Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖSS ve SBS ile ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

sınavsız geçis yaparsın top rap map... oww ilginç bir nickk ;)

açık lise okul puanı

Merhaba benim açık lise mezunu össye girmiş arkdaşlardan ricam olucak hangi diploma notuyla mezun olduğnuzu ve osym nin ne kadar okul puanı verdiğini yazabilirmisiniz

açık lise genel kültür diploma notu nasıl hesaplanacak hocam..??
okul puanı kaç gelecek yardımcı olabilir misiniz??

hocam merhaba olurda bu yıl sınavı kazanırsam yerleşebilirmiyim üniversiteye..
çünkü sınav ağustosta yerleştirmeler ne zaman olacak ..??
diploma hemen vermiyorlarmış çıkma belgesi almam gerekiyor sanırım
birde diploma notu nasıl hesaplanıyor..
bilgi verebilrmisiniz lütfen

üniversite tercihler ağustosun ilk haftası yapılacakmış..
bizim sınavda 7-8 ağustos ben şimdi üniv. giremeyecekmiyim..??
biri cevap versin lütfen kafayı yiycem..
halk eğitim merkezleri bilgilendirmiyor...!!

slm Melek Derya hanım öss sistemiyle ilgili bi soru soracağım ygs sınavına girdim ve barajın altında kaldım açıköğretime kayıt olabilmem için barajı geçmek mi şart ve ayrıca kayıt olabileceğim bi sistem yokmu ???

Merhaba arkadaşlar..
benim birkaç sorum olacak..
kafam çok karışık cevaplayan olursa sevinirim..
1-mezun olmak için 24 krediye ihtiyacım var.. inş. ağustosta mezunum.. bölümüm genel kültür.. tercihler sınavdan önce yapılıyor.. bu durumda ben üniv. yerleşemeyecekmiyim..??
2-diploma notunu görmek için ösym şifre istiyor anlayamadım ben.. ne şifresi göremedim notumu..
3-bu yıl ilk defa sınava giriyorum hocalar doğru düzgün bilgilendirmiyor.. ygs-3 ten 310 puan aldım lys de 170 sorudan 109 netim var..
hangi bölümleri tercih etmeliyim..
lütfen yardımcı olun...

hocam merhablar geçen sene sizi bayağı bir rahtasız etmiştim açık lise sorularıyla üzgnüm ama biraz daha rahatsız edicem hocam :) hocam benim spormak istedigm benim toplam 185 kredim vr anlicanız 7 kredi kldı ağustostaki sınavda mezun olucam hocam ben üniversite sınavına girdim bu sne başarıılda oldum gibi ygsden sonra lysye girdim sonuçarı bekliyoruz şşmdi hocam ben burdurda yaşıyorum benim aobp nasıl hesaplnacak duyduguma göre burdurdaki össye giren öğrencilerin içindeki sıralamaya göre hesaplnacakmış hoca bizim burdurda toplam açık lisede okuyan öğprenci sayısı akitf yani 709 kişi ben bunların içinde en fazla 100 tanesinin össye girdğini düşünüyorum hatta ben ilçede yaşıyorum ilçede lys sınavına gren tek benmişim buda bir ayrıntı :) hocam asıl konu diyelimki ben ben bu 100 kişinin içinde birinci oldum üniversite sınavıdna okul puanı olrak tam puanmı alıcam normal örgün öğretinmdeki gişbi birde hani ünilerde okul birincisi kontenjanalrı oluyo bende faydalanabilcekmiyim bundan birinci olursam nolurusnuz yardmcı olun hocm ygs puanımda 335 hocam

Merhaba arkadaşlar..
benim birkaç sorum olacak..
kafam çok karışık cevaplayan olursa sevinirim..
1-mezun olmak için 24 krediye ihtiyacım var.. inş. ağustosta mezunum.. bölümüm genel kültür.. tercihler sınavdan önce yapılıyor.. bu durumda ben üniv. yerleşemeyecekmiyim..??
2-diploma notunu görmek için ösym şifre istiyor anlayamadım ben.. ne şifresi göremedim notumu..
3-bu yıl ilk defa sınava giriyorum hocalar doğru düzgün bilgilendirmiyor.. ygs-3 ten 310 puan aldım lys de 170 sorudan 109 netim var..
hangi bölümleri tercih etmeliyim..
lütfen yardımcı olun...

öss

merhaba ben össyi kazanamadım engelliler için özel üniversiteler varmı ucuz onu öğrenmek istiyorum.

arkadaşlar benim 2006 da aldığım rapor var vergi indirimi için ben o raporu öss sınavındada kullanabilirmiyim yoksa yeni bir rapor mu çıkarmam lazım

açık lise sosyal bılımlerden ünıversıtede hangı bolumu secebılıyoruz ,ayrıca kredılerını toplamak zor mudur. hangı alan daha avantajlıdır....

arkadaşlar ben özürlü olarak başvuru yaptım..yakınınızda sağlık yüksek okulu üniversite varsa oradan başvuru yapın onlar gönderiyormuş zaten.benden 1 rapor fotokopisi birde ösym başvuru fotokopisini aldılar..böyle daha kolay bilginize.

