Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp hastaları özür oranlarınız yüzde kaç?

Kardiyoloji:10+10+10=30
Üroloji:10
Fizik:7
Soru: Arkadaşlar merhaba
Bölüm ve doktorlardan aldığım oranlar bunlardır
Balthazar hesaplamasına göre bu tabloya göre rapor sonucum ne olur?
Asıl sorum şudur kardiyoloji 3 tane ayrı ayrı %10 puan verdi bu oranlar balthazar hesaplanması yapılmadan kendi içinde kesintiye uğruyormu?eğer kesintiye uğruyorsa kaç tanesinden kaç puan kesiyorlar?zaten balthazar hesaplamasında puanlar kesiliyorken hesaplanmadan öncede kesilmesi ciddi haksızlık(hızsızlık)değilmidir?
Bu konu ile ilgili kesin ve doğru bilgiye sahip olup beni bilgilendiren arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim...
Teşekkür Ederim

Oğuzhan öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim
Kardiyoloji oranı 10+10+10
Üroloji 10
Fizik 7
Senin hesaplamanın içinde 30 var bende 30 puan yok 3 tane %10 oranının toplamını yazmak istemiştim

Bu kardiyolojinin verdiği 10 puanlardan hesaplamadan önce kesinti olucakmı? bu benim için çok önemli net ve doğru bir bilgi olursa çok sevinirim

Tamam düzeltiyorum,hırzlı okudum.
Kesinti derken balthazar hesabına giriyor.
Net bilgi %39 olarak cıkar.
Emre 25_34

Selamlar ben kalp krizi geçirdim 1 balon 1 stent kalp ef değeri 35,tansiyonum var şekerim var
Birde uyku apnesi belirtim var.
Öncelikle sorunum şu kalp ef değerinden mi sadece puan veriyorlar yani ef den 50 aldığımdan kalp damalardan stent balon uygulamasında genişleme ve ya darlıktan puan alabiliyormuyum ötv indirimine puanım yeterlimidir.

Kalp üzerine rapor almak istiyorsanız Mehmet Akif hastanesi son tercihiniz olsun bilginize. 2014 yılında şişli etfalden %65 sürekli olan raporumu 37 ye düşürdüler. Kalp pili ve ekolarda EF 50-55 iken. Çok ilgisiz ve umursamazlar.insana bir hakaret etmedikleri kalıyor.

Merhaba,kalp yetmezliği ve kalp pili olan annemi,Ötv ve Evde bakım alabilmek için sağlık kuruluna soktum.

KBB: % 2
KY: %50
HT:%20
Aritmi %20

Rapor sonucu % 72 olarak geldi.

Slmlar kalp yetmezliği evre 4 yüksek tansiyin şeker ve böbreklerde protein kaçağı var malullük için yeterli olur mu

Herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum.
asendan aort damarı anevrizması ve kapak tamiri ameliyatı için rapor almak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar teşekkür ederim.
ef %60
Bi küspit aort kapak

Merhaba,
Mart ayında biküspit kapak nedeniyle aort anevrizması ve kapak değişimi ameliyatı oldum.
Kapak değişiminden dolayı Kardiyolog %30 verdi. Anevrizma ameliyatından dolayı da Kalp Cerrahı %30 verdi.
Fakat Kalp Cerrahı, kardiyolojinin ne verdiğini göremediğinden %30 verdiğini söyledi. Zaten cetvelde de anevrizma ameliyatına oran verilmiyor. Diğer ortopedik engellerimi de ekleyince 3 yıl süreli %61 engel oranı aldım.

arkadaşlar benimde ef%35 çıktı ilk muayenede kardiyoloji de öyle kontrol için gittim ilaç felan yazdı tahlil kan felan tansiyon Kartı verdi 2hafta tuttum koroner arter ve esansiyel hipertansiyon var dedi anjiyo yapacaktı vazgeçti mps testine gönderdi önce zaten 2 hafta sonra ilaç lar dan sonra tekrar ef%50 çıktı düzelme var dedi mps testine yaptır gel dedi 1 ay sonra. yarın randevu var yine mps testi temiz gibi doktora göstermedim yarın randevu. kalp sintigrafisi temiz sanki hipertansiyon tanısı hemen nasıl koydu hayret
serdarante
Dumanli

ef%50 iyimi benim şuan Ef51

Merhaba arkadaşlar bilgisi olan bir arkadaşımız sorum hakkında yorum yapabilirmi acaba heyete girsem oran alabilirmiyim.

