Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum 5 yıl süreli ama vergi indirimi sürekli. Emeklilik durumum nasıl olur?

Evet sgk kontrol koyup hastaneye gönderip 100de 40 altında olursa oran vergi indirimi ile emekli maaşı gider

jack72..hocam vergi indirimin süresiz ise o ömür boyudur,rapor 40 ın altına düşünce o iptal olmaz ama emekli de olamazssın..tekrar dan 40 üstü alırsan raporu hemen emekli olursun veya durddurulmuş ise devam eder...yani kısaca vergi indirimi süresiz ise 1 kere alınır.

23 senelik memurum.%56 sürekli engelli raporu ile emekli olmak istedim.(normal emekliliğime 2 sene var ama gücüm tükendi)Ankara sürekli engelli raporum 8 sene önce alınmış diye kabul etmedi.Araştırma hastanesinden yeni rapor aldım.%55.Ama 5 yıl süreli vermişler.Ben emekli olduktan 5 sene sonra bende problem çıkarırlarmı.

DİYELİM SSK KONTROL SONUCUNDA RAPORUM 40 IN ALTINDA OLDU. NE ZAMAN TEKRAR KENDİM ŞAHSİ OLARAK YENİ RAPOR İÇİN HASTANEYE BAŞVURMAM GEREKİYOR EMEKLİ MAAŞIM TEKRAR BAĞLANMASI İÇİN ?? deathless Ufukalp

SSK KONTROL SONRASI RAPOR 40 IN ALTINDA OLURSA DAHA ÖNCE ALINMIŞ OLAN SÜREKLİ VERGİ İNDİRİM BELGEM İPTAL OLUR MU OLMAZ MI ??? Ufukalp

jack72..kimse bizi tınlamıyor galiba:))..hocam kontrol sonrası yüzde 40 altı olursa rapor ve emeklilik iptal olur süresiz vergi indirimi olmaz o bakidir.

deathless

Deathless öncelikle iyi niyetle cevaplayip, yardımcı olmaya çalışmani taktir ediyorum.

Bu bilgiyi hangi tecrübeye yada bilgiye dayanarak söylüyorsunuz.

vergi indirim belgesi o rapora istinaden verilmiyor mu ??? Kontrol sonucu Rapor oranı 40 ın altında olursa vergi indirim belgesininde iptal olması gerekmez mi ??? Diyelim rapor iptal oldu ne kadar zaman içinde yeni rapor alabilirim ??? deathless Ufukalp

jack72..hocam benim cevaplarımla tatmin olmuyorsan adminleri etiketleyebilirsin....ben de süreli rapor süresiz vergi indirimi ile emekliyim,bir şekilde kontrole çağırdılar diyelim ve allah korusun yüzde 40 ın altına düştü,rapor ve emekliliğim iptal olur ama süresiz vergi indirimim kalır bir dahaki muayene de 40 üstü alırsan tekrar dan vergi indirimine ihtiyaç duymadan emekliliğin devam eder,bu emeklilikte böyle çalışma hayatını bilmiyorum..

Vergi indirim belgesi o rapora istinaden verildiği için ssk kontrol sonrası o raporu iptal ettiği için otomatikman o vergi indirim belgesi iptal mi olur diye sormak istemiştim.Şüphesiz siz daha bilgilisiniz bu konuda deathless

deathless s a benim pırıl kontrollu saglik kurulu raporum var %35 uyku apnesi %20 piskiyatri bazalt ile %48 vergi indirimi cikarmi merkez saglik kurulun dan şimdiden cevaplarınız icin tesekkurler

adngokcen..hocam hastalıkların hesaplanma ve oran olayına hiç hakim değilim inan,sitede bu konuların ustaları var onlar cevaplayacaklardır:)geçmiş olsun..

Üst Alt