Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonucu MEB'de işe başlama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tşk ederim ilçede oturuyorum bana yakın okulda engelli memur vardı tayini çıkmış o okulu desem olur mu çünkü %88 agır engelliyim fakat bilgisayar sertifikam var

Evet olur. zatem okulda memur işi fazla olmaz. sadece gelen yazıları öğretmenlere imzalatman gerekiyor. onuda öğretmenler odasına imza dosyası koy. yazıları içine koyarsın. acil yazılarıda kendin ve ya nöbetci öğrenci ile imzalatırsın.

Merhaba sevgidostu mebde hizmetli olarak görev yapan personel maaşı nedir ? şimdiden teşekkürler

il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde çalışmak mı daha zor, okullarda mı? iş yükü, çalışma şartları vs.. açısından kıyaslarsak hangisi daha iyi acaba?

ben bekarım %88 engelliyim hizmetli maaşım ne olur

sevgidostu;

fatih bey ben işçi statüsünde olduğum için henüz tam maaş almadım.06.07.2012 de işe başladım temmuz 15 de 570 milyon maaş aldım.bilirsinizki işçiler çalıştıktan sonra alıyo.yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler ayrıca 61 raporum var ilçe milli eğitim müdürlüğünde çalışıyorum

Merhaba sevgidostu mebde hizmetli olarak görev yapan personel maaşı nedir ? şimdiden teşekkürler
bekar ve vergi indirimi almayan bir kişi 1570 (yeni hesapladım.) (ön lisan) alır. lise mezunu 40 lira civarı az alır.
Evli ve eşi çalışmıyorsa 150.00 çıvarı fazla alır. Her cocoğa yaklaşık 36 lira para verilir.Vergi indirimi de %60 a kadar 40 lira, %80 e kadarda yaklaşık 65 lira civarı maaşın fazla olur.

% kaç raporun var senin ... zaten fazla bir şey etkilemez maaşını 28-60 lira arasında etkiler . Bu da özür oranına göre değişir

loks;

Okullarda çalışmak cok kolaydır. akşama internette dolaşırsın. :) ama 2. pilandasındır. ben il/ilçe milli eğitim müdürlüklerini tavsiye ederim.(Memur olarak). çünki herkez memur. Buralarda biraz daha zordur. çünki sorumluluk tamamen sana aittir. maaşı yanlış yaparsan devlet faizi ile senden alır. okulda hiç bir sorumluluk yoktur. yanlız YİBO lardan uzak durun. yatılı olduğu için cok zordur. oranın avantaşı ise çoğunda lojman vardır. Kalacak yer sıkıntın olmaz. Unutmaki lojmanlarda öğretmen ve ya müdürlerle aynı haklara sahipsin. 5 yılı doldurmuş öğretmen varsa onu cıkarıp yerleşebilirsin.

hatice çevik;

Hatice hanım. Ben şimdi ne söylersem yalan olur. araştırayım ve size geri dönerim unutursam özelden hatırlatırsınız.
Sadece bildiklerim.
1. Yıllık izniniz 15 gün ( hafta sonları hariç. Mesela pazartesi günü 7 gün izin alırsan Haftaya carşamba günü göreve başlarsın.
2. Sizin sözleşmeler her yıl yenilenir ve tahminim 1100 lira maaş alırsınız. mecliste olan bir kanuna göre (daha kabul edilmedi ama secime yakın gacer.) milli eğitim müdürlüğünde çalışan kadro karşılığı işçilerde kadrolu 657 memurluğa gecirilecek. (hizmeti olarak). Belediyelerden gelen işçilerle aynı sıtatüdesiniz.
3. Diğer özlük haklarından aynen yararlanırsınız.( Bazı farklarla. mesela doğum izni süresi farklı.)
3.

sevgidostu;

Cevabınız için teşekkürler, 2. planda derken? Madem müdürlüklerde iş yükü fazla, sorumluluk fazla, okullar daha rahatsa bir engelli için okulda çalışmak daha uygun değil mi? okulla müdürlük arasında maaş farkı var mı bu arada?

loks;

Maaş farkı yok.Ben bir müddet okulda calıştım ve sonra ilçe milli eğitim müdürlüğüne geçtim. Geçme sebebim sadece bir sendikadan istifa ettiğim için müdür yardımcısı tarafından baskı kurulması. Sabah 5-10 dakika mazeretli gec kalmam bile sorun yapıldı.(okul müdürü ve ya müdür yardımcısı saat 10.00 dan aşağı gelmez.) Yani okul müdürün niyeti kötü ise rahatlıkla baskı kurabiliyorlar. İlçe milli eğitim müdürlüklerinde herkez memur.ilçe milli eğitim müdürlüğümnde yapacağın iş belli. en güzel tarafıda kılima. onun için daha rahat edebiliyorum. tabiki okullara göre çok daha yoğun.

maaş farkı olduğunu biliyorum , müdürlükle okulda çalışan memur fazla olmamak kaydıyla maaş farkı var...

fark ne kadar acaba? okuldaki memur tam olarak ne iş yapar?

Benim maaş hiç değişmedi. Sadece müdürlüklerde VHKİ olarak çalışanlarda tahminen 40 lira kadar fark var.müdürlükte memur olarak çalışırsan değişmez.Ben okuldada 1902.74 lira aliyorum.müdürlüktede aynı. Mesela okullarda harcama yetkilisi olarak görevlendirilirsen maaşın 20 lira artar. müdürlüktede harcama yetkilisi olarak görevlendirilirsen yine normalden yaklaşık 20 lira fazla alırsın.

loks;

çok fazla fark etmez ... bir 2.cisi de memur okulda evrak kayıttan başlar personel maaşlarına kadar iş verirler , Müdür yardımcısı fazla ise iş yükün azalır , az ise fazlalaşır ;)

Bu sene halk eğitimde 10 saat derse de girdim. ayriyettende oradan 320 lira ek ders ücreti geldi. Yani kadrolardan( memur, VHKİ-şef VB.dolayı farklılıklar oluşuyor.

öğretmenlik mezunu memurlar derse girebiliyor mu, ne yapmak gerekiyor onun için?

Sana idari amirin izin verirse haftada 10 saat derse girme hakkı verilir. ben halk eğitimde fizik kursu açtım. burada 4 tane lise var ama 1 tane kadrolu fizik öğretmeni olduğu için şanslıydım. Okullar acılınca müdürünle görüş derim.

peki görev yaptığınız okulda branşınızdan öğretmen açığı varsa derse girebiliyor musunuz? yoksa sadece kurs için mi geçerli?

Fatih Bey,Degerli aciklamalariniz icin tsk Merkezde de calisabilirmiyim ? Teyit edermisiniz

dilektuba;

Sana en uygun karak.
Memurlar.Net (Mühendisliğe atanan ama muvafakat alamayan VHKİ, davayı kazandı)

peki görev yaptığınız okulda branşınızdan öğretmen açığı varsa derse girebiliyor musunuz? yoksa sadece kurs için mi geçerli?
Her yerde girebilirsiniz. ama en fazla 10 saat. okulda, özel koleşlerde, halk eğitim kurslarında, etüt merkezlerinde.(Vakıf ve devletin) sadece dersanelerde calışamazsınız.

Fatih Bey,Degerli aciklamalariniz icin tsk Merkezde de calisabilirmiyim ? Teyit edermisiniz
Kamu hastaneleri kurumu ankarada yeni taşınmış. elimde sadece 2 telefon numarası var. birtanesine cevap veren yok. diğerinede bir memur cıktı. oda ankara genel müdürlüğü haricinde her yerde (malatya olduğu için malatyanın her yerinde.) çalışabilir diyor. memur yarın bana geri dönecek. size kesin cevabı veririm o zaman.

mehmet111;

Sadece klavuzda nitelik kodlarındaki şartları taşımamanız sonucunda sizi reddedebilirler. Yanlış anlama ama bizim kurumda % 80 zihinsel engelli arkadaş var ve raporunda istihdam olabilir yazdığı için çalışıyor.

sevgidostu sizinden aldığım blgilerle bu gün milli eğitim müdürlüğüne gittim ve henüz bakanlıktan bir bildiri gelmedi gelince biz sizin ev adresinize tebliği edeceğiz dediler. o tebliğde gereken evrakları isteyeceğiz dediler. bizi aydınlattığın için çok teşekkürler tahmini kaç günde tebliğ elimize ulaşır tekrar tekrar teşekkkür ederim allah razı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt