Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK sitesinden emekli maaşı hesaplatma

zazaca

Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
0
Aşağıdaki üç sitede hesaplama yapıp ortalamasını alarak yaklaşık bir emekli maaşı tahmininde bulunabilirsiniz:

Hizmet akdi ile çalışanlar (4a) buraya tıklayarak emekli maaşlarını hesaplayabilirler

4B Sigortalilari için Aylik Hesaplama

Kamuda çalışanlar (4c) buraya tıklayarak emekli maaşlarını hesaplayabilirler

2006 299
2007 359
2008 360
2009 360
2010 360
2011 360
2012 120 +son ay 30 gün bu gözükmüyor daha

SİZCE NEDEN HESAPLAMA YAPAMIYORUM yardımcı olabilir misiniz

S G K da bagkur ile ilgili maaş hesaplaması varmı.

Sanırım toplam gün sayısı 3600 günden az olduğu için hesaplama yapılmıyor....

Bende şu uyarıyı verdi ki doğru sizdede vermiştir kesin fark etmemiş olabilirsiniz.
Toplam Hizmet Gününüz 3600 günden az olduğu için Aylık hesaplanamadı

İyi de benim bağkurla ssk toplamım 3600 den fazla oluyor nasıl yazacağımı bilemedim hata yazıyor bendeki uyarıda 3600 den az uyarısı yok

diyer kurumlardaki prim gün sayısını yazdınızmı oraya bağkuru yazın.

1966 ssk girişim 15,577 tl kazanç ile malulen emekli olur isem ne maaş alırım

1- Emekli olunan kurum:S.S.K
2- İlk sigortalı olunan yıl: 1966
3- Emeklilik talebinde bulunulan yıl: 2011
4- Erken emekliliği sağlayan toplam işgücü kaybı oranı:
5- Malulen emeklilik mi yoksa Yaşlılık emekliliği mi: Malulen
6- Çalışma süresince TL olarak yatırılan toplam prim miktarı:15,570,575.00
7- Çalışma süresince yatırılan aylık ortalama sigorta primi:
8- Toplam prim gün sayısı (varsa Askerlik borçlanmasına dair bilgi):1908
9- Şu anda aldığınız emekli maaşı:
10- Aylık Bağlama Oranı: 70
11- SGK aylık bağlama kararındaki ortalama günlük kazanç:

ne kadar aylık alırım bilen varsa yazarsa sevinirim. günlerimin tamamı 2000 yılı öncesi

kelkitli, sanırım 750 tl gibi bir aylık bağlanacaktır (hiç bağkurunuz olmadığını vrsayarak yazdım)

s.a ben ankaradan murat şuanda malülen emekli olmayı bekliyorum.1997 11.ayda sigorta girişim var.şuanda 3.999 prim günüm doldu ve .%96 rapor aldım.15 yılımın dolmasınada 2012 yılının 11.ayında doluyor. bu verdigim bilgilere göre emekli oldugumda ne kadar maaş alabilirim.saygılar.tşk

Sgk sitesinden emekli maaşı hesaplatma

Merhaba arkadaşlar,
emekliliğime kısmetse 1 yıl kaldı merak edip sgk sitesinden emekli maaşı hesaplatma yapayım dedim
site engelli olduğumu tckimliğimden algılayıpmı hesap yapıyor yapmıyorsa 9000 güne tamamlamayıp yapıyor diye düşünüyorum.

gösterge:9475 ,ortalama yıllık kazanç:20.829,60 , ortalama aylık kazanç:3.270.90

aylık bağlanma oranı:59,00 , aylık bağlanma oranı 2:41,00 , Aylık bağlanma oranı 3:26,84
toplam çalışma günü:4741
bugün itibariyle hesaplanan aylık: 1049

merak ettiğim aylık bağlanma oranları seneye nasıl değişecek ortalama kaç para aylık bağlanır
ve emekli maaş hesaplatma sitelerinden önceki sen hesaplatmıştım 1350 tl gibi aylık çıkmıştı yorumlarınızı bekliyorum.
çok teşekkür ederim
sevgiyle sağlıkla kalınız

üst yazıdaki arkadaşlara cevaben bagkur primleri ile emekli maaşını hesaplıyamazsınız..

benim sigorta girişi 1992 toplam gün primim 5459. toplam kazanç 5.459.73.852.22tl. 30.09.2011 yılında ssk yüzde 45 vergi indirinle emekli olsum. aylık bağlanma yüde 61 oran . aldığım maaş 786tl .ama şimdi yine aynı işyerinde sigortalı olarak çalışıyorum . sizce normalmi

iş yeriniz sizi emekli olarak çalıştırıp prim ödeniyorsa sorun yok.

1- Emekli olunan kurum:ssk
2- İlk sigortalı olunan yıl: 1978 askerlik ödeyince 76ya düştü
3- Emeklilik talebinde bulunulan yıl:1705 2012
4- Erken emekliliği sağlayan toplam işgücü kaybı oranı:
5- Malulen emeklilik mi yoksa Yaşlılık emekliliği mi:yaşlılık emekliliği
6- Çalışma süresince TL olarak yatırılan toplam prim miktarı: hep asgari ücretten yattı.
7- Çalışma süresince yatırılan aylık ortalama sigorta primi:asgari ücret 1951ssk 2880 tarım bağkuru
8- Toplam prim gün sayısı (varsa Askerlik borçlanmasına dair bilgi):bağkur2880ssk1352askerlik600 toplam :4832
9- Şu anda aldığınız emekli maaşı:
10- Aylık Bağlama Oranı: 62
11- SGK aylık bağlama kararındaki ortalama günlük kazanç:
NOT:aylık bağlanma oranı 62 hisse 1/1 gösterge9475 sadece ek ödeme gösteriyor e devlette oda 6 aya ait 81 lira acaba ne kadar maaş alır

sayın merdem; bende ssk maaş hesaplamasını mevcut primleri esas alarak yaptığını düşünüyorum...burda herkes ssk maaş linkini veriyor...ama hesaplamayı nasıl yaptığını bilen bir arkadaşa rastlamadım...emekli-maaşı.com da yaptığınız hesaplama daha doğrudur...emekli olmadan önce bir kaç arkadaş yapmış,emekli olduktan sonra aldıkları maaşa çok yakın...ssk 4-a statüsü 7200 gün üzerinden,malulen emeklilik ve emekli sandığı 9000 gün üzerinden yapılıyor diye biliyorum.:confused:

Arkadaşlar, durmadan emekli maaşı hesaplanamasına dair soru sormayın bence. Size de yazık, bize de.

Emekli maaşı hesaplaması bir sürü farklı parameteyle oluyor. Ben dahil bu sitedeki kimse hesaplama yapamaz. Bizimkisi el yordamıyla tahminde bulunmak.

Bence en yaklaşık sonuç SGK sitesinden ve maaş hesabı yapan diğer iki siteden elde edilir...

sayın bülent bey; sorulan soru emekli maaşımız ne kadar olur değil?sürekli linkini verdiğimiz sgk maaş hesabını özürlü olduğumuzu bilerek mi yapıyor?yani 7200 gün üzerinden mi yapıyor? yoksa mevcut primler üzerinden mi yapıyor?ben; merdem arkadaşımızın görüşüne katıldığımı belirttim sadece... benim görüşüm mevcut primler üzerinden,7200'e tamamlamadan hesap yapıyor...sorulan soru budur? emekli maaşı.com sitesi ile sgk maaş hesaplama sitesi arasında uçurumlar oluyor...(iki sitenin hesabı arasında 1000 tl fark çıkarsa,sorgulanması gerekmez mi?) sorgulanan şey budur.benim anlatmak istediğim sgk maaş hesabı linki 7200 güne tamamlamadan yapıyor...bu yüzden arkadaşların sgk sitesinin hesabına güvenmemesi,emekli-maaşı.com sitesinin daha güvenilir hesap yaptığını anlatmaktır...eğer yanılıyorsam diye görüş veya onay almaktır...tüm arkadaşlara selamlar...

bu konu haakında bilgi sahibi olan yok , kim çıkarmış bu uygulamayı 7200 e tamamlanıyor diye

Doğrudur storm43, ama işte benim bu tereddütünüze verecek bir yanıtım yok maalesef. SGK sitesi ile diğer sitedeki hesabı yapıp ortalamasını almak lazım sanırım :)

5510 sayılı yasanın 27 ve 29. maddesi aylıkların hesabına dair detayları içerir...

Net Aylık Tutarı: 2130.54 TL
Aylık Tutarı: 749.62 TL
Ek Ödeme Tutarı: 81.93 TL
Birikmiş Ödeme Tutarı1298.99 TL

arkadaşlar bamın maaşı ne kadar anlamadım :749 mu yoksa 749+ek ödeme 81 :830 mu maaşı

sayın karasongur; bildiğim kadarıyla ek ödeme maaşın % 4 ü kadardır... aylık tutarı;749.62+ek ödeme ;29.98= 779.6tl olur...

Emekli maaşı hesaplayan siteler güvenilir bilgi veriyor mu?

Arkadaşlar Merhabalar,
Benim sigortallk gün ve prim gün şartlarım tamamlandı. Erken Emeklilik için şu anda önümdeki tel engel olarak, vergi indirimi için yaklaşık 3 aydır uğraştığım ve 2. sefer Ankaraya gönderdiğim f oranındaki sürekli raporumla en az %40 vergi indirimi alabilmem kaldı. İnşallah ben ve benim gibi raporu vergi indirimi için onay sürecinde olan arkadaşlarım en yakın sürede olumlu mesajlar paylaşıyor olur.
Ben internetteki bir kaç siteden emekli maaşımı hesaplattım. Merak ettiğim konu bu linklerde gösterilen maaşla bağlanan maaş ne kadar uyumlu? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan; internette hesaplattıkları aylık ve bağlanan aylık şeklinde cevaplarını bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Bazı arkadaşlarımız hesaplamanın %90 oranında tuttuğunu söylüyor. Bence en kötü olasılıkla sgk ile diğer sitelerden ayrı ayrı hesaplayıp sonra ortalamasını almak.

