Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonucu MEB'de işe başlama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
loks;

Hocam ben tercih yapmadım. eğer ÖMSS yapıldı ve kanunda da öğretmen alımı varsa mutlaka yapılacak diye bekliyordum. Kesin değil ama bu sefer olacak. Evet biliyorum. Öğretmen adayları KPSS ye de hazırlandığı için yüksek puan aldı ve memur olarak atandı. benim gibi az puan alanlar da atanamadığı. Olsun 2 yıl sonra inşallah gecersin.

Alımlar ÖMSS ile olacak

Kurumlararası geçişle geçerim diyordum o da gitti ama danıştaydan yine dönecek inşallah. 2 yıl sonra yine sınava girmem lazım, 6 ay önceden istifa etmem lazım, şu istifa şartı olmasa hadi neyse. Bu alım ömss ile olursa büyük haksızlık olur, memur olarak atanan öğretmenlerede tercih hakkı verilmeli.

ilköğretimde görevli memurlar okullarında açılan kurslara adını yazdırabilirler öğretmen olmayanlar da yine memurluk yaparak ek gelir elde ederler.

eğer okulları haftasonu kursları düzenliyorsa müdür yardımcıları gibi memurlarda görev alabilirler bu kurslarda saatleri sabah 8 öğlen 13 cumartesi pazar

loks;
Yok yeni yönetmelikte istifa etmene gerek yok ataman olduktan sonra nakil yapılıyor. yani 2 yıl sonra atamanız olursa normal istifa etmeden nakil olacaksınız. Benim durumum şimdi bu şekilde.

Fatih 76;

Bilgi için sağol ama maddiyattan ziyade insan kendi işini yapmak istiyor.

Sevgidostu;

İnşallah öyle olur, hergün birşeyleri değiştiriyorlar yarın ne olacağı belli değil.

Bu arada KPSS dende yeterli puanı aldım, tercih yapıp öğretmen olarak atanırsam atamam gerçekleşir mi?

bUGÜN SENİN İÇİN ANKARA ATAMA BÖLMÜNÜ aradım. İnanırmısın hiç kimse hiç birşey bilmiyor. anladığım kadarı ile başvuru yapabileceksin. ama kesin birşey bilemiyoruz. Çünki ilçe milli eğitim adına aramama rağmen hep olabilir, yapabilir, öyle düşünüyorum gibi cevaplar veriyor.

sevgidostu;

Çok teşekkür ederim, sizce başvurmalı mıyım? Başvursam atamam olsa sonra problem çıksa memuriyetime zararı olur mu? pirince gidelim derken bulgurdan olmayalımda.

loks;

İlçeden ilişiğini kesmeden memuriyetten cıkarmazlar. kazansan bile ilişiğini kesmessen yine memuriyette kalırsın. Bence başvur.

Arkadaşlar dua edin ki şu 40.000 alımda özürlü öğretmen de alsınlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt