Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatları evde hapse mahkum eden yasasının iptali için CUMARTESİ İBB Saraçhane'deyiz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Demin sohbet odasındaydım.Biri sordu eylem oldumu diye evet gittim dedim.Bana dediği şu;
- nasıl eylemmiş tv lere çıkmadınız(!!??)
-Evet ...Canım .Dedim.Sen evde yatarken biz o sıcaktaydık çıkamadık kusura bakma!!!
Bakarmısınız şuna ben sen neden gelmedin bile diyemiyorken...Fırça yedim tvye çıkamadım diye:)
Yorumlara açıktır...

Büyücü,
Bence çoğu kişi "eylem" deyince korktu...
Polis içeri alırsa ergenekoncular gibi yıllarca çıkamayız diye gelmedi.. :)
Açıkçası daha çok kişi bekliyordum, buluşma etkinliklerine bile daha çok kişi katılım sağlıyor..

Bugünkü katılımın azlığı, "korku toplumu"nun nasıl yaratıldığına bir örnektir..
HAKKINI BİLE ARAMAYA ÇEKİNİR OLDU İNSANLAR...

Abicim konu hak aramak ise korkmayacaksın...Facede bir arkadaş biber gazı yemeyen tek eylemcilerdiniz demiş..Eee herşeyin birilki var değilmi:)

Yeniden öğrenmeye başlıyoruz: dünya bir gaz bulutuydu...

sivil toplum içinde yer alan temsilcilerin hükümet ya da devlet kademelerinde (politika belirleyen tarafında) yer almamaları gerekmektedir.

Engelli hakları konusunda çalışan birçok sivil toplum temsilcisi siyasi kurumlarla dirsek temaslarını asla kaybetmemek istemiyor

menfaat çatışmasının olduğu bir anda devletten mi stk'dan yana mı tavır koyacaklar

Kendi partisinin yanlışlarını özgürce savunması beklenir mi?

şimdi soruyorum: engellilere evlerinde hapis yasasını öneren STK'lar ve yöneticileri kim?

kim bakan'a ve hükümete şirin gözükmeye çalışıyor?

stk'ları hak aramaktan çıkaran kim(ler)?

artık yeter...! ben dışarı çıkamıyorsam onlarda çıkamayacak

İşte cevaplar:
1- Kim eylemde yoktu?
2- Kim bu yasa çıksın diye uğraştı?
3- Kim salya sümük yardım topluyor?
4- Kim hem siyasi partide hem stk’da görev alıyor?
5- Kim padişahım çok yaşa diyor?
6- Kim mavi kapak topluyor?
7- Kim geleceğim diyip gelmiyor?
8- Kim gemisini yürüten kaptan?
9- Kim koltuk sevdalısı?
10- Kim kendine gelince hak arama derdine düşüyor da toplumsal haklara gelince derin sessizliğe gömülüyor?
11- Kim ihale alıyor?
12- Kim engellilerin sırtından para kazanıyor?

Polis içeri alırsa ergenekoncular gibi yıllarca çıkamayız diye gelmedi.. :)

Hemşerim,
Haklısın valla güçleri ancak bize yetiyor.

O değilde Şafak Pavey dediğin insan tek kişilik ordudur. İstese bunların azına s.....r.
Ne demek clinton ve obama dan ödül almak.:confused: Birleşmiş Milletlerde sekreterlik yapmış.
Açsın kardeşim İnsan Haklarına direk başvurma yolunu.
Gerekçe olarakta ülkede 30 senede zaman aşımından düşen davayı göstersin. Bu ülkede hukuk mukuk yok. Adalet yok!
Benim bacağım gitmiş. Hayatım gitmiş. Bana zarar verenlerden hesap mesap sorulmuyor. Bari tazminatımı ödesinlerde gideyim.
İnsan gibi yaşayacağım adaleti olan bi ülkeye yerleşeyim.

Biliyorsun Mısır bir kişinin kendini yakmasıyla patladı.

Baskıyla zulmle rejimler sürdürülemez. Bir yerde adaletsizlik varsa er yada geç birileri kendini yakar...
Bu Kim olur, bilinmez.
Depremi önceden tahmin edicek teknoloji, ajan, silah henüz icat edilmedi!.

artık yeter...! ben dışarı çıkamıyorsam onlarda çıkamayacak

Yazın süper. Söylenecek söz bırakmamışsın.

Ulema ya danışsak da kısas istesek. Gitti vatandaşın ın kolu, bacağı, kulağı ulaşımı, mercosu, boingi, 16000 maaşı...:confused::)

Nice eylemlere
ötekilerle berikilerle
bizimkilerle sizinkilerle
nice nice eylemlere

eylem güzeldi dilimiz döndünce kendimizi anlatmaya çalıştık ama yeterli olmadını düşünüyorum sadece şapkam gözükmüş yahu oysa ne zor badireler atlatarak gelmiştim benn oraya bağırdımda sesimi duyan olmadı sanırımmm yinede beraber mücadele etmek güzeldiii

Belki çok fazla kalabalık değildik. Belki sesimiz cılız çıktı ama en azından bu kanunun yürürlüğünü öteleyerek daha çok insanın engelleri aşarak eyleme katılmasını engelleyenlere sesimizi duyurduk. Belki de muhtelif adreslere elektronik posta göndererek protesto etmek daha çok mu sesimizi duyururdu diyede düşündüm. Ama denildiği gibi her ay bir belediye önünde yapılacak eylem devamlılığı da inşallah ses getirir. Oralarda da olmaya çalışacağım.
Not: Profile resim atmak veya yazdığım cevap sayfasına resim kaydetmek için bilgiyi nerden alabilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

izmir yürüyor!!!

"bizi arkamızdan vurmayın, 7 yıl önce çıkarttığınız yasanın arkasında durun" dedik, ama dinletemedik.
Gördük ki milyonlarca sakatın ve ailelerinin birkaç yüz belediye başkanı kadar değeri yokmuş! Hükümet milyonlarca sakatın taleplerini yerine getireceğine ve bizleri evlerimize tıkan uygulamalara bir son vereceğine, belediye başkancıklarının ricasını yerine getirmeyi siyaseten uygun gördü...

İzmir çok büyük bir eyleme hazırlanılıyor... Erişe bilirlik yasasını kabul edip onaylayanlara tepkimizi göstermek için, 24 temmuz salı günü 16:00
saat kulesi önü (konakta) gündoğduya yürüncek ve tekrar hükümet konağı önüne gelinip oturma eylemi yapılcak.. Bu anlamlı yürüyüşümüzde bize destek vercek engelli engelsiz tüm dostları bekliyoz...

yasayi ertelediler ertelense ne olur o gunde gelir ogunde derlerki olmadi 2 yil daha ertelerler devlete suc bulmayalim vatandasta suç 7 yil belediyeler resmen yatmiş uyumuş bu günü beklemiş yasa ertelendi...

izmirdeki eyleme katılacam.artık yeter diyorum söz engellinindir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt