Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

bu gibi sarlatanlar cok.videoda konusulanlari anlamam duymuyorum ama merakta etmiyorum. otla cople cinlama duzelseydi kimse cekmezdi bu mendebur cinlamalari.

betaserc az cok ise yariyormus. uzun sure kullanmak gerek.
sonbahara giriyoruz. havalar cok etkili benim cinlamalarda. bu sira cok artti diye betaserce basladim. baya kesilmesede azalmisti. sonra zaten gecmiyor bu cinlamalar, su kimyasallari kullanmayim diye biraktim ilac almayi. ayni yere donerek deli deli cinlamaya basladi kulaklar. bugun tekrardan basladim betaserce.

İşitme kaybininda cinlamaninda tedavisi yok 18 seneden beri cekiyorum intihari dusunuyorum yada ölmeyi sahiden kkb profesörleri ne isiye yariyor onlar peh

Pskiatri doktoruna gidin basit bir depresan tedavisi ile kulak çınlamanız geçecektir.

TalanOldu

bu muthis bulus:phangi doktordan rivayet:eek:
kulak cinlamasi psikiatrlik bisey degildir. basina gelen, ceken ne mene bisey oldugunu iyi bilir:(

O çınlama sesi gerçekte var mı?
Yok!!
Peki gerçekte olmayan sürekli sesler duyma (çınlama) pskiatrislik Bir durum olabilirmi?
Evet!
Bilmesem konuşmam!
GRAHAM BELL

TalanOldu
olabilirmi- olurmu bunun tartismasini yapabilecek tibbi bilginiz olmadan kesinkes sallamayin.bilmesem konusmam diyede iyi sallamissiniz:rolleyes:siz doktor degilsiniz.
doktorlar psikozla kulak cinlamasinin ayni sey oldugunu nerde ispat etmisler.
dunyada o kadar cok kulagi cinlayan varki, bunlar toptan psikozlu olamaz.
sizin bu salladiginiz atom, elektrik yok gibi bi sacmalama olmus tibbi bir egilimden uzak.

Sebepler
😂
En sık rastlanan sebepler orta kulak iltihapları, gürültülü ortamlarda bulunma, kolesterol ve diğer yağların yüksek olması, depresyon ve kaygıdır. Yine aspirin ya da bazı antibiyotikler gibi sık kullanılan ilaçlar da yan etki olarak tinnitusa sebep olurlar. Bazı yiyeceklerin tinnitusu artırdığı bilinir, kırmızı şarap, peknir, çikolata, soya, avokado ve sitirk asit ihtiva eden meyveler bunlar arasındadır. Yine tatlandırıcı olarak kullanıln aspartam da tinnitusa yol açabilir. Kansızlık, kafa travması, böbrk yetmezliği, kene ısırması sonucu gelişen Lyme hastalığı, işitme sinirine ait tümörler, Meniere hastalığı, orta kulakta kemik dokunun büyümesi ve ses iletimini engellemesi ile karakterize otoskleroz da tinnitusun sebepleri arasındadır.

Oku bakalım Veysel efendi

Nöropsikyatri Hastanesi'nin uzman ekibinin konuyla ilgili yaptığı çalışmalar ve tedavi yöntemleri hastalığı kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Tinnitus tedavisinde TMU: İlaç tedavilerin ve diğer önlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda transkranyal manyetik uyarım tedavisi önerilebilir. Bu tedavi ile kafatası dışında bir manyetik alan oluşturularak beynin elektriksel aktivitesine müdahale edilmektedir. Anestezi gerektirmeyen, ağrı vermeyen, işlem sırasında ilaç alımına gerek duymayan bir yöntemdir. Tedaviye direnç gösteren depresyon olgularında kullanılan bu yöntemin dirençli tinnitus olgularında işe yarayabildiğini gösteren araştırmalar mevcuttur. Bu araştırmalardan bazılarının karar cümleleri ve yazar adları aşağıda verilmiştir:

netten iyi araklamissin ama bu kadar cesitli sebebi dediginiz ufak bi antideprassanla psikiatrinin basa cikabilecegini kesinkes yazarken bunu bilmiyordun kesinlikle:)

TMS nevzat tarhan denen ucubenin ulkemize getirip ilk denedigi sarlatanca bi seyrken, deneyenlerin tonla para ve kulak cinlamasinda sukutu hayale ugramalarindan baska bisey degildir.

Senin sorunun yenilen pehlivan misali güreşe doyamamakla alakalı bir durum. Tabi buda bir rahatsızlıktır, amacın algılamaktan anlamaktan öğrenip çözüm yolu bulmaktan ziyade münekaşa etmek hal böyle olunca senin gibi insanlara laf anlatmak diyalog içinde olmak gerçekten zor bir durum.

Allah ailene yakınlarına sabır versin.

Son düzenleme:
o yenilen pehlivan sen oluyosun bu durumda.basa cikamayinca yendim diye psikoza girmek icin aslan sutu kullanmak lazim:)
ailemle yakinlarimla sorunum yok cok sukur:)kendinde olani baskasinda var diye hic tanimadigi birisine yakistirmakta psikiatrlik bi vaka olmali.

kulak cinlamasini ceken bilir bunu tekrardan soyluyorum. uzaktan bilir bilmez ahkam kesmeye benzemez dertler.

Kulak çınlaması sadece kulakla alakalı bir durum değildir, sinirsel pskolojik nedenlerden dolayında kulak çınlaya bilir. Bende babamda yakın çevremde de kulak çınlaması rahatsızlığı vardı ama çaresini doktora danışarak kullandığımız basit depresanlarla bulduk..bin biliyorsan Bir bilene danışmak lazım. Herkese Geçmiş olsun.

Bu kulaktaki çınlama ve uğultu her zaman sonuç mudur

Benim de bir kulağım 17 yıldır 7 24 çınlıyor ve uğulduyor ben alıştım artık zaten çoğu zaman geceleri tam sessizlikte duyuyorum ancak yeni bir tedavi var mı yok mu

Bu kulaktaki çınlama ve uğultu her zaman sonuç mudur yani işitme kaybının ya da ani işitme kaybının bir sonucu mudur benim bir kulağım 17 yıldır çınlıyor ve uğulduyor hatta bu bir kulağımda 3 4 farklı ses var normal çınlama sesi motor makine sesi gibi bir uğultu daha tiz çok ince bir çınlama yine ayrıca bu çok ince olan çınlama bazen zonklama şeklinde oluyor ayrıca melodik çınlamalar söz konusu 17 yıldır 7 24 var bu sesler bazen çok azalıyor bazen artıyor genelde orta ya da az seviyede oluyor gündüzleri yüzde 80 duymuyorum çınlama ve uğultuyu yüzde 80 oranında sadece geceleri tam sessizlikte duyuyorum bu çınlama ve uğultuları ilk 1 2 yıldan sonra tamamen alıştım 4 5 defa doktora gittim bir teşhis ya da tedavi konulamadı 9 10 sene önce bir doktor mr istedi üşendim çektirmedim öylece kaldı ama senede mutlaka 1 2 defa işitme testi yaptırıyorum şimdilik iki kulakta da tüm frekanslarda en ufak bir işitme kaybı yok ancak bu başlıkta ani işitme kaybı ve çınlama ilişkisini görünce endişelendim 7 24 çınlayan kulağımda ani işitme kaybı ihtimali var mıdır acaba yani bu çınlamalar ve uğultular her zaman sonuç mu yoksa işitme kaybına sebep de olabiliyor mu mesela sizlerde ani işitme kaybı olmadan kısa ya da uzun bir süre önce çınlama ve uğultu var mıydı bu arada herkese çok geçmiş olsun

Bahtsızbedevi18

Eğer işitme kaybı yoksa diğer testleri yaptırmalısın. Özellikle, boyun ve çene yüzünden çınlama olabiliyor. Psikolojik etkenler ve streste etkili olabiliyor. Geçmiş olsun.

bendede var aynı sorun 5 yıldır doktora gidiyorum birşey yok diyor banyo sonrası suyu temizlemessem çok oluyor

Arkadaşlar travma sonrası kulak çınlaması var uzun zamandır. Bir DR tanıdığım RİTALİN, CONCERTA, MODİVEKS ilaçlarını önerdi çınlamanın veya travmanın yan etkilerini( tez canlılık, konsantre olamama VS.) azaltmak için.

Bu ilaçlardan bir veya birkaçını kullanıp fayda gören var mıdır?

gunduzm78

Trafik kazası travmasını bilemeyecem ama ben sadece basit bir otit oldum 16 yıl önce gece 10 saatleri bir duş sonrası kulağımda müthiş bir ağrı ve işitme kaybı başladı hemen acile gittim akut otit dedi 10 günlük antibiyotik tedavisi sonrası tamamen iyileştim işitme yüzde 100 geri geldi ama o otitden sonra 16 yıldır o kulağımda 3 4 farklı ses çınlama ve sese hassasiyet var ve uğultu türevleri eksik olmadı ilk zamanlar işitme kaybı olacak diye korktum hala da her sene 2 defa test yaptırıyorum yüzde 100 duyuyorum ama çınlama uğultu hiç gitmedi anladım ki bu kulak çok hassas bir organmış 3 ay vasterel kullandım bir ara yok denecek kadar azaldı ama gözlemlediğim kadarıyla sırasıyla sinir stres tartışma, alkol, aşırı kahve, yüksek gürültü sonrası geri çınlama uğultu artıyor ben sadece geceleri çok sessizde duyuyorum çınlama uğultuyu artık 16 yılda tamamen alıştım hiç rahatsız etmiyor ama umarım tam tedavisi bulunur herkes için sizin dediğiniz ilaçları ise hiç duymadım ve kullanmadım sizin kafa travması olduğu için kulaktan değil de beyinden gelen bir sestir belki de geçmiş olsun ama şunu söyleyim çok şiddetli değilse insan alışıyor tekrar geçmiş olsun

Bende çınlama başladı bide bu eksikti yasabır 😞😞

2004 yılında hastanede kalıyordum banyodan sonra kulağım tıkandı ve kulağımı yıkattım o gün bu gündür kulağım sürekli çınlıyor alıştığımdanmıdır bilmem sadece aklıma gelirde dinlersem duyuyorum : )

Bu güne kadar kesin bir tedaviye rastlamadım. Gece yatarken radyo aç sesi kıs öyle uyu dedi doktorum. Kulaklığı takıyorum yine banamasın demiyor :cool:

Gene az olmuştuda geçmişti ozamn bem fıtıktan oldu sanırsam boyun fıtığı buara az geçti boynum çınlamada azaldu

Ağır bişi taşımayagelmiyo😒

Geçen yatıyom gece uyandım cem adrian duyuyom duymam münkün dğl annemi çağırdum duyuyonmu oda duymuyo anlamadım😒obir gün ses gelmedi

Pluvia

Geçmiş olsun. Yine o yüzdendir. Dinlenmene bak, stres yapma ve ilaç kullanma. Bir faydası olmuyor ilaçların.

lacivert21

Aynen olmuyo faydası egzersiz iyi sadece lastikle yapıyom

Trapes kası

21 yıldır tinnutus hastasıyım, gece gündüz sürekli duyuyorum, şu an resmen müzik dinler gibi kulaklarımda, ben askerde eğitimlerde oldum, çok ilaç kullanımdım iyileşmedi, bir ara muayenede hafif sesleri ayırt etmede güçlük çekiyordum, şimdi ne bilmiyorum, alıştım, böyle ölürüm herhalde...

lacivert21 youtubede trapes kası geliştirme yazarsan çıkar

Boyın geliştirme

Üst Alt