04.02 - Koroner arter hastalığı (I20)(I21)(I25)(Z95.1)(Z95.5-5-Z95.9)
I25.1 Aterosklerotik Kalp Hastalığı

04.05 - Arteriyel Hipertansiyon (I10-I13)(I15)
I10 Esansiyel (Primer) Hiperta-nsiyon

04.08 - Hiperkolestrolemi, Hiperlipidemi(E78)
E78.2 Hiperlipidemi Karma

Ayrıca Ağır OSAS uyku apnesi 9-13 Ahi 43
Auto Cpap Resmed 9 Kullanıyorum

bu yazdıklarımla sizce heyete girebilirmiyim bilen arkadaş ne oran alabilirim yanıtlarsa çok memnun olurum

arteriyel hipertansiyon ve esansiyel. farklı mı

kalp krizi sonrası 1 stent takıldı. raporlarım ektedir. bunlarla vergi indirimi alabilirmiyi?gerçi kaç aydır randevu bulamadım..
Q9SvQt.jpeg

Q9SHDo.png

Kalpten Rahatsız Biri Yüzde Kaç Rapor Alabilir ? 3 Tane Stent Takılı

Kalpten Rahatsız Biri Yüzde Kaç Rapor Alabilir ? Arkadaşımda 3 Tane Stent Takılı Rapor Durumu Ne Olur Acaba Doktor Çalışamazsın Demiş Bu Şekilde Kendisine

Hiper tansiyon için kesin bir oran diyemem, listeden durumunuza uygun olana bakınız..

B- Kalp kapağı protezi : % 40

HİPERTANSİYON

Klas 1:
Antihipertansif tedavi kullanan ve komplikasyonu olamayan kişiler: % 10
Klas 2:
Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa: % 20
a) Proteinüri b) Hipertansif serebrovasküler hastalık d) Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri) e) Sol ventrikül hipertrofisi
Klas 3:
Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden iki veya daha fazlası varsa: % 50
a) Diyastolik kan basıncı > 120mmHg (maksimal tedaviye rağmen)
b) Proteinüri ve böbrek fonksiyon bozukluğu (serum kreatin ve BUN düzeylerinde artış veya kreatin klerensi <%50 olması)
c) Hipertansif serebrovasküler hastalık ve kalıcı nörolojik defisit
d) Sol ventrikül hipertrofisi
e) Hipertansif retinopati (evre 3-4)

Kalp kapaklarım ikiside protez kardiyoliye sordum %30 dendi. bu liste ye nerden ulaşıla biliriz.

merhaba arkadaşlar ben 2016 da kalp krizi geçirdim 1 stent var 2017 de kalp yetmezliği teşhisi konularak %50 engelli oranı ile vergi indiriminden yararlanıp %50 oran ile emekli oldum 2023 ocak ta bıotronik ıcd kalıcı kalp pili takıldı takılan kalp pili rapor oranını yükseltirmi yükseltirse % oranı ne olur teşekkürler

inalercan

Taş çatlasa en çok %55 veya %60 olur. Ama zaten emeklisiniz. Boşuna oran yükseltmek için uğraşmayın.

Çünkü bu SGK ne yaptığını kendi bile bilmiyor. Oran yükselteceğim derken düşürebilir de.

Bende çok ağır kalp yetmezliği var. Hipertansiyonum, kalp pilim var. EF değerim %20.

Buna rağmen ancak %60 oran ile malülen emekli oldum.

Buradan kıyas yapın.

teşekkür ederim şimal yıldızı evet ben emekliyim eğer % oran 90 ve üzeri olursa araç almak gibi bir düşüncem var o yüzden bilgi amaçlı sormuştum

Hocam Aort Mitral Kapağım metal 1996 yılında oldum amaliyat 2000 yılında tekrar pırtı nedeniyle kapak üzerinden temizleme ve baypas oldum. Son durum da odacıklarda kalınlaşma hiper tansiyonda var. Kardiyoloji de kontrol oldum doktora gittim. Rapor dan anlamam dedi cetvelde %30 olan oran sana uygun onu veririm tansiyonda % 10 vere bilirim dedi. Heyete hiç girmedim pek bilmem dedi ama bu oranlar baltazalda %37,5 çıkıyor buda vergi indiriminde işime yaramıyor.
Kalp Kapak Protezi %40 yazmışsınız bu hangi yönetmelikte birde kapaklar tek tek değerlendirilmesi gerekmiyor mu?

merhaba bende aort yetmezliğinden açık kalp ameliyatı olarak mitral kapağım değişti.12 yıllık hizmetim var benım.acaba ben malulen emekli olabilirmiyim.

Ya bana rapor vermeyi bilen bir kardiyolog gelmiyor. Şimdiki doktor %30 hiper tansiyon dan %10 veririm diyor. Burda gördüğüm kadarıyla aort a %30 mitral kapa %30 oran alıyor biz bu işi nasıl becereceğiz
.

A.garip mhmttt

Merhaba senin hastalığın benimkiyle aynı kardiyoloji doktorum sürekli değişiyor ve gelen her doktor sağlık raporundan anlamam ben diyip % 30 cetvelde yazan diyor. kişisel bilgilerini çizerek raporun fotosunu atma şansın varmı dır. 05052707336 örnek göstererek yapar belki
1996 da iki kapak değişti 2000 yılında pırtı attı bir kez daha amaliyat oldum. Şuanda da tansiyon hapı kullanıyorum. ve artık 20 sene sgk dolmak üzere 6500 günüm var. Engelli kimliğim için aldım rapor 1998 de %55 şimdi. Vergi indirimi için alıp emekli olmak istiyorum.

Arkadaşlar Merhaba 2017 Yılında 22 yaşında kalp krizi geçirdim.
Damarlarımdan birisi %100 tıkalıydı (Koroner Arter) Stent takıldı. Kalp yetmezliği teşhisi konuldu esansiyel hiper tansiyon teşhisdi konuldu.
2017 yılından beridir. Tansiyon kolestrol ve idrar söktürücüyü raporlu olarak kullanmaktayım.
Bu rahatsızlıgımdan ötürü malesef askerlik yapamadım. Muafiyet verildi.
Askerlik için aldıgım heyet raporunda açıklama kısmında şunlar yazmaktadır.

I25 - KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI (KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI)
ASKER ADAYI GEÇİRİLMİŞ MI, LAD STENTLİ EKO EF 40 Yorum: ANTEROSEPTUM MİD BAZAL
AKİNETİK. INFERO SEPTUM BAZAL, ANTERİOR HİPOKİNETİK EF BİPLAN SIMPSON İLE % 39,4
ÖLÇÜLDÜ. Sonuç: SOL VENTRİKÜL SİSTOLİK FONKSİYONUNDA ORTA DERECEDE AZALMA. SOL
VENTRİKÜL END SİSTOLİK ÇAPINDA GENİŞLEME. HAFİF MY IKH SINIF 3 %50 - 42/D/02 YE UYAR,
ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR.
Burada tansiyon ve kolestrol rahatsızlıklarım değerlendirmeye alınmamış sadece kalp rahatsızlıgımla alakalıdır.
Tahmini olarak bu değerlerle % kaç engelli raporu alabilirim. OğuzHan112

Selamın aleykum bir sorum olacak 4085 günüm var koranel kalp hastalı tesisi konuldu 1 kere anjiyo oldu 1 kerede anjiyoplasti oldum balonla damar genisletme islemi oldu ve fmf taşıyıcı hastasıyım ve aynı zamanda kronik bobrek hastası tesisim var hiper tansiyon ilacı kolesterol ilacı ve bobrek tasi önleyici ilaçlarım raporlu oran olarak ne alirim
Konu Sedat7106 tarafından değiştirilmiştir

Üst Alt