Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı ve kalp rahatsızlığı için %40 ve üzeri rapor alabilir miyim?

Oktay bey,
Vergi indirim hakkına zaten çalışır iken müracaat etmediniz mi müracaat esnasında çalıştığınız iş yerine gelecek vergi indirim belgeniz.Oradan alıp diger evraklarınızı da tamamlayıp SGK ya emekli olmak için müracaat edeceksiniz.
Bakınız bu linkte SGK ya müracaat esnasında istenen belgeler var.
http://www.engelliler.biz/forum/eme...i-basvurusunda-istenen-belgeler-ve-surec.html

Başvurduğumda çalışıyor idim ama şuan çalışmıyorum.

Oktay bey emekliliğiniz şimdiden hayırlı olsun...emeklilik müracatı için zaten işten ayrılmanız gerekiyordu..yani sorun yok...yapmanız gereken maliyeden evrağınızın bir fotokopisini almanız..onada gerek yok ama müracat esnasında zorluk çıkarabiliyorlar..o fotokopiyle hemen emeklilik dilekçenizi veriniz...bu ay çıkmadan yaparsanız bu ayın maaşınıda alabilirsiniz...İstanbula evrağınız 10 gün içinde gelir...10 yada 15 gün sonra gidin isteyin...çünkü evrağın aslını eski çalıştığınız şirkete gönderecekler..onu beklerseniz işiniz bu ay bitmez...

Salih kardeşim.Duygusallığın için sağol ama tuhaf olması için bir neden yok hayat mücadele zaten.Benim kulaklarımdaki özürüm 13 yaşında oldu.Liseyi bitirdim askerlikten muaf tutuldum. 87 senesinde evlendim 3.yılımızda tek çocuğumuz kızımız dünyaya geldi. 8 aylıkken serebral palsy tanısı konuldu.Zeka düzeyinde şükür bir problem yok.İlköğretimimi ve liseyi bitirmiştim ama birde 8 sene kızımı okula taşıdım bir kere daha okudum diyebilirim.Şuan hala yürüyemiyor.Kendim bir yandan iş güç derken eşimde kızımla beraber rehebilitasyon merkezlerine git gel derken fıtık ameliyatı geçirdi. Şükür Allaha maddi bir sıkıntımızda yok.Hayat mücadele ister sağlam olalım ister özürlü ölene kadarda mücadeleye devam. Tekrar sağolasın.

Bir kere daha konuya ilgi duyup bilgilerini paylaşan yardımcı olan sıkılmadan sorularıma yanıt veren moderatör ve diğer üye arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Herşey gönlünüzce olsun.Sevgi ve saygılarımla.

emekliliğiniz hayırlı olsun Oktay Bey..
sevgiler, saygılar bizden...

Tekrar herkese merhabalar,maaş bağlanması konusunda e-devlet sgk sorgulama bölümü üzerinde nihayet bilgilerim gözüküyor.Yalnız başvuru tarihim 21 mart 2012 olduğu halde emekli aylığı başlangıç tarihi 1 nisan 2012 gözüküyor. Tahminimce mart aylığı verilmeyecek. Seher35 rumuzlu arkadaşın mesajında hemen başvurursanız bu ayın aylığınıda alırsınız diye bir bilgi vardı. Başvuru tarihinden sonraki aybaşından itibarenmi aylık almaya başlıyoruz, yok değilse mart aylığı konusunda hak talebim olabilirmi?

Hayırlı olsun. Evet, aylık başvuru tarihini takip eden ay başından itibaren hesaplanır...

Üst Alt