Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Myastenia Gravis hastası olan kim var?

Ameliyat olan varmı ege üniversitesinde

Benim annemde mg hastası anneme 3 hafta önce teshis kondu.11 mayısta ğöğüs bölümünde ameliyat olacak ameliyatı ege üniversitesinde olacak önceden burda ameliyat olan varmı acaba cok merak ediyorum ameliayatta aliözdil girecek varsa bana cevap

okan sana

çok büyük geçmişler olsun allah her şeyin hayırlısını ve mutluluk versin

sagol caglar herkese buyuk gecmış olsun umarım herkes eskı saglıgına kavuşur sanada yardımların için cok tşk ederımmmmm

MERHABA ARKADAŞLAR BEN SÜLEYMAN KESKİNER HAFTA İÇİ ANKARADA İDİM SAĞLIK BAKANLIĞINA UĞRADIM MESTİNON İÇİN YENİ FİRMAYI ARADILAR TELEFONLA PERŞEMBE GÜNÜ İTİBARIYLA DEPOLARA DAĞITILACAĞINI VE BİR DAHA SIKINTI YAŞANMAYACAĞINI ANLATTILAR TELEFONDA HERKESE SELAMLAR :D suleymankeskiner@hotmail.com

Dostlar hepinize sevgiler... Ameliyatı 29 Nisan da oluyorum... Hadi hayırlısı bakalım... İnşallah öncelikle ameliyattan iyi bir halde çıkarım... Sonra da hastalığım üzerinde olumlu etkisi zaman içerisinde olur diye ümit ediyorum... Hepinize sağlıklı günler diliyorum...

evt mestınon tabletı ben aldımmm ama bu bıdaha sorun yaşamıyacagız anlamına gelmıyor tabıkı saglıklı gunler dılegıyle

slm bende 9 senedir mg hastasıyım çapa tıp fakültesinde tedavi görmekteyim ameliyat oldum ilk başlarda sadece mestinon kullanıyordum bi kötüleşme dönemi geçirdim şu an mestinon deltacortil ve ımuranda kullanıyorum plazmaferez tedavısıde gordum

ARKADAŞLAR BANA GELEN Bİ İLETİYİ SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM MESTİNON İÇİN BEN GÖRÜŞTÜM SİBEL HANIM SAĞ OLSUN YARDIMCI OLUYOR KENDİSİNEDE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BU İLETİ BAZI ARKADAŞLARIMIZADA GELMİŞ OLABİLİR. suleymankeskiner@hotmail.com Süleyman bey merhaba;

Oncelikli olarak mail adresinizi MESTİNON Draje (Onko İlaç) - ECZANE - Blogcu adresinden temin etmiş oldugumu belirtmek isterim. Gerçekten önem tasıyan zor bir rahatsızlıgınız var, çok geçmiş olsun. Sizin için gerçekten gerekli bir ürün olan Mestinon'u çalışmaya başlayan bir tıbbi mumessil olarak size yardımcı olmak isterim. Ben Meda Farma firmasına bağlı olarak İnnovex'de çalışmaktayım.Mestinon artık bizler aracılığı ile piyasaya sürülebilecek ve bu hafta içerisinde eczanelere gonderimi yapmaya çalışacagız. Sizi bilgilendirmek istedim. Mail adresiniz dısında sizin hakkınızda herhangi bir bilgiye sahip olmadıgım için daha fazla bir sey soyleyemiyorum. Gerekli görmeniz durumunda size yardımcı olmak isterim. Ben İstanbul Anadolu yakasında çalışmaktayım. Aynı bölgede isek Mestinon'a daha hızlı sürede ulaşmanız için yardımcı olmaya calışabilirim.
Tekrar geçmiş olsun dileklerim ile iyi günler diliyorum. Görüşmek üzere..