MELEKDERYA hanım

ben denizcilik meslek lisesi mezunuyum 2009 mezunuydum msyo devam ediyorum gemi inşaa bölümünden mezun oldum lisede öss ye girsem gemi inşaatı müh. girebiliyormuyum

bu sene ocak oyında öss kaydını kacırdım fakat 2. yıllık dırek gecıs hakkı olanlar bundan nasıl yara lana bılır yanı unv. e nasıl gecerız meslek lısesı okudum bır sekılde bu sene unv. okumam lazım acık olsa bıle dırek gecıs hakkından mart ayındakı kayıtan yarrlana bılırmıyım ?

KAYIDI KACIRDIM FAKAT 2. YILLIK HAKKIM DURUYOR VE MESLEK LISESI MEZUNUYUM UNV. OLMAM SART.

sınavda bizler yani engelliler için ek puan veya ek kontenjan var mı acaba?

ben çalıştığım için açıköğretim istiyorum seneye sınava katılacam en az kaç almam gerekir?

sbs

bnm sbs puanım ortalama 295 bn hanqi liseye qiderim

arkadaşım yanlış bilmiyor isem .bazı okullar diploma bazı okullar sbs puanına göre öğrenci alır .bence meslek lisesi tercihin en doğrusu olacaktır.bende meslek lisesi bilgisayar -web programcılığı bölümü bitirdim.yinede sen bilirsin okul hayatında başarılar ...

merhabalar melek hanım bu sene ygs de basarı sıram=65,000 civarında istediğim bölümün ygs den alan okulları samsun afyon ve gümüşhanede ve basarı sıralaması ile alımları=21,000-22,000-30,000 engelli olarak engelli salonunda sınava girdim tercihlerimi lys ye göre yapıcam ancak garanti olsun diye ygs dende beslenme diyetetik yazmak istiyorum eski zamanlarda 25 puana kadar gelen engelli kontenjan farkı 70,000 lerdeki bir engelliyi ilk 8,000 sıralamaya cıkarabiliyodu sizce yerleşme sansım nedir..?
Ankarada oturuyorum

ben bu sene değil de seneye gideceğim tekrar diploma notu geçerli olurmu

arkadaşlar engelli kontenjanı tam olarak nedir acaba şuan böyle şeyler duyuyorum çevremden bu konu hakkında bilgisi olan paylaşır mı lütfen

ENİGMA;

Enigma, bende tam olarak bilmiyorum sans eseri gecen sene ögrendim ve tercih yapmadım,ösys(ygs) basvururken ösym ye %40 üstü engel raporunu verirsen özel salonlarda sınava giriyosun ve yerlestirmede cesitli değişiklikler oluyor(üniversitelerde %3 engelli kontenjanı varmıs eger engelli burayı tercih etmezse normal ögrenci giriyomus eger fazla sayıda engelli tercih ederse puanı yüksek olanlar alınıyomus,2008 dökümanlarında 25 puana kadar farkla yerlesen olmustu buda basarı sırası 90,000 lerde olan bir kişinin 30,000 le alan bir okula gitmesine denk geliyodu belki daha yüksek..Ama ösym nasıl ve neye göre yerlestirdiği bilinmiyor ben 63,000nci oldum istediği bölüm 21,000-22,000-29500 ile almıs sansım %50 sanırım..Dualarınızı eksik etmeyin lütfen

Cevap için çok teşekkürler:D Dualarımda seninle arkadaşım. İnşallah Rabbim sen ve senin gibi hayattan bir şeyler alıp bir şeyler katan bütün engellilere yardımcı olur :) sen de inşallah istediğin bölüme yerleşirsin.
Peki bu durumda elimizdeki mevcut raporumu göndereceğiz ösym ye yoksa raporumuzu yenileteceğiz mi bu konu altında

ENİGMA;

2022 maas basvurusu için aldıgım normal saglık kurulu raporunun fotokopisini ilettim ankarada oldugum için elden teslim ettim noter tastiği falan yoktu bir sorun olmadı eger baska sehirden gönderceksen hastaneden fotokopisini ''Aslı Gibidir'' diye onaylatmanı tavsiye ederim,Allah kolaylık versin

Teşekkür ederim bende Ankara'dayım gelecek yıl çok faydalı olacak bu bilgiler :) seninde Allah yardımcın olsun umarım herşey dilediğince olur.

merhaba arkadaşlar bisorum olacak seneye össye girmeyi düşünüyom meslek çıkışlıyım normal bir bölüm seçsem yerleşme ihtimalim olurmu mesela öğretmenlik..ben geçmiş yıllarda özürlü olduğuum halde normal girmiştim ve meslek lisesi okuduğum için puanım düşüyordu..bu sene özürlü olarak girmeyi düşünüyorum bana artı bi etkisi olurmu ..seçtiğim bölüme girme durumum nasıl belirleniyooo..bilgi werirsen sewinirim..

Bu sene Allah nasip ederse ygs( üniversite) sınavlarına gircem. Birşeyi çok merak ediyorum. Acaba engelli olarak girsem bana ne gibi avantajları var puan konusunda....

Merhaba arkadaşlar bu sene bende ösym sınavına girmeyi düşünüyorum. açıköğretim den işletme bölümünü. ama bu konu hakkın sizlere sorum olacak,

* başvuru ne zaman başlıyor ve nereden alabilirim.
* başvuruyu teslim etmek için mezun olduğum liseye mi götürmek zorundayım. en yakım ösmy bürosu olmaz mı?
* sözelden mezun olduğum için hangi test kitaplarını önerirsiniz.

teşekkürler..

Üst Alt