Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatları evde hapse mahkum eden yasasının iptali için CUMARTESİ İBB Saraçhane'deyiz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
300
Sakatları evde hapse mahkum eden yasasının Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binası önünde toplanıyoruz.

Tarih: 07 Temmuz 2012 Cumartesi
Saat: 13.30
Yer: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasının önü

[SIZE=5]Ne kadar kalabalık, o kadar iyi![/SIZE]

Konuya dair detaylar: http://www.engelliler.biz/forum/mev...-istedi-hukumet-sakatlari-evlerine-tikti.html

Mutlaka orada olacağım! Susmuyoruz ve bu ilgili yasa değişikliğini kabul etmiyoruz!

Bu eylemi düzenleyen 7 Temmuz Platformu'nun çağrısı:

SUSMUYORUZ ve ENGELLENMEYİ KABUL ETMİYORUZ

Engellilere evde hapis yasası T.B.M.M.’nin Genel Kurulu’ndan geçti. Cumhurbaşkanlığı’na gönderiliyor. Engelliler bir oldu bitti ile haklarından bir kez daha mahrum ediliyor.
Bizler; engelliler, engelli aileleri, engelli dostları ve engelli örgütleri olarak:
Ötelenmemek ve ötekileştirilmemek için,
Hükümetin ve belediyelerin sorumluluklarını yerine getirmesi için,
Özgür ve engelsiz bir dünyada yaşama taleplerimizi haykırmak için,
Eşit yurttaşlık ve onurlu bir yaşam için,
Uzatmalı mahkûmiyete karşı çıkmak için,
“Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün engellilere evde hapis yasasını VETO etmesi için,”
Sesimizi duyurmak için,

07.07.2012, Cumartesi günü, saat 13.30’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binası önünde toplanıyoruz.

Başta değerli basın mensupları olmak üzere sivil toplum kuruluşu yöneticileri, temsilcileri, engelli hakları konusunda çalışan aktivistleri, engellileri, engellilerin yakınlarını ve tüm halkımızı basın açıklamamıza davet ediyoruz.

Engellilere evde hapis yasasını önleyebilirsin, önleyebiliriz, önleyebilirler..!

7 Temmuz Platformu

Sosyal Ağlar:
SUSMUYORUZ ve ENGELLENMEYİ KABUL ETMİYORUZ | Facebook
Giriş Yap | Facebook
Giriş Yap | Facebook

Keşkeeeeeeeeeeee orada olabilsem ama samsun dayım gönlüm ve yüreğimle ordayım....

CUMHURBAŞKANI SAYIN ABDULLAH GÜL'E AÇIK MEKTUP

T.B.M.M.’de kabul edilerek 5378 sayılı Kanun’un Geçici 2. ve 3. maddelerinde değişiklik yapan düzenleme Anayasa’nın “Eşitlik İlkesi” ve BM Engelli Hakları Sözleşmesi’nin açıkça ihlal edilmesidir.

Engellilere Evde Hapis Düzenlemesini Onaylamayın

Alfabetik Sıraya Göre
Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği●Adana Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi Derneğini●Akdeniz’e Göç Edenler Bilim-Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği●Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği●Aktif Gençler Spor Kulübü●Altınokta Körler Derneği Antalya Şubesi●Altınokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi●Antalya Toplumsal Aydınlanma Derneği●Antepli Şahin Sağır Dilsizleri Koruma Derneği●Apollon Engelli Sanatçılar Derneği●Arsen Eğitim ve Kültür Vakfı●Batıkent Zihinsel Engellileri Koruma Derneği●Batman Kadın Merkezi Dayanışma Derneği●Bedensel Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi●Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği●Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Genel Merkezi●Bozüyük Arama Kurtarma Derneği●Bölge Güneşe Bakan Tüm Engelliler ve Aileleri Derneği●Bölge Güneşe Bakan Tüm Engelliler ve Aileleri Derneği●Buca Engelliler Derneği●Cerebral Palsy Federasyonu●Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği●Çağdaş Özgürlük Platformu●Çocukları, Kadınları ve Aileleri Koruma Derneği (ÇOVAK) ●Dağ Medya●Deneyimsel Eğitim Merkezi●Dicle Hemofili Derneği●Didim Çocuklar Ağlamasın Derneği●Diyarbakır Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü●Diyarbakır Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği●Diyarbakır İşitme Engelliler Derneği●Diyarbakır Otizmle Mücadele Derneği●Doğa Derneği●Doğal Yaşam Derneği●Eğitim Hakları Derneği●Eğitim-Sen Genel Merkezi●Engellerin Ötesinde Derneği●Engelli İnsan Hakları Derneği (En-İnsan Der) ●Engelli Kadın Derneği●Engellilerin Ötesinde Derneği●Engelsiz Erişim Grubu Derneği●Engelsiz Hayat Derneği●Engelsiz Kent Organizasyonu●Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği●Eskişehir Engelliler Spor Kulübü Derneği●Eşit Haklar İçin İzleme Derneği●Ev Eksenli Çalışan Kadınlar Çalışma Grubu●Evrensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü●Evrensel Görme Özürlüler Derneği●Fiziksel Engelliler Spor Kulübü Derneği●Gap Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkezi●Gökkuşağı Kadın Derneği●Görme Engelli Öğrenciler Platformu●Görme Özürlü Evrensel Hukukçular Derneği●Görmezler Sosyal Dayanışma Derneği●Gülşilav Kadın Merkezi●Gündem Çocuk Derneği●Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği●Hatay Aktif Gençler Spor Kulübü●Hayata Destek Derneği●HE Engelli Hakları Atölyesi●Hebun LGBT Diyarbakır Oluşumu●İlgi Otizm Derneği●İnsan Hakları Derneği (İHD)●İnsan Hakları Derneği Adıyaman Şubesi●İnsan Hakları Derneği Elazığ Şubesi●İnsan Hakları Derneği Hakkari Şubesi●İnsan Hakları Derneği Mersin Şubesi●İnsan Hakları Derneği Siirt Şubesi●İstanbul Genç Adımlar Derneği●İstanbul Özürlüler Spor Kulübü Derneği●İstanbul Özürlüler Spor Kulübü Derneği●İşkence ve Şiddet Mağdurları için Sosyal Yardımlaşma Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER)●İzmir Lonca Geliştirme Organizasyonu İLGO Dernek●İzmir Rehabilitasyon ve Spor Kulübü Derneği●Kadın Çalışmaları Derneği●Kadın Dayanışma Vakfı●Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV)●Kaos GL Derneği●Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği●Kastamonu Engelliler Eğitim Kültür Gençlik Derneği (KASGED) ●KAZETE-Bağımsız Kadın Gazetesi●Kırıkkale Kadın Platformu●Kocaeli Çevre Eğitimi ve Koruma Derneği●Kocaeli Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği●Mavigöl Kadın Dernegi●Mersin İşitme Engelliler Eğitim, Gençlik ve Spor Derneği●Mersin İşitme Engelliler Eğitimine Destek ve Kalkındırma Derneği●Mersin Ortopedik Engelliler Derneği●MPS LH Derneği●Narlıdere Zihinsel Özürlüleri Koruma ve Destekleme Derneği●Ortopedik Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği●Osmaniye Aktif Gençler Spor Kulübü●Otistik Çocukları Koruma ve Eğitim Derneği●Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER)●Özürlüler Vakfı●Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi Derneği (RUSİHAK)●S.S.Akdeniz Kadın Kültür İşletme Kooperatifleri Birliği●Sağlık Hakkı ve Hasta Hakları Platformu●Sakarya Ortopedik Özürlüler Yardımlaşma Dayanışma Derneği●Selis Kadın Derneği●Sesli Betimleme Derneği●Sivrihisar Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı●Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi●Sosyal Kalkınma ve Cinsiyet Eşitliği Politikaları Merkezi (SOGEP)●Spastik Çocuklar ve Erişkinler Dernekleri●Spina Bifida Derneği●Surkent İşitme Engelliler Derneği●Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği●Tekirdağ Otistik Çocuklar Koruma Merkezi●Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği●Tuzla Engelliler Derneği●Tüm Engelli Hakları Koruma Derneği●Tüm Engellilere Yardım ve Yaşatma Derneği●Türk Psikolojik Danışmanlar ve Rehber Öğretmenler Derneği●Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı●Türkiye Gençlik Birliği Derneği●Türkiye Görme Engelliler Derneği Mersin Şubesi●Türkiye Kas Hastalıkları Derneği●Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Ankara Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi●Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Kadıköy Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi●Türkiye Sakatlar Derneği Yalvaç Şubesi●Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği●Umut Işığı Özürlü Çocukları Destekleme Derneği●Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (VİED)●Van Kadın Derneği (VAKAD)●Yaşam Boyu Eğitim Derneği●Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği●Yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi (Diyarbakır)●Yeşeren Düşler Tüm Engelliler ve Engelli Aileleri Koruma Dayanışma Eğitim Kültür Sanat Derneği●Zihinsel Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği●Zihinsel Engelliler Derneği (Diyarbakır)●Zihinsel Engelliler Federasyonu●Zihinsel Özürlüler Federasyonu●Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Mersin Şubesi

anlayamadığım birşey sadece engelli istanbuldamı var neden başka illerde böyle eylemler olmuyor diğer illerdeki engelli kardeşler lütfen bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesini bırakalım bu gibi durumlarda birlik olmaz isek halimiz iği olmayacak aksine elimizde olanlarda gidecek en azından istanbulda olmayan arkadaşlar cumhurbaşkanına mail yoluyla destek verebilir

İstanbul yeniyim ikitelliden araya nasıl gelirim dostlar yol haritası lütfen:eek:

Arkadaşlar arkaşımın birinden yol tarifi aldım bir aksilik olmassa inşallah sizlerleyim:cool:

Ben Mersindeyim,gelemem ama yüreğimle ve dualarımla yanınızda olacağım,inşallah cumhurbaşkanımız veto eder..

Her fırsatta "İstanbul'da buluşma" diyen arkadaşları buluşmamaıza bekliyoruz! :)

arkadaşlar her ilin belediye binası önunde bızde istanbuldaki eyleme destek verelim

% 100 oradayım...

Sticker'i olan varsa getirsin kafama yapıştıracağım... :)

Ha unutmadan; "Yetmez ama evet"çiler de mutlaka gelsin...

KaRe kardeşim; İstanbul'un nüfusu 15 milyon.. Yani ülkede beş kişiden biri İstanbul'da yaşıyor.. Ses getirmesi açısından büyük fırsat, ama yapabiliyorsanız sizler de yapın...

her ne kadar orada olmasamda size izmirden destek vereceğim sizler değil oy verenler utansın

orada olmak isterdim ama oturamıyorum 1 yıldır beni rezil ettiler hergün hastanedeyim sigortamıda iptal ettiler

gelmeyi cok isterdim ama nevşehirdeyim veim kansız gelebilmem..ama dualarım ve kalbim sizlerle..

özür oranımızı düşürdüler tabiki uzakdan destek veriyorum.her ne kadar orada olamazsam bile kalbim sizinle

Cumartesi günü ben orda olacağım. o/

orda olmayı isterdim ama gönlüm sizlerle .....

istanbulda yaşayıp bu adresi bilmediğime utandım fakat bende gelmek istiyroum sefaköyden nasıl gelebilirim lütfen gelmemiz için biri tarif edebilirmi metrobusle vs nerde binip nerden ineriz mesela ben sefaköydeyim... birde bu eylem izinlimi onu öğrenebilirmiyim.... ben gelicem izinsiz olsada lakin tekerlekli sandalyede olanlar olabilir yazık biber gazı mazı sıkarlar kötü bi anı yaşamayalım akciğer hastaları bi sürü hastalık var kendi adıma sıkıntı yok ben kesin gelicem engelliler biz tişörtleri yapmayı öneriyorum artık gelmişkende tanışırız inşallah...

Merhaba arkadaşlar,
bende orda olacağım inşaallah... Tayyip bey haksızlıklara nasıl göz yumduruluyorsunuz etrafınızdaki insanları bir incelemeye alın artık büyükşehir belediye başkanı iken ki R.tayyip beyi istiyoruz artık engellileri yasalarla engellemeye değil korumaya alın artık Allah yar ve yardımcımız olsun hepimizin....

ismail yavuz;
her ilin belediye binası önunde toplanarak istanbuldaki eyleme destek verilebilir ismail haklı tespit yapmış

Anti abim orda olcak % 100... Bana kahve alma ihtimali da %200:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt