Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Myastenia Gravis hastası olan kim var?

meraba bende size yeni katılanlardanım13 ay oldu tam tedavi olduğuma inanmıyorum süleyman abi sanada çok teşekkür ederim ilginden dolayı bende mg nin yanında sle dedikleri başka otoümmün bir hastalık daha var onun içinmi cevap alamıyorum bilmiyorum moralim çok bozuk bu hastalığı moral yener diyorsunuz ama ben yapamıyorumşu anda 2 hastalık içimde aynı ilaçları alıyorum ımuran 100 ultralon 10 ve mestinon 6 tane alıyorum ımurana başlayalı 4 ay oldu cevap için acelemi ediyorum bilmiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun

Mg hastaların dikkatine

SLM MG Lİ ARKADAŞLAR HERKES GİBİ BENDE MG İLE SAVAŞIYORUM SÜLEYMAN ABİ SENİ SEVİYORUM ÇÜNKÜ SEN BİZİM KURTARICIMIZSIN ALLAH SENİ BİZİM BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN... YARIN DAN SONRA ANK YOLCUSUYUM GATA DA TEDAVİ GÖRECEM EĞER İMKANLARI OLAN VARSA BENİM LE BİRLİKTE GATA DA TEDAVİ GÖREBİLİRLER GATA SİVİL RE AÇIK VE BU KONUDA ÇOK İYİ HOCALARIMIZ VAR PROF.ZEKİ ODABAŞI GİBİ. caglarcanagir@hotmail.com 0505 573 71 40 0546 673 79 70 7/24 SAAT AÇIĞIM İLGİLENİZE VE BİLGİLERİNEZE HERKESE SLM LAR

merhaba arkadaşlar bende sizin gibi miyasteniyim yaklaşik 8sene falan oldu amelıyat oldum çok iyi geçti şikayetlerim baya azaldı sadece biraz konuşmamda takılma var hiç ilaç kullanmiyorum mestınonu biraktım şimdilik

merhaba öncelikle gecmiş olsun ben hastalıgımı bılmeden hamile kaldim ama benımkı çok rahat geçti

Teşekkür

Beni tanıyan tanımayan herkese çok teşekkür ediyorum bana bu kadar değer verdiğiniz için. Ve bir şeydaha doktoruna güven mg yi merak etme SENNNNNNNNNNNNN.........suleymankeskiner@hotmail.com

merhabalarr

arkadaşlar hepinizine merhabai
benim mg li olduğum henüz netleşmedi.benim şikayetlerim emg de çıkan %18 kas gücü kaybı,bazen r harflerini söyleyememe ve bazende göz kapaklarında düşme(özellikle güneşte).fakat son bir test yapıldı ona göre karar verilecek ameliyata veya tedaviye.akciğer tomografisindede yaşımla orantılı timus bezinin büyük olduğu çıkmıştı.şimdi bu sitedeki yazıları okuyunca benim şikayetlerim çok hafif gibi geliyor.ameliyat olmak için erkenmi acaba?kafam çok karışık.yardımcı olursanız sevinirim.herkese geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun...

Bende Bodrum doğumluyum. 1995 ten bu yana mg hastasıyım. SSK İzmir Bozyaka hastahanesinde Doç. Dr. Muhteşem Gedizlioğlu hanımefeninin kontrolunda tedavi oluyorum. Kısa zamanda sonuçları alıp, yaşınız genç ise ameliyat olmanızı öneririm. Konu ile ilgili olarak bu sayfalarda iletişim kurabiliriz. Tekrar geçmiş olsun. Selamlar.

Süleyman abi sana verilen bu değer az bile yalnız bu kadar övgülerden sonra sen de bir yükseklik oluşmuştur bu konuda sen kendini nasıl hissediyorsun sen ondan bahset...

öpüldünüz....

çok iyisin bu konuda asıl tecrübeli ve kıdemli olan sensin bence: Bence bu rahatsızlıkla ilgili hiç bir rahatsızlık verdiği yok bizleri sıkan burdaki fermanlar.

Yarın ankaraya gidiyorum kontröller için görüşmek isteyen olursa hay hay memnuniyetle...
Arkadaşlara duyrulur

teşekkür ederim.süleyman abiyle bugün biraz konuştuk ama onun hastalığı çok ileri boyuttaymış teşhis konduğunda.benim dururmumda olan var mı?yani erken teşhis benimki sanırım.bi de ameliyat hakkında bilgi istiyorum?nasıl oluyo ne kadar sürüyo kaç gün kalınıyo gibi.benim 2 yaşında bir kızım var tek telaşım bu.çok teşekkürler şimdiden

Erol Uygun;

bende bozyaka ssk da tedavi oluyorum. Muhteşem hanım adı gibi muhteşem bir doktor.

merhaba. öncelikle geçmiş olsun. ben de 5 yıllık MG hastasıyım. yani tanı 5 yıl oldu konulalı. 4 yıl önce de timektomy oldum. benim şansım vardı kapalı olarak ameliyat oldum. doktorum bu konuda iyiydi. timusum da çok büyük değilmiş ve kolay geçti. şimdi de İstanbul a geldim kontrol için. imuran, kortizon ve mestinon kullanıyorum. biraz zor günler geçirdim ama moralim hep iyi tuttum. grip olmamaya çalışıyorum. kendimi de iyi hissediyorum. ben taa Elazığ dan tedaviye geliyorum. moral çok önemli gerçekten.

