Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalpte büyüme, şeker, tansiyon, enfeksiyon için verilecek rapor oranı..?

O zaman memur kıllık yapıyor. Bundan zevkmi alıyolar nedir.Oranların toplamı 90 yapıyor. Memurla görüşüp itiraz edin.Oranları toğladığında 90 yaptığını söyleyin. Hakkınızı sonuna kadar arayın.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BuTcHeR Abi kaç defa söyledim anlamıyor adam benim elimde olan bir şey değil diyor. Adama bende hesapladım 90 olması gerekiyor diyorum yok 89da kaldı diyor. Bu adamı nasıl yola getircem bilmiyorum. Nereye başvurmalıyım.

Kurul başkanıyla görüşün.

Bunu memur söylediyse siz kendiniz görüşün

BuTcHeR Abi o zaman öyle yapayım artık olmadı başhekimin yanına çıkayım raporu aldığımda. Çok saol abi dediğin gibi olabilir. Adamlar resmen rapor vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

@BuTcHeR @sarasota @OturanBoğa
Abilerim 10.10.2016 da hastane'nin şikayet birimine dilekçe verdim. Dilekçeme resmi gazeteyi ve babamın raporunu ekledim. Bugün cevap geldi. Gülermisin Ağlarmısın ?

Sayın Fatih ÖZTÜRK

İlgili başvurunuzla ilgili olarak sağlık kuruluna danışılmış ve durumunuzla ilgili olarak sağlık kurulundan sizlere açıklama yapıldığı bilgisi alınmıştır. Tarafınıza verilen Sağlık Kurulu Raporuna İl Sağlık Müdürlüğüne itirazda bulunabilirsiniz..

Saygılarımızla.

Bende cevap olarak;

Sayın Yetkili,

Sağlık Kurulundan Tarafıma Açıklama Yapılmamıştır. Dilekçeme İstinaden Yazılı Açıklamanın Yapılması Hususunu Arz Ederim.

Diye cevap yazdım. Bu arada ismini veremiyeceğim bir yetkili hastanenin sağlık kuruluna gittim babamın raporuyla. Sağlık kurulu memuru raporu inceledi ve raporun tamamen baştan sağma düzenlendiğini sağlık bakanlığına şikayet etmemi söyledi. Hatta sen şikayet et onlar zaten sana dönüş yapmak zorunda kalırlar dedi.

Akşamda bimer'e yazacağım. Hasta haklarında konuştuğum kişi bimer'e yazsanda yazdığın yazı bana gelecek dedi. Mecbur itiraz edeceksin diyerek beni vazgeçirmeye çalıştı. Sizce bir sonuç çıkar mı yoksa boşuna mı uğraşıyorum ?

mEYd5V.jpg
[/URL][/IMG]
Buda raporun son hali.

diablo69 olacak iş değil . ya zorda darda adama özürlü raporu almaya gelmiş adama zorluk çıkarıyorlar. ulan dr olmuşsun adam gibi incelesene raporlarını. hipertansiyon dan ve pulmoner hiper tansiyondan mutlaka rapor verilir.

işini düzgün yapmayanları sevmiom.

diablo69 bu durumda hiç fazla uğraşma il sağlık müd. Itaraz et başka hastaneye gönderirler yapacak bişe yok

sarasota abi itiraz edersem bu raporum geçersiz mi sayılır ? Yani ben vakit kaybetmemek için itiraz edeyim diyorum. Hemde şikayet edeyim diyorum. Bana yaptıklarını başkalarına yapmasınlar. Bugün kurul Başkan'ıyla görüştüm rapor üzerinde değişiklik yapamayız suç dedi bende daha önce yaptınız dedim. Sonra oda lafı geveledi. Bide ben İstanbul'da oturuyorum Fatihdeki yere mi gitmem lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rapora itieaz edersen hakem hastaneye gidersin onların vereceği rapor gecerli olur digeri iptal olur

sarasota abi teşekkür ederim yardımların için. Ben şikayet etmeyi seçtim zaten 6 ay bir rapor için uğraşmışım. 2-3 ayda bununla uğraşırım. Kendi hatalarını hastalara yükleyip insanları süründürmesinler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sarasota abi bugün bi mail geldi şöyle yazıyor,

Sayın ÖZTÜRK ;

Hastanemiz sağlık kurulundan Kemal ÖZTÜRK hakkında 27.09.2016 tarih ve 3373 no ile düzenlenmiş engelli raporuna istinaden yapılan başvurunuzda istenilen değişikliğin yapılabilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Yataklı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ' ne başvurmanız gerektiği anlaşılmıştır. Saygılarımızla..

Yani git itiraz et diyorlar dimi ?

