Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp hastaları özür oranlarınız yüzde kaç?

Merhabalar ben raporumu henüz almadım fakat doktor Ef % 40 ile özür oranı % 40 verdi ve % 10 hipertansiyondan verdi benzer durumda olan varmı Ankaradan geri döner diyede korkuyorum. Aslında özür oran cetveline göre % 50 + % 10 görünüyor ama birde rapor aldıktan sonra onaylanma süreci ne kadar sürer acaba.

Merhaba Arkadaşlar Ben Devlet Hastanesinden %66 Rapor Aldım. Sgkkaya Malulen Emeklilik için Baş vurdum. Beni Üniversite Hastanesine Sevk Etti. Orada Anju oldum Eko Çektiler Bi çok Muayeneden Geçtim. Tamam Senin işin Bitti Biz Gerekeni Raporu Sgkaya yollarız Dediler 1 Ay Sonra Ret Geldi Red Yazısını Alarak Durum Bildiri Raporu Almak için Üniversiteye Gittim. Beni Anju Eden Hocayı Gördüm Hocam Durum Bildiri Raporu istiycem Dedim Hoca Senin Emekli Olman lazım Red Nasıl Gelir Dedi Bilgisayardan Benim Durumuma Bir Baktı Tabiki Red Gelir Asistanlar Ben Anju olduktan Sonraki Bilgileri Girmemiş Baş Hekimliğe Dilekçe Vererek Bu Raporu Verdiler Raporda Yazanları Ekliycem Bu konuda Bilgisi olan Kardeşimiz Bi Baksin Bu bilgilerle itiraz Ettim.
Üniversite Hastanesinde Anju Oldum. Rapor Önce Yanlışlık Yapılmış Anju Olmadan Önceki Bilgiler Girilmiş. Sonunda Anlaşıldı Ve Rapor Düzeltildi. FotoKopisini Aldım Raporda Yazılanlar:
Efor Anjinası ve efor dispnesi Fonksiyonel Kapasite NHYA sınıf III 22/08/2011 Tarihinde KAG olmuş Sonucu LAD'da % 40 Darlık , CX Ve RCA'da % 100 Darlık mevcuttur.
24/08/2011 Taqrihi Eko Sonucu: Ef % 40 Kalp Boşlukları Genişlemiş ciddi My mevcuttur.

Sonuç: Geçirilmiş myokard inferktüsü + Sol ventrikül disfonksiyonu Ciddi miktar yetmezlik

Sizce Bu Bilgiler ile Kurul Yüzde Kaç Verir.

sevgili ergün sanırım dr bir yanlışlık yapmış özür oran cetveline göre senin oranın 50. zaten cetvelde 40 diye bir oran yok ya 30 ya da 50 olabiliyor+hipertansiyon.
benim ef 47 raporumu önce 30 kalpten 10 hipertansiyondan verdiler,ortalaması 37 yapıyordu.hemen heyete itirazda bulundum ef 50 nin altında olduğu için raporumu kalpten 50 ve 10 hipertansiyon olarak düzelttiler.bu oranla raporum ankaradan aynen onaylanarak 45 gün gibi bir sürede geldi.
sana bu %40 diyen dr kardiologmu,dahiliyecimi?benim raporuma dahiliyecinin görüşüyle 30+10 demişlerdi.itirazdan sonra 50+10 olarak kardioljinin görüşü dikkate alındı.

1 muayene raporu
sol ventrikül çapları normal, sistolik fonksiyonları iyi
aort kapak kalın kalsifik kapak açılımı haifi kısıtlı 1 AY izlendi

2. muayene raporu
dejenere aort kapağında IVS ve mitral kapak komşuluğunda ve santral olarak mitral ön yaprağa yönelmiş multicip aort yetmezlik akımları izlendi.
sol ventrikül sistolik işlevleri normal
LVKH
3. muayene raporu.
maks Vel(1,0-1,7)m/sn)2
aort yetm.2
mitral kapak 0,6-1,3m/snyok
triküspit 0,3-0,7 m/sn pulmoner kapak 0,6-0,9m/sn yok
İVS (7-11mm):15
LV sistolik fonksiyonları normal mitral kapak açılımı normal duvarlar kalın 2 AY mevcut Ef global olarak normal Aortik cuspislerin ucu kalın kalsifik açılımı yeterli aortanın 3 cuspisli olup olmadığı net olarak görülmedi aort kapağı üzerinden ölçülen PG:30mmHg /MG.15mmHg sağboşluklar ve perikard normal
SONUÇ:
LV HİPERTROFİSİ
AORT YETMEZLİĞİ
HAFİF AORT DARLIĞI
BİCUSPİT AORT

YUKARIDAKİ 3 AYRI DOKTORUN 1,5 YIL İÇERİNDEKİ MUAYENE RAPORLARI BU VERİLERE % KAÇ RAPOR ALIRIM...

Merhaba,
Aziz kardeşim o yazıyı yazdığımda raporumu almamıştım bugün aldım yanlış okumuşum yukarıda % 50 yazan yer toplam sanmıştım ben.. Raporum % 50+%10=%55 olarak çıktı. Tam düzeltiyordumki senin yazını gördüm. Birde bu onaylatma nasıl oluyor. Ben işsizlik maaşı aldığım için vergi indirimi olarak değilde mal müdürlüğünden sevk almıştım hastaneye. Emeklilik sayfasınada yazdım vergi indirim kartı şart diyor sgk. Nasıl yaparım araştırıyorum.

merhaba arkadaşlar;
kardeşim için engelli raporu çıkartacağız 28 aralıkta muayene randevusu var kadıköy haydarpaşa nümune hastanesinde.
ekokardiyografik bölümünde bu bilgiler vardı.
kalp hastalığı doğuştandır. kalp hastalığına ve hipertansiyona % kaç rapor verilir?

kardeşim 10 yaşındadır. 2 yaşından beri kalp ilacı kullanıyor 2 yada 3 tane kalp ilacı kullanıyor . hastaneye tedavi altında takip ediliyor . hastanede doktorlar yılda 2 yada 3 defa randevu veriyor hastanede takip altında. öncelikle az önce kardeşimin kalp hastalıklarını yazıyorum yani ekokardiyografik inceleme sonuçları;
sol kalp boşlukları normalden hafifçe geniş. LVDD 4 cm - LVDS 2.37 IVSd : 0.75 LA/Ao : 1.3
kalp kontraksiyonları iyi. EF % 69 , KF % 38
mitral kapak yapıları normal. triküspid kapakta fizyolojik TY yoluyla ölçülen RV basıncı 25mmHg ölçüldü.
perimembranöz bölgede VSA dokusuyla 4.9 mm'ye kadar küçülmüş olan sol sağ şantlı defekt saptandı. iki ventrikül arasında 80 mmHg gradiyent elde edildi. 1-2+ LV-RA şant görüldü.
pulmoner arter akım hızı 1.34 m/s
ince PDA belirlendi. CW Dopplerle Ao- PA arasında 65 mmHg gradiyent elde edildi.

genel sonuç :

VSD(perimembranöz, orta)
VSA
PDA(ince)
sol kalp boşlukları hafif geniş

Bu gün vergi dairesine teslim ettim inşallah sorunsuz kısa zamanda geri gönderirler.

Sevgili ergün
hayırlı olsun. inşallah raporun 45 gün içinde maliye sağlık kurulundan aynen onaylanarak gelecektir.

demir1 arkadşaımızın sorusuna dair fikri olan var mı?

Oturan boğa bu tıbbı terimleri Metepe arkadaşa bir sormak lazım...

Bende kalp yetmezliği var EF 35 ddr kalp pili takıldı ve non compaction tanısı koyuldu.

Apprentice geçmiş olsun. % 30 dan büyük % 50 den küçük EF değeri için kalp yetmezliği klas 3 oluyor ve % 50 rapor veriliyor.

Tamam o zaman ben rapor aldığınızı bilmiyordum.

İsteyen maliye hakem hastene rapounu kabul etmediler tekrar evk ettiler

Mrb !

02/OCAK/2013 tarihinde , Ankara Kavaklıdere Umut Hastanesinde başarılı geçen bir operasyon ile 'MEDTRONİC' marka ICD cihazı takıldı . . .

İyileştikten sonra raporumu yenileyip (şu an oran yüzde 50) malülen emekli olmayı düşünüyorum . . .

Merhaba aziz bey sizde tam olarak hangi hastalıklar mevcuttu ve özür oranlarını neye göre aldınız mesela kalp hastasısınız heralde stent takıldımı neler vardı durumunuzda

Kardiyoloji : Aort koarktasyon opere edildi.Aort kapakta sorun var.Mitral yetmezlik tanılarıyla. % 45 verdi.
Dahiliye : Hiper tansiyon için % 10 verdi.
İle % 51 raporum var.

merhaba sonato, ben koroner arter bypass oldum.kalp yetmezliğinden ef %47 ile %50+hiper tansiyondan %20 olmak üzere %55 rapor aldım

arkadaşlar bende dilate kmp. atriyal fibrilasyon ve pulmuner hipertansiyon var ef%36-%38 samatya %60 rapor verdi ama 1 yıl ibareli ankaraya raporumu 20 gün önce yolladım acaba onlar düşürürmü yada süresiz yapabilirlermi erken emekli olmak istiyorum şimdiden teşekkürler...

özer koroner arter olarak bir işlem yapıldımı yani anjio stent veya by pass...

protez mitral kapak+romatizmal aort kapak %70 raporum var.

burada özerler karıştı biriniz xözer diğeriniz 36özer......allah selamet versin....

ben bypass ameliyati gecirdim. EF degerim cok sukur iyi cikti ve %30 oraninda rapor aldim.

geçmiş olsun kolera ef değeriniz kaç çıktı yazarmısınız

Üst Alt