Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme Engelliyim. Müzik dinlemek için kulak içi Kulaklık tavsiye eder misiniz?

erkamacar;

ie8 eskimedi mi? o paraya bunu verene kadar bundan daha üst seviyeleri var marka diye verilmez okadar para ona. dr.beats kulaklıkların marka değeri gibi.

Kablolu kulaklığı işitme cihazına bağlanan kulaklıklar var mı ki arkadaşlar ? excilente uyan bu kulaklık bulursam bende alıcam :)

twilight cihazı çıkarıp takacaktım. Bazı arkadaşların tavsiyesi sayesinde bende Boyun döngüsü ( neckloop ) aldım. Eğer yurtdışından alamam diyorsanız gittigidiyorda 130 TL ye var. Yanlız kablosu biraz kısa. Bende ufak bir jak uzatma kablosuyla bu sorunu çözdüm. Benim cihaz Naida 9 UP. Çift telecoil destekliyordu. Biri dışarıdaki sesleri kesip müzik radyo herneyse telefondaki sesi veriyordu diğeri ise hem telefondakini hemde dışarıdaki sesleri veriyor. Arkaplan seslerini kapatınca ses çok geliyor ama diğer modda ses biraz kısılıyor nedense. Yİnede problem oluşturmuyor. Şuna çok üzüldüm. Şu parazit olayı Konya'daki Tranwaylarda çok yapıyor. Tranwayla nerden baksan yarım saat gidiyorum bir yere. Ama belki arka taraflara doğru gidersek parazit olayı olmayabilir. Bu parazit olayı cihazda yani alacağınız neckloop un sorunu değil.

bu konuyu kim açtıysa bizi hayal kırıklığına soktu... VATAN COMPUTER - SENNHEISER - Sennheiser CX 275s Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık (Siyah) - Kulaklık ve Mikrofonlar bu ürünü aldım 121 db güç ama duymuyoruz bu ne iş ya?????????? sagırmıyız bizki kullandigim işitme cihazı kulak için 70 db li... anlaıdm ki işitme engellilere kulaklık olmaz!!!! boşuna masraf yapmayın ben kazığı yedim 180 tl!!

işitme engelli olmayan gelir işitme engelliler için yorum yapip tavsiye veririse olacağı bu!!!!!!!!!

Piyasadaki kulaklıklar normal işiten insanlar için üretiliyor. Ben de denemiştim ancak ne kadar sesi açarsam açayım ses seviyesi az geliyor ve kalite düşüyor. Kafa kulaklığını işitme cihazı üzerinde kullanıyorum. Sennheiser hd 439 kullanıyorum.

iyide 120 db !!!!! diyor ürün!! sonuç 0 elde var 0 ses var ama çok az... kulandigim cihaz 70 db

O değerler azami değerler. Daha ziyade reklam bence. Bu değerlere ulaşıldığını sanmıyorum.

İşitme cihazıyla beraber mi kullandınız ?

hyr işitme cihazı solda kulaklık sağda

bende telefonla konusmak icin baya baya heveslendiydim:( 3 5 kelimeyi dogru duzgun anliyom bu cihazdan diye:confused: sizler yapamadinizsa ben hic yapamam:( biktim bu cihazdanda saka yollu odyocu kapisi asindira asindira zaten bana fazla gelenini kistiramadim su mendebur seyin:mad: napalim iste duyanlar memnun olsun diye bi suru paralar verip sinirler tavan yapiyo bosvereyim en iyisi:(insanlarA FAZLA MUHATAP OLMAMANIN YOLU OLSA EN IYISI ISARET DILI OGRENEYIMDE ONLARIN OLSUN BU ISITME CIHAZIDA TELEFONDA MUZIKTE:mad:

Cep telefonları için bir neckloop ve bluetooth bağlantısı sağlayacak bir aparat ile işitme cihazı ile telecoil programı ile bağlantı mümkün. Hunsal denemiş memnun.

Ev telefonları için de ev telefonlarına bluetooth bağlantısı sağlayan aparatlar var. Cep telefonu gibi kullanmayı sağlıyor.

muzo,
kulaklıkların ses yükseltme özelliği yoktur. sesi yükselten mp3 player veya diğer ses kaynağı içindeki amplifikatör. dolayısıyla mp3 playerin içindeki amplifikatör 120 dB yükseltmiyorsa, o kulaklık size o sesi nasıl o yükseklikte iletsin?
bir diğer husus ise, bizlerin her frekansta farklı oranlarda işitme kaybımız var. işitme cihazları her bir frekansta sesi ihtiyacımız olduğu kadar yükselterek iletir. dolayısıyla işitme cihazını devreden çıkararak sağlıklı bir müzik dinlemek mümkün değil. bunu ancak gelişmiş bir equalizer'la her frekansta işitme kaybımızın özelliklerine uygun bir şekilde ayarlama yaparak sağlayabiliriz -ki bu da çok zor.
o nedenle, işitme kaybı olanların normal kulaklıkla müzik dinlemesi pek mümkün değil. bunun yerine ya daha önce sözü edilen neckloop veya bir DAI pabucu+kablosu edinmek lazım... her ikisi de işitme cihazınızla birlikte kullanılır.

shukufe,
hemen öyle pes etmek yok! arkadaş normal kulaklıktan bahsetmiş, neckloop'u sen yine de denemenin bir yolunu bulmalısın... ayrıca, cihazının sesini de sırarla ayarlattır. yılma odyocu kapısı aşındırmaktan. kapıdan kovsalar bacadan gir ve içine sinene kadar ayarlatmaya devam et.

çamlıca,
ev telefonları için de kanca şeklinde veya yine neckloop şeklinde aparatlar mevcut. fakat bunun için telefonda kulaklık girişi olması lazım. bazı telefon modellerinde bu var. veya ev telefonu dijital değilse, ahize sesi yükselticiler de satılmakta.
fakat telefonla konuşmak için mutlaka işitme cihazınızın telecoil özelliğinden yararlanmanızı öneririm. büyük fark yaratıyor. hatta bazen, telefonunuzun özellikleri uygunsa, hiç bir aparata bile gerek olmaksızın telefonla konuşmaya imkan sağlayabiliyor.

Deneyeceğim zaten de önce cihaza telecoil programlarını attırmak lazım. Şu anda autophone var ancak işe yaramıyor. Telecoil ile her iki kulaktan telefonu dinleyebilmeyi ve daha iyi anlamayı umuyorum.

kesinlikle daha iyi anlarsınız.. neckloop veya earhook almadan önce telecoil programını açtırın ve bulunduğunuz ortamlarda telecoil modunda cızırtı var mı, varsa rahatsız edecek düzeyde mi, ona da bakın... gerekirse, tekrar programlattırarak cızırtı sesini kıstırın.

çamlıca;

Hunsal abimize katılıyorum telecoil önceden yoktu tek proğram kullanıyordum cihazı. Yani 5 tane manuel proğram atabilirim ben müşteri değil miyim? Yok atamayız bu cihaz zaten o istediğiniz programları otomatik olarak bir programda barındırıyor gerek yok atmamıza filan diyorlar. En azından telecoil proğramlarını attırdım. Benim telefon galaxy gio neckloop a gerek kalmadan telecoil e geçiş yaparak telefon görüşmesi yapabiliyorum. Darısı sizin başınıza. Shukufe hemen pes etme bence. Git bir dene bende aldım memnunum.

peki, hunsa benim cihaz kanal içi, telefon moduna otomatik geçiyor gerki bir hayrını görmedim ama bu dediğin aparat bana olur mu????? yoksa bu seferde manuel geçiş yapan cihazmı alacağım :D

sevgili erkamacar,
galaxy gio ile telecoil modunda konuşabiliyor musunuz? ses yüksekliği yeterli geliyor mu?
aslında forumda belki ayrı bir başlık altında işitme cihazlarıyla en uyumlu telefon modellerini de paylaşmamız lazım. bende eski bir samsung modeli var ve çok memnunum, hem telecoilde hem mikrofon modunda sesi yeterince yüksek geliyor ve neckloopsuz konuşabiliyorum. internetten yabancı sitelerden öğrendiğime göre de iPhone'lar, galaxy s3, htc rhyme, nokia lumia 820 telecoil ve mikrofon modunda en yüksek puanı alan telefonlarmış (T4-M4). hepimiz elimizdeki telefonlarla ilgili deneyimlerimizi paylaşırsak, telefonla konuşmak isteyen veya yeni telefon almak isteyen işitme kayıplı arkadaşlarımıza faydamız dokunmuş olur.

sevgili muzo,
kanaliçi cihazlarda genellikle telecoil özelliği bulunmuyor. dolayısıyla bahsettiğim aparat sana uymaz. ama yine de cihazının tam olarak marka ve modelini söylersen araştırabilirim var mı diye.

modeli starkey dijital kanal içi otomatik 3 programlı olan cihazı telefon moduna otomatik geçiyor telefona cihaza yaklaştirdigimiz zaman

Hunsal:

Hocam eğer telefon görüşmesi mesaj internet amacıyla telefon kullanacaksanız gioyu tavsiye ederim. Telecoil proğramında geyet iyi ses veriyor parazit yapmıyor. Yok ben oyun manyağıyım diyorsanız gioyu tavsiye etmem zira bu zamanda gio oyun sektöründe biraz geride.

Cep telefonlarıyla bluetooth adaptörü ve telecoil kablosu ile bağlantı kurunca sesimizi adaptördeki mikrofon ile mi göndermemiz gerekiyor? Telefondaki mikrofon devre dışı mı kalıyor?

çamlıca,
eğer ses çıkışını 3,5 mm'lik kulaklık yuvasından değil de telefonun headset çıkışından alıyorsanız, bluetooth adaptörünün mikrofonundan konuşursunuz. aksi halde (yani 3,5 mm yuvasından sesi alıyorsanız) konuşmak için telefonun mikrofonunu kullanırsınız.

muzo,
starkey'in hangi modeli, model ismi verirsen araştırabilirim. çünkü kanaliçi pek çok cihazı var starkey'in..

erkamacar,
bilgi ve tavsiyen için teşekkürler..

modelini nasıl bile biliriz?

akşama faturasını bulursam bakacağım dostum

kulagin duymasa gozun goruyoya:eek::eek: cikar cihazi ic tarafindan oku iste bende merak ettim sesnin starkeyi bi oversin bi yerersin:)

Üst Alt