Sibel AYAN
İstanbul Anadolu Bölgesi TST
Innovex
Tel +90 212 2320800
Fax +90 212 2401764
Mob +90 533 9351269
www.innovex.com.tr

selam ben de yeni bir mg hastasıyım..öğrenci olduğum için doktorumdan uzak kalıyorum sadece çift görme şikayetim var ve bunun yanında başka sorunların çıkmasından çok korkuyorum.danıştığım başka bir doktor yaşımın genç olması ve sadece gözlerimde olması nedeniyle geçebileceğini söylüyor.bir arkadaşın ameliyat şart ifadesini okudum, bunun hakkında bilgisi olan var mı..şuan sadece mestinon kullanıyorum günde 1 ya da 2
moral,moral,moral..ama bundan ben de hiç yok şuan :(

Simagre

SEVGİLİ ARKADAŞIM BEN 46 YAŞINDA 10 YILDIR MİYASTENİA GIRAVİSİN HER AŞAMASINI YAŞAYAN BİRİ OLARAK MSN Mİ EKLERESEN KONUŞURUZ YADA TELEFONUN VADOFON İSE ÇAĞRI AT BEN ARARIM 0542 646 44 63 suleymankeskiner@hotmail.com

Arkadaşlar ben müsküler distrofi hastasıyım ve henüz bizim hastalığımızda sizinkinde olduğu gibi bir ilaç bulunmuş değil çalışması yapılan,umut vaat eden ama yinede temkinli bir şekilde beklediğimiz bir ilaç var çıkması muhtemel.Kas hastalığı grubundaki bir çok hastalık türü oldukca sabır gerektiren,zorlu mücadelelere göğüs germeniz gereken,moralimizin hep yüksek olmasına dikkat edeceğimiz bir yaşam tarzıyla karşı karşıya bırakıyor bizleri.İnşallah bir gün hepimiz içinde geçmiş olur diyelim.Hepinize olabildiğince sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

slm yeni üye oldum bende mg liyim doğuştan bu teşisi koydular 30 yıldır bunla yaşıyorum kaderime boyun büktüm 20 yıldır araştırmadım şimdi bakıyorumda yag benim gibi olan çok varmış sizlerle konuşup ortak sorun ve tedavileri konuşa biliriz banayardım cı olursanız sevinirim ben çok uzun zaman oldu doktora felan gitmedim mestinon verdiler 25 yıldır bunu kulanıyorum romantiks_78@hotmail.com msn 0542 459 14 69 tel numaram

merhabalar. ben de 48 yaşındayım ve MG hastasıyım. Kortizon, imuran ve mestinon kullanıyorum. Tiroidektomy oldum.Çapa Tıp ta kontrole gidiyorum. görüşmek isterim. af_mutlu@hotmail.com

bu hastalık için tavsiye edileblecek bir doktor varmı? ankara tercihimdir

ankarada prof.dr.ersin tan var. kuğulupark tarafında;)

bende Prof. Dr. Kubilay Varlı'ya gitmiştim,Çankaya,Cinnah CAd.nde

Hacettepe

Arkadaşlar hacettepe mg üzerine süper hepsi çok değerli ve saygın hocalar : Prf ersin tan, prf kubilay varlı ,prf tülay kansu, ve tabiki benim hocam: Prf sevim erdem özdamar. Ona çok şey borçluyum

çok teşekürler yardımlarınızdan dolayı ben hiç araştırmadımdabaktırmadım artık alıştım sonkez bidaha araştırayım bakalım

Bu hastalıktan tam manası kurtulan varmı ben 30 yıldır aynıyım ne ilerleme nede gerileme 25 yıl önce doktor teşisi koydu ve o teşisle kaldım şimdi merak eder oldum bunca sene sonra bu iletin tedavisi çaresi varmı diye gördümkü ozamandan buzamana çok deyişmiş benim zamanımda tekdi şimdi kolarada bölünmüş

mg liler başta olmak üzere tüm engeli kardeşlerimizin engeller haftasını en içten dileklerimle kutlarım

Merhaba bende 10 senedir mg liyim ve suan hastalığım yıne alevlenmeye başladı.Mestinon , kortizon , imuran kullanıyorum .Daha onceleri ivig,plazmaferez yapıldı.Cerrahpaşa tıp fakültesinde 2000 senesındede timektomi oldum .Hepsınde ıyılesme yasadım ama hastalıgım üzüldüğümde ve daha cok mevsım değişikliklerinde artış gösterıyor.Bu hastalıgın moralle ılgılı olduğunu cok iyi biliyorum ama su aralar hele bu güzel havalarda eve kapanmak zorunda oluşum moralimi biraz bozuyo ama allahtan tekrar düzeliceğimi biliyorum ve fazla takmamaya calısıyorum.

