Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonucu MEB'de işe başlama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hizmetli değil memur kadrosu, okulda bir memur vardı zaten ben ikinci olacam, müdür aranızda iş bölümü yapar birbirinize yardım edersiniz dedi, zaten pek fazla iş yok rahat olursun dedi.
İngilizce öğretmenliği mezunuyum, müdüre sordum ek ders olarak derslere girebilir miyim diye ama ilkokul olduğu için bu sene ingilizce öğretmenine ihtiyacımız olmayacak dedi, seneye artık.
Sn. sevgidostu;
Benim bölüm tezsiz yüksek lisans olarak geçiyor yani şuan tezsiz yüksek lisans mezunuyum, mem deki memura sordum pek bir şey diyemedi, bunun derece vs.. gibi herhangi bir artısı olur mu benim için? olursa nereye nasıl başvurmam lazım?
Ayrıca memdeki memur vhki olmak için 5 yıl çalışman lazım dedi, siz 3 veya 4 demiştiniz sanki, öyle hatırlıyorum, doğrusu hangisi acaba?

loks;
Hocam adaylığın kalktıktan sonra yüksek lisansından dolayı 1 kademe alırsın.ama 1 yıl beklemen gerek. Adaylığın kalktıktan sonra Makbu dilekçe ile okuluna başvuru yapman gerek.

Kanunen 2 yılda bir VHKİ kadroları acılır ama başvuru yapabilmen için 3 yıllık memur olman gerek. onun için 2014 alımına başvuramazsınız. taki 2016 alımına başvurabilirsiniz. 2016 yılı ocak ayında VHKİ kadrosuna atanırsınız. kurum netten yazı gelir.( Bazen ilçe göndermeyebilir.)

loks;
oo tebrik ederim loks arkadaşım hangi kuruma atandın ne nemezunusun hangi bölüm allah kolaylık versin utandırmasın inş

sevgidostu;
sevgi dostu birşeyı merak ettım ne mezunu olarak atandınız mebe hangı bölüm şuanda mebte memursunuz yüksek lisans nasıl yapılıyor bilgi verirmisiniz

sebboy;

Teşekkür ederim, MEB'e atandım İngilizce Öğretmenliği mezunuyum, Amin amin..

Sn. Sevgidostu,
Bahsettiğiniz derece hangisi, emeklilik, maaş vs.. diye farklı dereceler var galiba.
2016 da Vhki kadrosuna otomatik mi geçecez yoksa herhangi bir başvuru gerekiyor mu?
Ayıca, ikinci bir yüksek lisansın getirisi var mı, başka bir bölümden daha yüksek lisans düşünüyorum, bunun ekstra bir avantajı olur mu?

loks tebrikler dostum.
senin eve tebligat geldi mi ne oldu nasıl başladın ?
ayrıca bu kadar hızlı nasıl komisyondan geçmiş valilik onaylamış anlamış değilim.ben gıda tarım ve hayvancılık bakanlığını arıyorum her 50 aramamdan 1 inde yetkili birine ulaşıyorum o da çalışıyoruz gibi şeyler söylüyor.işe erken başlamak için bizim yapabileceğimiz birşey var mı ?

goku;

Teşekkür ederim,
Eve göndermediler, beni Mem'e çağırdılar elden aldım.
Evet çok hızlı oldu, şube müdürü tanıdıktı, ona kalsa bayramdan önce başlatacaktı, erken başlamak için çok fazla birşey yapamazsınız sonuçta onların elinde, tek yapabileceğiniz sürekli takipte olup tebligatı onlar göndermeden gidip elden almanız, postada geçecek süreden tasarruf etmiş olursunuz en azından, onun dışında pek birşey yapılamaz herhalde, yinede bu konuda tecrübeli arkadaşlar, varsa yapılabilecek birşey, yardım ederler inşallah, benim çok bilgim yok bu konuda.
Tabi sadece tanıdık olduğu için değil, sonuçta başka atananlarda vardı onlarında atanma süreçleri bitmişti galiba, yani bizim il bu konuda baya hızlı, bu süreç ilden ile, kurumdan kuruma farklılık gösterir. Yapmak isteseler 3 günü aşmaz herhalde, benim işlemler 3 iş günü sürdü sadece, diğer atananların evrakları beklenmese daha kısa bile sürerdi.

loks;

Her 2 Derecedende 1 kademe artar. Maaş, ve Emeklilik artar. Kadro derecen 2016 yılında VHKİ kadrosubda tercih yaptığın zaman artar. Maaş Derecenden 3 derece küçüğünü VHKİ kadrosu olarak secebilirsin. Her 3 yılda 1 derece alırsın.
Mesela: Şu an 9.derece 1. kademedesin. yüksek lisanstan dolayı 1 kademe aldığında maaş kademen 9.derece 2 kademe olur. 2012,2013, 2014,2015 yılları için 1 derece ve 1 kademe alırsın ve 2016 yılında tahmini olarak 8/1 yani 8.derecede olursun. 8-3=5 derece olur ve 2016 yılında 5.dereceden kadro derecesi için VHKİ kadrosunu yazabilirsin.Yani vhki için başvuru yapman gerekir ama cok fazla kadro acılır.

