Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum 5 yıl süreli ama vergi indirimi sürekli. Emeklilik durumum nasıl olur?

furkan-)
Emekliliğiniz de sürekli ise yeni rapor işine hiç bulaşmayın.

Peki sgknın kontrol koyup koymadını tam olarak nasıl anlarız abi eve gelen evrakta yazmıyo

yazmıyor ise süreklidir hayırlı olsun

Saol ama sadece tek yazılı evrak geldi kontrol şerhi yok sgk döküm falan gelmedi birlikte geldini falan söylüyorlar ama gelmedi

furkan-)
Eve gelen aylık bağlama belgesinde herhangi bir süre kısıtı, kontrol şerhi yoksa emekliliğiniz süreklidir.
Ama tutar da başka sebeple rapor alırsanız ve bu da %40 ın altında olursa sistemde bunu gören SGK'nın kontrole çağırmasına zemin hazırlanmış olur.
Evet saçma, ama inan çok örneği var, özellikle son zamanlarda.

Süresi biten raporun diger haklardan nasıl faydalancam örnek BELEDİYE ÜCRETSİZ KARTDA İPTAL OLURMU ACABA

furkan-)
Ulaşım kartınız süreli ise bitene kadar bin.
Ben olsam bittikten sonra ücret verir binerim yine de rapor işine girişmem, emeklilikten önemli değil ya.
Ha kesinlikle düşük oran çıkma ihtimali olmayan bir durumunuz varsa tabi yenileyebilirsiniz.

%84 bir derece 45 yada 65 lere belki düşebilir

Emeklilige e devletten baktım da nasıl anlarım kontrol şehri olup olmadını

Sürekli vergi indirimi ile süreli rapor olunca sürekli yada süreli emekli olup olmadımızı nasıl anlarız bana gelen evrakta kontrol süre falan yazmıyor ama daha net ögrenmek istiyorum @BuTcHeR abi bir site falan varmı

Evet ben bir yıllık engelli raporum ile surekli vergi indirimi aldım şu an iki aydır emekli maaşı almaktayım yalnız tekrar hastaneye rapor muracatımda oran alamadım inşallah bir sorun yaşamam

furkan-)...hocam verilen cevaplarla bile tatmin olmamışsınız habire zorluyorsunuz durumu:))...hocam vergi indirimiz sürekli ise yani gelen kağıtda herhangi bir bitiş tarihi yoksa rahat olun bu emekliliğiniz süresiz demek(ha sgk nın şerh koyma hakkı her zaman vardır onda da haberiniz olur zaten bir şekilde)...ve sakın engelli kartım devam etsin diye de yeni rapor işine bulaşmayın amann.çünkü sgk zaten bahane arıyor emeklilik iptali için ekmeğine yağ sürmüş olursunuz amann..

SGK kontrol olunca yazı yazıyor diye biliyorum.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Furkan banada o kadar 1080 lira baglandı 2008 den itibaren 100de 70 den 100de 30a kadar düşürmüsler ondan az çıkıyor

Bugün ssk ve vergi dairesine gittim kendim rapor almak için müracaat etsem 100 40 altında olursa emeklilik sorun olurmu diye olmaz dendi biz istersek oran 40 altında olursa kesilir dendi çünkü bakanlığın vergi indirimi süresiz dendi raporun süresi önemli degilmiş

Surekli vergi indirimi yoksa yada psikolojik hastalıkla isteniyor dendi ama çok nadir degil dendi kontrol varsa isteniyor dedi

Merhaba Yılmaz Bey,

40 ın altında rapor aldığınız zaman SSK EMEKLİ İŞLEMLERİNİ İPTAL Mİ EDİYOR ?? TAM OLARAK NE CEVAP VERDİ SSK VE VERGİ DAİRESİ?
YILMAZ KOSE

Dediğim gibi vergi indirimi sizin sürekli alarak onaylanmış bakanlık istemiş bunu dendi hastane raporu önemli degil dendi biz sizi kontrole gönderip 100de 40 alırsanız o zaman emekli maaşı kesilir dendi sizin müracatınız 100 de 10 bile olsa emeklinizde sıkıntı olmaz dendi ama insanbirazda korkmuyor degil tabi çünkü oranları düşürmüşler

100 de 40 ne demek anlamadım ??? benimde raporum 5 yıllık vergi indirim belgem süresiz.Tekrar rapor aldığımda rapor oranı 40 ın altında olursa emeklilik iptal mi olacak ???? YILMAZ KOSE