Aslında kafama takılan daha önemli bir konu var 2 senedir evliyim ve simdi değil ama ilerde bebek sahibi olmak istiyorum ama bu hastalıkla hamileliğin çok zor olacağınıda biliyorum. Bunun için bu konuda bu hastalıkla çoçuk sahibi olan varsa bana şu başlıkta biraz bilgi vermesini rica ediyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sag...ilelik-donemine-dair-bilgisi-olan-var-mi.html

Şimdiden çok teşekkürler

bende yaklaşık bir senedir miyastani hastasıyım bu iknci senem benimde göz kapaklarım düştü sonradan bacaklarıma filan vurdu izmirde oturuorum ege üniversitesinde ttedavi görüorum bende mestinion kulanıorum bide kordizon

merhaba benımde oglum mg hastası tabıkı sızlerle konuşmak ısterız msn ekledım musaıt oldugumuzda konuşmak ısterım

SELAM ARKADAŞLAR MİYASTENİA GIRAVİS+OPERE TİMOMA HAKKINDA SİZE HER KONUDA BİLGİ VEREBİLİRİM MSN Mİ EKLEYİN VEYA VADOFON HATTA ÇAĞRI ATIN BEN SİZİ ARARIM. TELEFON NUMARAM:0542 646 44 63 MSN ADRESİM:suleymankeskiner@hotmail.com

BURCU YA CEVAP Myasthenia Gravisli hastalar hamile kalabilir ve doğum yapablilirler. Gebelik sırasında hastalık seyrinde belli başlı bir değişiklik olmaz. 7 hasta anneden bir tanesi miyastenik tipte zaaf gösteren çocuk doğurur. Böyle bir çocuğun sesi zayıf çıkar, yutması zordur, antikolinestrazlarla bu belirtiler birkaç hafta içinde düzelir. Bu geçici miyasteni belirtileri anneden çocuğa sinir-kas iletisini bloke eden bir maddenin geçtiğini telkin etmektedir.
suleymankeskiner@hotmail.com

ben 31 yaşındayım doğuştan mg demek içinizde entecrübeli olan benim hastalık konusunda ama tedavi konusun da deyil çünkü hiç araştırmadım kaderim dedim boyun büktüm mestinonkulanıyorum 0542 459 14 69 telim

Müzisyen cevap verdiğin için teşekkür ederim .Söylediklerini bende duydum ama Bursa da bir doktorla görüstüm ve hamileliğin çok zor geçebiliceğini karnın büyümesiyle nefes almanın çok zorlaşabileceğini ve sürekli yatmak zorundada kalınabileceğini söyledi tabi illa böyle olucak diye bisey yok ama bu ihtimalde var .Gerçi hiç hasta olmayan biri içinde geçerli şeyler bunlar fakat ben biraz korktum o yüzden doğum yapmış birilerininde düşüncelerini ve yaşadıklarını bilmek istiyorum .Bu konudada cevap veren olursa sevinirim.

Arkadaşlar merhaba... ben de 29 Nisan'da timektomi ameliyatını oldum... Şu an istirahat ediyorum... Umarım hastalığım açısından faydasını görürüm... Bu dileğim hepimiz için tabi... Bu forum sitesi sayesinde pek çok dostum oldu... Ameliyat sürecende bana destek oldular moral verdiler... Onlara hepinizin huzurunda bi kez daha teşekkür etmek isterim... Süleyman abiye, Çağlar'a, Kemal abiye ve Okan Burak'a çok teşekkür ederim... Yeni dostlarla tanışmak için e-posta adresim mustafaseven1973@hotmail.com görüşmek üzere...

Üst Alt