Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Myastenia Gravis hastası olan kim var?

oguzhanilhan

Doktor, hastane ve yapılan tetkikler doğru. Sevim Hanım iyi bir nörologtur. Lütfen gelişmelerden haberdar edin.

Arkadaşlar MG tesşhisi için gerekli olan EMG Düzen lab. 780 TL bu testi daha uygun yapan bir yer var mı Ankara da lütfen bilgilendirirmisiniz ? Teşekkürler

oguzhanilhan

Devlet veya üniversitede hastanesi çok mu sonraya randevu veriyorlar? Özelde yaptırmasanız...

Arkadaşlar MG hastalığında diş tedavisi nasıl oluyor.Geçen gün normal Ağız ve diş sağlığı merkezi dişimi tedavi edemeyeceğini üniversite hastanesine gitmem gerektiğini söyledi. MG hastası arkadaşlar bu tür durumlarda ne yapıyorlar

oguzhanilhan
Geçmiş olsun. Şehir hastanesinde Prof. Ömer Alkan var ben ona gidiyorum. Nöroloji MS polikliniğinde ben geçen hafta orada yaptırdım. Hoca EMG yi de kendisi yaptı çok uzağa gün atmıyorlar

@mpekgoz
Teşekkürler ya ben bişey sormak istiyorum çok önemli benim için bu rahatsızlık MG yani göz kapağı düşüklüğü kesin yapıyor mu ? bende öyle bir sorun yok

oguzhanilhan
Kas şeğirmeleri ve yorgunluk bende de var. Ankara
şehir hastanesine gidiyorum şu an mestinon kullanıyorum. Eskiden 30 şınav çeken ben şimdi 3 tane zor çekiyorum. Allah yardımcımız olsun yorulduğum zaman göz kapağımda hafif düşme ve çift görme oluyor bende :(

meturan

evet bu ayın 17 sinde yani bugün izne ayrılacaktı ondan sonra da emekli dediler

arkadaşlar bende son 3 gündür yemek yeme de ve konuşma da aşırı güçlük çekiyorum bu bir evremidir. Bu hastalık dalgalı seyreder denmişti bana bu dalga azalır mı? Mestinon u 4 adet içiyorum ama yemek yerken ve yedikten sonra bayağı bi rahatsız oluyorum
birde timus bezini aldırmam gerektiği söyleniyor ve bunu Hacettepe deki doktor açık ameliyat olmam gerektiğini söyledi bu bezi aldıran arkadaşımız var mı? Çünkü karar veremedim aldırıp aldırmamak konusunda, doktor aldırsam da ilaç kullanmaya devam edeceğimi ve kesin bu hastalıktan kurtulursun diyemeyeceğini söyledi. Daha önce ameliyat olan kimse var ise durumunu paylaşır ise sevinirim

Öncelikle geçmiş olsun, ben de marmaristen yazıyorum. Mg hastasıyım 2015 yılından beri bu hastalıkla yaşıyorum. Ama teşhiş mart 2016 da konuldu. 11-15 Temmuz 2016 tarihleri arası ivik aldım ve 20 gün içinde ameliyat olmam gerektiğini söyledi Muğla eğitim ve araştırma hastanesinde ki pro. Dr Gülnihan kutlu hocam ve 1 ağustos 2016 da denizli pamukkale hastanesinde göğüs hastalıkları doktoru olan Ümit Aydoğmuş hocam beni kapalı ameliyat yaparak timüs bezini aldı şimdi çok iyiyim. Kontrollerime devam ediyorum 3 veya 4 ayda bir ivik alıyorum. Bence aldır ve benim timüs benzinde ki paralojik sonuç kanser çıktı. Bodrum Acıbadem hastanesinde de onkoloji tedavim i gördüm ve radyoterapi aldım.

Geçmiş olsun size bende miyastenia hastasıyım. Ameliyatı yaklaşık 2 yıl önce oldum. Öyle korkulacak bir şey değil yani olmanız gerekiyorsa doktor bunu gerek görüyorsa olmanızı tavsiye ederim.

Prof. Dr. Zeki odabaşı

@oguzhanilhan

* Teklif emg teşhisi yeterli olur fakat, diğer testler için arkadaşım var görüşme sağlarsam ayarlama yaparız.
Daha ayrıntılı bilgi ve İletişime geçmek için 0537 016 95 99 bırakıyorum. İhtiyacı olana da faydamız olur inş.
* Ankara ufuk hastanesi nöroloji prof. Dr. Zeki ODABAŞI benim yıllardır bildiğim tanıdığım dr dur.
* diş tedavilerinde ben kendi adıma konuşuyorum herhangi bir poblem yaşamadım.

en son kasım ayında atak geçirip 10 güne yakın hastanede yatınca artık ameliyatı düşünüyorum ancak robotik ameliyat düşünüyorum açıkcası açık ameliyattan biraz korkuyorum. (iyileşme sürecinin uzunluğundan felan) geçmeyeceğini biliyorum ama Allahtan ümit kesilmez denemekte fayda var. Tekrar atak geçirmektense ameliyat olmak en iyisi herhalde. MG hastalığını uzun yıllardır yaşayan arkadaşlar kontrollerde neler yaşıyorlar paylaşırlar ise sevinirim. Ben en son gittiğimde doktor sadece soru soruyor ve başka bir şey yok. Sizlerden tahlil felan isteniyor mu benden hiç bir şey istenmedi ?

Merhaba Arkadaşlar,
Bende M. GRAVES hastasıyım. 15 yıl önce., gozkapaklarimin düşmesiyle başladı. Mestinon la o zamanlar tanıştım. İyilesince bıraktım. Doktorlar, ne kadar kullanacağım soylemefiler. Geçen yıl, ağustos ayında 2 göz kapağı birden düştü. Merdivene yuvarlandim, tuvalet tasindan kalkamadim. Kısa anlatayim:pendik Arastirma Hastanesine gittim. PROF. DR. Kayhan Hoca tedavimi başlattı. 1 ay 10 gün sonra hastaneden iyileserek çıktım. Mestinon, imuran, kortizon ve kan sulandirici kullanıyorum. CoK şükür iyiyim. Yalnız, kortizon zararida var, ayağım yara çıktı. Şeker hastası mi oldum yoksa kortizon yan etkisi mi onu anlayamadım. Tek endisem, şimdilik bu. Hasta olan tüm arkadaslara geçmiş olsun.

Mestinona tekrar başladım bir süredir iyi gidiyordu. Şu an sağ göz kapağım tekrar düşmeye başladı. Ve çift görme var bu gerçekten olumsuz etkiliyor. İnsanlarla sağlıklı iletişim kuramıyorum. Sanki bana acır gibi bakışları oluyor psikolojim bazen alt üst oluyor. Allah hasta olan herkese şifa versin.

Miyastenia gravis olarak bilinir ama toplam miyastenia gravis hastalarının yüzde birinde görülen konjentinal ve gelişimsel miyasteni benimkisi. Aynı hastalığı yaşayan birileri varsa tanışmak isterim.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BuAşkFazlaSana
Doğuştan genetiksel gelen bir hastalık ve aile bireylerının birkaçında görülebiliyor. Gravis hastasının kullandığı ilaçları ben kullanamıyorum mesela öyle örnek vereyim. DOK7 geninin mutasyonu sonucu ortaya çıkıyor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt