Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp hastaları özür oranlarınız yüzde kaç?

kolera,
ameliyat öncesi ef değerini hatırlıyormusun epikriz raporunda yazar, 58 değerine ameliyattan ne kadar sonra ulaştın 58 güçlü bir kalbi ifade eder sınırların 70 olduğunu düşünürsek...

doguştan damarlarımın bir kısmı ince kalpte büyüme var dilatekmp.cigerlerim su topluyor kardeş ilaç tedavisi ameliyat yok...

allah şifalar versin geçmiş olsun.......kardeş.

xozer;

tesadüf tam yazcaktım ki en son yazan adaşım çıktı:) o da yemiş benim gibi kaderin sillesini.

Merhabalar bugün bende rapor için başvuru yaptım rapor kağıdına kalp damarcı tip 1 lvef 55 my:1 ay :1 ty:1 ve kardiyolojide nyha sınıf 2 iki yazdı eko lvef 55 - rvef 55 olarak geçirdir - aort damarı ve metal kapak eklendi yukarıdaki oranlara baktım ama bir şey anlamadım sizce yüzde kaç oran verecekler ?

%30 görünüyor kardeşim

nyha sınıf 2 ve ef değerinizde 50 nin üstünde ise bu oran olur sanırım

hakan memeik sonucu yazarsanız iyi olur

Selam Arkadaşlar

Ben geçen Şubat ayında ameliyat oldum ve bana CRT-D yani 3 kablolu kalıcı pil takıldı. Kendim Karidiyomiyopati dilate hastasıyım. 2012 hastanye acil yattığımda sol EF %15 vermişlerdi, şubat 2014 epikriz de ise % 30 yazıyor.

EF %30, sol Yapılar dilate Global Ağrı Hiipokinetik MY 2, TY PAB 35 (bütün bunlar ne anlama geliyor bilmiyorum)

Kesin Tanı: I44 Atriyoventriküler ve sol Anadal -Dal Bloğu

diye yazıyor

2012 de acil yatırıldığımda Epikrizde ise

Sol ventrikül sistolik disfonksiyonu sol ventrikül global hipokinetik sol ventrikül dialasyonu sol atrium dilatasyonu 1. derece mitral yetersizlik 1. derece triküspit yetersizlik EF %15

Şimdi sorum şu

Ben Vergi indirimi için başvurdum.. Tabii işyerinden de sevk gerekiyordu. Şimdi iş yeri benden tam teşekkülü sağlık raporu istiyor yoksa seni işten çıkartırız diyorlar... Kalp pili olduğu için..

İkinci sorum ise: Salı günü hastaneye gidecem, heyete girmek için.. sizce yüzde kaç oran alırım...

Sorularıma cevap veren bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.. inanın çaresizim kafayı yiyeceğim.. çünki işten çıkartılma gibi bi lüksüm yok şuan...

saygılarımla

berdush48;

arkadaşım ef değerinden sadece zaten % 50 alıyorsunuz başka bişeye gerek yok

yani rahatlıkla alabilirsin ef 15 diyorsun daha önce nasıl ayakta durabildin bu değerlerle şaştım yani

Selam Sarosta.. Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim...

Evet nasıl ayakta kaldım ve halen kalıyorum bilmiyorum :)

Bugün ilçemizin bir özle hastanesinde yeniden bir kontrole girdim.. aldığım sonuçlar bu:

Aort Kökü: 41 mm
Sol Atrium 52 mm
Septum:11 mm
Arka Duvar: 12 mm
Sağ Atriyum: Dilate
Sağ Ventrikül: 34 mm
Diyastolik Çap: 82 mm
Sistolik Çap: Dilate

Lvot: 0,5
Aorta 0,7
Mitral 0,7
Perikardiyal Efüzyon: yok
Bölgesel Duvar Harektetleri : Global Hipokinezi
LVEF: % 20
Sonuç:
Ağır Derecede Sol Ventrikül sistolik Fonksiyon
Global Hipokinezi
Dilate Sağ ve Sol Kalp
Mitral ve Trisküspid Yetmezliği (hafif)

Ben güzel ülkemizin bir Turistk Sahil ilçesinde yabancı Turistler için Otel Rehberliği yapıyorum. Yani bütün gün arabayla otelden otellere gidip orda müşterileri dinleyip tur satıyoum.
Şimdi benim bu vergi indirimim için başvuruda şirketim birden tam teşekkülü rapor istiyor yoksa işten çıkartırız diyorlar. Sağlık ocağının verdiği Ağır işte çalışamaz raporu tanımaz oldular. yoksa beni işten çıkartacaklarmış.. böyle birşeye hakkları varmı??? Benim hakklarım nedir???