Vergi indirimi sürekli ise emeklilik sürekli olur dendi vergi dairesi

Siz emekli iseniz yeni rapora başvurmayın oranları düşürmüşler

Tekrar rapor aldığımda rapor oranı 40 ın altında olursa emeklilik iptal mi olacak ?? 100de 40 almak ne demek ?? YILMAZ KOSE

ben emekli değilim henüz. Benim iki kulakta işitme kaybı var ve kronik hepatit b taşıyıcısıyım.bende oranlar yeni hesaplamarda aynı

SSK TEKRAR RAPOR ALDIĞINDA 40 IN ALTINDA OLURSA RAPOR O ZAMAN EMEKLİ MAAŞINI KESİYOR MU ???? YILMAZ KOSE

Onlar kontrol koyarsa ve tekrar hastane raporun /40 altında ise kesiyorlar sen kendin hastaneye 5 yıl sonra müracaat ettiğinde /40 alsan bile vergi indirim hakkın oldugu için emekli maaşı kesilmiyormuş yani ssk seni kontrole gönderirse /40 altında oran alırsan kesilir diyor

Oranları düşmüş dendi yarım saat önce Ankara Yenimahalle hastanesindeki sekreter ona göre emekli olduktan sonra rapor işine bulaşmayın ben bilmedim bulaşdım

Zaten emekli de olma 2008 den sonra 100de 70den 100de30 kadar düsürmüşler bana 1080 lira veriyorlar

benim rapor süresi 1 yıl önce bitiyor emeklilik için müracaat tarihinden önce bitiyor raporun süresi . Bu yüzden tekrar rapor çıkarmam lazım .Diyelim SSK KESTİ TEKRAR RAPOR VE TEKRAR VERGİ İNDİRİMİ İÇİN BAŞVURU MU YAPMAK GEREKİYOR ??? BENİM ZATEN İŞİTME VE HEPATİT SÜREĞEN KRONİK BENİM ORANLARIM AYNI BEN KONTROL ETTİM YILMAZ KOSE

Vergi indirimin senin ömür boyu tekrar gitmene gerek yok emekli olurkende ssk ya vergi indirimin oldugunu göster onlar seni emekli ederler vergi indirimi sürekli ise bir kere alınır

Valla senin oranlarını bilmem bendede koah ve depresyon var koah çok tehlikeli dedi doktor kalbi tehdit ediyormuş ama nedense oran vermediler oranları düşürmüşler az etkilenmeye bile /20 veriyorlardı artık sen anla sen emekli olacan zaman vergi indirimi ile emekli olacaksın elindeki vergi indirimi ile

sa Gunaydın, arkadaşlar göz önünden kaçan bir konu var oda vergi indiriminiz sürekli de olsa SGK kontrol muayenesine gönderiyor.

Peki ssk raporun süresi bitmiş ise emeklilik müracaatında vergi indirim belgesini istiyor ama tekrar rapor istemiyor mu ??? YILMAZ KOSE

MERHABA UFUK ABİ ,

SSK KONTROL SONRASI RAPOR 40 IN ALTINDA OLURSA EMEKLİ MAAŞI KESİLİYOR . NE ZAMAN TEKRAR KENDİM ŞAHSİ YENİ RAPOR İÇİN HASTANEYE BAŞVURURSAM EMEKLİ MAAŞIM TEKRAR BAĞLANMAYA DEVAM EDER Mİ ?? Ufukalp

SSK KONTROL SONRASI RAPOR 40 IN ALTINDA OLURSA DAHA ÖNCE ALMIŞ OLDUĞUM SÜREKLİ VERGİ İNDİRİM BELGEM İPTAL Mİ OLUR??? Ufukalp

Emekli olurken tekrar rapor istemiyor diyorlar diye biliyorum

Benim müracaat ettigimde raporun bitmesine 1 ay vardı herhangi bir kontrol süre koymadılar

vergi indirimi süresiz de olsa sgk nın kontrol isteme yetkisi maalesef ki her zaman var..konu alınması ise de süresiz oldumu hayat da sadece 1 kere alınır emeklilik vakti geldiğinde ise aradan 20 sene de geçse o belge yi gösterip emekli olunabilir..ki bildiğim kadarı ile de onun bir zaman aşım süresi bulunmamaktadır!!??

SSK KONTROL SONRASI RAPOR 40 IN ALTINDA OLURSA DAHA ÖNCE ALMIŞ OLDUĞUM SÜREKLİ VERGİ İNDİRİM BELGEM İPTAL Mİ OLUR??? deathless

Üst Alt