emekli olmayan özürlülerde hesaplayabiliyoru bunu ben emekli olmadım daha ama hesaplayamadım 4050 günüm var ilk girişim 1996 para olarak asgeri ücretten ödendi hep şuan 65 milyar ödendi vergi indirimim 3 derece yardımcı olurmsunuz

ben yapamadım yardımcı olrmusnuz 2000 2008 2008 2010 yazıyor yapamadım 4028 günüm var

nasıl hesaplıyorsunuz bir kişide yazmıyor nasışl bilgi sitesi burası

sayın karataş52, e-devlet şifren ile sgk bölümünden 4-a hizmet dökümünü kopyala,SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SSK Emekli Maaşı Hesabı sitesinin ilk sayfasında bilgilerini girip hizmet dökümünü yapıştır...en doğru hesaplamayı bu site yapıyor...SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım ...

1987 SSK girişim ve 6000 prim günü ile ne kadar maaş alırım?

Sorum şu aşadaki alıntı malulen veya vergi indirimi emekli olundugunda maaş baglama oranı 9000 gün üzerinden hesaplanıyor diye bahsediyor arkadaş emin olmamak kaydıyla buna istinaden benim sigorta başlangıcım
1987 gün sayım 6000 civarı sgk nın sitesinde maaş hesaplattıgımda benim 1287 tl maaş çıkıyor sistem benim % 40 engelli oranımı vergi indirimimi hesaplıyor mu benim alacagım maaş nasıl hesaplanır diger bir soru bu vergi indirimin % 40 engelli oranı emeklilikde bir artısı olurmu esas can alıcı soru diyelimki emekli oldum benim raporumda her yıl kontrol yazıyor ileride bu rapor iptal edilip emeklikden olma olasılıgı nedir rahatsızlıgım bipoler bozukluk soru yagmuru için özür diler vereceginiz bilgiler için teşekkürlerimi sunarım
saygılar

yanıltmış olmaym'de iğnede 1600-1800 arası olma ihtimali yüksek.
Malülen veya vergi indirimden emekli olduğunda maaş hesabı bağlama oranı
9000 günden yapılıyor,senini prim'de yüksek olduğundan büğük ihtimal benim yazdım kadar maaş yatacak.
ama istersen emekli-maasi.com kontrol edebilirsin.
benim 1700 gösteriyor 250000tl prim

SGK sitesi düşük hesaplıyor, diğer siteler daha doğru bir hesap çıkartıyor. Burada deneyimlerini aktaran arkadaşlar bu bilgiyi verdi hep...

Yaşlılık aylığının hesaplanması 5510 sayılı yasanın 29. maddesi ile düzenlenir:

"Aylık bağlama oranı, sigortalının malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortalarına tâbi geçen toplam prim ödeme gün sayısının her 360 günü için % 2 olarak uygulanır. Bu hesaplamada 360 günden eksik süreler orantılı olarak dikkate alınır.
Ancak aylık bağlama oranı % 90'ı geçemez.
28 inci maddenin dördüncü ve beşinci fıkralarına göre aylığa hak kazanan sigortalılar için hesaplanacak aylık bağlama oranı, prim ödeme gün sayısı 9000 günden az olanlar için çalışma gücü kayıp oranının 9000 gün prim ödeme gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunan rakamın % 60'a bölünmesi suretiyle hesaplanan gün sayısına göre, % 50'yi geçmemek üzere üçüncü fıkra uyarınca tespit edilen orandır. Prim ödeme gün sayısı 9000 günden fazla olanlar için ise toplam prim ödeme gün sayısına göre aylık bağlama oranı belirlenir. Ancak, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılanlar için bu fıkrada geçen 9000 prim gün sayısı 7200 gün, % 50 oranı da % 40 olarak uygulanır.
Yukarıdaki şekilde hesaplanan aylığın başlangıç tarihinin yılın ilk altı aylık dönemine rastlaması halinde 55 inci maddenin ikinci fıkrasına göre Ocak ödeme dönemi için gelir ve aylıklara uygulanan artış oranı kadar artırılarak, yılın ikinci altı aylık dönemine rastlaması halinde ise öncelikle Ocak ödeme dönemi, daha sonra Temmuz ödeme dönemi için gelir ve aylıklara uygulanan artış oranları kadar artırılarak, sigortalının aylık başlangıç tarihindeki aylığı hesaplanır. "

emekli olmayan özürlülerde hesaplayabiliyoru bunu ben emekli olmadım daha ama hesaplayamadım 4050 günüm var ilk girişim 1996 para olarak asgeri ücretten ödendi hep şuan 65 milyar ödendi vergi indirimim 3 derece yardımcı olurmsunuz

ben yapamadım yardımcı olrmusnuz 2000 2008 2008 2010 yazıyor yapamadım 4028 günüm var

nasıl hesaplıyorsunuz bir kişide yazmıyor nasışl bilgi sitesi burası

ben hesaplayamadım 1996 girişim 4050 günüm var ama diyor 2000 2008 aqrası 1300 ü geçemez yardım edermisiniz

Üst Alt