Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

Bu cinlamayi gerçekten bunu çeken insan anlar

Bende 3 yıldır var gerçekten zor arkadaslar tedavisi malesef yok gibi. Ancak araştırıyorum tanidigim doktor apiterapi ile ilgileniyor arılar beyindeki hücreleri onarabiliyor diye okumuştum bu tedaviden olumlu yanıt alirsam yazarım inş

Şu anda bende bir sorun var çınlama sorunu. Cihaz almak için testlere girmiştim. Bera testine iki defa girdim ama uyutmadılar ve bende bera testlerinde tam uyuyamadım. Acaba sinirlerime etki etmiş olabilir mi?
Doktora gittim ilaç verdi kullandım fayda etmedi. Kontrol eden doktorlar birşey yok dedi. Çınlama bazen azalıp, bazen çoğalıyor. Daha önce yoktu.

ben de 23 yaşındayım 1 gece film izlerken aniden kulağım duymamaya başladı sadece sağ taraf 1.5 gün içinde hastaneye gittim. ilk ölçümde 75 db idi sonra 63 e kadar düşürdüler serum la ilaçlarla suan 3. haftasındayım iyileşeceğime inanıyorum zor da olsa telefon konusmasını anlıyorum ama cok zor .

uyguladıgınız alternatif tıp varmı sormak isterim gercekten cok berbat bişey sürekli çınlamalar desen ayrı bir dert . instagram hesabım nickim le aynı varsa bir tedavi alternatif de olsa ulaşırsanız sevinirim. herkese çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.

Yaygın olarak kortizon ve oksijen tedavisi uygulanır. Size muhtemelen kortizon tedavisi yapılmıştır. Oksijenden de iyi sonuç alınabiliyor.

Mehmet Akşit

konusu acılmısken su laser tedavısı hakkında bızlerı bılgılendırırsenız cok sevınecegım Mehmet Aksıt bey. konu hakkında en guvenlı bılgılerı sızden alacagımı bılıyorum.
lutfen ne olursunuz.

SİZLERE ÖNERİM ODYOGRAM TESTİ YAPTIRMANIZ ve SİEMENS SİGNİA PRİMAX 48 KANAL İŞİTME CİHAZI İLE TİNNUTUS TERAPİSİ.
DOKTORUNUZLA GÖRÜŞÜN DETAY İÇİN ODY.OGUZ BEY 05304995809 DAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Signia, kulak çınlaması tedavisinde dünyada bir ilki sunuyor. İşitme cihazlarımız, çığır açan Notch (Çentik) Tedavisi de dahil olmak üzere, kulak çınlaması ile baş etmede üç ayrı özellik sunuyor. Signia işitme cihazlarına özgü kanıtlanmış yeni terapi, kulak çınlamasının etkilerini azaltabilir veya tamamen kaybolmasını sağlayabilir. * İşitme cihazlarımız ile, kulak çınlaması artık bir ses olarak algılanmaz.

Kalıcı rahatlık için benzersiz terapiler

Notch Terapisini, başarılı statik gürültü ve okyanus dalgası tinnitus terapi sinyalleri tamamlar. Bunlar kulaktaki sinir bozucu sesleri maskeleyerek çeşitli dalgalı ve statik terapatik sinyallerle örterek çınlama sesinin hakimiyetini ortadan kaldırır.

Okyanus dalgası olarak adlandırılan dalgalanan sinyaller, başlıca kulak çınlaması uzmanı Dr. Pawel Jastreboff ile birlikte geliştirdiğimiz yeni Kumsal seçeneğini içeriyor.

Üç strateji, optimum sonuçlar

Her üç terapi ayrı olarak Connexx üzerinden programlanır. İşitme cihazı kullanıcısı, duruma bağlı olarak işlevleri seçebilir ve touchControl akıllı telefon uygulaması (iOS ve Android için) aracılığıyla etkinleştirebilir. Signi'nın kapsamlı tinnitus terapisi ile, kulak çınlamasına karşı mücadelede edebilir, böylece müşterilerinize yeni bir huzur sunabilirsiniz.

cannan

Merhaba cannan
Tinnutustan muzdurip biri olarak
Yazınızda iğneyi gördüm
İğne derken ismi falan nedir
Kullanımı nasıldır etkisi ve yararı olmuşmudur bilgilendirirseniz sevinirim

benim çok artı geceleri uyandırıyor :(
vasoserc azda olsa baskılıyo

Bende uyurken ve geceleri hiç yok
Çok olmuyor bende ama bazen ister istemez odaklanıyorum
İlaç kullandım fayda etmedi

ben alıştım kulaktaki çınlamaya ama gerçekten işe yarıyorsa alacağım

S.a ben 4 gün once duş alıyordum sanırım sag kulagıma su kactı 2 gun boyunca bişey yoktu sadece nadır makarna kırılıyormus gıbı oldu dun aksam arabada eve giderken biip sesine dondu o kadar takmadım ama ewe gidince siddetlendı bu gun yıne ewe gidiyorum dunden daha da sıddetli bu düzelirmi sizin yorumları okudum benmle aynı durumu yasayan varmı

Mami.61
Beklemeden kbb doktoruna git. Ani işitme kaybı olabilir. Herhangi bir duyma sorunu var mı?

