Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum 5 yıl süreli ama vergi indirimi sürekli. Emeklilik durumum nasıl olur?

Ufukalp abi Benim vergi indirimim şöyle arkadaşlar şirketin adı yazılı iş yerinizde çalışan xxxxxxx. Xxxxxxx adına hastane ismi tanzim edilen 10.05.2015 tarih ve 2949 sayılı engelli sağlık kurulu raporu merkez sağlık kurulunca incelenmiş olup çalışma gücünün kaybı % 84 ( yüzde seksen dört) olarak tespit edilmiştir. Bu nedenle ilgiliye ait rapor aslı ilişikte gönderilmiş olup rapor aslının ücretliye tebliğ edilerek rapor tarihi olan 10.05.2015 tarihinden itibaren 1'inci(birinci) derece engelli hizmet erbabı için tespit edilmiş bulunan engellilik indiriminden faydalandırılması gerekmektedir. Bilgi edinilmesi ve gereğini rica ederim şimdi arkadaşlar bu vergi indirimi süreklimi yoksa sürelimi arkadaşlar Ufukalp abi bilgilerinizi bekliyorum.

Furkan arkadaşım sana daha önce sana bu konu hakkında bilgi verildi ve raporun sürekli olduğunu söyleyen arkadaşlarımız oldu halen kafanda soru işareti varsa vergi indirimini burdan Paylaş daha net bir cevap verelim.

furkan-)
Bak bu son olsun :)
Sürekli kardeş sürekli... Sürekli... Sürekli... Sürekli... Sürekli... Sürekli... Sürekli... Sürekli...
Daha fazla cevap istersen kopyala yapıştır taa sayfa sonuna kadar :)

Allahıma şükürler olsun her zaman şükrettigimgibi tekrar şükürler olsun TM Ufukalp abi

furkan-) kardeş,

Benim anlamadığım 2,5 sene sonra hangi emekliliği hakediyorsunuz.
malulen emeklilik için gününüz eksik onumu bekliyorsunuz, yoksa normal emekliliğimi bekliyorsunuz.

systol
Malulen de değil, normal de değil.
Vergi indirimine istinaden erken emeklilik.

Vergi indirim var ama

Arkadaşlar benim rapor süreli ama vergi indirim sürekli bir derece oran hastalık şizofren emeklilik nasıl olur. Tekrar rapor isnenirmi. Bu durumda

furkan-)

Vergi indirimin sürekliyse, emekliliğin de sürekli olur. Çok çok çok istisnadır sürekli vergi indirimine rağmen sgk'Nın kontrol muayenesi istemesi

Not: 1 ekim 2008'den önce sigortalı olduğunu ve emekliliğinin ssk'lı çalışan statüsünde gerçekleşecek olduğunu varsaydım.

[FONT=sans-serif]@OturanBoğa @[/FONT][FONT=sans-serif]furkan-)
[/FONT]
Cumhurbaşkanlığına gönderdiğim ve sgk nın cevapladığı emeklilikte kontrol çilesi ile ilgili cevabı
kG6Rbm.png

Furkan sen suan boyleysen emekli olunca o anki ruh halini dusunemiyorum��

Emekli olmadan kontrol isterlermi diye korku icindesin emekli olunca herhalde hayat sana dar gelir

korkmaktan degil de kardeş sgk tedavi oldugum hastaneye sevk yapmazlarsa bir dereceden üçüncü dereceye düşerse oran düşerse beşyıldaha beklicem sıkıntı olur prim günüm şu an 4503 tamam ama sürem vardaha

furkan-)
Haklı burası Türkiye tedbiri ni duruma göre almak istiyor keşke zamanda bende korksaydim da arastirsaydim şimdi emekliydım 2001 yılında aldığım raporun geçersiz olduğunu geçen sene öğrendim ve mücadeleye bir başladım anca Şubat da maaş alacaz heralde

Emeklilik

Emeklilikte vergi indirimi sürekli olmasına rağmen emekli maaşım kaç ay içinde bağlanır 3100 bürütüm var nekadar maaş alırım. ARKADAŞLAR.

Emeklilik

Arkadaşlar 1070.TL.75 kuruş maaş baglanmış neden az

99 öncesi çalıştınız mı hesaplama 3 dönem ile çarpılarak yapılıyor en yüksek çarpan 99 öncesi sonrası daha düşük oluyor o nedenle düşük çıkmış olabilir

furkan-) öncelikle hayırlı olsun
2000 sonrası işe girişiniz olduğu için
Az bağlanmış maaş ama bunada şükür 800 tl bile bağlanan var.

5 senelik süreli rapor aldım %42 oran ile. Bugün ankarayı aradığım da 1 senelik kontrollü indiriminiz onaylandı dedi. Heyet raporum 5 sene vergi indirimi 1 sene. Böyle bir şey olabilirmi yoksa yanlış bilgi mi verildi. Bende 30 senelik sigprtalıyım. Hangisi doğru:)

Aykuttb
Olabiliyor malesef. 1 yıl süreli rapor ile sürekli vergi indirimi verdikleri de oluyor, sizinki gibi durumlar da.

Rapor

Süreli raporum 2020 nin Eylül ayında günü doluyor ama vergi indirim sürekli sgk dan emekliyim raporu yenilemem gerekiyormu. Acaba OturanBoğa saygılar

Üst Alt