorta girişi 2003
Prim gün 5580
Hazine desteği ile aylık 7.500 TL

Son düzenleme:
bilgicom

Dul yetim emekli aylığı ve sürekli iş görmemezlikten emekli olanların emekli maaş hesaplaması dışında tüm emekliler en düşük 7500 TL alıyor..

Abo farklı yıllara göre değişebiliyor. Bi kısmı %60 bir kısmı %30 sanırım...

Emekli maaşına itiraz etmeli miyim?

Herkese merhaba,
Emekli olmadan önce yapmış olduğum hesaplama ektedir.
Emekli olduktan sonra maaş aynen gozuktugu şekliyle yattı. Abo 3 ağırlıklı olduğum için herhangi bir pozitif ayrımcılık yok mu?
Maaşa itiraz etsem tekrar inceleme yaptirsam mi? Yoksa normal olan bu mu?

OturanBoğa yorumunuz benim için önemli.

Akbelv

İtirazlık bir şey yok. Zaten maaşlar dip ve daha da dip olacak. Aç emekliler kulübümüze hoş geldin.

OturanBoğa yani burada gördüğümüz maaştan farklı bir abo3 uygulanmıyor emekli hesaplama sayfasında ne görüyorsak o artık. Şaşırdım gelirim çok düştü. İş aramaya devam.

Birden fazla iş yerinde çalışma durumunda emekli maaş hesaplama

Merhaba.Benim birden fazla iş yerinden sgk girişim olmuştu.Gün sayım 5314 gözüküyor ama gerçek gün sayım 4679 imiş.
sgk nın emekli maaşı hesaplama sitesinde gün sayım 5314, prim tutarım.1.250.000 tl gözüküyor.maaşı bu verilere göre hesaplıyor..hesaplanan maaş doğru mudur.yoksa 4679 güne göre mi hesaplanması gerekmektedir....4679 a göre hesaplanması gerek ise çıkan maaş yükselir mi...teşekkürler....

Bencede aylıkları doğru hesaplamıyorlar
2014 temmuzda bana 973.71 bağladılar
2017 temmuzda aylık 1079 oldu itirazlarıma
Sgk aylığın hesaplanması ve ödenmesinde
Hata yoktur cevabı verdi defalarca
Oysa 2015 ve 2016 da seyyanen zam verdiler
Kendimde tam hesaplayamıyorum
Sgk ne derse kabullenmek zorunda kalıyoruz
Bunu sgk da biliyor ne lütvederlerse ono veriyorlar

Arkadaşlar,

15.06.2023 tarihinde emekli başvurusu yapmadan önce sgk sitesinden ne kadar emekli maaşı alırım diye sorguladigimda 7200-7300 + 300 civarı ek ödeme görünüyordu. Temmuz zammı ile 9000 küsür olur diye düşünmüştüm.

15.06.2023 tarihinde emekli başvurum sonuçlandı ve emekli oldum. Kök aylığım 2900 civarı maaş bağlandı ve temmuz zammı ile birlikte 3,631.15 kök maasim bulunuyor.

Nörobehcet hastayım. Engelli raporum %84 1 sene süreli raporum,vergi dairesinden %84 onaylandı ve bu rapor ile başvuru yaptım ve emekli oldum.

Emekli maaşına itiraz ettim ama sgk normal tutar diyorlar. İtiraz sonucunu bekliyorum. Bu şartlarda aldığım kök Maaş doğru mudur? Tecrübeleriniz ne diyor. Aynı şartlarda veya yakın zaman içerisinde emekli olan ve maaş bağlananlar kök maaş nedir.

Sigorta detayım aşağıda;

SGK başlangıç : 18-12-2006
2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı :0.00
2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı: 60.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı: 36.36
İntibak Aylık Bağlama Oranı : 0.00
2000 öncesi Gün: 0
2000 – 2008/10 arası Gün: 13
2008/10 sonrası Gün: 4740
Toplam Gün:4753
Göstergesi: 0
Hisse Oranı: 1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör: Özel
Aylık Tutarı: 3,631.15
Birikmiş Aylık Tutarı: 0.00TL
Ek Ödeme Tutarı: 288.46
Kesinti Tutarı: 0.00
5510 Ek 19 Miktarı: 3,580.39

Emekli maaş hesaplama sitesi e devletin icine taşınmış

Sgk emekli maaş hesaplama sitesi e devlete taşınmış

Arkadaşlar bugun maaş hesabı hesaplatmak istedim site beni e devlete yönlerdirdi site taşınmış artık e devletten bakacagız

aydünyavazo bende 4 c hesaplaması göremedim yeni emekli maaşlar yani maaşları belirlendikten 10 gün sonra zamlı maaşlar cıkıyor sistem devreye giriyor

tb2nhf

4A Emekliliği İLE 4B Emekliliği
4C (EMEKLİ SANDIĞI) EMEKLİLİĞİNDEN KOPTUMU ACABA?
(Aklıma başka birşey gelmiyorda)

Neden E-DEVLET e yönlendiriyor orasını anlamadımdı? BURADA KALICIMI olacak yoksa GEÇİCİ OLARAK MI?

MI ACABA?
(Aklıma başka birşey gelmiyorda)

Neden E-DEVLET e yönlendiriyor orasını anlamadımdı? BURADA KALICIMI olacak yoksa GEÇİCİ OLARAK MI?

Dahaca hesaplama yapmıyor E-DEVLET te?

Öncelikle gunaydin. Ben şunu merak ediyorum. Şubat ortasında emeklilik tarihim dolacak. 2. Derece engelli emekliligi basvurusu yapicam. 10 gün önce biraz geç kaldım ama vergi indirimine basvurdum.

Merak ettiğim şu. Geçen sene sgk sitesinde emekli maas im 17 550 tl gösteriyordu.

Şimdi bu zamlarla aynı oranda mi artırılacak yoksa emekli maas hesaplama için farklı bir yol var mı? Yani yeni emekli olacaklar bu yüzde 49 luk maas zammından aynı oranda faydalanabilecek mi ? Saygılar ustad

2008 sonrası Aylık bağlama oranı %30 lara düştüğü için maalesef öyle, yeni emekli olanların hizmetleri ağırlıklı olarak 2008 sonrası olduğu için . İlerde emekli olacaklar daha kötü maaşlarla emekli olacaklar.

Dönemsel aylık artışı verileri sisteme yükleninceye kadar uygulama geçici olarak kapatılmıştır.

Yaklaşık bir aydır aynı durum var. Son yapılan zam güncellemesi resmi gazetede yayınlandı hesaplama sistemi ne zaman açılacak acaba 🤔

Son düzenleme:
@serdarante

Teşekkürler 👍

Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı diyor.

Yoğunluktan sanırım hesaplama yapamadı. Bir kaç saate düzelebilir.

Üst Alt