@sarasota abi babamın %89'luk raporuna itiraz ettim. Fatih Sultan Mehmet hastanesini seçtim. Yalnız kafama bir şey takıldı. İl sağlık müdürlüğündeki memur Fatih Sultan Mehmet hastanesinde farklı bir oran çıkarsa hakem hastaneye gideceksin dedi. Babama imzalattığı itiraz dilekçesinde de bu tarz bir ifade var. Yani ben şimdi babama Fatih Sultan Mehmet hastanesinden %90 veya üzeri rapor alsam dahi aldığım raporun bir geçerliliği olmayacak mı ?

BuTcHeR OturanBoğa

Öncelikle tekrardan merhabalar konu kirliliği oluşturmamak adına size danışmak istediğim durumları buraya yazdım. Yukarıda da belirttiğim üzere babamın raporunun yanlış hesaplanması üzerine sağlık kurulu raporu 2016 yılında % 89 olarak verildi.

Babamın raporuna 3 yıl önce itiraz ettim ama babamı yormamak için hastaneye gitmedik. Fsm hastanesi ile görüşmemde itiraz üzerinden uzun zaman geçtiği için itirazın iptal olduğunu söyledir. Bu 3 yıl içerisinde babamda bazı yeni hastalıklar gelişti(böbrek yetmezliği, işitme problemleri ve koah gibi). Son 1 yıl içerisinde 4 defa yoğun bakıma girdi çıktı. Yaklaşık toplamda 50 gün çeşitli hastalıklardan hastanede tedavi gördü. 2 gün önce acaba yönetmelikte bir değişiklik var mı diye girip kontrol etmek istedim ve yönetmeliğin değiştiğini gördüm. dikkatimi çeken 11.maddenin 4. satırındaki ;

"Yeni bir engel durumunun ortaya çıkması veya mevcut engellilik durumunda bir değişiklik meydana gelmesi halinde, bireyin talebi ve ilgili branş hekiminin sağlık kuruluna sevki uygun görmesi üzerine süre aranmaksızın engellilik durumu yeniden değerlendirilir ve yeni rapor düzenlenir." oldu.

Şimdi ben bu maddeye istinaden raporu aldığım hastanenin KKB, Nefroloji yada Göğüs hastalıkları bölümlerinden herhangi birine gidip doktora durumu izah edip babam için 2016 yılında aldığım raporu güncelleyebilir miyim ? Eğer güncelleyebiliyorsam diğer puan aldığı branş doktorlarına tekrar muayene olmasına gerek var mıdır ? Çünkü babamın diğer hastalıklarıda ilerlemiş durumda ve tedavisi mümkün değil.

Birde dün il sağlık müdürlüğünün rapor itiraz bölümü ile görüştüm. Babamın yeni hastalıklarının ortaya çıktığını sürekli enfeksiyon kapıp hastanelik olduğumuzu hastane hastane gezdirmek istemediğimi ilgili maddeden nasıl faydalanabileceğimi sordum. Yönetmelik yeni olduğu için konu hakkında bilgilerinin olmadığını hastane ile görüşmemi istediler(hastane yönetmelik daha bize gelmedi gibi bir cevap verdi:) ) ve yeni yönetmeliğe göre hakem hastane olayının değiştiğini rapora itiraz edersem 2. hastaneden aldığım raporun istediğim oranda çıkması halinde 3. hakem hastaneye gitmeme gerek kalmayacağını bildirdiler. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır ? Biraz uzun oldu şimdiden kusuruma bakmayın.

Bilgilendirme amaçlıdır.

İl sağlık müdürlüğü personelinin verdiği bilgi sanırım doğru. Yönetmeliğin itiraz kısmına baktım ve şöyle söylüyor;

Raporlara itiraz

MADDE 12 – (1) Raporlara, engelli birey, vasisi veya raporu talep eden kurum tarafından müdürlüğe itiraz edilir. Bireysel rapor itirazları, ilgilisine teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde yapılır. Süresinde yapılmayan itirazlar değerlendirilmez. Kurum itirazları gerekçe belirtilerek yazılı olarak yapılır. Kurum itirazlarında süre aranmaz.

(2) Rapora itiraz edilmesi hâlinde birey, müdürlük tarafından yetkili en yakın farklı bir sağlık kuruluşuna ya da önceki raporu farklı sağlık kuruluşundan alınmış ise sürekli izleminin yapıldığı sağlık kuruluşuna gönderilir. İtiraz edilen rapor ile itiraz üzerine verilen rapordaki kararlar aynı yönde ise rapor kesinleşir. Rapor sonuçlarının farklı olması ve itirazın devam etmesi hâlinde, müdürlük tarafından en yakın hakem hastaneye yönlendirilir. Hakem hastane tarafından verilen karar kesindir.

Yani eğer 2. hastanede oran farklı çıktıysa ve sen bu oranada itiraz etmiyorsan 2. rapor geçerli. 3. bir hakem hastaneye gitmeye gerek yok.

Üst Alt