Cevap için şimdiden teşekkür ederim

evet seni işten çıkarırlar isteseler ama haklarını vererek yani tabi oluşmuş haklarınız sgk falan varsa tabi ayrıca sağlık ocağının verdiği rapor elbette geçmez çünkü seni engelli gösterecekler o bakımdan bu bi işe yaramaz sen rahatlıkla geçerli seviyede rapor alabilirsin senin işinede gelir bence git raporunu al ....................

Bugün heyete girdim.. .% 100 engelli dediler.. Raporu Bayramdan sonra verecekler.. teşekkür ederim cevap için sarasota...

berdush48;

raporun hayırlı olsun.

Merhaba Arkadaşlar,

Özür cetvelini inceledim ama hastalıklarım için özür oranı konusunda bir fikre varamadım, yeni yapılan tetkiklerimde bulgular;

EF%57
1-Aort yetmezliği +3 (orta-ileri düzey)
2-Aort anevrizması
3-Mitrak yetmezliği +1
4-Triküspit yetmezliği minimal
5-Pulmoner yetmezlik minimal
6-İlaç tedavisine rağmen (adalat 30x2 ve beloc 1x50mg) düşmeyen tansiyon.

Bana özür oranı konusunda fikir verebilecek var mı?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Slm steye yeni üze oldum kim yaptısa busteyi eline salık emeyine salık arkadaslar ben 2008de kalp rahatsızlığım ortaya cıktı ilaç tedavisi gördüm ama iyileşemedim ve bana kalpili takacaklarını söylediler kalbine yardımcı olacakmış ritim bozukluğu ve kalbimi toparlayacakmış benimde pil takılırsa rapor alma şansım varmı yada %kac olur acaba şimdiden teşekkür

rapor alırsını ama oranı şimdiden söylememiz yada tahmin etmemiz mümkün değil kalp pili takıldıktan sonra kalbin alacağı duruma göre oran verilecektir şimdi bişe diyemeyiz geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar biraz geç oldu ama hastane sonucu verdi mitral yetmezlik klass 3 ten 50 ve hipertansiyondan klass 1 verdiler 50+10 dan oranım %55 olarak geldi vergi dairesine yakında gönderilir evraklarım merak içindeyim bekliyorum ....

Merhaba
Bende 28 haziranda heyete girdim.Ef 50 klas 2 = % 30 verdiler
Hipertansiyon % 10
Kolestrol % 10
Psikiyatri ansiyete bozukluğu= İlaçları kullanmaya başlayalı 1 ay olmuş 6 aylık tedavi sonucunda değerlendirilmesi uygundur % 0
Genel engellilik oranı = % 43
1 defa kalp krizi geçirdim 3 defa anjio oldum açık kalp ameliyatı önerdiler ,ailede genetik olduğu için kabul etmedim.İlaç tedavisine başlayalı 3 ay oldu 4 aylık ilaç daha yazdırdım bayramdan önce
rapor bakanlığa gitti diyor eviste hala tıkyok.İnşallah kabul edilir dicem ama umudum yok açıkcası kabul edileceğinden

Arkadaşlar merhaba. Siteye yeni üye oldum, bazı haklarımı da aşağı yukarı yeni öğrendim. Dolayısıyla terimlere yabancıyım ve yardıma ihtiyacım var. 2009 yılında askerden muaf tutuldum. Askeri raporda EF: %60; Biküspit aort kapak yapıda olup hafif derecede aort kapak yetersizliği vardır, yazılı. Bir yıl sonra, 2010'da yaptırdığım Ekokardiyografinin sonuçlarını aşağıya ekleyeceğim. Şayet hastalığımda bir ilerleme yoksa, yüzde kaç oranında rapor alabileceğime dair bir tahmininiz/bilginiz var mı diye merak ediyorum. Herkese teşekkürler.
EF: %68 Mitral kapak yapısı: N Aort Kapak:Aort Vmaks: 1.8 Trisküpit kapak: E velositesi: 0.3 m
Aort kökü: 2.6 E velositesi: 0.8 Aort yetmezliği: 1.derece Trisküpit yetmezliği: (-)
Sol atriyum: 3.2 Mitral yetmezliği: (-)
Sağ atriyum: N
Sağ ventrikül: N

Aynı hastanedeki iki yıl önce çekilen ekokardiyografide Ef: 67 ve aort yetmezliği 2. derece olarak gösterilmiş.
İlk ekonun sonucunda "romatizmal aort kapak hastalığı ve 2. derece aort yetersizliği", iki yıl sonrakinin sonucunda ise yalnızca "hafif aort yetersizliği" yazılı. Acaba oran ne olur?

Teşekkür ederim Hakan kardeşim. Hayır, geçirmedim. Yani operasyon geçirecek kadar önemli olmadığı söylenmişti.

polat 34 arkadaşım kolesterolden de oran yazmışsınız kolesterol ddiğiniz hiperlipidemi mi ilaç raporlarında hangı ısımle geçiyor bendede kalp ve hiperlipidemi varda oyuzden soruyorum

Üst Alt