Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kabız olmamak için ne yapmalıyız?

arkadaşım sizde bilirsiniz bamya ve gömeç diye (ıspanaga benzer)bir sebze var.onu ıspanak gibi kavurtun yiyin.o çok iyi geliyor.bunlarla birlikte tatlı yerinede kaysı yiyin.düzene gireceksinizdir.

besalti20;
lioresal kullanıyorsan o kabızlık yapıyor biraz dozunu azalt iyi geliyor birde akşam yemeklerinde mutlaka salata ve bir çeşit sebze yemeği ye(ıspanak,karnıbahar,prasa,taze fasulye,türlü, vb...) akşam yemeğinden 1-2 saat sonrada 2 tane olğunlaşmış(yumşak) kivi ye ben böyle yapıyorum bayağı iyi geliyor... sabahları aç karna ılık suda iç mideyi rahatlatıyor yediklerini daha iyi sindirebiliyorsun...

çok degişik ilaçlar kullandım. ilk kullanmaya başladıgında işe yarıyor ilaçlar sonra vucut alişiyor sanki ilaca sonra işe aramıyor ilaçlar. En güzeli bitki çayları ben papatya çayı içiyorum işe yarıyor . Birde mumkun oldugu kadar hareket yapmak gerekiyor tabi

ben sorunu çözdüm arkadaşlar kuru kayısı artık

öncelikle herkese geçmiş olsun ben geçenlerde zetin çekirdeğinin iyi geldiğini duydum ve bizzat kendim uyguluyorum inanınki bu bir mucize lütfen netten araştırın yıllardır benimde kullanmadığım ilaç kalmamıştı ama ilaçlar geçici çözüm sağlıyor benim sorunum çözüldü inşallah sizede iyi gelir bende yıllardır bu sorunla uğraşıyordum şükür sonunda çözümü buldum günde beş altı tane zeytini zaten sabahları yiyoruz çekirdeklerinide ziyan etmeyin artık :)

kabızlık

Yaa arkadaşlar Benım bi tek sorunum kaldı yurumeyi başardım başarıyorum agrıları yanmaları yenıyorum ama bu kabızlık ıcın ne ne ne...

Sinameki otu yada sabah aç karnına bir elma ye ve üstüne koyu bir neskafe iç 20 dakka içinde etkisini gösterir.

Yaa dedıgınız gıbı ıse eger...o zaman ıctıkten sonra klozette oturmak daha ıyı kaçırma vs. vs. gıbı kuskunda olmayacaktır sonra dımı...

O kadarda değil.aslında bunlara da gerek yok .bol lifli yiyecekler yerseniz daha sağlıklı bir çözüm elde edersiniz.ilaçlar yada diğer çözümler bağırsakları tembelleştirir.

Haklısınız Peki önerileriniz falan varmı..bılıyorum tuvalet kontrolu için hastanelerde ders gıbı oluyor hastalara bez baglamamak ıcın..ama ben hastaneye hemen hemen hıc gıtmedım her seyı evde kendı kendıme basardım basarıyorum Inanyorum kendıme tuvalet kkonusunuda cozucem..

ben kımyasal tedaviden hep kaçmışım bu zamana kadar...kımyasal yardım falan almam pek daha cok yağlı yemek,meyve,incir süt vs vs. tercıhım olacak her zaman..ınsallah bunlar işe yaraycaktır..ama bazen boyle rahatsız oldu mu...ne bulursam onu denerım...

beyazgeceler :) heheh haklısın aslında ama buda binevi zorunlu ıhtıyac gıbı bır sey zorunda kalıyor ınsan İşte ondan sonra ne yapalım dıyoruz..:)

eğer medikal ilaçlar kullanıyorsanız aldığınız bitkisel ürünlere çok dikkat edin hatta
aşırıya kaçmayın bitkisel çaylar karaciğerinizide etiler

bol su için ve lifli yiyecekler yiğin
kepek ekmek,marul vs

genede isterseniz;

-sabah hakki zeytin yağı aç karnına veya
-ıhlamur veya
-ılık su veya
-form çayları var her yemekten sonra içebilirsiniz

havuç,kola,muz vs yememeniz gerekir

bakın her şey nafile tek doğru var bol SIVI almakk..... ben söylenen her türlü şeyi uyguladım nafilee... (tabi kişiye göre değişebilir)

ben normal su içince sevmiorum, içesim gelmior, sıvıyı nasıl alabilirim die düşündüm tadı hoşuma giden yeşil ada çayı (doğruluğunu bilmiorum siyah çay da kabız yapıormuş) ... günde SICAK SICAK 2 litreye yakın içtimmi çok rahatlatıorrr.. bi zararıda yokk... 3 gün arayla 2 gün uyguluorum... hiç problemim kalmıor.. SIVI SIVI SIVI

bunu çözmeden önce doktorum bekunis die bir ilaç yazmışdı oda iş görüor fakat , ilaç olduğu için huylanıorum, zorda kalınmadıkça ilaç kullanmayı seviorum, 1 yararı varsa 2 zararı olduğu kesin.....

SIVI SIVI SIVI

saygılarıımla :)

aynısını 2 yaşında ki oğlum Mert için uyguluyoruz ve gerçekten de etkisi büyük..

:) ada cayı sanırım ve ılık yada sıcak su ıçelım :)

pardon geç gördüm yazıları....

yaa ne olduğu önemli değil... sıcak olmasınında faydası var galiba, ama önemli olan sıvı almak.... ben tadı hoşuma giden yeşil ada çayını beğeniyorum... siyah çayı tavsiye etmiorum onunda kabız ettiğine dair duyumlarım var , doğruluğunu bilmiorum.... ılık veya sıcak olmasınında etkisi var yani, ne içerseniz için.... içebiliorsanız ıık veya sıcak su için... ama ben su içemiorum, midemi bulandırıyor fazla içince :) bol bol sıvı almak esas olan... dediğim gibi ben düzenli olarak 3 gün arayla, 2 gün , gündeyaklaşık 2 litreye yakın uyguluorummm, rahat oluorum :) tavsiye ederim...

arkadaşlar kabızlık sorunu olan varmı. kabızlık için önerilerinize ihtiyacım var.

Kabızlık bir yandan iyidir, isal olmamayı tercih ederim.Akşamları bir avuç içi kadar kara kurutulmuş cekirdekli kuş üzümü ye, hem sağlıklı hemde bağırsakları yumuşatıyor.Bunun yanında gün içinde yemek saatlerini atlama, sebze meyve eksik etme.Günde 2 defa wc de otur ıkınmaya çalış sıkışık olmasanızda, gaz cıkart :)Bol suyuda eksik etme.

ıkınmaktan dolayı fıtık olurum diye korkuyorum :))

bu konu hakkında yazılmış 70 mesaj var bunları okursan iyi olur aynı zamanda bir kaç tavsiyem her ögünde salata,sebze yemeği,ve mutlaka kepekli ekmek beyaz undan yapılan ekmeği hayatından çıkar yoksa ne yapsan fayda etmez vede sabahları aç karna 5-6 kuru kayısı akşam yemeğinden 1-2 saat sonrada elma hoşafı iyi geliyor benim işime yarıyor bunlar inşallah yardımı olur...

Omurilik felçliler kabızlıkla nasıl baş ediyorsunuz?

Arkadaşlar 5 gün büyük abdest yapamadığım günler oluyor bazende sabah akşam gittiğim ben 12 yıldır bunu çözemedim çözmeme yardım edermisiniz yaşayanlar

2008'de gecırdıgım trafık kazası sonucu omurılık felclısı oldum bende..Kaburgalarım,kırılmıs cıgerlerımı patlatmıstı baya kabızlık sorunu yasıyordum.cogu ılac kulandım...kımyasal oldugu ıcın onlarda artık zarar vermeye basladı ama su an kulandıgım ve cok rahat ettıgım SENEMEKİ OTU var.cay gıbı bı bardak ıc 3 saat sonra........

Bazen kabızlık kullanılan ilaçlarada bağlı olabiliyor.Öncelikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenmelisiniz.Gün içindeki öğünleri tam ve gün içinde 3 öğün yenecekse saatlere bölünmesi lazım.Sabah 8 öğlen 1 akşam 8 yemek saati için uygundur.Tuvaletiniz gelmezse bile gün içinde belli saatler tuvalete yapıyormuş gibi oturun yapamazsanız bile birikmiş gazı atarsınız.Öğün aralarında sıcak bitki çayı, spor egsersiz faydalı olur.Ben önceleri wcye uzun zaman cıkmadığım zaman bekunis hap alıyordum.

gecmış olsun allah herkeze şifa versin benim oglumda yatalak sabahları susam yagı keten tohumu kahvatısına karıştıyorum 2 bir anda degıl donumşum olarak :rolleyes:

SENEMEKİ OTU bana hiç fayda eden yok kanlı yaşıyorum abdestimi laman oluyor çok zorda kalıyorsam

Muz ve ayva yemeyin kabızlık yapar :)

slm arkadaşlar.sinameki zararlı.bağırsağı tembelleştiriyor ve bağımlılık yapıyor.benim önerim günde sabah akşam birer bardak kefir içmeniz.engeç 15 dakikada çözer.saygılar

Üst Alt