mg olupta cocuç sahibi olan varmı acaba anneden cocuha geçiyormuş dıyorlar öyle bir söylenti varmiş haberi olan varmi ama cocuklardakı gecici oluyormuş birde oyle söylüyor doktorlar

slm
bende önce süleyman bey e ve çağlar bey edestekleri için çok teşekkür ederim
bana mg tanısı geçen ay pamukkale ünv kondu bu ay gazi ünv kesinleşti timektomi öneriyorlar.pamukkalede mi yoksa hacettepe de mi olmacağım karar veremedim.hacettepede olursam kontroller çok zor olacak çünki gücsüz ve yorgunum.ankara denizliye 7 saat.
mg hamilelikte 3 farklı tepki gösteriyor
a)daha iyiye gidiyor
b)değişmiyor
c)kötüleşiyor
bu kişiden kişiye değişiyor. bende kötüleşti bebek karnımda ex oldu.daha doğrusu myasteni belirtileri gebelikte ortaya çıktı bebek tahliye edildikten sonra artarak devam etti.
kapalı ve açık timektomi olan arkadaşlar görüşlerini ve sonuçları yazabilirler mi?
Hepinize sağlıklı günler.

merhaba zuhal hanam öncelikle geçmiş olsun aynı kaderi paylaşiyoruz başiniz sag olsun benımde mg dogumdan sonra ortaya cıktı ama benim hamilelihim çok rahatgeçti tımektomi ameliyatından sakın korkma çok rahat geçiyor yanlız sen yinede hacet tepede ol orannın imkanlari daha fazladir tekrardan gecmiş olsun laz kızından

laz kızı na
teşekkürler ameliyatı nerede ne zaman oldunuz? açık mı kapalımı? faydası oldumu?

arkadaşlar gazi de ki tetkikler için mestinon 15 günlüğüne bıraktım antikor seviyesi 2 katına çıkmış bu hastalığın çabuk ilerlediğini mi gösterir

ben ameliyatımı2007de samsunda oldum orda oturıyorum 19 mayıs ünüversitesinde açik ameliyat sonrası çok iyiydim sadece bir sorun burnumdaki konuşma hafifce var yanlız ben şuan hiç birşey kullanmıyorum mestinonu 6 tane kullaniyordum şimdi biraktım ankikor daha tehlikeli oldugu için ben ivik kullandım ameliyat öncesi

Merhaba. ben Çapa da 4 yıl önce kapalı timektomy oldum. 3,5 yıl imuran yüksek kortizon ve mestinon kullandım. şu an eskiden 8 mestinon alırken
1-2 alıyorum. kortizonum kademeli düştü. İmuran devam (150 mg). ama kendimi çok daha iyi hissediyorum. siz de moralinizi hiç bozmayın. bir de diğer arkadaşlar için de söylüyorum, alacağını ilaçları mutlaka danışarak alın. iki kez ölümden döndüm. gözlerimi yoğun bakımda açtım. ayrıca sakın her bitki çayını kullanmayın. melisa çayı, papatya çayı ve içinde rezene olan karışımlar mestinon ihtiyacını arttırıyor. ayrıca semizotu (pirpirim) de sıkıntılarımı arttırmıştı. Mg lu ve krom içeren preparatları da almayın. herkese geçmiş olsun....

merhaba aferdaneöncekikle gecmiş olsun yanliz senin yazdıklarından anlamadım semiz otunun rölü ney mg debitki çaylarının bunları acıklamalı yazarsan memnun olurum şimdiden teşekkür

sizi yardımcı olamadım ama kusura bakmayın

müzizyen bey

mg desteği ve LAZ KIZI

Sevgili arkadaşım biz bu sitede birbirimize destek olmayacaksak o zaman hiç bir şey yazmayalım siz bana nesi var diyorsunuz samsundaki arkadaşımızın burda onun sıkıntılarını anlatmak bana biraz ters gelir ben sizden yakınsanız onunla bi konuşun destek olun diyecektim sizde ilgilendiniz sağ olun ben ankaraya gelen arkadaşlarıma yardımcı olmak için kırşehirden onları ziyarete gidiyorum ama siz samsundan samsuna biraz zor ulaşıyorsunuz her halde kendinize iyi bakın ama gerçekten zor bi durumda keşke ona ben ulaşabilsem

insanların hayatlarını bılmeden yargılamak kımseye yakişmaz bay müzızyen bey

selam laz kızı. bitki çaylarının bazılarında gevşetici, rahatlatıcı etki yapan mekanizma var. Mesela rezene çayını bebeklere rahat uyusun diye veriyorlar. ben düşünmeden paptya çayı içtim ve o günümü yorgun geçirdim. o da gevşetici özelliğe sahip. o yüzden kas gevşetici ilaçları alamıyoruz. Bir örnek de gingo diye bir bitki var ve beyin damarlarının genişlemesinde yararlı, unutkanlık için de kullanılıyor. çok unutkanım diye onu da aldım ama hergün yorgun düşüyordum. intenette inceledim ve magnezyum içeren bir bitki olduğunu öğrendim.bizim gibi hastalara Magnezyum içeren ilaç, yiyecek vs yasak. çünkü kas üzerine etkililer. o yüzden hepimizin ilaç alırken doktorumuza neya bir nörologa danışarak almamız lazım. antibiyotikler bile öyle. sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. hastalık hekimleri de vuruyor :))

fcu81 lazlarla alıp veremedıgin var galiba bence siniri aşmadan yazı yazın lütfen insanların nereli oluşlarıyla dalga gecerek deyil bencede ugraşilmaz beş edemessın yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Üst Alt