Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kabız olmamak için ne yapmalıyız?

ben de senin gibi kabizlık yaşıyordum sabah aç karnına kaysı ye geçer

Kabızlık için lawman ve sinamekinin bir faydasını görmedim. Ne önerirsiniz?

Herkese gecmiş olsun..
Arkadaslar daha önce bası yarasından dolayı tuvalete oturamıyorum..Mecbur lavman bazen sinameki kulanıyordum kabızlık ıcın..Ama şu an Kabızlık için Şurup,sinameki,bekonis hap...hıc bırı fayda vermıyor..Lutfen bu konuda yardımcı olurmuusnuz...ne onerıyorsunuz...Ben kalın bagırsak filmimi cektircem..siz ne onerırsınız aynı seyı yasadıysanız bılgı verırmısnıız lutfen.

Ben 30 yıl önce geçirdiğim kaza sonucu (c5-6) sandaleyeye bağımlıyım çalışıyorum aktif hayatın içindeyim çzümü 4 günde bir pursenid hap kullanmakta bukdum 5 adet içiyorum geceden o günü evde geçiriyorum tam boşaltım oluyor ikinci gün işime devam ediyorum.4 gün arayı dahada uzatabilirsiniz tabiki vücudu buna alıştırmak ayları alabilir yiyecek olarak kesinlikle kepekli ekmek, antibiyotik alacaksanız hap yerine enjeksiyon tercih edin. herkese sağlıklı günler.

selam aleyküm gardaşlar benim bir önerim var zeytin yağına içine inciri bir şişye içine koyun kabarı mideniz tutmaya bilir burnnuzu tutun yiyin çok iyigelir slm ve dua ile kalın

uzun süredir bende kabızlık çekiyorum ve en kötüsüde kilo almama sebep oluyo akla gelen herşeyi denedim kavun ,kayısı.incir.boza.süt,sinameki.leblebi yiyip üstüne bol su içtm banamısn demyo bagrsaklarım duyarlılığını kaybetti bekunis kullndım bi süre ii geldi o da nereye kadar mideme ii gelsin die yaptığım herşey dahada kötü geldi midemi şişirdi spora başldım işim nedenyle vakit bulup gidemedim iş yernde oturark çalışıyrum vücudum hareketsiz yemmden kestim kilo almayayım diye o daha çok almama sebep oldu şimdi sabakları 1 adet yumurta yiyorum bi dilim ekmek yannda yeşillk ögle yemklerimi akşam yemeklerimi yiyorum bol su içiyorum :) Yani düzenli yiyorum yeşillik agırlıkta ve bol su içiyorum ve karnm çok rahat en ufak hamur işinde karnım şişiyo..:)

bu arada o bitki çaylarını içmeyn bence içersinde bulunan sinameki vücudu alıştrıyo haplarda aynı şekilde tatlılardan mümkün olduğnca kaçınn işin formlü bol su ve sebze faydasını gördüm tavsiye edyrum tuvalet alışkanlığı ednn birde :)

arkadaşlar ben elerime eldiven takıp sıçak suyla makatımı uyararak hem idrarımı hemde büyük abdestimi yapabiliyurum

arkadaşlar

öncelikle bende aynı sorunları yaşamaktayım hemde 4yıldır 20yaşında başladı
4 yıl boyunca senameki magneus bekanus gibi gibi gibi şeyler kullandım eve faydası olup lavaboya çıkartıyor ama bu bağırsağı daha cok tembel hale getiriyor. kesinlikle benim yaptığım hataya düşmeyin.
ilaçlar 1 ay sonrasında terk edilmezse bağışıklık yaratarak bağırsağı inceltip hiç çalışmaz hale getiriyor.

şuanda denediğim bitkisel basinler ve lifli yiyeceklr. 4aydır pes etmeden ilaç içmeden lifli yiyecek sebze ceviz yer fıstığı kepekli buğdaylı veya cavdar ekmeği aksam yemgi olarak salata çorma 1dilim kepek ekmek sabah kahvaltı öncesi sıcak su sonra 1kabuklu elma abah uyanınca 1 çorba kaşığı zeytin yağı her yemek öncesi 1bardak su. ve çilek kivi kaysı incir (kurusu) yiyorum
yavaş yavaş düzeldiğini görüyorum pes etmeyip devam edecem sizde deneyin ilaçlardan uzak durun.

Kabızlık sorununu nasıl çözüyorsunuz?

