Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

Ömer Koçak

merhaba benim abim de askerde havan mermisi ile eğitimde vuruldu o dönemden kaldı çınlama .ben de işitme sorunluyum .Merkezlere gittiğimde abim için de araştırma yaptım .Deneysel olarak botoks deniliyor ya da işitme cihazlarında özellikle çınlama için olan çeşitrlerinden kullanmak gerekiyor.Birde gece yatarken hani bebekler uyuturken kullanılan beyaz gürültü denilen sesleri kullanmak işe yarar diyorlar.Bir işitme cihazını önermişlerdi 8-9 bin tl olunca abim bakmadı bile alıştım böyle yaşamaya diyerek.Çok üzücü bir durum.

Pluvia
Eğer boyunla alakalı ise çınlama kulakla değil o zaman. Çınlamanın sebepleri tek değil her zaman. Gidip baktırdın mı?

hanifeaydin
Evet çözümü yok. Dediğin şeyler geçici çözümler. Alışmak ve kabullenmek gerekiyor. Ancak öyle bir zaman sonra farkında olmuyorsun.

Pluvia

Evet ilaçlar fayda etmiyor. Stresten uzak kalacaksın yoksa başka türlü olmuyor. Alışırsan zaten hissetmiyorsun bile. Senin dediğin sana iyi geliyorsa ona devam et.

Geçmiş olsun. Fazla ağırlık kaldırmamaya çalış. Bir de uyurken yastığın fazla sert olmasın.

Pluvia
İnce tüylü yastıklar var onlar kullan. Hatta iki tane üst üste koy iyi gelir sana.

Merhaba arkadaşlar. Bende trafik kazasından sonra 25 yıldır *tonal kulak çınlaması var. Beyin&Kulak MR çekildi. Dr lar birşey diyemiyorlar. Unutkanlık, dalgınlık, konsantre olamama, telaş vs. yan etkileri oluyor. Yakın vakitte beyin aktivitlerini iyileştirmek için Modiodal kullanmaya başladım. Algı iyileşmesinde faydasını görüyorum. Bunun yanında internette araştırdığıma göre *tonal tinnitus için eğer işitme kaybı yok veya çok az ise Notch terapi tavsiye ediliyor. Internette bu tedavi ile ilgili çok bilgi var.

İlk yapmanız gereken çınlama frekansınızı doğru ve hassas bir biçimde tespit etmek. Daha sonra bilgisayar veya cep tel den uygulama ile notch edilmiş( çentik etkisi) "white noise" veya notch edilmiş bildiğiniz şarkıları dinlemek faydalı olacaktır.

Ben tedaviye 10 gün önce başladım. Netice hk. buradan haberdar ederim.

Apple iOS da Tinnitus Play diye bir uygulama var. Buradan çınlama frekansınızı rahatlıkla bulup, tedavi için gerekli sesleri, müzikleri kendiniz oluşturabilirsiniz.

Mantık: Çınlama frekansının olduğu aralıkta ses vermeyip, komşu frekansları artırarak beynin mevcut çınlama frekensına olan hassasiyetini azaltmak.

Tabi herkesin çınlama nedeni, türü vs. bir sürü farklar var. Mesela bende işitme kaybı hemen hemen yok gibi. 7990 Hz çınlamam var.

Ankarada profesyonel anlamda notch terapiyi bilen bir Dr. veya klinik bulursanız paylaşın lütfen. Gatases'i aradığımda bana anlattıklarından anladığım bundan çok farklı bir şey yapmadıkları gibi. Karar size ait.

*Tonal Tinnitus:

Frekansı sabit, sürekli işitilen Tinnitus çeşididir ve en fazla görülen Tinnitus tipidir. Bu tip Tinnitus'a sahip kişilerin örneklemelerine göre; ıslık, vızıltı, uğultu ve zil sesi şeklinde işitilir. Tonal Tinnitus aralıksız olarak tarif edilir ve sesler hiçbir zaman kaybolmaz.

cannan soğan kes koy kulagına yaklasık 30 dk sonra at garı soganı ben ole yapıyom

Merhaba 2007 senesinde geçirmiş olduğum araç içi trafik kazasından sonra bu aşırı derece kulak çınlamam başladı bu kulak çınlamasıyla alakalı herhangi bir rapor verirlermi acaba??

Sonersoydan

Yok...

Yok tedavisi çınlamanın sadece vitamin kullanıyırum azda olsa düştü ses

Pluvia

Yok tedavisi çınlamanın sadece vitamin kullanıyırum azda olsa düştü ses[/QUOTE]

peki bu teste göre % kaç oran alabilirim...

sioko0w.jpg
[/url][/IMG]

arkadaşlar bu bir kere uzun süreli çınladığı zaman bir daha hiç geçmiyor mu, hiç kimsede mi geçmedi

vitamin denilmiş de ne vitamini? doktrolar çare yok derken vitamşn ile hafifleyen ilk kez duydum abimin kulakları çok kötü...bir bunu denemedik.

Kulaklarım çınladıkça işitme kaybımın biraz daha arttığını düşünüyorum. Neyseki bu aralar fazla çınlama yaşamıyorum.

hanifeaydin

bu tez dogru degıl. vıtamınlerın bazıları fazla alınırsa cok zararları oldugunu bılmeyenımız azdır tahmınım.
c vıtamını fazlası bobreklere zararı oldugu bılınmekle beraber vucuttan atılan bır vıtamındır
A B D vıtamını atılmıyor bırıkıyor ve zarar verıdıgını bılıyorum
B vıtamını eksıklıgı cınlama yapabılırmıs
ıste o zaman ıse yaradı denılıyordur

Üst Alt