Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kilo sorunu olanlar, zayıflamak için fikirlerimizi paylaşalım?

bence kimse kimseye karışmasın herkesin bedeni farklıdır.kimi şekerden kilo alır kimi ekmekten.kimse kimseye bişi demesin.az yesin öz yesin.bi dilim yenecek meyveyi bi tabak yersen tabi kilo alırsın.iki dilim yenecek ekmekten bi somun yersen tabi kilo alırsın.

eskiden insanlar çok hareket ediyolarmış oyuzden şimdi toplumda obez insanlar var.herşeyimiz masabaşı.bence vucuda herşeyden vermek gerekiyo yok onu yemeyin yok bunu yemeyinle olmuyor.ayrıca ekmek yemeyin diğenlere acayip gıcık oluyom.ekmek az yenirse asla kilo yapmıyo.ama nasıl ekmek ?? şimdi ekmeği şişiriyolar birsürü katkı madddesi katıyolar ekmeği bozuyolar ne tadı var ne tuzu ?? ekmeğinizi evde ekşi mayalı olarak yapın kilo falan almıyosunuz.canınız çikolata çektiyse giidn bitter yiyin.yada pasta çekti evde yapın.dışardan almayın evde hafif tatlı yapın bi tabak yicenize küçük tabak seçin ona koyun.

ben zamanında çok yerdim ölçüm yoktu kilo aldım sonra yavaş yavaş buna uymaya başladım bide kas hastasıyım kaslardan gitmesin diye didik didik inceledim diyetisyenlere gittim ama baktım her kafadan bi ses çıkıyo kendi kendime ayarladım.en iyi diyetisyen sizsiniz.ne yediğiniz zaman tok tutuyo ne yediğinizde acıkıyosunuz bunu siz bilirsiniz.ne tüketmeye başladığınızda zayıflamaya başladınız ona dikkat etceksiniz.ve en önemlisi...hareket etceksiniz.çoğumuzun bu şansı yok tabide ozaman dahada az yiceksiniz.fazla yüklemeyin midenize.

Zeliha hanımgüzel yorumlamışsınız . Yüreğinize sağlık

SERAFİM

Her 10 yılda bir 10 kilo alır mı ? Böyle bir şey var mı gerçekten bunu ilk kez duydum.

sokrates

Var tabii ki , çevrendeki 40 ve üzeri yaşta olan insanlara dikkatlice bakarsan çoğunun neden kilolu olduğunu daha iyi anlayabilirsin .

Öyle Karatay diyetleriyle Ducon diyetleriyle filan incecik olunmuyor .

O kadar trilyoner zenginler var neden zayıflayamıyorlar ?

İron verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. aslında ne yapmam gerektiğini yazdıklarınızla birlikte bende biliyorum. Bendeki sorun sahip olamadığım iradem . İnşallah bir gün oda olacak.

Not: bu sitede bir şeyler yazmak başlı başına bir sorun imleç sürekli hata veriyor. Lütfen yazılımı güncelleyin. bir satır yazı 5 dk sürüyor.

sahranil

Zayıflama ameliyatından sonra doktorlar hastaya 30 gün sıvı gıdayla beslenmesini aksi halde yeniden ameliyat olmak zorunda kalacağını söylüyorlar.Ve hasta 1 ay sonra 20 kg kaybetmiş oluyor...Ameliyat olduğu için zayıflamıyor beslenme şeklini değiştirdiği için zayıflıyor.
Ben size gideceğiniz yer için uçak veriyorum siz olmaz ben illada at arabasıyla gideceğim diyorsunuz.Siz bilirsiniz....

Bir 15gün zararlı şeyleri yemeyin vücuttaki incelmeyi görceksiniz kendimde gördüğüm için yazıyorum

Benim doymama sorunum vardı karatayı etmeden önce fazlaca yiyodum zararlı yicekleri yarum ekmek döner yerdim çayı şekerli içerdim 3biarada içerdim patates kızartması falan pek yerdim kilo verdikten sonra obesinleride yemeyince kalktu oiştah artışı arada bir yiyorum ince bir dilim öğlene kalmıyo midem kıyılmaya başlıyo açlık şekerinle oynuyo şeker girdimi vücuda sonrada acıkma başlıyor

Zararlı şeyleri azaltarak bırakırsanız metabolizmada düzene girer bunun içinde tiroit uyku apnesi vitamin eksikliği varsa biraz zor veriliyo kilo

[FONT=Arial]Kilo sorunu olanlar fazlalıklarını vermek için diyete başlıyor. Ancak diyetin ikinci haftasından sonra vücut direnç geliştirebiliyor. Metabolizmanızın kilitlendiği o andan sonra beslenme programınıza ne kadar sadık kalırsanız kalın artık kilo veremiyorsunuz. İşte bu noktada vücudu şaşırtarak direncini kıran ve tekrar kilo vermeyi sağlayan bir ara diyet uygulamanız gerekir.[/FONT]

Leptin hormonu pek çalışmıyor

Karatay diyet değil zaten sağlıklı besinleri yiyerek vücudunuza kötü bişi girmiyor

Sık yiyerek vücutu mahvediyoz anlıcağınız

Kendim yaşadım gördüm artık size kalmış sağlıklı günler dilerim

Hodri meydan! Zayıflamak isteyenler şimdiki kilosunu ve hedef kilosunu yazsın..Aşama aşama kilo kaybını yazsın.Süre 30 olsun..Herkes kendi yöntemiyle zayıflasın...

@sahranil
aslında çok güzel bir konuya değindiniz. Bende demir eksikliği b12 b5 b6 magnezyum omega3 v.s. Eksiklikleri var. Ayrıca kansızlık ve troidit var. Dahiliye doktorum bana söyemişti bu eksikliklerden dolayı sende obezite mevcut diye ama ne kadar tuhaftır ki zayıfladığım zaman bnlar düzeleekmiş.

@vilanjik
ABİM ZATEN HEP O NOKTADA TAKILIYORUZ

AMA TANSİYON ŞEKER KALP RAHATSIZLIĞI OLANLAR İÇİN OLDUKÇA ZARARLI BİR YÖNTEM

ayşegül_01 aynen ayşegül hanım annemde var çoğu uyku apnesi ağır baya oyüzden kiloda veremedi

Bide iştahlı baya:)nefsine hakim olmuyo

Bi20 gün yaptırdım ona inceldi baya sonra gene yedi:)

Yağdan gitti incelme vardı baya

Gizli şekerde var annemde onunda etkisi çok zor vermesi

Hepsinin başı obezlik hastalıkların

jewel

bana uyar, hatta bence bir zayıflama grup sayfası açalım herkes verdiği kiloyu ve uyguladığı yöntemi yazsın
özedirici olacağını düşünüyorum. :)

Vaktinde bana demir ilacı verdi doktor bana baya dokundu bağırsağıma bildiğiniz dalak varya onu pişirdim yedim bisüre gittim kan verdim 1kaç aysonra baktım demir yükselmiş

Kışın dvitin ampulunü içiyorum zeytinyağına koyup 1kaşık

100 geçmicek dvit tabi
ayşegül_01 valla açın tabi tabi sağluklu şekilde olsun öle şok diyetlerle zararlı

Ben geldim ideal kiloya az kaçamak yaptığım için aldım biraz 3 4kilo verecem onuda:)

ayşegül_01

Kilo:66
Hedef:50
Süre: 30 gün
Yöntem: Tek öğün öğlenleri sınırsız sıvı gıda

Bide ömnli olan verdikten sonra o kiloyu korumak

Ben arada yiyırum kaçamak

Kaçamak yok! Kaçamak yapacağında buna değer mi diye sor kendine....

Tamam bu başlıkta devam edelim. Ilk ben yazıyorum ozaman :)

kilo:100 kg emin değilim öğle arası tartılacağım
boy : 1,61
istatistklere göre 56 kg olmam gerekiyormuş. Olaam kemikli bir yapıya sahibm 56 olursam hortlağım çıkar. Tersine çevirdim hedef 65 kg inşallah

[ı]hadi bakalım bilgiler ve hedfler gelsin[/ı] :)

ayşegül_01

site yönetimine mesaj atma bölümü için Messenger gibi bir şey yapın diye yazdım ama hiç bir gelişme yok evet dediğiniz gibi yazı yazmak bile işkence haline geldi yönetim platformu daha kullanışlı hale getirmediği sürece üye kaybına neden olur. yeni üye biri bile resim yüklemeyi dosya eklemeyi bize sorar hale gelmiş beceremiyor adam bu sitenin acil güncellenmesi ve daha kolay kullanabilir hale gelmesi lazım özel mesaj bölümü bile ağlar vaziyette

jewel

Ben verdim vereceğimi yemezsem kaçamak kilo gidiyo

Nefse hakim olnca korunuyo kilo çok yerseniz gelir

2öğünden fazla yemiyorum ben kaçamakta olsa

Bu şekil koruyom

Sırf sıvı şeylerle olmaz kilo verme zararlı dikat et kendine

sahranil Sırf sıvı şeylerle olmaz kilo verme zararlı dikkat et kendine
diyen arkadaşım.Bunu bana değil zayıflama ameliyatı yapan doktorlara söyleyin bir de size nasıl cevap verirler acaba...30 gün sıvı gıdayla beslenilecek sonra katı gıdalara geçilecek.Ben bilimsel bir açıklama yapıyorum size ama anlatamıyorum...Çünkü bu bir detox yöntemidir.Mide hazm etmek için hareket etmediğinden hızla küçülür ve verilen kilolar geri alınmaz... ayşegül_01 100 kg olduğunu söyleyen arkadaşım zayıflama ameliyatı olsaydı 1 ay sonra 20 kg vermiş olacaktı.Ama ameliyat olmasa da 30 gün sıvı gıdayla beslense yine 20 kg kaybedecek ve acı çekmeyecek...

profil resmin son halin ise bacakların kalın arkadaşım bisiklet binerek bacakları zayıflat.:eek:

İron kilodan dğl bacağım

Az lenfödem varmış

Yapısı öle

Eski hali daha kalındı

Uzun botları hayatta giyemezdim :)

Aaaaaaaaaaaaa!!!!! Erkekler şişman bayanlardan nefret ediyor...;)

Fazla incelme olmadı bacakta yapısı böle bunada şükür

38 bedene giriyom bunada şükür eskisi 44dü

Eşimin sizlere çok selamı var . Kendisi her ne kadar şuan 105 civarı kiloda olsada kendisiyle tanıştığımda 110 kg dan 77 kg düşmüştü. Onun sloganı "az ye çok çalış, doymak için değil yaşamak için ye"olmuş.
Evlendikten sonra benim güze yemeklerim sayesinde tekrar kilo aldı ama biz aşkla tekar zayıflayacağız. :)))

ayşegül_01

Ben de eşinize saygılarımı sunuyorum.Benim niyetim kendim gibi ortopedik engelli arkadaşlara yardım etmekti.Çünkü bizim kilo almamamız gerekir.Verdiğim bilgi hazine değerinde tabi ki kıymetini bilenlere... Nefse ağır geliyor ama .Sonuç harika....

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]Ben bu sene başında bir immünoloji uzmanına gitmiştim. Drbana inanılmaz bir yasak listesi ve diyet verdi. Bunun yanı sıra bitkiselvitamin ilaçları. Ben bu diyete nerdeyse hiç kaçak olmaksızın uydum. Ve 15günde 4 kg verdim.2. beyin gerçekten mide ve bağırsaklar.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

ayşegül_01
sizde eşinize selam söyleyin harika bir aile profili mutlu olduktan sonra kilo falan sorun olmuyor sanırım yada sen zayıflayamayınca yakınlarındakini şişmanlatarak sorunu çözmüş gibisin. eşiniz ve çocuğunuzla birlikte sizlere ömür boyu mutluluklar diliyorum.

sahranil
[FONT=Tahoma]38 bedene düştüysen büyük başarı tebrik ederim.[/FONT]

jewel
Türk erkeği çok zayıf cılız bayan sevmez. Balık etli hanım göbeği ve tatlı dilli olsun yeter :eek: örnek vereyim futbolcu Caner Erkin in eski eşi Asena Atalay çok zayıf ama yüzü ve bakışları çok güzel. Benim favorim Sıla üstüne tanımam.:eek:

Herkese de laf yetiştirmiş,gözünden de bir şey kaçmıyor...:)
Kimine "bacakların kalın" diyor,kimine de "yanındakileri şişmanlatarak sorunu çözmüşsün" diyor...Ha ha ha gerçekten çok komik...

Üst Alt