Sadece yönetim üzerine yüksek lisans yaparsan sınavlarda alacağın ek puan artar.

Sn. Sevgidostu çok teşekkür ederim maaşallah wikipedia gibisiniz,
Yönetim üzerine derken mesela hangi bölümler, birkaç örnek verebilir misiniz?, Yesevi Üniversitesi yüksek lisans için ne kadar ücret istiyor?
Ayrıca, bir yerde okumuştum galiba, liseyi 3 yıl okumakla 4 yıl okumak arasında fark oluyormuş memurlar için, 4 yıl okumanın herhangi bir getirisi var mı, aralarında ki fark ne acaba?

locks

kardeşim hayırlı olsun. Hangi il olduğunu yazabilir misin? İstanbul için şube müdürü tanıdıkla konuştum normalde 3 eylülden sonra komisyon belgeleri onaylayıp valiliğe gönderecek dediler ama 3 eylülden önce de evraklar tamamlanabilirmiş ve ilçe milli eğitimlerde kadro açığı pek yokmuş büyük ihtimal okullara verirler denildi ben de Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunuyum senin gibi tezsiz yüksek lisans bitirdim

thief27;

Teşekkür ederim, bingöl. Kaç defa il mem' e gittim memurlar yoğun tempoda çalışıyor, okullar daha rahat olur deniyor, hele birde gittiğiniz okulda başka memurda varsa çok daha rahat olur.

loks;

İçinde yönetim olması yeterli. mesela Eğitim yönetimi ve denetimi, Yönetim ve organizasyon, Yerel yönetimler vs. Ahmet yesevi üniversitesi 2106 lira istiyor ama özür oranına göre indirim yapıyor. Ben c özürlü olduğum için c indirim yaptılar. 779 liraya geldi. Ben en yakın çanakkale üniversitesine yazılsam haftada 2 gün gitmem gerek. iş yerinden izin almam gerek vs. hesabıma göre dönemlik bana buradaki en yakın üniversitenin dönemlik maliyeti en az 2.000 lirayı buluyor.
Lisede hazırlık okuduysan 1 kademe de ondan alırsın. ama adaylığın bittikten sonra bir dilekçe ile okuluna başvurman yeterli. hatta askerliğinde gecen süreleride derece kademede kullanabilirsin.

Evet okullar cok daha rahattır.YİBO olmasın yeter.

kars diyarbakır arasında becayiş (yer değiştirme isteyenler) ben kars milli eğitime atandım yer değiştirmek isteyenler varsa telefonum 0 530 360 21 00

sevgidostu;

2106 lira bir senelik mi yoksa bir dönem ücreti mi, dediğiniz gibi uzaktan daha mantıklı görünüyor.
Yüksek lisans ve 4 yıllık lise bildirimi için elinizde örnek bir dilekçe var mı acaba?
Öğretmenler için yibo mu daha rahat olur yoksa diğer normal okullar mı?

loks;

Bir dönem. yani toplam 2106 x3 (3 dönem olduğu için.)
Ahmet Yesevi Üniversitesi
Dilekce önemli değil. Okulun ayriyetten üst yazı yazacak.Mesela
...... ve ...... tarihleri arasında ....... lisesinde hazırlık okudum ve ........ üniversitesinde ....... ve ........ tarileri arasında yaptığım yüksek lisansın Kademe-Derece olarak özlüğüme işlenmesini, Gereğini
Bilgilerinize arz ederim yazsan bile yeter.
Ek olarak Lise diploması ve yüksek lisans diplomasının fotokopısını vermelisiniz.

Yibo larda maaş diğer okullara göre (öğretmenler için) cok daha yüksektir. Yurtta belletmenlik ve nöbetler olduğu için.

sevgidostu

kardeş bizim diplomaların asıllarını aldılar Allahtan vermeden önce bir fotokopisini çekmiştim :D

hakkaniyet;

1 kademe olayı bütün kurumlarda gecerli.yalnız adaylığın kalkması gerek. Hangi bölüm daha iyi bilemem ama genelde işletme mezunu alım daha cok olur.

thief27;
İstediğiniz zaman diplomalarınızı alabiirsiniz.

murattolga;

Hocam bence vali yardımcısı ile görüşün. Durumunuzu anlatın. bence yardımcı olurlar. eğer olmazsa sendika temsilcinizle görüşün. (eğer ilçede görev yapıyorsanız büyük ihtimalle kaymakama imza için gitmiştir. Kaymakam sekreteri ilede görüşebilirsiniz.) Yine sonuc alamazsanız bilgi edinmeden dilekçe verin. size 15 gün içinde neden imzalanmadığı ve ya gerekli bilgi verilir. Bazen kurumlar göndermek istemediği personelin evraklarını valiliğe göndermez. İl/ilçe mem de giden evraktan valiliğe gidip gitmediğini mutlaka kontrol et.

bir arkadaşın mebte ataması yapılmamıs sırf raporunda çalışamaz yazdıgı icin oysa benim rapordada bu yazıyor ama ben 7 yıldır kamuda işçi olarak çalışıyorum siz raporunda böyle çalışamaz yazanlardan yeni rapor istiyormusunuz ?

Çalışamaz yazıyorsa kanunen ataması yapılmaz. Eğer yeni rapor alır ve o raporda istihdam edilebilir ve ya çalışabilir (... işte çalışamaz yazarsa ataması yapılır ama sadece çalışamaz yazarsa ataması yapılmaz.) yazarsa ataması yapılabilir. İl MEM kabul atse dahi valilikten geri döner.
İşçi alımları sözleşmeye tabi olduğu için kurumun insiyatifindedir. Yani evraklar valiliğe onaya gitmez. sadece alındı yazısı gider. Memur atamalarında ise bütün verilen evraklar gittiği için valilik olur vermez.

işçi alımlarıda kadrolu yapıldı benim icin en azından ayrıca başvuruda rapor madem kabul görüyor neden ataması yapılmıyor şimdi asıl sorun şu bu arkadas tekrar rapor alamıyor raporu % 32 de kalıyor yani anlayacağınız tamamen magdur biri .

ben konya meme yerleştirildim bugün evrakları teslim ettim.konyayı kazanan arkadaşların işlemleri toplu olacağından zaman geçirmeden evrakları teslim etsinler ne kadar erken teslim olursa o kadar erken göreve başlamamız gerçekleşir.konya meme yerleştirilen arkadaşlara...

slimer;
Yapacağı tek şey var. Raporu aldığı hastanenin baş hekimine" Hocam şu çalışamaz yazısını değiştirip çalışabilir yapabilirmiyiz derse sadece o yazı için kurula sevk olabilir. yoksa sadece kamu işçisi olarak başvurabilir.

fizikçikonyalı;
Desene İl mem memuru kolaya kaçmış. Bu memurlar varya bu memurlar.

Selam teşekkür ederim bi şey sormak isterim, malülen emeklilik konusunda danışmak isterdim ilk sigorta girişim 1999 ocak o zamanlar engelli raporum yoktu şimdiki en son aldığım rapor %62 öğrenmek istediğim daha yeni de ömss ile meb e hizmetl...i kadrosundan atandım malülen emekli olabilirmiyim eğer bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim ve sgk ya hemenmi başvurmalıyım malülen emekli olabilmem için yoksa ilerde yeni bir rapor alıp çalışamaz ibaresi mi olması lazım sağlık raporumda teşekkür ederim.Kimisi 1800 günde 5 yıl çalışma şartıyla emekli olursunuz diyor kimisi memur olduğunuz için en az on sene memuriyette kalmanız gerekir diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Bugün işbaşı yaptım. 7.57 de gittim okul kapalıydı, okul çevresinde turladım biraz 08.16 da açıldı, Öğleden önce biraz yoğun gibiydi, tayini çıkan bi öğretmen vardı, işlemleri biraz sorunluymuş baya uğraştırdı, işi öğrenmek adına işlemlerin çoğunu ben yaptım, öğleden sonra yapacak hiç bir şey yoktu saat 17.00 a kadar bomboş oturdum. Diğer memur arkadaşa sordum, burada işler genelde öğleden önceki gibi mi yoksa öğleden sonraki gibi mi olur diye, genelde öğleden sonraki gibi dedi, yani pek iş yok gibi eğer öyle olursa..

Bugün evrakları istanbul meb'e teslim ettim. Ayın 15'ine kadar haber gelmezse bizi arayın dediler. hergün o yolu gidip gelenlere Allah sabır versin. bugünkü kadar terlediğimi hatırlamıyorum. orada beklemek hayatın bi parçası...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt