Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatları evde hapse mahkum eden yasasının iptali için CUMARTESİ İBB Saraçhane'deyiz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kesinlikle varım..

istanbulda yaşayıp bu adresi bilmediğime utandım fakat bende gelmek istiyroum sefaköyden nasıl gelebilirim lütfen gelmemiz için biri tarif edebilirmi metrobusle vs nerde binip nerden ineriz mesela ben sefaköydeyim... birde bu eylem izinlimi onu öğrenebilirmiyim.... ben gelicem izinsiz olsada lakin tekerlekli sandalyede olanlar olabilir yazık biber gazı mazı sıkarlar kötü bi anı yaşamayalım akciğer hastaları bi sürü hastalık var kendi adıma sıkıntı yok ben kesin gelicem engelliler biz tişörtleri yapmayı öneriyorum artık gelmişkende tanışırız inşallah...

sefaköy'den eminönü yada taksim otobüsüne bineceksin. aksarayı geçtikten sonra SARAÇHANE durağında ineceksin. Bisiklet Çarşısı değersem belki daha iyi hatırlarsın. oradan yukarıya çıkan merdivenler var. belediye tarafına çıkacak olan merdivenlerden çıkarsan tam yerinde olacaksın kardeşim...

İstanbul yeniyim ikitelliden araya nasıl gelirim dostlar yol haritası lütfen:eek:

Arkadaşlar arkaşımın birinden yol tarifi aldım bir aksilik olmassa inşallah sizlerleyim:cool:

ikitelli tranvayın dan bağcılara geleceksin. bağcılardan kabataş yada eminönü tranvayına binmeceksin idrs abi. tranvaya bindikten sonra aksaray durağında ineceksin. inip - taksime doğru yürüdüğün sırada 5 dakika sonra ibb de olacaksın..

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" Bu sözü dindar arkadaşlarımız çok severler. Milyonlarca engellinin kamusal hayata dahil olmasına dur diyen bu yasaya karşı partizanlık yapmak, haksızlığı başka alanlarda yapılan hizmetlerle aklamaya çalışmak, bu düzenlemeler yapılmadığı için mağdur olan sakat arkadaşlarımızın acısını küçümsemek ya da umursamamak sadece engelli arkadaşlarımız değil insan olduğunu iddia eden herkes için utanç vericidir.

Engelli arkadaşlarımızın anayasal haklarımızı demokratik şekilde talep etme konusunda sergiledikleri suskunluk yaşadığımız sancıların gerçek nedenidir. Sitemizde emeklilik, ÖTV ve KDV siz araç alımı, ÖMSS gibi konulardaki haklı ilgilerinin engelli mücadelesinde ortak ses olma noktasında nasıl bir umursamazlığa dönüştüğünü görünce siyasilerin bizimle ilgili kahredici kararları nasıl bu kadar rahatlıkla alabildiklerini anlamak zor değil.

Engelliler için mücadele ettikleri iddiasındaki bazı STK ların dilenciliği kitleselleştirdikleri ve kanıksattıkları, iş anayasal hakların insan onuruna, hak ve hürriyetine yakışır şekilde talep edilmesine gelince nasıl suskunlaştıklarını görmek oldukça öğretici.

Ülkemizde hepimizin anamızın ak sütü gibi helal olan ve doğuştan gelen haklarımızı bizlere birer lutuf gibi sunan, işlerine gelmediğinde de gayet doğal bir şey yapar gibi gasp edenlere karşı sesimizi yükseltmek hem şimdi hem de gelecekte uğrayacağımız haksızlıklara karşı durmak için elzemdir.

Daha düne kadar engelliler adına çeşitli derneklerde dilencilik operasyonlarını yürüten bazı şerefsizlerin bu çığlığı sahiplenmeye çalıştığını görsem de insanlık onuru adına yarın yine de orada olacağım...

Pegasus arkadaşımızın yazdıklarının altına aynen imzamı atıyorum.

Bizi sadece haksızlık ve haksızlık karşısında alacağımız tavır ilgilendirir.
Haksızlık karşısında susmamız asla beklenemez!

O yüzden 7.7.2012 Cumartesi günü 13.30'da İstanbul Saraçhane'deyiz!
Haksızlık karşısında susmama becerisi kazanan ve bu beceriye sahip olmak isteyen herkesi bekliyoruz:)

Bu eylem için ilgili kurumlardan resmi izin alındı arkadaşlar...

kalbimiz sizlerle
ama eylemi yazılı ve görsel basına duyuralımki ses getirsin.basının ilgisini çekecek bir eylem olması lazım, medyada bir şekilde yer almalıyızki siyasilerin haberi olsun.

yazık gerçekten, ben bu başlığın sayfalar dolusu olmasını beklerdim. bir hak için yüzlerce yazı yazan arkadaşlar, binlerce hakkın kazanılabileceği, bu yüce toplantıya neden bu kadar ilgisiz kalındı. çok üzücü. hep rakamla telafuz edildiğinden sorunlar yaşanıyor. artık fiili varlığımızı göstermemiz gerekmektedir. istanbulda yaşayan arkadaşlarımızın katılması dileğiyle.