Bir kitapta, kulak çınlamasına, kalsiyum birikiminin neden olduğu yazılı idi ve psikolojik kökenli olduğu iddia ediliyordu.

Kalsiyum içeren gıdalardan uzak durarak ve kalsiyumu eriten sıvı gıdalar alınarak deneme yapılabilir.
Kişinin kendisine zarar vermeyecekse, ılık su ile limon suyu karışımı veya sirkeli su, olası kalsiyum birikimine etki eder mi diye doktora danışmak lazım.

Emrdyl

Saglık raporu aldıgım da kulak muaniyesinden felan gectim herhangibi bi sorun oldugunu soylemedıler ama Bazen bana bişe dediklerinde tekrarlattırıyordum soyledıklerınde. yarın gidecegim doktora ama benım koktugum burdakı insanların bahsettıgı gıbı hıc gecmeyecekmı bu ses. Genelde ortam sessiz oldugunda oluyor

Mami.61

Çınlama maalesef geçmiyor. Çok az geçenlerde oluyor. Benim 2 sene olacak. İnsan alışıyor bir süre sonra. Sen doktora git, tahlilleri yaptır sonuç çıkar zaten. Çok sesli ortamlarda durma ve stres yapma.

Emrdyl

2 gündür cınlama var tedavisi yokmu abi bu nasıl bişe bu seviye artacakmı peki

Mami.61

Artacak mı azalacak mı onu kimse bilmez. Tamamen sana bağlı. Geçmiş olsun. Yarın doktora git zaten doktor gerekeni söyler. Allah şifa versin hepimize.

Emrdyl

Senın yazını okudugumdan beri bakkyorum ilk 3-7 gün onemli diıyorlar belki düzelir offff bu nasıl bişe ya insani intihara sürükler kafayı yedirtiyor adama

Bana baglı derken yapmam gereken bişeymi var

Mami.61

Eğer ani işitme kaybı ise tedavi olup, etkisi azaltılabiliyor. Sen yarın doktora git vakit kaybetmeden.
Sana bağlı derken yani bunu stres yapma. Alkol, kahve tüketme. Sigaranın çokta etkisi yok ama azaltmaya çalış. Kalabalık ortamlarda durmayaya çalış.

Ya bende işitme kaybı var şu sıralarda cihaz alacağım ancak 10 15 gündür çınlama banada musallat oldu..

Özele gitmedim ama Devlette stresten olabilir işitme kaybından olabilir dedi salladı.

İşin komik tarafı mesele çınlama yoktu foruma girince konu başlığını görünce çınlama geldi.
Yine gündüz pek çınlamıyor ama işte evde PC başına oturduğumda çınlamalar artıyor.

Böyle saçma bir durum ile karşılaşan var mı? Sanki işitme kaybından değilde Stresten falan mı diye düşünmeden edemiyorum. İnşallah öyledirde geçer...Bir sürü derdin ardına bide bununla uğraşmayalım :S

Bu arada böyle şeyleri kafaya takarım kendimce neden sonuç ararım.

Kulak çınlamasından kurtulmak için çınlamayı geri plana atmalısınız. Sesi duymaya çalışmayın. çalıştıkça ses artıyor ve baş dönmesi yapıyor....! Dikkatinizi dağıtacak bir şeyler yapın o arada. Farklı bir şeye odaklanın

Doktora gittim bana bi damla verdi gunde 3 kez kulagıma damlatıyorum bu gun gectı gıbı bişey ilacın adı: onadron simple

Emrdyl

(Onadron simple) bunu bi dene bende işe yaradı

Merhaba. Ben ali eren seymenoglu. Sikayetniz hakkinda bilgi almak istiyorum. Simdi nasilsiniz? Ilaci kullaniyor musunuz ? Ilaci 1 yil kullandim demissiniz ne zaman etki gosterdi cinlamaniz azaldi ? Bilgi verir misiniz? Bende de 5 gundur var. Eger etkili ise doktordan isteyecegim.

KULAK ÇINLAMASI İLE İLGİLİ İBRAHİM SARAÇOĞLU TAVSİYESİ :
watch

Üst Alt