23 yaşındayım 1 ay önce l1 kırığım oldu büyük ve küçük abdestimi çok zorlanarak anca yapabiliyorum.büyük abdest yapmak için yöntemleriniz varmı sıkarak bazen yapıyorum bazen yapamıyorum.Ve ayaklarımdda his ve hareketlerim iyi bacağımda kırık duzeldıkten sonra ayağa kalkarım diye düşünüyorum kalkarsam duzelirmi yoksa idrar gibi büyük abdeste mi felç.
Arkadaşlar tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.

harkese geçmiş olsun ..arkadaşlar kombu çayı lütfen netten araştırın ...

selamun aleyküm arkadaşlar ben kabızlığı kendimce yendim size faydası olurmu bilmem ama. sabahları süs biberi ile melemenin yumurtasızından yaptırıp yiyorum ara öğünlerdede çiğ süs biberi birkaçtane yemeğin yanında tüketiyorum. hepimize geçmiş olsun allah cc. acil şifalar nasip eylesin. amin.

Öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz.gün içinde bol su tuketmeli posalı meyvelerde desteklemelisiniz.ayrıca kabızlık ceken arkadaşlara içeriginde bulunan yoğun lif sayesinde kabızlığı önleyen bunun yanında ihtiyacımız olan besinleri ıcerirken sağlıklı beslenmemizi saglayan Herbalife Shake ile kilomuzu da kontrol altına alırız.her gün bir bardak içmeniz takdirde kabızlıktan kurtulabilirsiniz.unutmayın! Tüm bu yaşadıklarıız sağlıksız beslenmenin sonucudur.....

Arkadaşlar, dereotu ve brokoli. İnanın bana bütün sorunlarınızı çözecek bu ikili! Sabah kahvaltısında bolca dereotu, akşam yemeğinde brokoli salatası. Hem tat ziyafeti hem sağlık...

Ve, beyaz undan uzak durun. Ayrıca kim ne derse desin her gün tuvalete çıkmaya çabalamayın! Özellikle omurilik felçliler 3-5 günde bir çıksalar bile yeter.

eşimde de aynı sıkıntı var libelaks kullanıyoruz en kolayı o deneyın ıstersenız eczanelerde satılıyor kutusu 2tl...1 tüpünü 1 kerede kullanıyorsunuz makkatam verıyorsunuz sıvıyı 5 dk sonra sız ıstemesenızde cıkartmanıza cok yardımcı oluyor...hıc bır yan etkısı yok denemenızı tavsıye ederım...

sıcak su ve bal-kabızlığa çare
soğuk su ve bal - ishale çare

Kabızlığa İlave Öneri

Arkadaşlar kabızlığa çare önerilerinizi okudum. Hepsinin kabızlığı önlemede katkısı var. Bir de şunu deneyin. Oldukça faydalı olacağını düşünüyorum : Tuvalete oturduğumuzda acele etmiyoruz, kendimizi zorlamıyoruz. Sadece karnımıza masaj yapıyoruz. Bu masaj bağırsaklarımızı harekete geçiriyor, dışkılamamız kolaylaşıyor.Bu ülkemizde pek bilinmiyor, bunu bana bir yabancı doktor tavsiye etti, çok faydasını görüyorum. Bir de buna ilaveten bol su, fakat ılık veya sıcak su içiyoruz. Bol ılık su içmek -belki de metabolizmayı hızlandırdığı için olabilir- fazla kilo almamaya da faydası oluyor.
Sizlerde bir deneyin, bakalım sizlerin tecrübesi nasıl olacak. Burada paylaşırsanız sevinirim. Hepiniz hoşça, sevgiyle kalın.

Merhaba. İlk önce çok geçmiş olsun... Kabızlıktan kurtulmak için bağırsaklarını düzene sokman gerek. Bağırsaklarındaki problemi çözersen sorun ortadan kalkacaktır. Bendede bir ara bu tarz bir sıkıntı vardı. Uzman doktor Ümit Aktaş'a gittim. Fitoterapi uzmanı onun kontrolünde Probiyotik takviyesine başladım. Sana tavsiyem sende bir araştır ve biran önce doktor kontrolünde başla bence bu takviyeye... Faydasını göreceksin.

Sinameki iceren şeyler uzun vadede sakıncalı. Bir bardak süt ve içine atılmış bir kuru incir gerçekten işe yarıyor

[FONT=verdana]sıcak suyun içine katılarak yapılan [/FONT]bal[FONT=verdana] şerbeti kabızlığı kısa sürede geçirir derler...[/FONT]

Benim yöntemim şöyle;

Bahsedeceğim yöntemi uygulamadan önce 7-8 günü buluyordu tuvaletimin gelmesi, ve o kadar süre geçtiği için artık onu çıkartmak imkansızlaşıyor.
Bekunis iyi bir ilaç. Benim 7 günlük tuvaletimi en fazla iki, çoğu zaman bir hap ile çözüyor. Hatta 2. ye mecbur kalırsam resmen bağırsakları sıyırıyor. Bunun pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.
Benim yöntemim ile gün aşırıya sabitlendi.
"Bir avuç fındık aganigi naganigi"
Yöntemim günde 1 avuç çerez. Fındık fıstık ceviz. Yani bildiğiniz çerezcilerde ki karışık çerezden 1 avuç. Yatmadan önce 1 avuç işte yada 1 kase nasıl isterseniz. Ve üzerine 1 bardak su. Çerez yağlı olduğu için bağırsakları hareketli tutuyor.
Yalnız bazı bünyeler karışık çereze karşı direkt ishal olabiliyor, onlarda pek iyi bir yöntem olmayacaktır.

peki sayfaların hepsine bakamadım kuru incir varda incir yaprağını söyleyen varmı oda çıkarıyor 5 dk kaynatıp içtiiğinde ılık veya soğuk içiliyor 1 hafta yapılsa iyi olur kurusunu denedim hemen çıkartmıyorda sonra çıkartıyor hemoroidde yemekte veya yemek sonrası 1 tatlı kaşığı kullanılıyor onda 3 ay kadar yapıyorlar çok uyuyanlarada bundan kurtulmak istiyorsa tavsiye edilebilir sanırım beyin için dolaşımı sağlıyor gibi bağırsak İÇİN 2 BEYİN diyorlar

Arkadaşlar gün islimi dediğimiz kaysı en faydalı olandır günlük rutin hiç bozmadan sabahları aç karnına 5 6 tane yiyin faydasını göreceksiniz bunun yanı sıra su tüketimi çok önemli birde sıcak suya oturma banyoları iyi gelecektir...

merhaba yine ben :) ben kendi hastalığımı en azından fayda sağlar diye incir yaprağını da kullandım fakat o zamannn 1 bütün yaprak sapıyla 5 dk. kaynatıp içtim onu 1 hafta yapsaydım belki o dozda fazla zarar görmezdim. orda yazdıklarıma bakınca coşmuşum baya beynimi fazla zorladım gibi birde 1 ay kullanınca zararınıda gördüm birde eli dursa ayağı durmayan ben 3 günde 7 dk.lık yaptım ondan da sıkıntı yaşadım tremor elimin titremesi kaldı umarım onuda hallederim sizlerden ricam sizler 1tatlı kaşığı kadar kullanacağınız için öyle bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum sizlerde sonucu yararını zararını herkes de aynı olmayabilir yazıp paylaşırmısınız inşallah diğer sağlık sorunlarınıza bir nebzede olsa şifa olsun birde konu takibi yapan arkadalardan ricam konu özeti geçerlerse güzel olur bütün sayfaları görmek zorunda kalmaz

Sabahları aç karnına 2 bardak ılık su içmek en güzel ve kesin çözüm. Mutlaka deneyin.

ayyüzlü;

Keten tohumununun kan sulandirici özelliği var aspirinle bile tüketilmesi ic kanamaya sebebiyet verebilir. Ayrica kan sulandirici özellikle coumadin tarzı ilac kullanıyorsanız dikkat edin.

HİÇ KORKMA !!! GELİR GELMEZ TUVELETE GİT IKINNN ' yanlardan elinle baskı yap çıkart ne pahasına olursa olsun CATWOMAN adlı arkadaşın dediklerinede katılıyorum . çok su iç sakın ümitsiz olma un işleri yeme zaten kabızsan zayıflayamazsın .bazılarında kahve işe yarar kahve dene 3 gün günde 1 bardak işe yarars yırttın yaramasssa ıhlamur iç ve bol bol kayısı yeve çok hareket et mesela benbi ara 85 kilodum simdi 44 kiloyum bu senin elinde şekerlide yeeme .1 kere gelidimi muhakkak çıkart erteleme sakın yırtılırsa yırtılsın ömür boyu çekmekten daha iii dir.:D bunu sakın unutma.

Gülcan :) çok yaşa :) evet bir nevi tuvalet alışkanlığı hergün aynı saatte gitmek gelmese bile ıkınarak yapmaya çalışmak ve kolaylaştırıcı besinlerle spor ve sabahları ılık su içme çok fayda sağlayacaktır.

Üst Alt