Şehirlerin en güzeli İstanbul/ Yeditepe yedi yıllık bir dramın şahiti bu şehir 7.7.2012 tarihi için türküsünü çalmaya başladı bile.
İstanbul, bizlerin yanında. Gelenler bizden. Gelemeyip de desteğini belirtenler bizden. Daha sonra bu kervana katılacak olanlar da bizden:)
Sevgi,dostluk,kardeşlik,acı günde omuz omuza durmak ve haksızlık karşısında türkü eşliğinde omuz omuza durmak... İşte yarınki eylemin büyüsü bu:)
Kaçırmayın derim bu şenliği:) Kaçırırsanız da canınız olsun bizim için sorun yok:)

İstanbul yaz harekatının açılışını yapan şehir:) İşte türküsü:

yazık gerçekten, ben bu başlığın sayfalar dolusu olmasını beklerdim. bir hak için yüzlerce yazı yazan arkadaşlar, binlerce hakkın kazanılabileceği, bu yüce toplantıya neden bu kadar ilgisiz kalındı. çok üzücü..

Pozitif ayrıncılık için evet dedinya referandumda. Yetmezmi?
Daha ne toplanmasında bahsediyorsun?

Ben boykot edin dedim. Siz gidip asansörü bile olmayan rampası bile olmayan okullara gidip oy kullandınız.

Size seçimden önce demedimmi kendi vekilinizi nüfussal oranda partisine almaları lazım diye.

E adamlarda haklı bi partide 2 engelli sandalye alıyorsa. O ülkedeki ortalama nüfusu 2/550= 0,0036363 kişi bile olmayanlara ne düzenlemesi yapıcaklar?

Suçu kendinizde arayın. Mecliste %12 engelli oturmuyorsa. Siz bu hakkı baştan kaybetmişsiniz demektir.

%12 nire 0,00363..... nire???

Kalbimiz sizlerle. İnşallah sesiniz gür çıkar da gerekli adımların atılmasına vesile olur. saw konuyu bu gün dağıtma kardeşim yarın akşam yorum yap bi zahmet.

Büyücü; sen canım kahve istiyor diye aklından geçir yeter sevgili kardeşim... Honduras'tan kahve getirtirim sana.. :)

arkadaşlar mecidiyeköyden sarahaneye nasıl gidilir bilen varsa tarif etsin
sandalyedeyim

arkadaşlar izmirde yaşayan bir engelli olarak, isyan çığlıklarımı buradan istanbuldaki engelli engelsiz herkese yaydım ve ben gibi sizlerde bu şekilde yaparsanız daha etkili olur diye düşünüyorum. bu ülkede ayaklanmadan hiçbirşey olmaz!! bu bir insanlık ayıpıdır sağlıklı sağlıksız herkesin orada olması gerek... yüreğim sizlerle..

Nargül, aklıma gelen en kolay yol, mecidiyeköy'den metro ile Taksim'e gelmek ve oradan da taksi ile saraçhane'ye inmek. Uzun zamandır o arayı taksi ile geçmedim ama, bana sorsan 10-15 TL'ye getirirler belediye önüne...

Daha doğru bir yol önerisi olan varsa lütfen yazsın

Şuradaki Google haritasındaki ortanın sağında C harfi ile belirginleştirilen yerde olacak eylem: saraçhane fatih istanbul - Google Maps

M.köy den Fatih e giden iett otolarına bin. Yoksa Taksimden bin.
Unkapanından Surlardan içeri döner dönmez ilk durakta in sonra kime sorsan gösterir.

ya burası bu unkapanı kasetçiler çarşısıın ordan ilerde surların ilerisindeki yermi eğer oraysa ben gitmiştim oraya saraçhane diye geçtiğini bilmiyordum eğer oraysa sorun yok gerçi eminönünden taksiyle geçicem inşallah geç kalmam küçükçekmeceden 11 30 da çıkıcam...

Gazanız mübarek olsun, yiğitleeeer, bacılaaar..:):) Benim için ve tüm gelemeyenler için de slogan atın hemi?:) "Kaldırımların ortasına dikdiğiniz ağaçlar ve direkler, derme çatma rampalar, ve süsüne kaçılıp, sağlam yapılmayan dingelek ve yüksek kaldırım taşları bize sizi hatırlatıyor" deyin..:)

Birde özel isteğim var.. O süslü ama dingelek kaldırım taşları yüzünden ayağını burkan Hava ve yine aynı dingelek kaldırım taşları yüzünden kaldırıma kapaklanan kaveci Artvinli abinin ve Hava'ların yan binasında oturan, kaldırımdan gitmek mümkün olmadığı için araç trafiğine açık yoldan akülü sandalyesi ile çıkan Hakan kardeşimizin de selamı var size deyin..:) Onlar anlarlar heralde bu selamdaki kinayeyi..:) Sesli sesli diyemesenizde içinizden deyin benim için...:)

Ben de sizlere Samsun'dan dua desteği ile eşlik edicem, elimden bundan fazlası gelmiyor malesef.. İnşallah sonuç alabiliriz bu girişimimizden.:)

Evet Erdal, orası. Üstteki mesajımda google haritasını da ekledim. Bak, anlarsın zaten tam yerini

İş çıkışı yanınızdayım bülent beyle tanışma fırsatı bulucam :)

Bende gelirdim yeni geldim istanbuldan. Dualarımız sizlerle umarım sesimizi duyurabiliriz.

Güzel bir etkinlikti Kale-melek hanım ve Oturanboğa-bülent beyle ayaküstü sohbet etme şansı buldum gerçekten güzel bir gündü :)

Hani ben yokum:)
Hele son anda gelen görme engelli arkadaşlara burdan bir alkış daha istiyorum.Ve burdan yürekten alkışlıyyorum...

Çok güzel, keyifli ve katılımcısı da fena olmayan bir eylemdi. Haklarımızı gasp edenlere karşı söyleyecek sözlerimizi bir de orada dile getirdik.

Hem katılan arkadaşlarımıza teşekkürler hem de organizasyonu yapan 7 Temmuz Platformu'na.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt