Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonucu MEB'de işe başlama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lodos;

Bekar isen 1713.44 lira alırsın.(vergi indirimi dahil.) 4 yıl sonra otamatik VHKİ kadrosuna gecersin ve maaşın 40 lira artar.(lisans için)
lise mezunu isen 1650 civarı alırsın (tahminen)

sevgidostu zaten ben kayseride oturuyorum sağol kardeş

en az 1650 alırsın. 3 yıl sonra yükselme sınavı ile memurluk sınavına girersin.

ozaman hemen yarın müdürlüğe git ve şube müdürüne evine en yakın yere atanmak isediğini (tavsiyem milli eğitim müdürlüğünü) iste.

selam:Oğlum Adana M.E.B. Taşra hizmetli olarak ataması çıktı.Ama yanlış kodlama sonucu.Biz sağlık sorunu nedeniyle Ankara dışına çıkamıyoruz.Bizbaşvuru için ne yapacağız, daha sonra tayin isteme süresi nekadardır?,Birde BECAİŞ gibi birortam olabilirmi?A dana,ya gitmezsek daha sonra atanma şansımız olurmu,başka başvuru yapabilirmiyiz. Şimdiden teşekkürler.....

Memurlarda tayin çok zor. atandığınız il dışına çıkmak en erken 1 yıl sürer. çünki 1 yıl adaylık dönemi var. yani aday memur. ama isterseniz adana merkezde görev verilebilir. gitmezseniz 2 yıl ataması yapılmaz.

yarın il milli eğitim müdürlüğüne sorup buraya cevabını daha ayrıntılı yazayım

gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı taşraya VHKİ olarak atandım ve önlisans mezunuyum.cebimde 5 lira var.borç alarak ankaraya gidebilirim ama ev kiralamak ve diğer gerekler için napacağız ? acaba ilk maaşı erken çekme gibi bir imkan var mı ? ve ilk maaşım tahminen ne kadar olur ? bekarım.

goku;

Ankaraya gitmeden mutlaka telefonla ara. çünki kazananların isimleri kurumlara gönderilmesi bazen 1 haftayı buluyor. atama kararnamesi çıkar çıkmaz sana ilk maaşını 1-2 günde verirler. ayın 15 i beklenmez. ilk maaş normalden biraz fazla olur. mesela bu gün ayın 9 u. kararname yaklaşık 15 günde cıksa eder ayın 24 ü. ve yaklaşık 26-27 gibi ilk maaşını alırsın. biz burada böyle yapıyoruz. ama kurum ayın 15 inde vercam derse 27 sinde göreve başlasan. 1 ay 18 günlük maaş verilir. yani birbucuk aylık alırsın.
Tarım ve hayvancılık il müdürlüğü 3 şubeden oluşuyor. büyük ihtimalle oradan olur. telefon acınca zaten sana söylerler.

FATİH SARI HOCAM;
hayırlısı ile milli eğitime atamam yapıldı. darısı atama bekleyen arkadaşların başına. bilgilerin için teşekkür ederim. bir sorum olacak. memur olarak atandık ama okulda memur olma durumumuz nedir. veya okulda ders verme durumu veya görevlendirilme durumu nasıl olur. son olarak da müfettiş olma işi nasıl oluyor. merak ettim. :)

okulda veya halk eğitimde 10 saat ders verme hakkınız var. ek ders üçretinide alırsınız. Okulda memur olmanı tavsiye etmem. çünki memur olduğun için öğretmenler gibi davranamazsın. büyük ihtimalle 2. sınıf muamelesi yapılıyor. fırsat bulursan milli eğitim müdürlüğünde çalış. 4 yıl sonra imtahansız VHKİ kadrosu verilir. Müfettiş olman için 8 yıl öğretmen kadrosunda çalışmalısın. sonra eğitim denetmenleri sınavını kazanmalısın.sana tavsiyem ales sınavına gir ve Ahmet Yasevi Üniversitesi uzaktan eğitim "Eğitim Yönetimi ve Denetimi" bölmüne yazıl. Özür oranı kadar indirim yapılıyor. Müfettişlik sınavında ek puan verilir. şeflik sınavında da ek puan verilir. Ama önce kadrolu olarak öğretmen olman lezım. Ben bu yıl "Kurum içi ilk atamaya başvurcam bakalım öğretmenlik için. bende fizik öğretmeniyim.

yüksek lisans

fatih hocam inşallah öğretmenliğe geçersiniz. yüksek lisans yapmayı düşünüyorum ama eğitim yönetimi ve denetimi güzel bilgi oldu. çok teşekkür ederim. saygılar.

ben kocaeli gölcük deniz kuvvetleri komutanlıgına atandım sivasta yaşıyorum kaç gün içerisinde gitmem gerekiyor vede hangi belgelerle nereye başvurucam?

Hocam bizim de şoyle bir durum var cevaplarsanız sevinirim.

yanlışlıkla başka bir kadroyu yazmışım aranan nitelik kodlarından birini taşımıyorum şimdi atandığım kurumda göreve başlamazsam 2 yıl süreyle atamam yapılmaz deniliyor. fakat ben zaten milli eğitimde çalışıyorum. eğer yeni atandığım yere gitmezsem şuanki işimi etkiler mi? ne gibi sonuçlar ortaya çıkabilir?

bende meb ısparta memur kadrosuna yerleşmisim. okuduklarıma göre telefondan arayıp ne belgelri istediklerini öğreneceğim.yada direkt il meb gidip ordanda öğrenebilirm. benim ssorum kaç güne ise baslarım. maası ne kadar olur? önlisans mezunuyum.bekarım.

halterci;
hangi belgeler olduğu kurumdan kuruma değişiyor. komutanlığa tlefon acarak öğrenebilirsin.Kanunen adresine tebligat geldikten 15 gün içinde gitmen gerekir.tam emin değilim ama 262 [FONT=Arial]4141093 telefondan personel kısmına bağlatabilirsin. [/FONT]

YiRiZMa;
Hiç bir sonuç cıkmaz. evine tebligat geldiğinde 15 gün sonra ataman gecersiz olur. telefon acıp sorarlarsa muvaffagat belgesi alamadım dersin. şu anki mesleğine devam edersin

sevgidostu tercih yaptım. kayseri m.e.b çıktı ama ben aynı zamanda üniversite tercihi de yaptım. acaba tercih yapmış olmama rağmen eylülde de tercih yapma hakkım var mı. üniversitenin çıkacağı yere göre tercih yapmak istiyorum şimdiden teşekkürler

bghns;

işe başlama ilden ile değişir. tahminen 20 günü bulur.1 haftada isimler gelse. 10 ila 20 gün arasındada valilikten atama kararnameniz cıksa anca calışırsınızbekar iseniz..maaşınız ise 1680 çivarı olur. vergi indirimi dahil. her cocuk yaklaşık 36 lira, eşiniz calışmıyorsa 156 lira ekle.

teeşekkür edrrim ilginiz iiçin.birde ben bi forumda basvuru için genel müdürlüğe(ankara) gidilecekmiş diye duymustum doğruğu yoktur inş

yusuf.k;
Hayır eylülde tercih yapamazsın.2 yıl boyunca tercih yapman yasaktır.

bghns;
Hayır atandığın ilin genel müdürlüğüne gidilecek. yanlız şimdi daha kazananlar listesi gelmediği için bişey yapamazlar. önümüzdeki hafta telefon ac ve hangi evraklar lezımsa ona göre hazırlıklı git. eğer taşra değilde merkez yazarsa o zaman ankaraya bakanlığa gitmesi gerekir.

ben zaten ıspartadayım yarın uğrar görüşürüm. hem ne gibi belgeler isteyecekleri hakkında bilgi alırım hemde nerede kontenjan var onları sorarım

Fatih bey , merhabaBen Malatya VHKİ, Kamu hastenesini kazandim tasra( onlisans mezunuyum)1. Basvurumu nasil yapacagim, nereyi aramam gerek ?2. Bir yil sonra asaletimi aldiktan sonra tayin isteye bilirmiyim ,kacyil beklemeliyim ( Adanada yasiyorum)3.Onlisans mezununu olarak maasimiz ne olur , doner sermaye varmidir?4. Kadro kodunda tasra yaziyor tum ilceler, merkezde calisma sansim varmi?( siz ozelikle belirtiyorsunuz sorun diye)Farkli bir kurum ama konu hakkinda degerli yardimlariniz

fatih bey merhaba yazdığınız yazınıza istinaden bi kaç sorum olacak ben bulnduğum şehirde ilçe milli eğititm müdürlüğnde çalışıyorum bir ay oldu işe başlayalı ama ömss ile değil 2010 kpss puanı ile yerleştim fakat işçi olarak çalışıyorum daimi işçi bilgisayarr işletmeni olarak görev yapıyorum burda tekim bu kadroda dolayısı ile çok bişey bilmiyorum haklarım nelerdir ben önlisans mezunuyum bunların hepsi aranan şartlardı işe başvuru yaparken bilginiz varsa bana yardımcı olumusunuz lütfen benim gibi bu kadro ile çalışan birileri mutlaka vardır ama nerde şimdiden teşekkürler

mehmet001;

hocam sizin başvurularınız biraz farklı. TKHK adresinde duyuru yapılacak deniyor. Zannedersem başvurunuzu ankarada yapacaksınız. 03125851713 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Kurum yeni adresine yeni taşındığı için internette verilen telefonlar gecersiz. istersen en yakın hastaneye giderek oradan öğrenedebilirsiniz.2. Asalet kalktıktan sonra tayin isteyebilirsiniz ama memurların tayini sağlık personelinin tayininden daha zor.maaşınızı tam bilemiyorum.döner sermaye ve nöbet ücretleri de var. Bakanlık binası haricinde her yerde calışabilirsiniz.il merkezlerindeki hastanelerdede calışabilirsiniz.

sevgi dostu ben bedensel engelliyim hizmetli olarak atandım bana göre görev verirler mi yoksa yerleşemediniz derler mi bu konudu fikrini almak istiyorum

hatice çevik;
Hatice hanım. MEB de 3 çeşit daimi işçi statüsü var. maaşınızı söylerseniz ayırabilir ve daha iyi yardım edebilirim.

nacar;
Hiç bir problem olmaz. yanlız evrak teslimine gidince şube müdürüne durumunu anlat. ona göre atama iste. kanunen sana uygun iş vermek zorundalar.Mümkünse il/ilçe milli eğitim müdürlüğünü iste. daha rahat edersin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt